ایرنا   |  اجتماعی  |  

حدود 5 هزار تن در دوره تحکیم سواد درقم شرکت کردند

قم- ایرنا- معاون سوادآموزی اداره کل آموزش وپرورش قم گفت: از سال 90 تاکنون حدود پنج هزار سواد آموز در دوره های تحکیم سواد دراین استان شرکت کردند.

حدود 5 هزار تن در دوره تحکیم سواد درقم شرکت کردند

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا قاسمی نیا روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: دوره تحکیم سواد در راستای تثبیت آموخته های کم سوادان و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و زمینه یادگیری مادام العمر در این استان به اجرا گذاشته شد.وی پیشگیری از بازگشت به بی سوادی ،تثبیت و تعمیق آموخته های قبلی کم سوادان بزرگسال ،ایجاد ارتباط بین سوادآموزی و آموزش های مهارت های اساسی زندگی بخشی دیگر از اهداف آموزشی دوره تحکیم سواد می باشد.قاسمی نیا گفت: غنی سازی آموزشی محیط زندگی مخاطبین و خانواده ها و تقویت مهارت های فردی ،خانوادگی و گروهی مخاطبان در دوره تحکیم سواد محور محتوای برنامه آموزشی است.وی اظهار داشت: مهمترین محتوای آموزشی دراین دوره که ویژه افراد کم سواد بزرگسال غیرمحصل می باشد شامل کتاب های همراه با قرآن کریم ،حساب و زندگی و بخوانیم و بنویسیم و هشت کتاب دیگر باموضوعات آموزش مهارت های زندگی وکاربردی درزندگی می باشد.قاسمی نیا گفت: شرایط ثبت نام و شرکت کنندگان در دوره تحکیم سواد برای افرادی است که دارای کارنامه قبولی دوره سواد آموزی یا دوره تکمیلی یا دوره پایانی نهضت سواد آموزی می باشد و بزرگسالان کم سوادی که دارای کارنامه قبولی سوم یا چهارم ابتدایی باشند می توانند در این دوره شرکت کنند.وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 350 سوادآموز در دوره تحکیم شرکت دارند ، گفت: برنامه درسی این دوره شامل 70 ساعت به صورت حضوری و 130ساعت به صورت غیرحضوری است که دوره حضوری هفته ای دویا سه جلسه تشکیل می شود.قاسمی نیا اظهار داشت: تا پایان سال تعداد افراد شرکت کننده در دوره تحکیم به 823 تن خواهد رسید.وی گفت: اجرای این دوره می تواند برای مجموعه ها و مراکز آموزشی الگویی باشد تا با فارغ التحصیلات خود در ارتباط باشند و باتعیین مواد و محتوای آموزشی از فراموشی آموخته های آنان پیشگیری کنند و درحفظ سرمایه های علمی، آموزشی و آموزش مادام العمر حمایت ومراقبت شود.از ابتدای سال جاری تاکنون 4 هزار و 627 تن در استان در سه دوره سوادآموزی شرکت کرده اند.هم اکنون 96 درصد جمعیت قم باسوادند و تنها از جمعیت یک میلیون و 292 هزار تن استان براساس سرشماری سال 95 حدود 120 هزارتن از افراد 6 سال به بالا بی سواد می باشند.6133/

قم ایرنا آموزش   اخبار برگزیده
  

واکنش خاص ظریف در آمریکاوزیر امور خارجه کشورمان به اعدام 37 تن از مخالفان حکومت سعودی واکنش نشان داد.
مثلث اعدام خبرآنلاین نیویورک 

  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر روزی از حضور در برجام ضرر کنیم، از آن خارج خواهیم شد، گفت: افزایش قدرت چین، جهان را از خطر تک قطبی شدن می‌رهاند.
نامه نیوز ایران ایران و چین چین 

  

قیمت خودرو / قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 4 اردیبهشت 1397) / قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 4 اردیبهشت 98 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودرو های تولید داخل را بشناسید (اینوگرافی)وزارت صنعت، معدن و تجارت در تازه‌ترین گزارش خود به رتبه‌بندی خودروهای داخلی بر اساس کیفیت پرداخته است. در این گزارش خودروهای پراید و پژو پارس در گروه بی‌کیفیت‌ترین‌ها جای گرفته‌اند.
خودروتک خودرو تولید صنعت 

  

بعد از آن که صدف خادم، بوکسور زن ایرانی که برای اولین بار در مبارزه رسمی بین‌المللی، مقابل رقیب خود به پیروزی رسید، ادعا شد حکم بازداشت او در ایران صادر شده و از این رو خانم خادم با لغو برنامه خود برای بازگشت به کشور، در همان فرانسه مانده است. با این حال پیگیری‌ها نشان می‌دهد شکایتی از او مطرح نشده است.
نامه نیوز بازداشت بازی زنان 

  

گمانه زنی ها درباره قیمت جدید بنزینبراساس ارزیابی های انجام شده، اجرای چنین طرحی می تواند به معنای تورم 4 درصدی برای چند دهک مرفه جامعه باشد اما دهک های پایین 1 و 2 و 3 هیچ افزایش تورم مستقیمی را که ناشی از این طرح باشند تجربه نخواهند کرد. ثابت ماندن نرخ گاز CNG و گازوییل یکی از محورهای مهم این طرح سهمینه بندی بنزین است که در راستای جلوگیری از تورم حمل و نقل کالا در نظر گرفته شده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت سهمیه بندی بنزین 

  

استقلال در گروه مرگ به دنبال معجزهاستقلال با شکسن برابر الهلال برای صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا نیاز به خلق یک معجزه دارد.
مثلث استقلال مرگ بازی 

  

اینستااگرام فیلتر می شود؟/ پیشنهاد عضو هیات رییسه مجلس را بخوانیدخانه ملت نوشت: عضو هیئت رییسه مجلس با تاکید بر اینکه حق ایران است که از اینستاگرام شکایت و اعلان جرم کند، گفت: اگر مدیران اینستاگرام رفتار خود را جبران نکردند، می‌توان برای استفاده از آن محدودیت قائل شد.
مثلث مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی 

  

بازار در شوک قیمت جدید پرایدقیمت پراید در حالی از مرز 50 میلیون تومان عبور کرده است که بازار خودرو در سکون و رکودی کامل به سر می‌برد.
خودروتک بازار خودرو خودرو قیمت 

  

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در واکنش به عدم تمدید معافیت‌های نفتی گفت می خواهیم ایران یک کشور عادی شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران برنامه موشکی ایران 

  اخبار داغ
  

امام جمعه کرج: مسجد مرکز مبارزه با استکبار در تاریخ شیعه استکرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: در تاریخ شیعه مسجد به عنوان مرکز مبارزه با استکبار و ظلم به شمار می رود و اگر از این مهم فاصله بگیریم نشان از نفوذ در آن است.
ایرنا کرج مسجد مرکز رسیدگی به امور مساجد 

  

یک مقام میراث فرهنگی:طرح تورهای ارزان قیمت درکشور کلید خوردبوشهر- ایرنا- دبیرستاد هماهنگی خدمات سفرسازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت که طرح تورهای ارزان قیمت به عنوان مهمترین پروژه این سازمان در کشور کلید خورده است.
ایرنا میراث فرهنگی قیمت استان بوشهر 

  

طرح تورهای ارزان قیمت در کشور کلید خوردبوشهر- ایرنا- دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفرسازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: پروژه تورهای ارزان قیمت به عنوان مهمترین پروژه این سازمان در کشور کلید خورده است.
ایرنا قیمت درآمد استان بوشهر 

  

وزیر دفاع: ارزشی برای ‌رفتارهای غیرقانونی ترامپ قائل نیستیمتهران - ایرنا - وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن ‌اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: ذره‌ای برای ‌رفتارهای غیرقانونی و فاقد اصول و قواعد بین‌المللی ترامپ ارزش و اعتبار قائل نیستیم.
ایرنا وزارت دفاع ترامپ تهران 

  

وزیر دفاع: برای ‌رفتارهای ترامپ ارزش قائل نیستیمامیر حاتمی، وزیر دفاع ایران با محکوم کردن ‌اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ذره‌ای برای ‌رفتارهای غیرقانونی و فاقد اصول و قواعد بین‌المللی ترامپ ارزش و اعتبار قائل نیستیم...
انصاف‌نیوز امیر حاتمی وزیر دفاع وزارت دفاع ترامپ 

  

ارزانی برق دلیل نپرداختن مطالبات مالکان نیروگاه های تجدیدپذیر استتهران- ایرنا - معاون توسعه بخش غیردولتی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا)، ضمن تایید مشکلات موجود در نپرداختن مطالبات مالکان نیروگاههای تجدیدپذیر، اظهار داشت: پایین بودن قیمت برق دلیل اصلی ناتوانی وزارت نیرو در پرداخت بدهی های خود است.
ایرنا برق تهران ایرنا 

  

ارزش بازار فرابورس 8 درصد افزایش یافتمعاملات فرابورس ایران در نخستین هفته کاری این بورس در اردیبهشت‌ماه 98 با رشد متغیرهای شاخص کل و ارزش
خبرفوری ایران ماه شاخص