گسترش   |  اقتصادی  |  

چند خبر مهم بورسی

خبر جدید از شرکت های بورسی در حالی منتشر شد که بیشترین اخبار مربوط به زمان برگزاری مجامع است.

چند خبر مهم بورسی

مهمترین اخبار و گزارش هایی که شرکت های بورسی در 24 ساعت گذشته دنبال کردند، چه بود. اگرچه بیشترین اخبار این روزها در شرکت ها نحوه و زمان برگزاری مجامع است اما موضوع افزایش سرمایه ها و مزایده شرکت ها همچنان مورد توجه است. این در حالی است که در روز پایاینی بخشی از معاملات انجام شده در نماد گروه مپنا(رمپنا)،سرمایه گذاری غدیر(وغدیر) و بانک پاسارگاد(وپاسار) در بورس تهران و کل معاملات اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی مرداد 98(تملی8051)، تسهیلات مسکن بانک ملی فروردین سال 97 (تملی7101) و کیا الکترود شرق (کیا) در فرابورس به تایید ناظر بازار نرسید.

سازمان بورس و اوراق بهادار

الف) 7 شرکت بورسی زمان برگزاری و جزییات جلسه مجامع خود را اعلام کردند:

دابور | جلسه مجمع عمومی داروسازی ابوریحان در استان تهران (شهر تهران به آدرس تهران خیابان ولیعصر نرسیده به چهارراه پارک وی ،مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش) در ساعت 10 صبح روز دوشنبه 27 اردیبهشت امسال برگزار می‌شود.

سهگمت | جلسه مجمع عمومی سیمان هگمتانه در استان تهران (شهر تهران به آدرس میدان فردوسی، خیابان شهید تقوی (کوشک سابق)، انتهای بن بست شهید انوشیروانی، پلاک 5) ساعت 10 صبح پنج شنبه 30 اردیبهشت برگزار می‌شود.

سفار | جلسه مجمع عمومی سیمان فارس در استان تهران (شهر تهران به آدرس خیابان شهید استاد مطهری-بعد از خیابان قائم فراهانی- پلاک 334- سالن اجتماعات شرکت بین المللی بازرسی کالای ایران) در ساعت 15 روز سه شنبه 28 اردیبهشت برگزار می‌شود.

کفرا |  جلسه مجمع عمومی فرآورده های نسوز ایران در استان تهران (شهر تهران به آدرس خیابان ولیعصر بالاتر از جام جم نرسیده به تقاطع ولیعصر چمران (چهار راه پارک وی ) - مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش) ساعت 10 روز شنبه 25 اردیبهشت برگزار میشود.

#کاذر | جلسه مجمع عمومی فرآورده های نسوز آذر در استان اصفهان (شهر سده لنجان به آدرس اصفهان کیلومتر 50 جاده اصفهان شهرکرد بعد از تصفیه خانه آب باباشیخ علی شهرک صنعتی فولاد کد پستی 8477147161 ) در ساعت 9 روز یکشنبه 26 اردیبهشت برگزار میگردد.

آکنتور | کنتورسازی ایران در قزوین (محل شرکت) ساعت 10 روز سه شنبه 21 اردیبهشت مجمع برگزار میکند.

#خراسان | جلسه مجمع عمومی پتروشیمی خراسان در استان تهران (شهر تهران، خیابان ولیعصر- بالاتر از خیابان جام جم - نرسیده به چهارراه پارک وی- سالن کنفرانس مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش) در ساعت 10 صبح روز 10 خرداد برگزار می‌شود.

ب) دو شرکت هم تازه ترین وضع افزایش سرمایه خود را تشریح کردند:

#ختور | رادیاتور ایران از ثبت افزایش سرمایه شرکت از 30 میلیاردتومان به 85 میلیارد تومان ( از محل مطالبات و آورده نقدی و سود انباشته در مرجع ثبت شرکت ها خبر داد.

فجر | مهلت استفاده از مجوز افزایش سرمایه فولاد امیرکبیر کاشان با موافقت سازمان بورس واوراق بهادار به مدت 30 روز و تا تاریخ 24 خرداد تمدید شد. سرمایه شرکت از 85.8 میلیارد تومان به 245.8 میلیارد تومان (از محل سود انباشته) میرسد.

ج) همچنین 7 شرکت نیز به افشای اطلاعات جدید پرداختند:

حبندر | خدمات دریایی و کشتیرانی خط دریا بندر از کاهش بدهی ناشی از ابلاغ نتیجه کارشناسان منتخب کارفرما برای قرارداد لایروبی سال چهارم بنادر شمالی و اجاره یک فروند یدک کش (جهت حمل محمولات دریایی بین بوشهر و خارک و بالعکس وسایر جزایر و بنادر خلیج فارس و دریای عمان) خبر داد.

ونوین | بانک اقتصاد نوین اقدام به واگذاری تعداد 582 میلیون سهم معادل58/22 درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری اقتصاد نوین (#سنوین) و همچنین واگذاری تعداد 522 میلیون سهم معادل 19/89 درصد از سهام بیمه نوین (#نوین) در پایان سال 99  از طریق انتشار آگهی عرضه سهام در فرابورس ایران کرد.  در تاریخ های مزایده های مذکور هیچ خریداری جهت رقابت وجود نداشت و هیچ خریداری حصه نقدی جهت حضور در رقابت را نیز پرداخت نکرده بود. بانک اقتصاد نوین همچنین  از ادغام شرکت خدمات و پشتیبانی اقتصاد نوین با شرکت سرمایه گذاری عمران و توسعه پایدار ایرانیان خبر داد.

ومهان | گروه توسعه مالی مهر آیندگان از انتشار 2 هزار میلیارد تومان اوراق اجاره به منظور سرمایه گذاری در سهام شرکتهای پذیرفته شده در بورس و فرابورس خبر داد.

کپرور | فراوری زغال سنگ پرورده طبس از خرید دو دستگاه فیلترپرس و یک دستگاه سرند به همراه متعلقات به مبلغ 17.4 میلیارد تومان به منظور بهینه‌سازی فرایند آبگیری کنسانتره زغالسنگ تولیدی و صرفه‌جوئی در مصرف آب به دلیل مستهلک شدن دستگاه‌های قبلی خبر داد.

کیمیا  | صنعتی و معدنی کیمیای گستران زنجان اعلام کرد: طبق صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت توسعه معادن زرین صبا(سهامی خاص)، سهامداران، انحلال شرکت را مصوب نمودند. این شرکت همچنین از توثیق تعداد 63.791.725 سهم شرکت زرین معدن آسیا به منظور دریافت تسهیلات و اخذ ضمانت‌نامه برای شرکتهای همگروه(بین‌المللی تحقیقات صنعت و معدن آیرما و توسعه معادن سرب و روی مهدی آباد) خبر داد.

خبازرس | بازرسی صنعتی و مهندسی ایران در مناقصه از برنده مناقصه ارایه خدمات بازرسی فنی و تضمین کیفیت کارگاهی و بازرسی شخص ثالث شرکت پتروشیمی بوشهر با تضامین ارائه شده خبر داد.

وگردش | بانک گردشگری در نظر دارد بخشی از سرمایه گذاری های خود را در شرکتهای نگین افق نیایش 100درصد، سرمایه گذاری و انبوه سازی پارس میکا کیش 70 درصد، مجتمع صنعت فولاد بناب 66 درصد، نساجی کاشمر 58 درصد، باشگاه گردشگری ایرانیان 49 درصد، پرستیژلند ایران31 درصد، تلاشگران اندیشه کاراد20 درصد، تجارت بین الملل هم وطا آریا 15 درصد واگذار کند. این بانک همچنین درباره اثر تسعیر اقلام پولی دارایی و بدهی ارزی اعلام کرد: با اعمال نرخ‌های قید شده در بخشنامه اخیر، قطعاً بانک با افزایش درآمد مواجه خواهد گردید که با توجه به شناسایی و ثبت مبلغ 3.4 میلیارد تومان نتیجه تسعیر ارز در پایان سال 1399  تاثیر بااهمیتی بر صورتهای مالی منتهی به تاریخ 30‌/12‌/1399 این بانک نخواهد داشت.

د) البته اخبار 4 شرکت هم رسانه ای شد که از درجه افشای اطلاعات برخوردار بودند:

به گفته محسن نبوی، معاون سرمایه‌گذاری و امور صنعتی و معدنی گل گهر (کگل)، این شرکت در حال حاضر اکتشاف و توسعه معادن سه پهنه؛ منطقه گل‌گهر، پهنه بم و ناحیه ایران مرکزی را به طور جدی دنبال می‌کند. حسن تقی زاده هم از برنامه های جدید تولید و صادرات در این شرکت خبر داد.

در خبر دیگری، ماجد مهدی حنتوش، وزیر برق عراق با عباس علی‌آبادی، مدیرعامل گروه مپنا (#رمپنا) دیدار و گفت و گو کرد. مدیرعامل گروه مپنا در این دیدار از آمادگی مپنا برای حضور جدی‌تر در بازار برق عراق خبر داد و همکاری با عراق را یکی از راهبرد‌های گروه مپنا عنوان کرد. ماجد مهدی حنتوش نیز از گروه مپنا دعوت کرد برای سرمایه‌گذاری و توسعه زیرساخت‌های انرژی پاک در آن کشور اقدام کند.

فدراسیون فوتبال اعلام کرد:  در زمان ریاست مهدی تاج مبلغ دو میلیون یورو را برای پرداخت بخشی از قرارداد مارک ویلموتس از شستا قرض کرده بود که خسارت ناشی از این قرارداد و بدهی فدراسیون به شستا، موجب انتقال شش دانگ سند تک‌برگ فدراسیون فوتبال و سه دانگ ساختمان باشگاه پرسپولیس به نام شستا شد.

منبع: اقتصادنیوز

سازمان بورس و اوراق بهادار فدراسیون فوتبال درآمد   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

پاسخ دژپسند به اظهارات بورسی نامزدهای ریاست جمهوریوزیر امور اقتصاد و دارایی به برخی اظهارات بورسی نامزدهای ریاست جمهوری پاسخ داد و توضیحاتی را درمورد آنچه در دو سال گذشته بر بازار سرمایه گذشت را ارائه کرد.
اعتماد ریاست جمهوری اقتصاد تورم 

  

جزییات مهم از معاملات امروز شستا در بورسسهام شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در آخرین معاملات خود با رشد قیمت مواجه و در مجموع با کاهش قیمت رو به رو شد.
گسترش سهام سرمایه تامین اجتماعی 

  

اجرای طرح غربالگری موارد ابتلا به کرونا در بین کارکنان فروشگاه شهروند لویزاندر راستای شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا، صبح امروز تست رایگان و سریع کرونا در فروشگاه شهروند لویزان انجام شد. طرح غربالگری و شناسایی موارد ابتلا به ویروس کرونا در بین کارکنان شهروند طی ماه های گذشته، یکی از موثرترین روش های کنترل و محدود کردن ویروس کرونا بوده که در تمامی فروشگاه ها و واحدهای ستادی شرکت شهروند عملیاتی خواهد شد.
مستقل‌آنلاین شهروند ویروس رایگان 

  

راه‌های پیشگیری از کرونا پس از دریافت واکسنمعاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این‌که واکسـن کرونا بـه میـزان بالایی از ابتلا بـه بیم
خبرفوری تبریز واکسیناسیون بدن انسان 

  

افزایش عمق رکود در بازار خودرو + قیمت خودرواقتصادنیوز : الاکلنگ قیمت دلار در روزهای اخیر سردرگمی بیش از پیش بازار خودرو در روزهای اخیر را به همراه داشته است.
اقتصادنیوز خودرو بازار خودرو قیمت 

  

کانسلو به‌خاطر کرونا از تیم ملی پرتغال خط خورد/ دالو جانشین او شدمدافع 27ساله منچسترسیتی به‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا فرصت همراهی تیم ملی فوتبال پرتغال در یورو2020 ر
خبرفوری بازی پرتغال ویروس 

  

افزایش شدید قیمت خودرو + جزییاتدر روزهایی که نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری درباره قیمت خودروی داخلی صحبت می‌کنند و وعده نظارت و شفافیت می‌دهند، قیمت خودروهای پایین رده در حال شعله‌ور شدن است.بررسی قیمت خودروهای صفر و کارکرده 100 تا 250 میلیون بازار نشان‌دهنده افزایش قیمت اغلب این مدل‌هاست.
نامه نیوز افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

اثر گیاهخواری بر نوع حاد کروناگروهی از متخصصان انگلیسی بر اساس آزمایشات جدید مدعی شدند که احتمال ابتلا به نوع وخیم کوویدـ‌19 در افرادی که برنامه غذایی گیاهی دارند مانند گیاهخوارها و وگان‌ها (گیاهخواری مطلق) یا افرادی که تنها از گوشت ماهی تغذیه می‌کنند، بسیار پایین می‌آید.
۵۵ آنلاین گیاهخواری بریتانیا درمان 

  

پاسخ ستاد مردمی حامی رییسی به ستاد کرونادر پی انتشار دو اطلاعیه دبیرخانه ستاد ملی کرونا درباره رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در تجمع حامیان آیت‌الله رییسی در اهواز، ستاد انتخاباتی مردمی حامی وی در اهواز به این بیانیه‌ها واکنش نشان داد.
مثلث خودرو ازدواج اهواز 

  

آیا واقعا اگر سابقه ابتلا به کرونا داشته باشیم، واکسن بزنیم؟اکنون که واکسیناسیون همگانی در ایران آغاز شده است بسیاری این سوال را مطرح می کنند که اگر کسی قبلا کرونا گرفته لازم واکسن این بیماری را هم بزند یا لزومی ندارد؟
برنا واکسیناسیون ایران 

  

اولین محموله میلیونی واکسن ایرانی کرونا؛ هفته جاری/ آمادگی مناطق آزاد برای واردات واکسنرئیس سازمان غذا و دارو گفت: محموله جدید چند میلیونی واکسن در راه است. ان شاءلله در طول این هفته اولی
خبرفوری مناطق آزاد واردات رئیس جمهور 

  

پاسخ ستاد مردمی حامی آیت‌الله رییسی به ستاد کرونادر پی انتشار دو اطلاعیه دبیرخانه ستاد ملی کرونا درباره رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در تجمع حامیان آیت‌الله رییسی در اهواز، ستاد انتخاباتی مردمی حامی وی در اهواز به این بیانیه‌ها واکنش نشان داد.
برنا اهواز 

  

24 میلیارد ریال سهم مشارکت مردم در مقاله با بیماری کرونا از سود اوراق نیکوکاری کرونا 2شرکت تامین سرمایه نوین به عنوان امین، در راستای همکاری با شرکت فرابورس ایران و در قالب انتشار اوراق نیکوکاری کرونا (تحت نماد کرونا 2)، مبلغ 24.494 میلیون ریال را به منظور تشخیص، پیشگیری و جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا در تاریخ 22 خرداد ماه سال جاری برای وزارت بهداشت واریز کرد.
شما‌نیوز ریال درمان سود 

  

روند افزایشی کرونا در 4 استان/ یک استان گرفتار موج جدید به گزارش خبرگزاری مهر، سیما سادات لاری، افزود: میانگین بروز هفتگی موارد بستری در هفته گذشته در کشور حدود 10.4 نفر به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت و میانگین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا حدود 12.2 نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است. وی ادامه داد: طبق گزارشات واصله در هفته گذشته تعداد موارد بستری بیماران مثبت کرونا در بیمارستان‌های کشور حدود 10.5 درصد…
مهر استان سیستان و بلوچستان وزارت بهداشت دستورالعمل