لزوم بازنگری و تدوین کتب درسی براساس معیارهای استاندارد آموزشی

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم بازنگری و به روز کردن کتاب های درسی توسط آموزش و پرورش گفت: یکی از اموراتی که باید در آموزش و پرورش مورد توجه ویژه این وزارتخانه قرار بگیرد، تدوین و بازنگری کتب درسی و به روز کردن آن ها می باشد که این امر نیازمند بکارگیری کارشناسان خبره و توانمند آموزشی در تدوین کتب درسی می باشد. تدوین کتب درسی تنها به…

لزوم بازنگری و تدوین کتب درسی براساس معیارهای استاندارد آموزشی

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم بازنگری و به روز کردن کتاب های درسی توسط آموزش و پرورش گفت: یکی از اموراتی که باید در آموزش و پرورش مورد توجه ویژه این وزارتخانه قرار بگیرد، تدوین و بازنگری کتب درسی و به روز کردن آن ها می باشد که این امر نیازمند بکارگیری کارشناسان خبره و توانمند آموزشی در تدوین کتب درسی می باشد.

تدوین کتب درسی تنها به معنای حذف و اضافه از کتاب های درسی نیست

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  شورای اسلامی ادامه داد: بازنگری و تدوین کتب درسی تنها به معنای حذف و اضافه از کتاب های درسی نیست بلکه به معنای به روز کردن مطالب بر اساس استاندارد های آموزشی و علم روز است تا دانش آموزان از پیشرفت های علمی در جهان آگاهی یافته و بر اساس داده های علمی به روز شده، به فراگیری دانش مشغول شوند.

 نبود تناسب میان حجم کتب درسی نسبت به ساعات آموزشی

حجم کتب درسی نسبت به ساعات آموزشی تناسب ندارد

نماینده مردم گرمی در مجلس افزود: البته نباید این نکته را فراموش کرد که حجم کتب درسی نسبت به ساعات آموزشی تناسب ندارد و معلمان در تدریس کتب درسی به دانش آموزان با مشکلات فراوانی مواجه هستند که ضرورت دارد آموزش و پرورش در تدوین و بازنگری کتب درسی تمامی شرایط را لحاظ کند و برای تناسب با ساعات آموزشی موجود، امر تدوین و بازنگری کتب درسی را اجرایی کنند.

اولویت اول در آموزش و پرورش؛ مقطع ابتدایی

وی بیان کرد: بازنگری و تدوین کتب درسی از قبیل به روز کردن مطالب درسی شامل تمامی مقاطع تحصیلی می شود که به طور قطع اولویت اول در این کار، مقطع ابتدایی است که این امر باید با دقت  و حساسیت بیشتری در این مقطع دنبال شود و برای مقاطع دیگر نیز به طور قطع حساسیت های خود را دارد، اما شایان ذکر است که در امر بازنگری و تدوین کتب  درسی باید از نظرات کارشناسان توانمند آموزشی به طور حتم استفاده شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش برای ارتقا و پیشرفت علم و دانش در کشور قدم های مثبتی برداشته که بحث بازنگری و تدوین کتب درسی و به روز کردن مطالب درسی از جمله این اقدامات است، بنابراین می توان با انجام تغییراتی درست و مناسب، بسیاری از مشکلات آموزشی موجود را مرتفع کرده و دانش آموزان را با علم  روز دنیا آشنا کرد./

پایان پیام

مجلس شورای اسلامی آموزش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس   اخبار برگزیده
  

اسرار وزارت نفت فاش می شود؟/ پشت پرده تلاش برای استیضاح وزیر کابینه روحانیاین استیضاح به جایی نمی‌رسد. نظام قدر آقای زنگنه و توانایی‌های او را می‌شناسد و برخی جریان‌ها بیهوده برای زدن او تلاش می‌کنند
مثلث وزارت نفت نفت صادرات نفت 

  

اندیشکده آمریکایی «موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک» گزارش داد: حملات به نفتکش‌ها در نزدیکی تنگه هرمز و یک خط لوله نفت عربستان سعودی می‌تواند موجب افزایش قیمت جهانی نفت شود. ایران بدین‌ترتیب آسیب‌پذیری امارات و عربستان را یادآور شد.
نامه نیوز ایران تهران ریاض 

  

هیچ کس نمی تواند قطعات تقلبی خودرو را تشخیص بدهددر حالی عرضه لوازم یدکی تقلبی در بازار زیاد شده که این موضوع می‌تواند خطرات زیادی را برای مصرف کنندگان در پی داشته باشد. با تغییرات قیمت ارز و مشکلاتی که در این زمینه به وجود آمد و کمبود این قطعات موجب شد قیمت لوازم یدکی خودرو در بازار افزایش یابد و این موضوع مشکلاتی را برای مصرف کنندگان ایجاد کرد.
خودروتک خودرو خودروسازان ایران 

  

مصوبه ای در جهت کاهش قیمت خودروهای وارداتیعضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است مصوبه مجلس درباره واردات خودرو‌های تمام برقی و تمام هیبریدی به مدت 5 سال،آنهم بدون اخذ عوارض و حقوق ورودی می‌تواند قیمت خودرو را به شدت کاهش دهد.
خودروتک مجلس شورای اسلامی کمیسیون صنایع و معادن مجلس واردات خودرو 

  

جلسه محرمانه اعضای کنگره آمریکا درباره ایران با وندی شرمن و رئیس اسبق سیااقتصادنیوز: دموکرات‌های کنگره آمریکا از «وندی شرمن» مسئول تیم مذاکرات هسته‌ای آمریکا و «جان برنان» آخرین رئیس سیا در دولت سابق این کشور برای توضیح درباره تنش‌ها با ایران دعوت کردند.
اقتصادنیوز کنگره آمریکا ایران باراک اوباما 

  

در حاشیه دیدار افطاری فعالان سیاسی با رئیس جمهوری که شنبه هفته گذشته برگزار شد، یک عکس بسیار پر بازتاب شد؛ آنجا که بهزاد نبوی و احمد توکلی دو چهره شاخص از دو جناح سیاسی اصلاح‌طلب و اصول‌گرا که برخی حتی اختلافات آنها در کابینه میر حسین موسوی را عامل ایجاد جناح چپ و راست می‌دانند، جلوی دوربین محمد عطریانفر عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی قرار گرفتند.
نامه نیوز عکس رئیس جمهور محمد عطریانفر 

  

سعید باستانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با تصویب نهایی واگذاری حدود 14 درصد سهام دولت در ایران‌خودرو و حدود 17 درصد سهام دولت در سایپا در هیات وزیران، این اتفاق به زودی عملیاتی می‌شود.
نامه نیوز کمیسیون صنایع و معادن مجلس سهام دولت 

  

انگیزه مرد مشکوک از حمله به حسن روحانی و ظریفآرمان: چتری برای همه! همین اشتراک و البته اجبار است که برخی افراد و گروه‌ها را به هم نزدیک می‌کند.
مثلث مردان ایرانیان خارج از کشور مصاحبه 

  

یک روزنامه کویتی تأکید کرد پاسخ و تلافی ایران به هر نوع اقدام نظامی آمریکا نامحدود است.
نامه نیوز موشک ایران روزنامه 

  اخبار داغ
  

مرند رتبه برتر مبارزه با مواد مخدر را در آذربایجان شرقی داردتبریز- ایرنا- فرمانده انتظامی مرند گفت: این شهرستان رتبه برتر در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر را در سال 97 در استان آذربایجان شرقی کسب کرده است.
ایرنا استان آذربایجان شرقی مواد مخدر تبریز 

  

14 میلیارد ریال ارز قاچاق در مرزهای خوی کشف شدارومیه- ایرنا- سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان غربی گفت: 14 میلیارد ریال ارز قاچاق در مرزهای خوی کشف شد.
ایرنا ریال ارز قاچاق 

  

کشتی آرای: سکه 500 هزار تومان ارزان شد/ کاهش 15 دقیقه یکبار قیمت‌ها در بازار طلارئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با بیان اینکه قیمت سکه نسبت به 10 روز قبل 500 هزار تومان کاهش یافته است، گفت: قیمت‌ها هر 15 دقیقه یکبار در بازار کم می شود.
تسنیم کاهش قیمت ها قیمت ارز قیمت 

  

گوشت قرمز 10 هزار تومان ارزان شدتهران- ایرنا- معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: هر سال 80 تا 150 هزار تن گوشت قرمز وارد می شود و در پی کاهش قیمت دام زنده، نرخ گوشت قرمز نسبت به قبل از عید 10 هزارتومان کاهش یافته است.
ایرنا گوشت تهران ایرنا 

  

قیمت سکه بهار آزادی امروز در بازار با کاهشی قابل توجه روبرو شد.
نامه نیوز قیمت ارز قیمت بهار 

  

تهران| شناسایی 18 مرکز دپوی کالای قاچاق با ارزش 13 میلیارد تومانفرمانده انتظامی تهران بزرگ از شناسایی 18 مرکز دپوی کالای قاچاق در پایتخت خبر داد.
تسنیم تهران قاچاق بازداشت 

  

نشست صمیمی و هم‌اندیشی مدیران روابط‌عمومی شرکت‌های منطقه گل‌گهر صبح امروز به مناسبت هفته ارتباطات و روابط‌ عمومی به میزبانی مدیریت روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در محل سالن کنفرانس این مدیریت برگزار شد.
نامه نیوز توسعه پایدار خاورمیانه اقتصاد مقاومتی