“قانون منع به کارگیری بازنشستگان نباید در ورزش اجرایی می‌شد”

معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان درباره اجرایی شدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان در ورزش، معتقد است: این قانون نباید در ورزش عملیاتی می‌شد زیرا امکان دارد تبعات مثبتی در پی نداشته باشد...

“قانون منع به کارگیری بازنشستگان نباید در ورزش اجرایی می‌شد”

معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان درباره اجرایی شدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان در ورزش، معتقد است: این قانون نباید در ورزش عملیاتی می‌شد زیرا امکان دارد تبعات مثبتی در پی نداشته باشد.

عبدالحمید احمدی در گفت‌وگو با ایسنا،  درباره اجرایی شدن قانون منع بکارگیری بازنشستگان در ورزش و ترک فریبا محمدیان از پست معاونت ورزش امور بانوان، اظهار کرد: به اعتقاد من این قانون نمی‌تواند در ورزش تبعات مثبتی را به دنبال داشته باشد. ما می‌توانستیم ورزش را در این قانون مستثنی بدانیم. فضای ورزش به عنوان یک فضای اجتماعی نسبت به سایر بخش‌ها متفاوت است و کسانی که در راس این قانون قرار می‌گیرند مجبور می‌شوند پست های خود را با توجه به تجارب خوبی که در اختیار دارند ترک کنند. ما با اجرای این قانون ورزش را از تجارب آنها محروم می‌کنیم.

وی گفت‌:  اجرای این قانون در ورزش باید تبعات مثبتی داشته باشد اما شاید آسیب‌هایی را نیز در پی داشته باشد. ورزش با اجرای این قانون لطمه خواهد خورد. ما در اثر اجرای این قانون افرادی را از دست دادیم که طی سالیان سال بر روی آنها سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و تجارب خوبی در ورزش برخوردار بودند که متاسفانه در زمان بازدهی از تجارب این افراد از حضورشان محروم می شویم و این شرایط خوبی را برای ورزش رقم نمی‌زند.

احمدی همچنین درباره برگزاری نشست تخصصی دستاوردهای ورزش در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ، گفت‌: فرصت خوبی برای مسئولان ورزش کشور است تا بتوانند راجع‌ به دستاوردهای خود در 40 سال صحبت کنند و موفقیت‌های خود را به نمایش بگذارند. در این نشست در خصوص ورزش قهرمانی، همگانی، بانوان، روستایی و عشایری ، زیر ساخت ها و بخش فرهنگی ورزش مباحث خوبی ارائه شد و اینها چکیده مهمی از دستاوردهای 40 سال ورزش بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بود و فرصتی ایجاد کرد تا بتوانیم به ابعاد مختلف پیشرفت ورزش  کشور در 40 سال اخیر اشاره داشته باشیم.

وی در ادامه صحبت‌های خود، خاطر نشان کرد: افتخاراتی که در طی این چهل سال در ورزش به دست آمده است، هر کدام از جایگاه خاصی برخوردار هستند. ما در عرصه های قاره‌ ای، جهانی، بین‌المللی،  المپیک  و پارالمپیک و حتی توسعه ورزش همگانی موفقیت‌های بسیار بزرگی داشتیم و نگاه متوازنی به ورزش در سراسر کشور صورت گرفته است. ما در این 40 سال در زمینه  امکانات، ایجاد زیر ساخت ها ، اماکن و فضاهای ورزشی به توفیقات خوبی دست پیدا کرده‌ایم. حتی ورزش بانوان چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی دستاوردهای قابل توجهی داشته است. در حوزه فرهنگی ورزش تغییر و تغییر ارزش ها در فضای ورزش نگاه ویژه‌ای داشتیم.

معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در بخش پایانی صحبت‌های خود، اضافه کرد: در بخش منش پهلوانی ورزش های اعتقادی و اخلاقی در ورزش همواره سعی کرده‌ایم از کسانی که جایگاه ویژه‌ ای در ورزش داشتند چهره خوبی از آنها در ورزش به نمایش بگذاریم از جمله جهان پهلوان تختی که همواره جایگاه وی بعد از این همه مدت در جامعه ورزش پررنگ تر شده است.  همچنین در طی این 40 سال نظام نامه فرهنگی ، نظام ورزش و کمیسیون فرهنگی ورزش به تصویب رسیده است و دستاوردهای خوبی در بخش فرهنگی ورزش داشتیم از جمله ثبت جهانی آیین‌نامه‌ های ملی ورزش، آیین ورزش پهلوانی و زورخانه ای و ورزش چوگان در یونسکو از جمله دستاوردهای فرهنگی است که می‌توان به آن اشاره کرد .

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/CBYA5 برچسب هاعبدالحمید احمدی قانون منع به کارگیری بازنشستگان

قانون ورزش وزارت ورزش و جوانان   اخبار برگزیده
  

دردسر عجیب برای فوتبالیست مشهور/ حبس موقت تا زمان صدورحکم نهاییفوتبالیست مشهور تا زمان حکم نهایی در حبس می ماند.
برنا تایلند فوتبال بازداشت 

  

باشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی واکنش نشان دادباشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود واکنش نشان داد.
برنا باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  

تا می توانید مغز بخورید و فرقی نمی کند از کدامیک از مغزها استفاده کنید. بادام، بادام زمینی، فندوق... همگی پر خاصیت هستند.
برنا سرطان پروستات رژیم غذایی مغز 

  

پیش‌بینی پدیده استقلال درست از آب درآمدمهاجم استقلال می گوید این تیم با حمایت می تواند نتایج بهتری کسب کند.
برنا باشگاه استقلال استقلال بازی 

  اخبار داغ
  

تامین 15 میلیون دلار ارز برای تهیه 11 هزار تن کاغذ/ توزیع پنج هزار تن کاغذ بین 400 نفر ناشردبیر کارگروه ساماندهی کاغذ وزرات‌ارشاد از تامین 15 میلیون دلار ارز برای تهیه حدود 11 هزار تن کاغذ مورد نیاز نشریات و مطبوعات از سوی بانک مرکزی خبر داد.‌
ایلنا دلار ارز معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد 

  

جشنواره خوارزمی میدان رقابت برای تولید دانش استکرمانشاه - ایرنا - معاون فرماندار پاوه گفت: جشنواره نوجوان خوارزمی میدان رقابت برای تولید دانش و تفکر و ارتقای خلاقیت است و همه کسانی که در این مسیر تلاش می کنند، پیروز این رقابت ها هستند.
ایرنا تولید کرمانشاه ایرنا 

  

گل محمدی: تساوی برابر استقلال در آزادی ارزشمند بود / بازیکنان پدیده در حد تیم ملی نمایش نشان دادندسرمربی پدیده مشهد می‌گوید در بازی برابر استقلال هر دو تیم بیشتر روی تاکتیک‌های دفاعی متمرکز بودند و به همین دلیل مهاجمان دو تیم فرصت کمی داشتند.
ایلنا استقلال ورزشگاه آزادی بودجه 

  

سرمربی تیم فوتبال پدیده گفت:گرفتن یک امتیاز از استقلال در ورزشگاه آزادی ارزشمند بود.
نود استقلال فوتبال ورزشگاه آزادی 

  

طباطبایی: گرو و نیومایر در اروپا چقدر ارزش دارند؟ / استقلال گرانقیمت‌ترین نیمکت ایران را داردپیشکسوت استقلال تهران از عملکرد دو بازیکن خارجی این تیم رضایت ندارد.
ایلنا جوانان استقلال ایران 

  

طباطبایی: واقعاً ارزش نیومایر و گرو در اروپا چقدر است؟/ در مورد کیفیت این بازیکنان زودتر از اینها نظرم را گفته بودمهادی طباطبایی، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: خیلی‌وقت پیش گفتم دو بازیکن خارجی استقلال از کیفیت پایینی برخوردارند.
تسنیم ورزشگاه آزادی فوتبال اروپا فوتبال 

  

مردم توجهی به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز نکنندبا توجه به روند کاهشی نرخ ارز در بازار و تقویت مداوم ارزش پول ملی، برخی کانال های ناشناخته مجازی با انتشار جملات جعلی درباره"وضعیت اقتصادی کشور"، "هزینه‌بر بودن پایین نگاه داشتن قیمت ارز برای بانک مرکزی" و انتساب آن به رئیس کل بانک مرکزی تلاش می‌کنند نسبت به بازار پول و ارز در بین مردم نگرانی ایجاد کنند.
ایلنا پول روابط عمومی ارز 

  

پائولو سرجیو: می‌توان مقابل سایپا مبارزه کرد و به 3 امتیاز رسیدپائولو سرجیو، سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: در هفته گذشته با بازیکنان صحبت کردیم و به آنها نشان دادیم می‌توان مقابل سایپا مبارزه کرد و به سه امتیاز بازی رسید.
تسنیم سایپا فوتبال صنعت