ایرنا   |  اقتصادی  |  

174 روستای خوزستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند

اندیمشک - ایرنا - 25 طرح گازرسانی به 174 روستای استان خوزستان روز پنجشنبه در آیینی با محوریت شهرستان اندیمشک به طور همزمان بهره برداری شدند.

174 روستای خوزستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند

به گزارش خبرنگار ایرنا معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در این آیین گفت: روزانه 800 میلیون مترمکعب گاز در کشور تولید می شود که به لحاظ مقایسه ای معادل پنج میلیون بشکه نفت است.حسن منتظر تربتی افزود: این موضوع نشان دهنده جایگاه ویژه گاز و لزوم توجه به اهمیت این نعمت طبیعی در کشور است.وی اظهار داشت: روستاها در دوران قبل از انقلاب از نعمت گاز محروم بودند که بعد از انقلاب اسلامی، گازرسانی به روستاها و برخورداری مناطق دورافتاده در اولویت قرار گرفته و با شتاب خوبی در حال انجام است.منتظر تربتی افزود: سه هزار روستای کشور از ابتدای امسال تاکنون گازرسانی شده که این خدمت کم سابقه ای در حوزه گازرسانی به روستاها بوده است.وی اضافه کرد: تلاش می شود همین روند برای سال آینده ادامه داشته باشد و امیدواریم به رقمی بیش از میزان گازرسانی در سال جاری برسد.مدیرعامل شرکت گاز خوزستان نیز از حمایت های مجلس شورای اسلامی و کمیسیون انرژی در راستای تحقق برنامه های شرکت ملی گاز قدردانی کرد و گفت: استان خوزستان به لحاظ ظرفیت های نفت و گاز رتبه نخست را دارد و در بخش های مختلف از ظرفیت های ارزنده ای برخوردار است.عبدالله ابول پور افزود: شرکت گاز خوزستان 982 هزار مشترک دارد و در مجموع یکهزار و 763 روستای خوزستان از نعمت گاز برخوردار شده اند.وی بیان کرد: 79 درصد جمعیت روستایی خوزستان گاز دارند و به طور کلی 93 درصد کل خوزستان از نعمت گاز برخوردار هستند.وی با تشریح اهمیت 25 طرح گازرسانی خوزستان گفت: یکهزار و 266 کیلومتر شبکه گذاری و 14 هزار و 775 انشعاب با یکهزار و 330 میلیارد ریال برای این طرح ها هزینه شده است.مدیرعامل شرکت گاز خوزستان افزود: این طرح ها 15 هزار و 604 خانوار را زیرپوشش دادند.فرماندار شهرستان اندیمشک نیز اظهار داشت: با توجه به طرح های اجرا شده در حوزه گازرسانی، تاکنون بخش مرکزی اندیمشک به طور کامل گازرسانی شده است.پیمان جهانگیری افزود: بخش الوار گرمسیری در 2 فاز گازرسانی می شود که یک فاز آن با گازرسانی 24 روستا آذرماه کلنگ زنی شده و در حال اجرا است.وی با بیان اینکه عملیات اجرایی فاز دیگر این طرح برای 31 روستا امروز انجام می شود، گفت: گازرسانی به چهار روستای شهرستان نیز امروز به صورت رسمی بهره برداری می شود.به گزارش خبرنگار ایرنا در این مراسم فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی و جمعی از مسئولان استانی و محلی حضور داشتند.شهرستان اندیمشک دارای 2 بخش مرکزی و الوار گرمسیری است.گازرسانی به چهار روستای اندیمشک نیز امروز با حضور معاون وزیر نفت و مسئولین استانی و محلی افتتاح می شود.7281/3022

استان خوزستان شرکت ملی گاز گاز   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (شنبه 4 اسفند 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز شنبه 4 اسفند ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز کاری قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

متهم ردیف اول التهاب در بازار خودرودر هفته‌ای که گذشت رشد بهای 5 تا 25 میلیونی محصولات تولید داخل خبر از آغاز التهابی تازه در بازار خودرو داد. در حالی که کارشناسان بارها به وزارت صمت درباره لزوم توجه به رشد تولید در کنار اعمال سیاست‌ آزادسازی قیمت‌ها هشدار دادند، این پیام از سوی سیاست‌گذار دریافت نشد...
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

دهن کجی قیمت ها به پیش فروش خودروسازانیک کارشناس صنعت خودروسازی گفت: رفتارهای دولتی و خودروسازان مبنی بر اینکه بازار خودرو دارای حاشیه سود قابل توجهی است، در کنار افزایش تقاضا و ورود سرمایه‌های سرگردان عاملی شد تا در روزهای اخیر شاهد رشد قیمت‌ها در بازار خودرو باشیم و پیش‌فروش‌ها هم نتوانند تاثیری بر آن بگذارند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودروسازان 

  

وزیر امور خارجه روسیه با زیر سوال بردن ادعای تحریم کنندگان در غرب و اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تحریم های آنان ملت ها را هدف قرار نمی دهد، اظهار داشت: در درجه اول این مردم کشورها هستند که از تحریم ها ضربه می خورند.
نامه نیوز سرگئی لاوروف روسیه باراک اوباما 

  

«هرکسی هر نوعی تغییر می‎خواهد، پای صندوق آراست.» این سخنان حسن روحانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تکرار آن در سفر به هرمزگان حکایت از تحرکات مخالفینی دارد که این روزها کمر به طرح استیضاح و عدم کفایت سیاسی او بسته‎اند...
نامه نیوز حسن روحانی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مهدی فرجی: نوسانات ارزی به کیفیت «ن خ» لطمه‌ای وارد نکرده!مهدی فرجی از مراحل ساخت مجموعه تلویزیونی «ن خ» گفت.
برنا تهران تلویزیون خبرنگار 

  

دیهیم: در روزهای آینده بازار ارز متعادل‌تر می‌شودیک اقتصاددان با بیان اینکه، عواملی مثل سفرهای خارجی آستانه نوروز، اجلاس اخیر FATF و برخی تصمیمات دولت روی قیمت ارز موثر بوده است، گفت: به نظر می‌رسد با کاهش تقاضا در روزهای آتی قیمت ارز تا حدودی متعادل تر شود.
تسنیم ارز قیمت ارز بانک مرکزی 

  

امروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ شنبه 4 اسفنددر نخستین روز هفته بازار طلا و ارز تهران با کاهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد اما در ادامه وارد سیر صعودی قیمت‌ها شد. این روند صعودی بعدازظهر با شیب بیشتری ادامه یافت. سکه تا نیمه بالای کانال 4.7 میلیون تومانی بالا رفت. دلار به میانه کانال 13 هزار تومانی رسید و طلای آبشده روی مرز 1.9 میلیونی ایستاد.
خودروتک بازار طلا و ارز ارز یورو 

  

دور چهارم رقابت های آزاد ایروفلوت روسیه با پیروزی ارزشمند طباطبایی برابر حریف روسی خود به پایان رسید.
صراط روسیه مسکو یورو 

  

معافیت مالیاتی مشوق ورود ارز صادراتی به کشور استتهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات انتقال پول از خارج به کشور، گفت: معافیت مالیاتی به عنوان ابزاری در دست دولت و مجلس، مشوق و انگیزه ای برای وارد کردن ارز صادراتی به کشور است.
ایرنا ارز تهران ایرنا 

  

سامانه های مبارزه با قاچاق کالا تا پایان اسفند آماده می شودتهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا پایان اسفند آماده می شود و مرحله بعد اتصال این سامانه ها با یکدیگر است.
ایرنا سازمان بازرسی کل کشور قاچاق تهران 

  

رئیس اتحادیه قالیشویی از کلاهبرداری قالیشویی‌های غیر مجاز به بهانه ارائه خدمات ارزان خبر داد
صراط کلاهبرداری خودرو صدا و سیما 

  

اهدای سه نشان ارزشمند بسکتبال ایران به موزه ورزشفدراسیون بسکتبال چند نشان ارزشمند خود را به موزه ورزش تقدیم کرد.
برنا بسکتبال ایران موزه