فردا   |  سیاسی  |  

زاکانی: بسته‌های معیشتی برای دهک‌های ‌جامعه ‌طراحی کرده‌ایم

نامزد دوره سیزدهم انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: واگذاری قدرت به شهرستان‌ها محور کار دولت ما خواهد بود و انحصار سیاست‌گذاری و تصمیم‌سازی در پایتخت و مراکز استان‌ها را خواهم شکست.

زاکانی: بسته‌های معیشتی برای دهک‌های ‌جامعه ‌طراحی کرده‌ایم

تسنیم: علیرضا زاکانی ‌در گفت‌وگو با مردم استان که از طریق صداوسیمای مرکز قزوین پخش شد، ضمن تاکید بر اهمیت حضور حداکثری در انتخابات اظهار داشت: نخستین اقدام دولت بنده تمرکززدایی قدرت از تهران و مراکز استان‌ها واگذاری آن به شهرستان خواهد بود تا این شهرستان‌ها به کانون تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و محاسبه دقیق هزینه‌کرد شوند و در استفاده از امکانات دولتی اختیارات اجرایی داشته باشند.

وی با بیان اینکه بر اساس 4 برنامه‌های توسعه کشور در 2 دهه اخیر منتظر توزیع قدرت و تمرکززدایی از پایتخت بودیم، اضافه کرد: بر اساس ماده 75 قانون محاسبات بودجه به 4 روش تخصیص اعتبار به طرح‌های ملی، ملی-استانی و تخصیص به وزارت‌خانه‌ها توزیع می‌شود که همین نحوه تخصیص سبب شده که نفهمیم پول‌های کشور کجا هزینه می‌شود.

زاکانی کل بودجه تخصیص‌یافته به استان‌ها را 10 درصد کل بودجه کشور دانست و ادامه داد: همچنین 12 درصد بودجه دولت به وزرات‌خانه‌ها داده می‌شود و در نهایت 78 درصد بودجه هم در قالب طرح‌های ملی و ملی-استانی هزینه می‌شود که از قبل برای آن تعیین‌ تکلیف شده است.

وی با تاکید بر اینکه نحوه یادشده بودجه‌ریزی تعارض جدی با پیشرفت و استقلال شهرستان‌ها دارد، تصریح کرد: هیچ‌کس از شهرستان زادگاهش بدش نمی‌آید؛ ولی وقتی به خاطر توزیع ناعادلانه امکانات دچار بیکاری، فقر و تنگدستی شد، چاره‌ای جز مهاجرت از شهرستان به مرکز استان و از مرکز به کلانشهرهایی مانند تهران ندارد.

زاکانی یادآور شد: اینجاست که دولت باید تمرکززدایی کرده و شهرستان‌ را به عنوان کانون تحول مورد توجه قرار دهد و با سیاست‌گذاری در سطح کلان سیاست‌گذاری میانی در سطح استان هماهنگ و اجرایی کند. بنابراین با واگذاریاختیارات، بودجه و اعتبارات به شهرستان ها چهره آنها را متحول کرده و بر اساس آمایش سرزمینی 430 شهرستان کشور را از قاعده هرم اجتماعی دگرگون می‌کنیم.

رسیدن سن اشتغال به 33 سال ننگ است

کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری با تاکید بر لزوم ایجاد تحول در حوزه اقتصادی کشور گفت: امروز در تهران خانه‌دار شدن 66 سال و در استان‌ها 29 سال طول می‌کشد و ما بهترین سال‌های زندگی، شکوفایی و بالندگی مردم را پشت دیوار مسکن از بین می‌بریم. ضمن اینکه 58 درصد حقوق افراد در تهران و 28 درصد در شهرستان صرف اجاره خانه می‌شود.

زاکانی رسیدن سن میانگین اشتغال مردان به 33 سالگی را یک ننگ برای کشور توصیف کرد و افزود: از همین رو در حوزه اقتصاد و مدیریت اجرایی دولت نیازمند تحول جدی هستیم که محور آن جهش تولید، واگذاری قدرت به شهرستان، اجرای دقیق سند آمایش سرزمینی برای اعطای ماموریت به هر شهرستان در چارچوب یک سند آمایش کشوری است.

احداث یک میلیون واحد مسکونی در سال

این کاندیدا احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی طبق قانون جهش تولید مسکن را جزو برنامه دولت خود برشمرد و ادامه داد: اما به طور معدل خود مردم سالیانه 350 هزار واحد مسکونی می‌سازند که البته میانگین زمان اخذ مجوزهای ساخت 21 ماه است که برنامه داریم با ایجاد سامانه تجمیع اطلاعات در حوزه مجوزها مانند سایر کشورهای دنیا در یک مرحله جواز ساخت‌وساز یا پروانه ساخت را صادر کنیم.

زاکانی یادآور شد: اگر صدور مجوزها تک‌مرحله‌ای شده و زمان صدور آنها تقلیل محسوسی پیدا کند و با بستن گلوگاه‌های فساد مجوزهای کسب‌وکار دور از سلیقه صادر شود، شاهد یک انقلاب اقتصادی و رفاهی در کشور خواهیم بود. منتها اولین مرحله در تحقق این انقلاب انتخاب مسئولان شایسته است.

وی اضافه کرد: باندبازی، جناح‌بازی و قبیله‌بازی در کشور اسلامی بسیار زشت و بد است و نباید ظرفیت‌های ملی کشور را با این قبیل بازی‌ها نابود کنیم؛ چرا که این کارها خیانت در حق ملت ایران است و باید تمام شود.

نهادسازی دینی برای نظارت مستمر مردم بر دولت

نامزد تصدی ریاست دولت سیزدهم احیای 2 اصل 8 و 27 قانون اساسی را از جمله برنامه‌های اصلی دولتش دانست و گفت: بر همین اساس نهادسازی دینی را دنبال خواهم کرد تا عموم مردم و به ویژه نخبگان بر دولت و کارکردهای مدیران آن نظارت مستمر داشته باشند و بتوانند در هر مرحله‌ای آنها را مورد بازخواست قرار دهند.

زاکانی قیام علیه مفاسد اداری، بروکراسی و کاغذبازی را مستلزم رشد فرهنگ اجتماعی جامعه ایران دانست و افزود: برای تأمین معیشت دهک‌های مختلف جامعه در کوتاه‌مدت بسته‌هایی را طراحی کردیم که در بسته نخست به 3 دهک پایین جامعه، بسته دوم به 4 دهک میانی و بسته آخر هم به 3 دهک بالای جامعه اختصاص می‌یابد.

وی با تاکید بر اینکه بهداشت و درمان طبق قانون اساسی برای همه مردم باید رایگان باشد، ادامه داد: به عنوان یک پزشک و متخصص حوزه درمان برای کاهش هزینه‌های خدمات سرپایی، بستری و همچنین هزینه معالجه بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج برنامه‌ریزی دقیقی انجام داده‌ام تا بیماران ما علاوه بر درد جسمانی، درد خجالت و نداری را نکشند.

 

علیرضا زاکانی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

اطمینان خاطر سخنگوی ستاد کرونا به مردم درباره رعایت تمامی پروتکل‌ها در شعب اخذ رایسخنگوی ستاد ملی مقابله کرونا در توصیه ای از معاونان بهداشت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور خواست بر پروتکل های بهداشتی برای حضور مردم پای صندوق های رای به صورت ویژه نظارت کنند.
ایلنا وزارت بهداشت وزارت کشور انتخابات ریاست جمهوری 

  

توصیه های بهداشتی فرمانده مقابله با کرونا در تهران برای روز انتخاباتسلامت نیوز: فرمانده عملیات مدیریت کرونا در تهران، بر رعایت توصیه های بهداشتی در روز انتخابات تاکید کرد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی گفت: نکته بسیار مهم این است که در مورد کرونا 2 فاکتور در زمینه انتقال بیماری می تواند موثر باشد که اولین موضوع "زمانِ ازدحام" است؛ هرچه زمان کوتاه تر باشد طبیعتا امکان انتقال بیماری کاهش می یابد و عامل دوم "تهویه" است...
سلامت‌نیوز تهران سلامت علیرضا زالی 

  

دلیل لخته شدن خون در بیماران کرونا چیست؟سلامت نیوز: پیشتر در یک مطالعه مشخص شده بود که لخته شدن خون یکی از دلایل جدی مرگ بیماران کووید-19 است. با این حال دلیل این امر تاکنون نامشخص بوده است...
سلامت‌نیوز درمان سلامت مرگ 

  

جزییات جدید از پنجمین عرضه اولیه بورس 1400تعداد یک میلیارد و 350 میلیون سهم شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری، امروز(چهار‌‌شنبه) به‌عنوان پنجمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد "ومدیر" در بورس اوراق بهادار تهران عرضه و هر سهم این شرکت 229 تومان کشف قیمت شد.
گسترش بازنشستگی قانون سرمایه 

  

فوری/ هفته آینده بورس مثبت می‌شودکارشناس بازار سرمایه معتقد است: شاخص‌های بنیادی اگر در بازار تقویت شوند روند بازار و دید مثبت سهامداران نسبت به بازار تقویت می‌شود.
گسترش پتروشیمی سرمایه شاخص 

  

35 میلیارد ریال کمک هزینه کرونایی به سینماجدول حمایت‌های مصوب کارگروه آسیب‌های کرونا در سینما در ماه‌های فروردین و اردیبهشت منتشر شد.
ایلنا ریال هزینه سینما 

  

آیا واقعا مکمل اُمگا 3 مانع از ورود کرونا به سلول‌های ریه می‌شود؟مطالعه محققان نشان داده است الوانوئیدهای ساخته‌شده از اسیدهای چرب اُمگا 3 مانع از ورود کروناویروس به سلول‌ها شده و از سلول‌های ریه محافظت می‌کند.
برنا 

  

ششمین روز نزولی شاخص هم وزن بورس تهران + نموداراقتصادنیوز: امروز 26 خرداد 1400 شاخص کل بورس برای دومین روز متوالی افت کرد تا هفته را نزولی به پایان ببرد.
اقتصادنیوز شاخص وزن بورس تهران 

  

مشکلات دستیاران بالینی در پاندمی کرونا/درخواست از نمکی به گزارش خبرگزاری مهر، در این نامه خطاب به سعید نمکی، عنوان شده است بیش از 15 ماه از شروع اپیدمی کووید 19 و پیک‌های متعدد آن می‌گذرد و در این مدت کادر درمان و به ویژه دستیاران تخصصی رشته‌های بالینی بر حسب وظیفه حرفه‌ای و دینی و همراه با مدیریت و رهنمودهای جنابعالی و اساتید، در میدان مبارزه با این بیماری ایستادگی نموده و به رغم تحمل سختی‌ها و درگیر شدن خود و خانواده لحظه‌ای از…
مهر درمان ماه خانواده 

  

آخرین وضعیت جسمی احسان علیخانی پس از ابتلا به کروناامیرحسین بزرگ‌زادگان مدیریت رسانه پروژه "عصرجدید" گفت: احسان علیخانی چند روزی است که به کرونا مبتلا شده و الان دوران نقاهت را سپری می‌کند.
فردا احسان علیخانی بازی بهار 

  

آخرین وضعیت احسان علیخانی پس از ابتلا به کرونااحسان علیخانی دوران نقاهت خانگی پس از ابتلاء به کرونا را می گذراند.
مثلث احسان علیخانی فضای مجازی روابط عمومی 

  

تقریبا نتیجه انتخابات مشخص است بنابراین بورس روند مثبتی داردکارشناس بازار سرمایه گفت: تقریبا نتیجه انتخابات مشخص است بنابراین بورس روند مثبتی دارد.
خبرفوری سرمایه بانک سود 

  

درمان دیگری برای کرونا کشف شد؛ دارویی مؤثر اما گران قیمتدقیقاً یک سال پس از کشف یک داروی استروئیدی ارزان قیمت که در کاهش مرگ و میر بیماران در مرحله حاد کووی
خبرفوری درمان سلامت قیمت 

  

قارچ سیاه و کرونا؛ ماسک‌ها محل مناسبی برای رشد قارچ‌های سیاه هستند؟در هند نوعی عفونت قارچی به اسم موکورمایکوزیس یا زیگومیکوزیس که به «قارچ سیاه» هم معروف است،
خبرفوری دارو ویروس تولید 

  

جدیدترین آمار جهانی همه گیری کرونا؛ برزیل به نیم میلیون قربانی نزدیک می شودشمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به 177 میلیون و 414 هزار و
خبرفوری برزیل سوئد اوکراین