اتحاد هنرمندان و رسانه‌ها علیه تبعیض نژادی

با گسترده‌تر شدن دامنه اعتراض‌ها به خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان، بسیاری از مراکز معتبر رسانه‌ای آمریکا نیز به معترضان پیوستند. این درحالی است که در دو روز گذشته نیز بسیاری از هنرمندان مطرح آمریکایی در دفاع از برابری در جامعه آمریکا نیز بیانیه‌هایی را منتشر کرده‌اند.

اتحاد هنرمندان و رسانه‌ها علیه تبعیض نژادی

با گسترده‌تر شدن دامنه اعتراض‌ها به خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان، بسیاری از مراکز معتبر رسانه‌ای آمریکا نیز به معترضان پیوستند. این درحالی است که در دو روز گذشته نیز بسیاری از هنرمندان مطرح آمریکایی در دفاع از برابری در جامعه آمریکا نیز بیانیه‌هایی را منتشر کرده‌اند.

 آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار در شبکه‌های اجتماعی بیانیه‌ای منتشر کرده و گفته: «مرگ جورج فلوید برای هیچ فردی قابل‌پذیرش نیست. ما با همبستگی در کنار اعضای سیاهپوست آکادمی، همکاران، داستان‌سرایان، هنرمندان و همه مردم سیاهپوست در سراسر کشور ایستاده‌ایم، چراکه می‌دانیم جان سیاهپوستان اهمیت دارد. آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار نیز برای رسیدن به عدالت با دیگران همصدا می‌شود. ما باید نور تابناک‌تری روی مساله نژادپرستی بتابانیم و نقش خود را برای گذر از این مقطع ایفا کنیم.» پیش‌تر از این نیز کمپانی‌های دیزنی، ویاکام سی‌بی‌اس، وارنر برادرز، ای 24، لاینزگیت، بی‌ای‌تی، اف‌ایکس نت‌ورکز، فاکس اینترتینمنت و ای‌ام‌سی از جمله مراکز هالیوودی بودند که بیانیه‌هایی علیه نژادپرستی و درحمایت از جامعه سیاهان منتشر کردند. در اقدامی غیرمعمول ابتدا نتفلیکس شعاری درحمایت از جنبش سیاهان منتشر کرد و بلافاصله آمازون، هولو، اچ‌بی‌او، استارز و دیگر عناصر اصلی هالیوود در شبکه‌های اجتماعی به این اقدام ملحق شدند. اعتراض مداوم مردم در سراسر آمریکا برای کشته شدن جورج فلوید به‌دست یک افسر پلیس موجب شد تا روز بعد، دیگر چهره‌های مطرح هالیوود نیز به میدان بیایند و در کنار مردم قرار بگیرند و بیانیه‌های مشابهی در توییتر و اینستاگرام منتشر کنند.

نتفلیکس شنبه بعداز ظهر در توییتر نوشته بود: سکوت کردن به معنی همدست بودن است. زندگی سیاهان مهم است. ما یک پلت‌فرم داریم و وظیفه داریم از اعضا، کارکنان، خالقان و استعدادهای سیاه خود حمایت کنیم. با این بیانیه هشتگ «زندگی سیاهان مهم است» در توییتر چرخید و حمایت‌های زیادی دریافت کرد. آمازون استودیوز در توییتر و اینستاگرام نوشت: با هم در کنار جامعه سیاه می‌ایستیم- همکاران، هنرمندان، نویسندگان، داستان‌سرایان، تهیه‌کنندگان، تماشاگران ما- و همه ما در مبارزه با نژادپرستی و بی‌عدالتی متحدیم. کیوبی که شبکه تولید برنامه‌های موبایلی است هم نوشت: با هم علیه بی‌عدالتی می‌ایستیم. هولو هم که متعلق به دیزنی است در توییتر و اینستاگرام نوشت: از زندگی سیاهان حمایت می‌کنیم. امروز و هر روز. دیده‌اید، شنیده‌اید. ما با شماییم. از دیگر برندهای دیزنی که تا یکشنبه صبح در این زمینه موضع‌گیری کردند باب ایگر رئیس اجرایی دیزنی بود که لینکی را با بیانیه‌ای از باب‌چاپک مدیرعامل دیزنی منتشر کرد که می‌گفت: قصد داریم تلاش‌ها و منابع خود را معطوف این کنیم که با صحبت درباره این موضوعات به جست‌وجوی راه‌حل‌های دلسوزانه و سازنده بپردازیم.

مارول اینترتینمنت از دیگر کمپانی‌های متعلق به دیزنی نیز توییت کرد: ایستادگی در برابر نژادپرستی. اف ایکس نت‌ورکز نیز صبح یکشنبه توییت کرد: در کنار همکاران، هنرمندان و دوستان آفریقایی آمریکایی‌مان می‌ایستیم و از سیستم قانونی عادلانه حمایت می‌کنیم، از سیستمی که نتواند در برابر خشونت بی‌معنی علیه دیگری تاب آورد. «جیم جیانوپولوس» مدیرعامل «ویاکام سی‌بی‌اس» متعلق به پارامونت در یادداشتی برای کارکنانش نوشت: تعداد بسیار زیادی از اعضای انجمن سیاهان به‌خاطر بی‌عدالتی‌های گسترده نژادی، جانشان را از دست داده‌اند. او همچنین در ادامه نامه‌اش اضافه کرد: آمریکا از فشار ظلم و نژادپرستی رنج می‌برد. نمی‌توانیم از مزایای خلاقانه مشارکت جامعه سیاهپوستان در «Twitch» بهره‌مند شویم و زمانی که درد دارند، سکوت کنیم. از شما می‌خواهیم با هم متحد باشیم و در مقابل جان سیاهان ایستادگی کنیم. همکاران گرامی، ما در سراسر کشورمان آمریکا شاهد سال‌ها درد و رنج بوده‌ایم. از جورج فلوید تا احمد آربری و برئونا تیلور تا آنهایی که بی‌رحمانه در طول سالیان به‌خاطر رنگ پوستشان کشته شده‌اند. حالا خشم مردم نسبت به بی‌عدالتی نژادی سیستماتیک در آمریکا، به نقطه جوش رسیده است.

یوتیوب که زیرمجموعه شرکت بزرگ رسانه‌ای آلفابت محسوب می‌شود، روز جمعه نوشت: ما در برابر نژادپرستی و خشونت، با همبستگی ایستادگی می‌کنیم. وقتی اعضای جامعه ما صدمه می‌بینند، همه ما صدمه می‌بینیم. ما یک میلیون دلار برای حمایت و کمک به تلاش‌ برای رسیدگی به بی‌عدالتی‌های اجتماعی اهدا می‌کنیم. درحالی‌که اعتراضات از امروز وارد هفته دوم می‌شود، بسیاری از چهره‌های هنری نیز وارد کارزار شده و به اعتراض‌ها علیه تبعیض دامن زده‌اند. به‌نظر می‌رسد برخورد محافظه‌کارانه برخی از نهادهای رسانه‌ای و سینمایی آمریکا با افزایش اعتراضات در یکی، دو روز آینده در هم بشکند و تعداد بیشتری از برندهای رسانه‌ای و حتی تجاری به جنبش حاضر بپیوندند. از زمان شکل‌گیری دولت ترامپ تاکنون بارها و بارها اعتراضات گسترده‌ای در آمریکا شکل گرفته و هنرمندان و رسانه‌ها را همراه با مردم همسو کرده است.

 

هنرمندان هالیوود خشونت   اخبار برگزیده
  

تست کرونای 8 استقلالی مثبت شدنتیجه تست هشت نفر از اعضای تیم فوتبال استقلال مثبت اعلام شد.
مملکت‌آنلاین فوتبال باشگاه استقلال استقلال 

  

ورود مجلس به موضوع بورس/ زیرساخت کارگزاری‌های بورس ارتقا می‌یابد​اقتصادنیوز: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تقویت سرورهای کارگزاری‌ها و جلوگیری از اختلال آن‌ها از ابتدایی‌ترین اقداماتی است که سازمان بورس باید مدنظر قرار دهد؛ البته این موضوع به‌عنوان دغدغه مردم در جلسه هفته آینده کمیسیون اقتصادی با حضور وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
اقتصادنیوز مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

اجازه ندهند تمام مشکلاتی که برای استقلال پیش آمده را سر ما تلافی کنند/ برخلاف برخی از تیم‌ها سعی کردیم داوری را تحت فشار قرار ندهیم/ تمام دغدغه ما بازی با استقلال استحمیدرضا عبداللهی مربی پارس جنوبی جم نسبت به حواشی پیش از دیدار با استقلال واکنش نشان داد و گفت اجازه نمی‌دهد کسی حق این تیم را ضایع کند.
ایلنا استقلال بازی پارس جنوبی 

  

متخصص برجسته بیمار‌های عفونی در‌آمریکا تأکید کرد: واکسن ضد کرونای آمریکا تا پایان ماه وارد مرحله آخر می‌شود و تاکنون موفق عمل کرده و در بدن افراد علیه ویروس کرونا آنتی بادی تولید کرده است.
نامه نیوز موفقیت خودرو تولید 

  

کمال خرازی: اقدامات آمریکا و اروپا به فروپاشی کامل برجام منجر می‌شود | داستان ناتمام برجامسیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در سخنانی گفت که تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران و اقدام سه کشور اروپایی در آژانس و رفتار مشکوک مدیرکل آژانس نه تنها بازدارنده جمهوری اسلامی نخواهد بود، بلکه به فروپاشی برجام می‌انجامد.
۵۵ آنلاین خاورمیانه جمهوری اسلامی فناوری 

  

کوییک R پلاس چه تفاوتی با کوییک R معمولی دارد؟اواخر هفته گذشته سایپا از نسخه جدید کوییک رونمایی کرد. خودرویی که حالا با نام کوییک R+ (آر پلاس) شناخته می‌شود. فیس‌لیفت R این خودرو هنوز جای خود را در بازار باز نکرده است و حالا مشتریان با نسخه جدیدی روبرو هستند که فارغ از تغییرات ظاهری، قیمتی بیشتری را نیز به همراه خواهد داشت.
خودروتک استاندارد سایپا خودرو 

  

احمدی نژاد به خاطر هدیه گرفتن قانون را تغییر دادروزنامه خراسان با طرح این سوال که هدایایی که احمدی نژاد در دوران ریاستش گرفته کجا برده؟ به این موضوع پرداخت که او قانون قبلی را تغییر داد تا هدایا مال خودش باشد.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد قانون روزنامه 

  

عوارض قیمت گذاری دستوری خودرودبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی اعتقاد دارد با توجه به افزایش قیمت تمامی نهاده‌های تولید و همچنان دستوری بودن قیمت‌گذاری خودرو، خودروسازان نیز نمی‌توانند به درستی قیمت قراردادها را سریعا افزایش دهند، بنابراین قطعه‌سازان به نوعی ازسوی زنجیره تامین و در حقیقت مصرف‌کنندگان، به‌دلیل فاصله زیاد قیمت کارخانه و بازار، قربانیان اصلی نرخ ‌گذاری‌ دستوری هستند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

طرح مجلس برای اخذ مالیات از سکه، ارز و سهام کلید خورد+سندجزئیات طرح نمایندگان مجلس برای مالیات بر عائدی سرمایه نشان می‌دهد که دریافت مالیات از سکه، ارز و سهام در دستور کار است.
مثلث مجلس شورای اسلامی مالیات ارز 

  

تشخیص صلاحیت جرم سیاسی یا امنیتی بر عهده مرجع قضایی است/ قضات نمی‌توانند قانون جرم سیاسی را اجرا نکنند/ جامعه حقوقی نگاه مثبتی به بخشنامه اخیر داردرییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و‌ مشاوران خانواده گفت: قضات نمی‌توانند قانون جرم سیاسی را اجرا نکنند چون این قانون مصوبه مجلس شورای اسلامی و لازم الاجراست، البته تشخیص صلاحیت اینکه جرم سیاسی است یا امنیتی بر عهده مرجع قضایی است.
ایلنا جرم جرم سیاسی خبرنگار 

  اخبار داغ
  

عدم استفاده از ماسک ان 95 / الزام وزارت صمت برای تولید ماسک ارزان قیمتحریرچی با اشاره به اجباری شدن ماسک از فردا گفت: اگر کارمندی در محل کار خود از ماسک استفاده نکند اجازه حضور در محل کار ندارد.
ایلنا ماسک وزارت کشور وزارت بهداشت 

  

آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار شنبه 14 تیرجدیدترین قیمت‌ها در بازار امروز از نوسان قیمت سکه بالای مرز 10 میلیون تومان و دلار بالای 20 هزار تومان خبر می‌دهد.
شما‌نیوز قیمت افزایش قیمت یورو 

  

مبارزه با فساد، شفافیت، چالاکی سیستم اداری و تحقق دولت الکترونیک از اهم اقدامات این وزارتخانه استوزیر ورزش و جوانان در دویست و چهل و هفتمین نشست شورای معاونت وزارت ورزش و جوانان مبارزه با فساد، شفافیت امور، چالاکی سیستم اداری و تحقق دولت الکترونیک در امور اداری و جاری وزارت ورزش و جوانان را از اهم اقدامات صورت گرفته در این وزارتخانه اعلام کرد.
برنا ورزش جوانان دولت 

  

تمجیدرهبرکره شمالی از «موفقیت های درخشان» کشورش در مبارزه با ویروس کروناکیم جونگ اون ، رهبر کره شمالی با شرکت در یک نشست مربوط به حزب کارگر کشور در روز پنج شنبه به یک ماه غیبتش از انظار عمومی پایان داد. کیم 36 ساله از این جلسه برای تمجید از «موفقیت های درخشان» کشورش در مبارزه با ویروس کرونا استفاده کرد در حالی که مقامات این کشور همچنان مدعی هستند که تاکنون هیچ موردی از ابتلا به کرونا در کره شمالی دیده نشده است...
۵۵ آنلاین کره شمالی موفقیت ویروس 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از وضعیت بازار ارز و طلا؛ بازارساز به دنبال دلار آزاد/ مرزشکنی‌های تاریخی دلار وسکه!اقتصادنیوز: در اولین روز هفته، قیمت سکه و دلار ارتفاع بیشتری گرفتند و سقف های جدیدی در هر دو بازار به ثبت رسید. امروز ، سکه امامی حدود 550 هزار تومان افزایش را تجربه کرد و به بهای 10 میلیون و 200هزار تومان رسید. به این ترتیب، صفری جدید برای سکه ثبت شد و قیمت این فلز گران بها از نظر تومانی، 8 رقمی شد.
اقتصادنیوز ارز پول دلار 

  

آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار شنبهجدیدترین قیمت‌ها در بازار امروز از نوسان قیمت سکه بالای مرز 10 میلیون تومان و دلار بالای 20 هزار تومان خبر می‌دهد.
مثلث قیمت افزایش قیمت یورو