لزوم بازنگری و تدوین کتب درسی براساس معیارهای استاندارد آموزشی

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم بازنگری و به روز کردن کتاب های درسی توسط آموزش و پرورش گفت: یکی از اموراتی که باید در آموزش و پرورش مورد توجه ویژه این وزارتخانه قرار بگیرد، تدوین و بازنگری کتب درسی و به روز کردن آن ها می باشد که این امر نیازمند بکارگیری کارشناسان خبره و توانمند آموزشی در تدوین کتب درسی می باشد. تدوین کتب درسی تنها به…

لزوم بازنگری و تدوین کتب درسی براساس معیارهای استاندارد آموزشی

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم بازنگری و به روز کردن کتاب های درسی توسط آموزش و پرورش گفت: یکی از اموراتی که باید در آموزش و پرورش مورد توجه ویژه این وزارتخانه قرار بگیرد، تدوین و بازنگری کتب درسی و به روز کردن آن ها می باشد که این امر نیازمند بکارگیری کارشناسان خبره و توانمند آموزشی در تدوین کتب درسی می باشد.

تدوین کتب درسی تنها به معنای حذف و اضافه از کتاب های درسی نیست

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  شورای اسلامی ادامه داد: بازنگری و تدوین کتب درسی تنها به معنای حذف و اضافه از کتاب های درسی نیست بلکه به معنای به روز کردن مطالب بر اساس استاندارد های آموزشی و علم روز است تا دانش آموزان از پیشرفت های علمی در جهان آگاهی یافته و بر اساس داده های علمی به روز شده، به فراگیری دانش مشغول شوند.

 نبود تناسب میان حجم کتب درسی نسبت به ساعات آموزشی

حجم کتب درسی نسبت به ساعات آموزشی تناسب ندارد

نماینده مردم گرمی در مجلس افزود: البته نباید این نکته را فراموش کرد که حجم کتب درسی نسبت به ساعات آموزشی تناسب ندارد و معلمان در تدریس کتب درسی به دانش آموزان با مشکلات فراوانی مواجه هستند که ضرورت دارد آموزش و پرورش در تدوین و بازنگری کتب درسی تمامی شرایط را لحاظ کند و برای تناسب با ساعات آموزشی موجود، امر تدوین و بازنگری کتب درسی را اجرایی کنند.

اولویت اول در آموزش و پرورش؛ مقطع ابتدایی

وی بیان کرد: بازنگری و تدوین کتب درسی از قبیل به روز کردن مطالب درسی شامل تمامی مقاطع تحصیلی می شود که به طور قطع اولویت اول در این کار، مقطع ابتدایی است که این امر باید با دقت  و حساسیت بیشتری در این مقطع دنبال شود و برای مقاطع دیگر نیز به طور قطع حساسیت های خود را دارد، اما شایان ذکر است که در امر بازنگری و تدوین کتب  درسی باید از نظرات کارشناسان توانمند آموزشی به طور حتم استفاده شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش برای ارتقا و پیشرفت علم و دانش در کشور قدم های مثبتی برداشته که بحث بازنگری و تدوین کتب درسی و به روز کردن مطالب درسی از جمله این اقدامات است، بنابراین می توان با انجام تغییراتی درست و مناسب، بسیاری از مشکلات آموزشی موجود را مرتفع کرده و دانش آموزان را با علم  روز دنیا آشنا کرد./

پایان پیام

مجلس شورای اسلامی آموزش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس   اخبار برگزیده
  

رییس جمهور سابق ایران گفت‌وگویی متفاوت با خبرورزشی داشت. او از مارادونا، انتقال تیم‌ها به شهرستان‌ها، جام جهانی و ورود بانوان به ورزشگاه‌ها گفت.
نامه نیوز احمدی نژاد رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

خبر خوش برای دارندگان خودروهای گازسوزمدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به افزایش قیمت سی ان جی به میزان 10 درصد از سال آینده گفت: طبق مصوبه هیئت دولت، قیمت این سوخت تا 5 سال آینده ثابت خواهد ماند.
خودروتک ایران رانندگی استاندارد 

  

فرمانده مرزبانی استان کردستان ‌با اشاره به درگیری شب گذشته مرزبانان هنگ مرزی بانه با اشرار مسلح گفت: اشرار مسلح ‌قصد اقدامات خرابکارانه در داخل کشور را داشتند.
نامه نیوز اشرار استان همدان استان کردستان 

  

گمانه‌زنی‌ها درباره قیمت نهایی پژو 301پژو 301 در کنار 2008 و 508 محصولاتی بودند که از آن‌ها به اسم میوه‌های برجامی صنعت خودرو یاد می‌شود. بعد از بروز تنش‌های بین‌المللی و آغاز تحریم‌ها، همکاری پژو و ایران‌خودرو آسیب شدیدی دید. طبیعتاً 301 نیز از این بحران بی‌نصیب نماند. حالا خبر می‌رسد که با اتخاذ راهکارهایی قرار است که این خودرو راهی بازار شود ولی با قیمتی نامعلوم.
خودروتک قیمت پژو ایران خودرو 

  

کمتر از 24 ساعت پس از حادثه تروریستی در نیوزیلند، افرادی با سر دادن شعار‌های اسلام‌هراسانه در محوطه بیرونی مسجدی در لندن پایتخت انگلیس، با سلاح سرد به مسلمانان حمله ور شدند. پلیس لندن زخمی شدن یک جوان 27 ساله با چکش از ناحیه سر را تایید کرده است.
نامه نیوز حمله تروریستی لندن نیوزیلند 

  

قیمت خودرو چقدر دیگر پایین می آید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، 400 هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان 10 تا 20 درصد، به صورت پلکانی خواهد بود.
نامه نیوز وزارت آموزش و پرورش آموزش مجلس شورای اسلامی 

  

الان خودرو صفر کیلومتر بخریم یا بعد از عید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

شرق نوشت:حضور احمدی‌نژاد به‌عنوان تماشاگر در رقابت‌های ورزشی که جنبه ملی داشته باشد، هنوز بی‌حاصل است؛ او هر بار که خودش را به ورزشگاه برای تماشای رقابت‌های مختلف رسانده تیم مورد نظرش نتوانسته نتیجه بگیرد؛ یا باخته یا اینکه در بهترین حالت به نتیجه مساوی رسیده است.
نامه نیوز احمدی نژاد ورزشگاه آزادی ورزشگاه 

  

حرفه ای ها اینطوری بنزین می زننداین روزها همه جا صحبت حذف یارانه بنزین و گران شدن آن است. بنابراین ترفندهایی وجود دارد که بتوانیم از هر لیتر بنزینی که می خریم حدّاکثر استفاده را بکنیم.
خودروتک پالایشگاه بنزین زمین 

  اخبار داغ
  

امیدوارم کنسرت ارزان معتمدی در جنوب شهر مقدمه‌ هنر برای همه باشدرئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در برنامه تلویزیونی «فرمول یک» اظهار امیدواری کرد که برگزاری
خبرفوری کنسرت محمد معتمدی درخت 

  

کشف 1000 میلیارد کالا و ارز قاچاق طی سال 97 در فرودگاه‌های کشورفرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از کشف انواع کالا و ارز قاچاق به ارزش یک هزار میلیارد ریال در فرودگاه‌های کشور طی سال 97 خبر داد.
تسنیم فرودگاه قاچاق مواد مخدر مواد مخدر 

  

اهمیت واردات با ارز صادراتی برای تأمین نیازهای کشوررئیس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی گفت: در شرایطی که اقتصاد ایران با فشارهای خارجی مواجه است،
خبرفوری واردات بانک مرکزی اتاق بازرگانی 

  

معاون امنیتی وزیر کشور بر اهمیت همکاری‌های دو جانبه در راستای مبارزه با گروه‌های تروریستی، قاچاقچیان مواد مخدر و برقراری آرامش برای مردم دو کشور تاکید کرد.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و ترکیه 

  

ایران و ترکیه بر مبارزه با گروه های تروریستی تاکید کردندتهران- ایرنا- معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در گفت و گوی تلفنی با همتای ترکیه ای خود بر اهمیت همکاری های دوجانبه در منطقه برای مبارزه با گروه های تروریستی و قاچاقچیان مواد مخدر تاکید کرد.
ایرنا ایران ایران و ترکیه وزارت کشور