مصرف نوشیدنی های انرژی زا بشدت خطرناک است

نوشیدنی های انرژی زا خطرات زیادی برای سلامت بدن دارد که آشنایی با راهکارهای کاهش خطر نوشیدنی های انرژی زا می تواند عوارض آن را کم کند.

مصرف نوشیدنی های انرژی زا بشدت خطرناک است

،نوشیدنی های انرژی زا برای سلامت انسان عوارض مخربی دارند اما بسیاری از افراد از آن عوارض آگاه نیستند. این نوشابه  های متاسفانه پرطرفدار حاوی مواد گوناگونی مانند کربوهیدرات ها (قندها)، ویتامین ها، مواد معدنی و مواد محرکی مانند کافئین ، تورین و گلوکورونولاکتون هستند که این برای مصرف کنندگان عادی بشدت خطرناک است. در این قسمت   قصد داریم عوارض مربوط به نوشیدنی های انرژی زا را به شما معرفی کنیم که شاید با دانستن آن ها در مصرف این نوشیدنی ها تجدیدنظر کنید یا به اندازه قبل از آن ها استفاده نکنید.

مواد تشکیل دهنده رایج در نوشیدنی های انرژی زا

کافئین سیستم عصبی مرکزی را تحریک می کند و عاملی برای افزایش فشار خون  و تپش قلب  است و کم آبی را در بدن فرد به وجود می آورد.

تورین که یک نوع آمینو اسید است که توسط بدن تولید می شود و باعث انقباض ماهیچه های قلب می گردد.

گوارانا که از یک گیاه در آمریکای جنوبی گرفته می شود، خواص آن شبیه به کافئین است.

محتوای بالای شکر عاملی برای افزایش انرژی کاذب، چاقی، فشار خون و دیابت نوع 2  است.

جین سینگ یک گیاه دارویی است که سطح انرژی را افزایش می دهد و دارای خواص ضد خستگی است اما مصرف بالای آن ، عاملی برای اسهال  و سر درد  می باشد.

ویتامین ب کمپلکس فواید زیادی دارد اما مصرف بالای آن می تواند عاملی برای اوردوز نیاسین باشد.

شیرین کننده های مصنوعی قند بالایی دارند و اعتیاد را در افراد ایجاد می کنند و باعث مشکلاتی مثل چاقی ، دیابت  و فشار خون می گردند.

عوارض و خطرات نوشیدنی های انرژی زا

1. تشویش و اضطراب

هنگامی که نوشیدنی انرژی زا مصرف می کنید، حتی اگر اولین بارتان هم باشد، احتمال ابتلا به استرس در شما وجود دارد. همانطور که می دانید نوشیدنی های انرژی زا، مخصوصاً آنهایی که کافئین دارند، روی سیستم آدنوزین اثر گذار است و احساس اضطراب و استرس  را در ذهن تحریک می کند و در نتیجه افرادی که از این نوشیدنی ها استفاده می کنند، بیشتر در معرض حمله ترس و وحشت هستند.

 2. تداخل با داروها

هنگامی که دارو مصرف می کنید، حتما باید از این نوشیدنی ها اجتناب کنید زیرا بسیاری از آن ها با داروهای مختلف تداخل دارند؛ مخصوصاً اگر داخل آن ها کافئین وجود داشته باشد و در نتیجه عوارض جانبی داروهای شما را به شدت افزایش می دهد.

3. بی خوابی

هیچ شکی وجود ندارد که مصرف این نوشیدنی ها خواب شما را دچار مشکل می کند و بسیاری از افراد به خاطر اینکه نخوابند، از آن ها استفاده می کنند اما بعد از چند وقت این نوشیدنی خواب شبانه شما را به هم می ریزد و باعث می شود که نصف شب از خواب بیدار شوید و بخواهید کارهای دیگری را به انجام برسانید اما از طرفی بهره وری زندگی شما مانند لحظات معمولی نیست و تمرکز کافی ندارید.

 4. دیابت نوع دو

مصرف نوشیدنی های انرژی زا خطر ابتلا به مشکلات زیادی مثل دیابت نوع 2 را افزایش می دهد. همه نوشیدنی های انرژی زا حاوی مقدار زیادی قند و شکر هستند. و در نتیجه مصرف زیاد آن ها عاملی برای ابتلا به دیابت است.

5. اثرات اعتیاد آور

یکی از اثرات بسیار مخرب در استفاده از نوشیدنی های انرژی زا این است که شما به آن معتاد می شوید و شبیه به سیگار یا قهوه  عمل می کند. این نوشیدنی موادی داخل خود دارد که اعتیاد شما را افزایش می دهد و در نتیجه بعد از مدتی دیگر نمی توانید از آن ها دست بکشید. از طرفی اثرات مخرب آن افزایش پیدا می کند .

 6. رفتار پرخطر

مصرف بیش از حد نوشیدنی های انرژی زا امکان ایجاد رفتارهای پرخطر را افزایش می دهد. در واقع شما نمی توانید بدون هیچ فکر قبلی وارد عمل شوید و در نتیجه خطرات زیادی شما را تهدید خواهد کرد.

7. عصبانیت

یکی از خطرات مربوط به مصرف نوشیدنی های انرژی زا افزایش حس عصبانیت است . همانطور که در بالا هم گفتیم ؛ این نوشیدنی ها سیستم آدنوزین را در بدن شما دچار تغییر می کنند و باعث اضطراب و عصبانیت می شوند ، تغییرات مداومی را در روحیه و احساسات شما ایجاد می کنند و باعث افزایش ضربان قلب می گردند زیرا کافئین موجود در آن ها ضربان قلب  شما را تند می کند.

 8. حالت تهوع

اگر بیش از حد از نوشیدنی های انرژی زا مصرف کنید ، احتمال حالت تهوع و استفراغ وجود دارد . نوشیدنی های انرژی زا حاوی مقدار زیادی کافئین هستند . کافئین موجود در آن ها عاملی برای افزایش ادرار است در نتیجه ممکن است بدن شما با کم آبی روبرو شود که همین، عاملی برای افزایش ابتلا به حالت تهوع و استفراغ است زیرا وضعیت دهان ، معده و روده شما در صورت خشکی و کم آبی به هم می ریزد.

9. سر درد و میگرن

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم ؛ مصرف این نوشیدنی ها واکنش های آلرژیک و گاهی اوقات وضعیت های شدیدتر مثل سردرد و میگرن را ایجاد می کند . میگرن فقط یک سردرد  نیست ، بلکه می تواند کل بدن شما را به هم بریزد. پس اگر به این نوشیدنی اعتیاد دارید ، هر چه سریع تر، فکری برای خودتان بکنید.

 10. واکنش های آلرژیک

مصرف زیاد از حد این نوشیدنی ها می تواند عاملی برای واکنش های آلرژیک مثل قرمزی پوست ، خارش ، تنگی نفس  ، سفتی قفسه سینه و استفراغ شود . همچنین عاملی برای سرگیجه  ، سر درد و تپش قلب و بیقراری، حالت تهوع و استفراغ ، اسهال ، گرفتگی بینی  و مشکلات خواب را ایجاد می کند .

11. فشار خون بالا

یکی از اثرات مخرب نوشیدنی های انرژی زا افزایش فشار خون است. کافئین موجود در آن ها فشار خون شما را بالا می برد. قند موجود در این نوشیدنی ها به شدت برای فشار خون مضر است.

 12. آزاد کردن هورمون استرس

کافئین عاملی برای اضطراب و نگرانی است . از طرفی هورمون استرس را به مقدار بالا در بدن شما آزاد می کنند ، احساس افسردگی  و ترس و وحشت را در شما بالا می برند . مطالعات هم ارتباط بین نوشیدنی های انرژی زا و آزاد شدن هورمون استرس را به اثبات رسانده است .

13. اوردوز در نیاسین

یکی دیگر از اثرات نوشیدنی های انرژی زا وجود ماده نیاسین یا ویتامین B3 است که احتمال اوردوز در آن ها وجود دارد . در نتیجه اثرات مخرب را روی شما باقی می گذارد اگر مکملی مصرف می کنید که حاوی نیاسین است و همزمان نوشیدنی انرژی زا مصرف کنید ، احتمال اوردوز وجود دارد . علائم آن شبیه به اوردوز های دیگر مثل سرگیجه ، حالت تهوع ، نقرس  ، استفراغ ، خارش ، تپش قلب و اسهال است.

14. ایست قلبی

جدا از فشار خون ، یکی دیگر از اثرات بسیار مخرب نوشیدنی انرژی زا در صورت مصرف بالاتر، ایست قلبی است . این خطر برای افرادی که بیماری های زمینه ای و بیماری های قلبی دارند ، به شدت بالاست بنابراین بهتر است که این نوشیدنی ها را هرگز تحت هیچ شرایطی استفاده نکنند .

 15. تغییرات روحیه

نوشیدنی انرژی زا عاملی برای افزایش ابتلا به استرس ، افسردگی ، عصبانیت و نگرانی است . همچنین می تواند عاملی برای تغییرات روحیه باشد که بر روی سلامت کلی شما اثر گذار است . افرادی که به طور منظم از این نوشیدنی ها استفاده می کنند ، سطح سروتونین در مغز آن ها کاهش پیدا می کند . سروتونین یک انتقال دهنده عصبی بسیار مفید است و کاهش سطح آن ، عاملی برای افسردگی ، استرس و روحیه خواهد بود .

16. کاهش خلاقیت

بین نوشیدنی های انرژی زا و کاهش خلاقیت برای انجام کار ها در طول روز ارتباط خوبی وجود دارد. این نوشیدنی ها شما را بیدار نگه می دارند و در نتیجه شب ها هم احساس خواب آلودگی  ندارید اما یک نوع بی خوابی  کاذب در شما ایجاد می کند ، سطح بهره وری و خلاقیت را در شما می کاهد و روز بعد نمی توانید انرژی کافی داشته باشید زیرا شب قبل استراحت نکرده اید.

17. خستگی

مصرف نوشیدنی های انرژی زا می تواند عاملی برای خستگی باشد. غده های آدرنال برای حفظ سلامت کلی بدن بسیار مفید هستند و هورمون های مورد نیاز را تولید می کنند. این اتفاق در دوران استرس بیشتر رخ می دهد. به دلیل فعالیت بالای این هورمون ها، حس خستگی در فرد ایجاد خواهد شد. در صورتی که فرد همزمان با وجود خستگی، خواب کافی هم ندارد.

 18. آسیب اعضای داخلی بدن

نوشیدنی انرژی زا می تواند به اعضای داخلی بدن شما آسیب وارد کند زیرا یک سیگنالی را به مغز ، کلیه ، کبد ، سیستم گوارش و قلب ارسال می کند و یک نوع واکنش دفاعی محسوب می شود . مصرف بالای کافئین و قند در این نوشیدنی ها می تواند سیگنال های مخربی را به اعضای داخلی بدن ارسال کند و به آن ها آسیب بزند .

19. چاقی

نوشیدنی انرژی زا عاملی برای افزایش فشار خون و احتمال ابتلا به ایست قلبی است و می تواند عاملی برای چاقی هم باشد. همچنین مقدار بالای قند و شیرین کننده مصنوعی دارد و خطر ابتلا به اضافه وزن را بالا می برد و ممکن است در شما یک نوع اعتیاد ایجاد کند. به همین دلیل برای سلامتی کلی بدن شما مخرب است.

 20. کشندگی

این یکی از بدترین عوارض جانبی نوشیدنی انرژی زا محسوب می شود. مطالعات نشان می دهد که مصرف بالای این نوشیدنی ها می تواند عاملی برای مرگ باشد. سازمان جهانی غذا و دارو ارتباط بین این نوشیدنی ها و دلیل اصلی مرگ بعضی از افراد را به اثبات رسانده اند بنابراین تا جایی که می توانید از مصرف آن ها خودداری کنید.

راهکارهایی برای کاهش خطر نوشیدنی های انرژی زا

همیشه به مقدار شکر به کار رفته شده در این نوشیدنی ها دقت کنید. بعضی از آن ها شکر بسیار بالایی دارند. پس اگر اینگونه بود هرگز از آن ها استفاده نکنید.

قبل از خرید آن ها، ببینید که چه قدر کافئین مصرف می کنید. اگر مصرف کافئین تان بالا است، بهتر است که این نوشیدنی ها را استفاده نکنید . مثلا اگر عادت دارید هر روز یک فنجان قهوه بخورید، به سراغ این نوشیدنی نروید.

 

منبع: اقتصاد نیوز

انرژی استرس سلامت   اخبار برگزیده
  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو 

  

شرایط تهران وخیم است/ عقب افتادگی 14 روزه واکسیناسیون باید جبران شود/ پاسخ به ادعای بی‌تاثیر بودن ماسک در برابر دلتا/ احتمال ابتلای 30 درصد واکسینه شده‌ها به کرونافرمانده قرارگاه ستاد کرونای استان تهران گفت: امکان دارد 30 درصد افرادی که واکسینه شدند، به بیماری مبتلا شوند، بنابراین به افرادی که در اماکن پرخطر تردد دارند، توصیه می‌شود از دو ماسک استفاده کنند.
ایلنا تهران دانشگاه تهران واکسیناسیون 

  

ده سال پیش خشکی هورالعظیم را پیش‌بینی کردیم/ چگونه پراب‌ترین استان ایران خشکید؟!محمدرضا فرطوسی می‌گوید: مستند «ایران، جنوب غربی» در آن سال‌ها کمتر دیده شد، زیرا ما در فیلم چند موضوع را مطرح می‌کنیم مثلا اشاره می‌کنیم بحران گرد و غباری که خوزستان را گرفته بود منشاء آن خشک شدن هورالعظیم است درحالیکه در آن زمان به این‌ها می‌گفتند ریزگردهای عربی و معتقد بودند که از کربلا و عراق می‌آید.
ایلنا ایران تهران شیراز 

  

دفاع اصولگرایان از بیت کوین/ به این روش،تحریم ها را دور می زنیمسایت اصولگرای مشرق نوشت: تحریم های ظالمانه ایالات متحده آمریکا ایران را در شرایطی قرار داده است که امکان تبادلات مالی را برای اشخاص، نهادها و شرکت های مرتبط با جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان سخت و پیچیده کرده است.
اقتصادنیوز اصولگرایان بیت کوین ایران 

  

عرضه 3 خودرو از سوی سایپا / جانشین خودرو تیبا مشخص شدامسال برای بازار خودروهای داخلی سال بهتری نسبت به دو سال گذشته خواهد بود و ایران خودرو و سایپا محصولات جدید خود را به بازار می فرستند.
خودروتک ایران خودرو خودرو سایپا 

  

خیلی فوری : قرار شد آب در این مناطق تهران جیره‌ بندی شود ؟مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: جیره بندی آب در تهران بستگی به میزان مصرف ساکنان این منطقه دارد.
مستقل‌آنلاین درمان تهران موفقیت 

  

رهبر انقلاب درباره خوزستان چه گفته بودند؟نگاهی به تاکیدات چندباره رهبر انقلاب به مسئولان اجرایی درخصوص مشکلات و نیازهای خوزستان که در چند مقطع در 25 سال اخیر مطرح شده، این سوال را پیش می‌آورد که چه کسانی با بی‌توجهی به این تذکرات، مسبب وضعیت امروز این استان شده‌اند؟
مثلث رهبر انقلاب استان خوزستان اهواز 

  

احتمال بازگشایی سفارتخانه‌های ایران و عربستان در آینده نزدیکیک منبع آگاه با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف سیدابراهیم رئیسی پیش از نیمه مرداد گفت: ایران از عربستان برای حضور در این مراسم دعوت کرده است و به نظر می‌رسد سعودی‌ها هم نظر موافق خود را اعلام کرده باشند.
نامه نیوز ایران ایران و عربستان نوید محمدزاده 

  

اگر آقایان مخالفت نمی‌کردند تحریم‌ها برداشته شده بودرئیس جمهوری در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی نفت گغت: اگر قانون مجلس نبود تحریم ها قبل از عید برداشته شده بود. قانون مجلس اجازه نداد تحریم‌ها را برداریم.
مستقل‌آنلاین سازمان تامین اجتماعی دولت یازدهم نفت 

  

شرایط جدید تبدیل حواله های ایران خودرو منتشر شدشرایط طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات مرداد 1400 اعلام شد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

تنش ها بین ایران و عربستان سعودی | ایران بر اساس مواضع ضد امپریالیستی خود قصد دارد امریکا را از خاورمیانه اخراج کندبسیاری در ایالات متحده معتقدند که به دلیل در اختیار داشتن نفت و گاز شیل، برای واشنگتن اهمیتی ندارد که چه اتفاقی در خلیج فارس می افتد. اما این یک خیال خام است. ایالات متحده به یک بازار جهانی انرژی قابل اعتماد نیاز دارد. این امنیت نیز به نوبه خود به ثبات در منطقه خلیج فارس بستگی دارد. من اعتقاد ندارم که ایالات متحده به زودی منطقه خلیج فارس را به طور کامل رها کند.
۵۵ آنلاین سهام ایران انقلاب اسلامی ایران 

  

چه کسی جایگزین ظریف در برجام می شود؟در تهران حرف های مختلفی در این رابطه شنیده می شود در حالی که به نظر می رسد در پایتخت های غربی و امریکا نیز موضع واحدی نسبت به مذاکرات وجود ندارد. تا به این لحظه کسی دقیق نمی داند موضع نهایی امریکایی ها و اروپایی ها برای احیای برجام چیست و آیا واقعا به آنچه در تهران، وزارت امور خارجه درباره آخرین روند گفت وگوهای احیای برجام در وین به مجلس گزارش داده است، پایبند خواهند ماند یا خیر.
مثلث سید محمد خاتمی تهران پایتخت 

  

انگلیس هشدار داد: مهلت مذاکرات وین نامحدود و ابدی نیستوزیر امور خارجه انگلیس تصریح کرد که دولت لندن همسو با موضع ایالات متحده آمریکا از ایران می‌خواهد که به میز مذاکره برگردد تا اطمینان حاصل شود که «می‌توانیم درباره بازگشت به برجام به نتیجه برسیم.»
اقتصادنیوز انگلیس وین دولت 

  اخبار داغ
  

وضعیت خراب کرونا در تهران / تعداد مرگ و میر بالاستاقتصادنیوز : معاون درمان ستاد کرونا در استان تهران ضمن تشریح وضعیت بیمارستان‌ها و نحوه بستری بیماران مبتلا به کرونا، گفت: زمان ادامه این شرایط در تهران قابل پیش بینی نیست و حداقل تا دو هفته دیگر همین روند را خواهیم داشت.
اقتصادنیوز درمان تهران مرگ 

  

پیش بینی بورس از نگاه بورس‌بازهااغلب فعالان بورس روند بازار پس از تعطیلات 6 روزه را مثبت پیش بینی می‎‌کنند.
اقتصادنیوز تعطیلات 

  

تنگی نفس‌های اضطرابی در حالت محیط‌های بسته اتفاق می‌افتد یا در زمانی که فرد فکر زیادی می‌کند؛ اما وقتی افراد مشغول کار و سرگرمی هستند تنگی نفس اضطرابی اتفاق نمی‌افتد.
نامه نیوز داریوش ارجمند سرگرمی کار 

  

کرونا باعث مرگ والدین 1.5 میلیون کودک شد به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، «سوزان هیلیس»، سرپرست تیم تحقیق از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، در این باره می‌گوید: «از هر دو مرگ کرونایی در سراسر جهان، یک کودک با مرگ پدر یا مادر یا سرپرست خود روبرو می‌شود. تا 30 آوریل 2021، 1.5 میلیون کودک با این پیامد غم‌انگیز مواجه شدند و این تعداد با پیشرفت پاندمی افزایش خواهد یافت.» برای رسیدن به این نتیجه…
مهر مرگ والدین کودکان 

  

هشدار درباره شرایط فاجعه بار کرونا در تهران /بیماران بدحال با 115 تماس بگیرندمعاون درمان ستاد کرونا در استان تهران ضمن تشریح وضعیت بیمارستان‌ها و نحوه بستری بیماران مبتلا به کرونا، گفت: زمان ادامه این شرایط در تهران قابل پیش بینی نیست و حداقل تا دو هفته دیگر همین روند را خواهیم داشت.
اقتصادنیوز درمان تهران بیمارستان 

  

ارزانی قیمت دلار در راه است؟بورس روزهای شکننده‌ای را می‌گذراند و با توجه به ابهام در برخی متغیرهای اثرگذار بر بازار معلوم نیست معاملات مرداد بعد از بازگشایی بازار به کدام‌سو می‌کشد. به گفته برخی کارشناسان شاخص از نظر تکنیکال به محدوده نسبتا مهم مقاومتی سه ماه گذشته رسیده است که در صورت عبور از آن به‌سوی هدف بعدی در قله یک و نیم میلیون واحد گام بر خواهد داشت...
مثلث قیمت افزایش قیمت دلار 

  

پیش بینی وضعیت بورس در مردادبسیاری از تمدن های باستانی فواید سلامتی انگور و میوه آن را شناخته اند؛ از پیشگیری از شیوع بیماری های قلبی گرفته تا جلوگیری از ابتلا به دیابت نوع 2، می‌توان به خواص دارویی میوه انگور اشاره کرد. تقریبا 151 گرم انگور که معادل یک فنجان است، صفر درصد چربی و 27 گرم کربوهیدرات و قند دارد ضمن این که 5 درصد از نیاز روزانه به فیبر و 27 درصد از نیاز روزانه به ویتامین ث را فراهم می کند...
مثلث ایران خودرو خودرو دولت دوازدهم 

  

دل نگران های بورس بخوانند / پیش بینی حساس از وضعیت بازار در مردادادامه روند تعادلی شاخص بورس در آخرین روزهای تیرماه با خبر تعطیلی 6 روزه بازار سرمایه، فاز جدیدی از شک و تردید را نسبت به معاملات مرداد به‌راه انداخته؛ این در حالی است که اکثر تحلیلگران نشانه‌های پایان روند ریزشی قیمت سهام را شناسایی و تداوم این روند را منوط به مشخص‌شدن وضعیت برخی مسائل اقتصادی و سیاسی تاثیر‌گذار ذکر می‌کنند.
گسترش دولت دوازدهم شاخص انتخابات ریاست جمهوری 

  

مجری صدا و سیما به کرونا مبتلا شدعبدالله روا روزهای قرنطینه خود را در توکیو سپری می کند.
۵۵ آنلاین صدا و سیما تلویزیون پوشش 

  

این نماد بورسی 70 درصد رشد کردشرکت گروه صنعتی بوتان با رشد 70 درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته در 4 ماهه اول سال جاری فروش 1054 میلیارد تومانی داشته است.
گسترش درآمد ماه 

  

راهکاری برای پذیرش سریع شرکت ها در بورسکارشناس بازار سرمایه گفت: بالغ بر 183 شرکت در فرابورس و 72 شرکت در بورس آماده پذیرش هستند که احتمالا تعدادی از آن‌ها نهایتا رد پذیرش خواهند شد.
گسترش سهام سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه 

  

میلیاردرهای آمریکایی با کمک کرونا پولدارتر شدنددر زمان شیوع بیماری کرونا میلیاردرهای آمریکا چه میزان درآمد کسب کردند؟
اقتصادنیوز درآمد 

  

تجمع اعتراضی مردم به محدودیت‌های کروناییصدهاتن از شهروندان لندن در اعتراض به محدودیت های کرونایی و واکسیناسیون اجباری، برای دومین هفته متوالی به خیابان های این شهر آمدند.
برنا لندن واکسیناسیون 

  

عرضه سیمان کل کشور در بورس کالاعضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از عرضه سیمان کل کشور در بورس کالا خبر داد و گفت: با ورود کل تولیدکنندگان سیمان کشور به بورس کالا این صنعت رسما از نظام قیمت گذاری دستوری خارج می شود.
گسترش سیمان بورس کالا کمیسیون صنایع و معادن مجلس 

  

14 نفر بیمار جدید کرونایی در زنجان شناسایی شدندزنجان-طی 24 ساعت گذشته 14 نفر به آمار مبتلایان به کرونا ویروس بستری شده در استان زنجان افزوده شده است.
۵۵ آنلاین بیمارستان استان زنجان زنجان