انواع تست‌های کرونا

یک متخصص داخلی درباره انواع تست‌های تشخیص بیماری کرونا توضیحاتی را ارائه کرد.

انواع تست‌های کرونا

به گزارش خبرنگار مستقل آنلاین، پیرصالحی متخصص داخلی بیمارستان طالقانی درباره انواع تست‌های کرونا اظهار کرد: 3 نوع تست آزمایشگاهی برای تشخیص ابتلای افراد به بیماری کرونا وجود دارد.

 

خبرداغ : جزئیات افزایش حقوق کارگران

 

 

او افزود: تست پی سی آر به بررسی ویروس کرونا می‌پردازد و تست آنتی بادی یا پادتن‌هایی که علیه ویروس ترشح می‌شوند به دو دسته IGM و IGG تقسیم بندی می‌شوند.

پیرصالحی تصریح کرد: دقیق‌ترین تست برای تشخیص و شناسایی ویروس کرونا به خصوص در مراحل ابتدایی تست پی سی آر است. در این روش متخصصان به نمونه گیری ترشحات از طریق حلق می‌پردازند که برای این منظور از طریق دهان و بینی ترشحات بررسی می‌شوند.

او گفت: سریع‌ترین روش شناسایی ابتلا به کرونا انجام تست پی سی آر است. از همان روزهای اول آنتی ژن در بدن وجود دارد که از طریق این تست آن را می‌توان مشخص کرد و با گذشت زمان درصد شناسایی بالا می‌رود.

متخصص داخلی بیمارستان طالقانی ادامه داد: از روز هفتم به بعد بدن شروع به ترشح IGM می‌کند، در واقع IGM پروتئین یا آنتی بادی است که بدن علیه ویروس کرونا ترشح می‌کند. میزان این آنتی بادی در مرحله ابتدایی افزایش پیدا می‌کند و بالا بودن آن نشان دهنده مرحله ابتدایی و حاد بیماری است؛ بنابراین از هفته اول به بعد IGM شناسایی می‌شود و از هفته دوم به بعد تست IGG در بدن شناسایی خواهد شد.

پیرصالحی ادامه داد: تست IGG که اندازه گیری می‌شود مربوط به ایمنی بدن بر علیه ویروس کروناست که پایدارتر خواهد بود، در واقع بدن از روز چهاردهم به بعد علیه ویروس به ترشح یک آنتی بادی ب نام IGG اقدام می‌کند که تا حدودی ایمنی نسبی را ایجاد خواهد کرد. این دو تست در هفته اول خیلی کمک کننده نیستند و نهایتا 30 درصد از بیماران را شناسایی خواهند کرد، اما از هفته دوم به بعد تقریبا حدود 70 درصد دقت شناسایی آنتی بادی‌ها افزایش پیدا می‌کند. همچنین این دو تست از هفته سوم به بعد حدود 90 درصد دقت پیدا خواهند کرد.

او گفت: خیلی توصیه نمی‌شود که در مراحل اول IGG و IGM چک شود در تست پی سی آر هم میزان منفی کاذب‌هایی گزارش شده است، یعنی از 5 الی 45 درصد این تست‌ها به این صورت خواهد بود و ممکن است بیمار باشیم، اما جواب این تست منفی باشد؛ بنابراین این عوامل به تفسیر پزشک بستگی دارد. برای بیماران حاد منتظر این تست‌ها نمی‌مانیم و با یک مجموعه‌ای از علائم بالینی، آزمایش خون، آزمایش پی سی آر و آنتی بادی به درمان سرپایی یا بستری بیماران می‌پردازیم و به طور کلی تصمیم گیری ما بالینی است.

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان

آنچه دیگران میخوانند : وام 10میلیونی برای بازنشستگان ارزش دارا یکم سه‌شنبه 14مرداد

خبرنگار بیمارستان ویروس   اخبار برگزیده
  

فاطمه کروبی درباره حصر گفت: 10 سال است که آقای کروبی تحت شدیدترین محدودیت‌ها در حصر خانگی روزگار می‌گذرانند و در این مدت باتوجه به شرایط سنی که دارند، چندین مرتبه تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند...
رویداد۲۴ مهدی کروبی فاطمه کروبی جراحی 

  

مذاکره ایران و آمریکا؛ آیا شرایط مذاکره فراهم است؟روزنامه الجریده کویت در گزارشی از مذاکرات محرمانه میان ایران و آمریکا در عمان خبر داده و نوشته است که نمایندگان ترامپ هفته گذشته با یکی از بزرگان جریان اصولگرای ایران در کشور عمان گفتگو کرده‌اند.
رویداد۲۴ ایران ایران و آمریکا حسن روحانی 

  

راه حل کارشناسی برای بازگشت تعادل به بورسدرحالی که شاخص کل بورس و فرابورس همچنان به سمت کاهشی شدن تمایل دارند درحالی که از وضعیت بازارهای موازی انتظار می رود چراغ بازار سرمایه سبز باشد، یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که اجبار افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی شرکت ها، می تواند تاثیر زیادی روی تعادل بخشی به این بازار داشته باشد.
۵۵ آنلاین شاخص پتروشیمی تامین اجتماعی 

  

خودرو وارد بورس شود یا نشود؟در راستای پیشنهاد نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر عرضه خودرو در بورس کالا، به اعتقاد یک کارشناس صنعت خودرو چنانچه اصل موضوع با هدف حذف واسطه‌ها، رونق صنعت خودرو و رسیدن به قیمت شفاف باشد، بسیار هم خوب است. اما زمانی که دوباره پای شورای رقابت برای تعیین قیمت پایه به میان می‌آید، دقیقا نقض هدف اصلی است.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

هشدار پمپئو درباره هرگونه تلاش برای بازگرداندن آمریکا به برجاموزیر خارجه آمریکا با انتقاد مجدد از برجام، نسبت به هرگونه تلاش برای بازگرداندن این کشور به توافق هسته‌ای با ایران هشدار داد.
ایلنا مایک پمپئو انتخابات ریاست جمهوری هسته ای 

  

بیمار روانی مطب دکتر را آتش زدمرد بیمار وقتی برای ویزیت به مطب پزشک خود در یکی از خیابان‌های شیراز رفته بود مطب او را به آتش کشید.
مملکت‌آنلاین شیراز پزشک پلیس 

  

خبر مهم بورسی / حمایت ویژه در راه استحمایت صندوق توسعه ملی از بازار سهام هرچند در چند وقت اخیر با انتقاداتی همراه بود اما به نظر می‌رسد گام‌های اجرایی آن یکی یکی در حال برداشته شدن است. در این مورد شب گذشته خبر جدیدی اعلام شد.
گسترش صندوق توسعه ملی سهام بانک مرکزی 

  

یک فعال سیاسی اصولگرا درباره تهدید موسوی خوئینی ها به افشاگری پس از شکست در انتخابات، گفت: این آقایان چون حرفی برای گفتن ندارند یکسری تاکتیک های جدیدی را به کار می گیرند اما در کل استراتژی انتخاباتی جدیدی ندارند. به عبارت دیگر تاکتیک هایی را در قالب استراتژی های سوخته قبلی به کار می بندند تا جواب بگیرند که قطعا نتیجه برای آنها به همراه نخواهد داشت.
نامه نیوز رئیس جمهور دولت اصلاحات ایوانکا ترامپ 

  

ملاقات بورس با هسته سخت/ شاخص کل در محدوده حساساقتصاد نیوز:شاخص بازار سهام تا کف لمس شده در شهریور 14 هزار واحد فاصله دارد؛ کفی که در برابر ریزش بیشتر مقاومت کرده اما در کنار آن شاخص‌های ضعیف معاملاتی دیروز کار شاخص برای برگشت پرقدرت را سخت کرده است.
اقتصادنیوز بورس تهران بانک صادرات بازی 

  

پرداخت یارانه جدید 120هزارتومانی به مردم + جزئیاترحیم زارع در خصوص آخرین وضعیت طرح الزام دولت به پرداخت یارانه برای تامین کالا‌های اساسی تصریح کرد:
مستقل‌آنلاین یارانه دولت تولید 

  

یارانه نقدی فرزندان چه کسانی سه برابر می شود؟نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با تشریح جزئیاتی از طرح تشویق زاد و ولد گفت که بر این اساس از زمان تولد فرزند سوم خانوارها یارانه‌ای به اندازه مبلغ یارانه خود دریافت می‌کنند.
مستقل‌آنلاین یارانه سهام مجلس شورای اسلامی 

  

خبر خوش جهانگیری درباره واردات دارو و کالاهای اساسیمعاون اول رئیس‌جمهوری گفت: مردم اطمینان داشته باشند که دارو و کالاهای اساسی را تا آخر سال با ارز 4200 تومانی تأمین خواهیم کرد؛ لذا دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشند و امیدواریم بتوانیم ارز مورد نیاز را تأمین کنیم.
گسترش اسحاق جهانگیری واردات دارو 

  

تحریم تسلیحاتی؛ بررسی روابط ایران با دیگر کشورها پس از 27 مهر ماهاروپا با وجود اینکه همچنان به برجام پایبند است، اما بعید است که وارد مبادلات تسلیحاتی با ایران شود. ایران هم گفته است مشتری تسلیحات اروپایی نیست. اما ایران می‌توانند با دو قدرت دیگر جهان یعنی روسیه و چین در این حوزه کار کند.
رویداد۲۴ ایران ایران و آمریکا ایران و روسیه 

  

آیا قیمت دلار کاهش می یابد؟/سیاست‌های بازار ساز ارزی چیست؟سکه و دلار در حالی در مسیر نزولی جرکت کرد که همچنان دیدگاه متناقضی درباره آینده قیمت دلار وجود دارد. آیا قیمت دلار پایین خواهد آمد.
اقتصادنیوز قیمت دلار پتروشیمی