ایلنا   |  فرهنگی  |  

نمایشگاهی از آثار حجم و نقاشی کودکان برگزار شد

نمایشگاه گروهی نقاشی و حجم شاگردان «لی لی عامری» با عنوان «دو پله خلاقیت: رنسانس تا باروک» دهم و یازدهم مردادماه برگزار شد..

نمایشگاهی از آثار حجم و نقاشی کودکان برگزار شد

نمایشگاه گروهی نقاشی و حجم شاگردان «لی لی عامری» با عنوان «دو پله خلاقیت: رنسانس تا باروک» دهم و یازدهم مردادماه برگزار شد..

به گزارش ایلنا، «دو پله خلاقیت: رنسانس تا باروک» عنوان نمایشگاه گروهی نقاشی و حجم شاگردان لی لی عامری است که از دهم تا 11 مردادماه در گالری والی در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

لی لی عامری گفت: من 10 سال است، به واسطه علاقه‌ای که دارم تمرکزم را بر روی آموزش هنرهای تجسمی؛ نقاشی و مجسمه بر روی کودکان 4 تا 12ساله گذاشته‌ام. چون کار کردن با کودکان بسیار لذت بخش است. دنیای کودکان بسیار شاد و سرشار از انرژی است. 

او افزود: شیوه کارم برای آموزش هنری پیش رفتن براساس تاریخ هنر است و در کلاس‌هایم در خلال آموزش اصول نقاشی، دوره‌های تاریخ هنر از دوره رنسانس تا باروک را درس می‌دهم و درباره هنرمندان مهم این دوره‌ها با آن‌ها سخن می‌گویم و آثار هنرمندان این دوره‌ها را به آن‌ها نشان می‌دهم و برخلاف برخی کلاس‌ها به جای این که اثری مقابل آن‌ها بگذارم و آن‌ها وادارم آن را کپی کنند به آن‌ها یاد می‌دهم براساس تخیل خودشان و عناصر پیرامونی‌شان به خلق اثر بپردازند. 

عامری ادامه داد: همچنین در این کلاس‌ها به شاگردانم زیست هنری را آموزش می‌دهم و مثلا درباره موزه‌ها و آثار مهمی که در خود جای دهم صحبت می‌کنم و چون از وضع مالی خوبی برخوردار هستند، در سفرهایی که دارند از والدین‌شان می‌خواهند که آن‌ها را برای بازدید به مراکز فرهنگی و هنری ببرند. با این که سن شاگردانم کم است، اما با آن‌ها همواره درباره ارزش هنری آثار صحبت می‌کنم و برایم خیلی جالب بود که در نمایشگاه اخیر شاگردانم در کنار بازدید کنندگان آثار دوستان‌شان را خریداری می‌کردند. 

عامری درباره این نمایشگاه «دو پله خلاقیت: رنسانس تا باروک» گفت: در این نمایشگاه 60 نقاشی و حجم از 60 هنرمند به نمایش درآمد. این امکان را برای هنرمندان بوجود آورده بودیم که در صورت فروش آثارش اثر دیگری جایگزین شود. 

او در ابعاد و تکنیک نقاشی‌ها گفت: هیچ محدودیتی برای استفاده از تکنیک برای شاگردانم قائل نبودم، اما همه شاگردانم ملزم بودند آثارشان را در ابعاد 50 در 50 خلق کنند. باید به این نکته اشاره کنم آثار الزاما برای این نمایشگاه خلق نشده‌اند، بلکه شاگردانم در طول سال نقاشی کرده‌اند و بعد از میان آثارشان برای نمایشگاه انتخاب کرده‌ام. 

عامری درباره معیار راه‌یابی آثار شاگردانش به این نمایشگاه را گفت: من در حال حاضر 150 شاگرد دارم و نخستین معیارم برای راه‌یابی به این نمایشگاه گذراندن یک دوره یک‌ساله بود و بر این اساس 60 هنرجو به نمایشگاه راه یافتند. 

این هنرمند نقاش درباره بازخورد «دو پله خلاقیت: رنسانس تا باروک» گفت: استقبال از این نمایشگاه بی‌سابقه بود و اتفاقا نمایشگاه فروش خوبی داشت و بسیاری از هنرمندان جدی از این نمایشگاه بازدید کردند و صحبت‌های بازدیدکنندگان و خود بچه‌ها درباره آثار یکدیگر بسیار شنیدنی بود. امیدوارم که در سال‌های آتی دوباره شاهد برپایی نمایشگاه شاگردانم باشم. 

این هنرمند نقاش خاطرنشان کرد: در کنار سه نمایشگاه گروهی از آثار شاگردانم، چندین عنوان کتاب شعر به همراه نقاشی‌های شاگردانم زیر چاپ است، امیدوارم بزودی منتشر شود.

انتهای پیام/

کودکان آموزش موزه   اخبار برگزیده
  

قشم ایر رکورد دار کیفیت و امنیت پروازIATA گواهینامه معتبرIOSA را برای سومین بار تمدید کرد!
اقتصادنیوز 

  

سرلشکر باقری پیام دادسرلشکر باقری با صدور پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار تاکید کرد: دشمن در تهاجم ترکیبی همه‌جانبه علیه ملت ایران، همه توان و امکانات خود را بسیج کرده از این رو در مقابله با ایجاد شبهه توسط دشمن در مسیر جهاد تبیین امری ضروری است.
فردا سربازی خبرنگار ایران 

  

هدفگذاری صنعت بیمه در راستای کاهش دغدغه های دولت و مردم استکاهش دغدغه های دولت در خصوص جبران خسارت های مردم در حوادث گوناگون از اهداف دارای اولویت صنعت بیمه به شمار می رود.
ایلنا صنعت بیمه شرکت های بیمه 

  

درخواست اصلاح قانون تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیرانجمعی از کارکنان دولتی در کارزاری خواستار اصلاح قانون بودجه 1401 در خصوص تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیران شدند.
ایلنا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون مالیات 

  

تصویب برنامه عملیاتی توسعه، نصب و راه اندازی ارتباطات سیارمحمد عزیزی در راستای پیاده سازی بستر های لازم برای ایجاد شهر الکترونیک، از تصویب برنامه عملیاتی توسعه 5G در کیش و ابلاغ آن به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در جزیره خبر داد.
ایلنا همراه اول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شهر الکترونیک 

  

جاماندگان یارانه بخوانند | یارانه جدید جاماندگان واریز شداعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد.
مثلث یارانه عکس دولت 

  

محرومیت فوتبالی لیدر معروف پرسپولیسبا حکم قطعی؛ لیدر پرسپولیس به استادیوم‌ها ممنوع الورود شد!
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازار خودرو 

  

وزیر ارتباطات: ماهواره‌بر جدید در روزهای آینده پرتاب می‌شودوزیر ارتباطات:خط تولید مشترک ماهواره خیام را با روسیه راه‎اندازی خواهیم کرد.
فردا ماهواره تولید روسیه 

  

بازنشستگان کارگری خوزستان: دولت افزایش مصوب شورایعالی کار را ابلاغ کندبازنشستگان در اهواز و شوش، خواستار اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار شدند.
ایلنا دولت کار اهواز 

  

رئیسی: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم استرئیس‌جمهور در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:همه دولتمردان و دستگاه‌های در این رابطه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت وظایف خود را انجام دهند.
فردا دولت رئیس جمهور 

  

تلاش دولت و رئیس‌جمهور خدمت‌رسانی به مردم استوزیر کشور گفت: در مورد این دولت که امروز خودش را دولت مردمی و متعهد به اسلام و خدمت به مردم می‌داند باید بتوانیم خدمات را تشریح کنیم. دولت و در راس آن آقای رئیس‌جمهور تلا‌شان این است که به مردم خدمت کنند.
ایلنا دولت رئیس جمهور حوزه 

  

تغییر قیمت بنزین تصویب شد؟ | گرانی قیمت بنزین در راه استطرح بنزین برای همه از کیش به پاستور رسیده و منتظر جلسه بررسی در حضور رئیس جمهور است. همزمان با جدی شدن طرح بنزین برای همه، زمزمه‌هایی در خصوص تغییر قیمت بنزین هم شنیده می‌شود. چه تغییراتی در انتظار بنزین است؟
مثلث قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان استرئیس اتحادیه صنف کفاشان دستدوز گفت:‌ تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان است.
ایلنا تولید جوانان مسکو 

  

دستیار وزیر خارجه:دایران در بازسازی سوریه برادرانه کنار مردم خواهد بوددستیار وزیر امور خارجه ایران گفت: ملت ایران برادرانه و بدون قید و شرط به منظور بازسازی سوریه، کنار مردم ما بوده و خواهد بود.
فردا سوریه ایران جمهوری اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

ریزش قیمت سکه در بازار | انواع سکه چند شد؟هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید (امامی) امروز به 14 میلیون و 601 هزار تومان رسید.
نامه نیوز قیمت خودرو بهار 

  

بورس کالا راه نجات صنعت خودرو است/ غزل خداحافظی با خریداران قلابی خودرومحمدرضا نجفی منش دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا و کشف واقعی قیمت ها در تقابل عرضه و تقاضا، صف طولانی خریداران قلابی خودرو که ماه هاست برای دریافت رانت از این صف خارج نمی شوند، جمع شده و بدون شک با عرضه های منظم خودرو علاوه بر حمایت از تولیدکننده، شاهد تعادل بازار نیز خواهیم بود.
ایلنا بورس کالا صنعت خودرو 

  

بزرگ ترین رشد تابستانی شاخص بورس/دومین ورود پول در مرداداقتصادنیوز: در معاملات امروز 22 مرداد بورس تهران، شاخص‌ کل بازار سهام رشد کرد و شاهد تزریق پول حقیقی به بورس بودیم.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران پول 

  

3315 ابتلا و 55 فوتی؛ آخرین آمار روزانه کرونا در کشوردر شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
ایلنا وزارت بهداشت 

  

آمار کرونا امروز 22 مرداد 1401 / پایان موج هفتم کرونا در راه است؟بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
نامه نیوز خودرو وزارت بهداشت پول 

  

آمار امروز کرونا 22 مرداد | 3315 ابتلا و 55 فوتیبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت 

  

جهش شاخص بورس /4 گروه ریالی سبزپوش شدنداقتصادنیوز: امروز قیمت سهام تمامی نمادهای گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات»، «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «سرمایه‌گذاری‌ها» و «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» افزایش یافت و این 4 گروه یکپارچه سبزپوش شدند.
اقتصادنیوز شاخص قیمت سهام 

  

آخرین آمار کرونا در کشور(22مرداد)بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
گسترش وزارت بهداشت 

  

همراه داشتن کارت واکسن کرونا برای زائرین اربعین الزامی استفرماندار شهرستان مرزی مهران گفت: زائران علاوه بر همراه داشتن گذرنامه برای خروج از مرز به عتبات عالیات باید حتما 2 دُز واکسن کرونا تزریق کرده و کارت واکسن همراه داشته باشند.
برنا اربعین گذرنامه 

  

عبور پرقدرت شاخص بورس از نیمه کانالاقتصادنیوز: در بازار معاملات امروز بازار سهام، شاخص بورس در اولین دقایق معاملات از نیمه کانال بالاتر آمد و رکورد بیشترین رشد در 2 ماه اخیر را به ثبت رساند.
اقتصادنیوز شاخص سهام ماه 

  

قیمت دلار سقوط کرد | هجوم مردم برای فروش دلارهای خانگی | قیمت دلار امروز 22 مرداد چند؟ طی روزهای اخیر و همزمان با اعلام برخی اخبار سیاسی و گمانه‌زنی‌ها از نتایج مذاکرات، بازار ارز وارد مدار کاهشی شده و قیمت دلار در کانال 30 هزار تومان قرار گرفته است. فعالان بازار جو موجود در بازار ارز را مثبت اعلام کرده و معتقدند قیمت ارز احتمالاً همین روال را طی خواهد کرد و در کانال‌های پایین‌تری قرار می گیرد. دبیرکل کانون صرافان: اگر مدیریت بازار براساس عرضه و تقاضا و بدون…
نامه نیوز قیمت ارز قیمت دلار 

  

پیام آمریکایی به قیمت دلار /قیمت طلا پایین آمدبه نظر می رسد سیگنال های ضد و نقیض برجامی بازار ارز تهران را تحت تاثیر قرار داده است ، قیمت طلا هم در مقایسه با دیروز پایین آمد .
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز