گسترش   |  اقتصادی  |  

در این بازار تمام پول خود را از دست می‌دهید!

حیدری کارشناس اقتصادی میزان حد ضرر در فارکس را 2 درصد و میزان سود را 3 درصد پیشنهاد می‌دهد و به فعالان این بازار توصیه می‌کند که مراقب باشند به خاطر سود، کاری نکنند که جبران ناپذیر باشد.

در این بازار تمام پول خود را از دست می‌دهید!

یکی از اصول اولیه کار در هر بازار مالی، داشتن حد ضرر و سود است اما برخی از بازارهای مالی مثل فارکس به خاطر داشتن نوسانات زیاد شناخت حد سود و ضرر کمی دشوار است به خاطر همین است تعداد نظر در این باره زیاد است، علی حیدری کارشناس اقتصاد ، میزان حد ضرر را با توجه به نظر بیشتر افراد 2 درصد و حد سود را سه درصد می‌داند.

پولی که فرد در فارکس کار می‌کند دلار است و تورم هم هر چقدر بالا برود، ارزش دلاری که در فارکس دارید هم بالا می‌رود، پس نیاز نیست سرمایه‌گذار خود را به خاطر افزایش تورم در عذاب بیندازد

او نوع معامله‌گری در بازار را بسته به شخصیت فرد می‌داند و پیشنهادی که به فعالان این بازار دارد این است که مراقب باشند به خاطر کسب سود زیاد، کاری نکنند که قابل جبران نباشد.

بازار فارکس یک بازار بسیار تخصصی و پر ریسک است و با توجه به شرایط کشور ما مدیریت سرمایه در این بازار بسیار مهم است، آیا نسخه خاص و واحدی برای مدیریت سرمایه در بازار فارکس وجود دارد؟

دادن یک نسخه کلی جایز نیست اما با توجه به تجربه شخصی اگر فردی قصد دارد وارد این بازار شود ابتدا پیشنهاد می‌کنم که مدتی با نسخه آزمایشی کار کند. شخصی که با رقم زیر 1000 دلار وارد این بازار شده، در ماه اول حتما میزان لات یا حجم پولی آن باید 0.01 باشد و اگر بیشتر از این انتخاب کنید به هر دلیلی احتمال حذف فرد از بازار هست اما این به معنی کسب سود نیست و حتی شخص می‌تواند سودهای خوبی کسب کند ولی منطقی است که 0.01 کار کند. در یک ماه اول اگر به سود رسید، می‌توانید نسبت به سود خود حجم را بالاتر ببرید البته میزان سرمایه هم خیلی مهم است، بنابراین به ازای هر 1000 دلار حجم شما باید 0.01 باشد و همچنین سه پوزیشن باز در لحظه یا در روز داشته باشید.

هر چه پول شما افزایش پیدا کرد به خصوص از 5 هزار تا 10 هزار دلار به بالا رفت حتما لوریج(اهرم اعتباری) خود را پایین بیاورید چون اصل پول شما در حال چرخش است و نیاز نیست از اهرم جانبی استفاده کنید یا کمتر استفاده کنید و تعداد پوزیشن‌های خود را هم کاهش دهید.

تفاوت معامله گر با لوریج یک به 100 با یک به 30 چیست؟

لوریج میزان اعتباری است که شرکت مربوطه یا بروکر مربوطه به شما می‌دهد، هر چقدر که میزان لوریج شما کمتر باشد یعنی اعتبار کمتری به‌دست می‌آورید، به عنوان مثال اگر من 100 دلار داشته باشم و لوریج یک به 30 را انتخاب کند، یعنی من الان در این بازار دارم( 100 در 30)، یعنی با 3 هزار دلار کار می‌کنم. پس کسی که پول کم دارد مجبور است از لوریج بالا استفاده کند اما پولتان که زیاد شد نیاز نیست که با لوریج بالا کار کنید.

آیا کاهش لوریج در هر مرحله امکان دارد؟

کم کردن لوریج در هر مرحله امکان‌پذیر نیست، بسیاری از کارگزاری‌ها بعد از بسته شدن پوزیشن‌ها اقدام به کاهش لوریج می‌کنند.

*آیا قاعده‌ای برای حد ضرر و سود در بازار فارکس در پوزیشن‌های وجود دارد یا اینکه بسته به فرد و نوع معاملاتی دارد که در این بازار انجام می‌دهد؟

اعداد مختلفی در این باره مطرح است اما توافق جمعی که در بازار هست، عدد 2 درصد را حد زیان در نظر گرفتند، شما می‌توانید تا 2درصد در هر پوزیشن حاشیه ضرر در نظر بگیرد و حداقل باید حاشیه سود خود را بر روی 3 درصد تنظیم کنید و به دلیل بیشتر شدن همین حاشیه سود است که امنیت ایجاد می‌کند این در حالیست که ممکن است بازار به شخص اجازه بدهد که حاشیه سود بیشتری را داشته باشد.

*کدام نقش معامله‌گری برای تازه کارها مناسب است؟

ابتدا که با دمو (نسخه آزمایشی) شروع کنند و اگر پول زیر 1000 دلار باشد، انتخاب روند کلی را از تایم فرم( دوره زمانی) h4 ( 4 ساعته)، h1(یک ساعته)، حتی سی دقیقه انتخاب کنند که تمامی این تایم فرم‌ها به شخصیت فرد بستگی دارد، به عنوان مثال هر چقدر که شخص جوان‌تر و ریسک پذیرتر باشد روند را در تایم فرم‌های پایین‌تر انتخاب می‌کنند و هر چقدر شخص مسن‌تر باشد روندها را در تایم فرم‌های بالاتر انتخاب می‌کند، اما در تازه کارها پیشنهاد می‌شود تایم فرم‌های (h4) و سی دقیقه انتخاب کنند.

اگر این افراد خبرهای را دنبال می‌کنند به نظر من در تایم فرم‌های کوچک مثل «m15» (15 دقیقه) یا «m5» (5دقیقه) شروع به ترید یا معامله‌گری کنند. پیشنهاد می‌دهم مطالعه داشته باشند تا داشتن تایم فرم. اما مطالعه را به عنوان یک فرد تازه کار از کجا شروع کنیم؟ اگر به شخصه فرد سختگیر، دقیق و نکته سنجی هستم با تکنیکال شروع کنم چون دقت می‌آورد و بعد از مدتی ناخودآگاه در ذهن شما یک زنگ خطر به وجود می‌آورد که از اینجا به بعد شما را به سمت مطالعه تحلیل بنیادی و اقتصاد کالا سوق می‌دهد. اما اگر در کل فکر می‌کنید آدم منطقی هستید و دنبال چرایی می‌گردید به سراغ خبر و با تحلیل بنیادی بروید که بعدهای شما را به سمت تحلیل تکنیکال حرکت می‌دهد.

شما در مبحث حد ضرر و سود را به ترتیب 2 و 3 درصد عنوان کردید ولی این بازار با توجه به ویژگی‌هایی که دارد فرد را دچار طمع می‌کند که در بسیاری از موارد به زیان معامله‌گر منجر می‌شود، چه راه‌حلی وجود دارد که دچار چنین اشتباه یا خطایی نشویم؟

به نظر من تنها راهی که طمع را کنترل می‌کند، تبدیل دانش به مهارت است. اگر این اتفاق بیفتد ما بسیار راحتتر بازار را می‌پذیریم و معاملات خود را انجام می‌دهیم. این گونه نیست که شغل دوم و درآمد دوم، یک شبه شما را پولدار می‌کند، این بازار نیاز به یک برنامه‌ریزی حداقل یک تا سه سال دارد. کار در این بازار سخت است اما ورود به آن آسان. فعالیت کردن در این بازار نیاز به مطالعه، تسلط به زبان انگلیسی، اینترنت پر سرعت و دانش لازم دارد؛ همه اینها یک طرف، شخصیت خودت فرد مهم است که چگونه دانش آموخته خود را تبدیل به مهارت کند و از آن استفاده کند.

پولی که فرد در فارکس کار می‌کند دلار است و تورم هم هر چقدر بالا برود، ارزش دلاری که در فارکس دارید هم بالا می‌رود، پس نیاز نیست سرمایه‌گذار خود را به خاطر افزایش تورم در عذاب بیندازید. فارکس در کشورهای که اقتصاد آشفته دارد نسبت به کشورهای که اقتصاد مشخص دارند طرفداران بیشتری دارد. اما در کل باید مراقب باشیم که از هول هلیم در دیگ نیفتیم چرا که قابل جبران نیست.

منبع: بازار

درآمد اینترنت پول   اخبار برگزیده
  

استان خوزستان در نتیجه انتصاب‌های شما به تابلوی بحران‌های کشور تبدیل شده استنماینده اهواز گفت: علت اینکه در هفته پایانی کار دولت دوازدهم این سوال را مطرح می‌کنم این است که یک پیام جدی به دولت آینده و وزرای آینده بدهیم که ما نمایندگان در کار نظارت اغماض نخواهیم کرد.
ایلنا استیضاح اهواز کار 

  

فرانسه: تعویق مذاکرات امکان احیای برجام را به خطر می‌اندازدسخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه از ایران به خاطر به تعویق افتادن آغاز دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته ای انتقاد کرد.
فردا فرانسه ایران ایران و آمریکا 

  

ورود مجلس به ماجرای اعترضات اخیر در چند شهرسخنگوی نشست فراکسیون مستقلین ولایی گفت: جهت بررسی مسائل اجتماعی و اعتراضات اخیر و گرانی‌ها، این فراکسیون خواستار جلسه اختصاصی به صورت علنی یا غیرعلنی در صحن برای بررسی این موضوع شدند.
مثلث وزارت بهداشت رئیس جمهور دولت 

  

توصیه مهم رهبر انقلاب به رئیسی درباره چینش کابینهعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از توصیه رهبر انقلاب به ابراهیم رئیسی در چینش کابینه روایت کرد.
۵۵ آنلاین رهبر انقلاب مجمع تشخیص مصلحت نظام محمد حسین صفار هرندی 

  

توضیح درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها"/ دولت‌ها باید علمدار و پیشگام تحقق آزادی‌های گروهی باشنداستاد دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها" توضیحاتی را ارائه کرد.
ایلنا وزارت کشور شورای نگهبان نیروی انتظامی 

  

خبرآنلاین/ عضو مجمع روحانیون مبارز و وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: 200 کشور عضو FATF هستند، چگونه ایران خودش را با 2 کشور کاملا منزوی در عرصه بین الملل ، مقایسه می کند؟!
نامه نیوز ایران تهران اصولگرایان 

  

افشاگری درباره وضعیت زندگی و حقوق مخالفان برجامروزنامه آفتاب یزد به نقل ازفرجی راد سفیر اسبق ایران در بلژیک نوشت: «افرادی که مخالف برجام هستند و ادعاهایی را مطرح می‌کنند حداقلش این است که حقوق خوبی می‌گیرند و زندگی مطلوبی دارند»
اقتصادنیوز روزنامه ایران بلژیک 

  

اعلام خودروهای جایگزین برای دعوتنامه داران پژو 206 صندوقدار، تیپ 5 و تندر 90اگر خودروهایی مانند وانت آریسان ، پژو 206 تیپ 5 ، پژو 206 صندوقدار را ثبت نام کرده بودید باید به فکر تغییر علاقه خود باشید چرا که برنامه ای برای تولید و تحویل این خودروها وجود ندارد و جدول تبدیل این تعهدات از سوی ایران خودرو منتشر شده است.
خودروتک پژو ایران خودرو خودرو 

  

شعار این آقایان حل مشکل معیشت بود اما ببینید دنبال چه طرح‌هایی هستند!مبنای طرح ضد اینترنت مجلس به هیچ وجه «صیانت» نیست. کنترل «مرز دیجیتال» را نباید به نیروهای مسلح بدهند. می خواهید نیروهای مسلح را با مردم درگیر کنید؟! شعار این آقایان حل مشکل معیشت مردم بود اما ببینید دنبال چه طرح هایی هستند.
مستقل‌آنلاین اینترنت اینستاگرام کاربران اینترنت 

  

پای خودروهای دست دوم به لیزینگ باز شداز سال گذشته و به دنبال رشد دو برابری قیمت خودرو، شرکت های لیزینگ اعطای تسهیلات به خودروهای کارکرده را در سطحی وسیع دنبال کرده اند؛ تا پیش از این، تنها خودروهای صفر قابلیت لیزینگ داشت اما امروز خودروهای کارکرده و برخی خودروهای ساخت داخل نیز امکان لیزینگ دارد.
خودروتک خودرو قیمت 

  

برای تایید آزادی نماینده فیفا به ایران می آیدکامرانی‌فر:میزبانی تیم ملی در ورزشگاه آزادی قطعی نشده/2 نفر از فیفا و ای اف سی به ایران می‌آیند
خانه فوتبال ورزشگاه آزادی فیفا ایران 

  

احمدی‌نژاد هورالعظیم را بخاطر اکتشاف نفت خشک کردبه جهت بررسی شرایط فوق گفتگو کردیم با دکتر مهدی قمشی استاد دانشگاه شهید چمران اهواز و رئیس دانشکده مهندسی آب و محیط زیست دانشگاه شهید چمران که مشروح آن را می‌خوانیم‌:
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد ایران تهران 

  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو 

  اخبار داغ
  

ادعاهای عجیب با نام طب ایرانی؛ از واکسیناسیون تا درمان کرونامدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت تاکید کرد طب سنتی تقابل و تعارضی با واکسیناسیون ندارد.
خبرفوری طب سنتی طبیعت واکسیناسیون 

  

بررسی عملکرد بورس در هفته گذشته + فیلمدر هفته گذشته، بورس تهران چه عملکردی به جا گذاشت؟ بهترین بازدهی از آن چه نمادهایی شد؟ روند معاملاتی در هفته گذشته چگونه بود؟
گسترش بورس تهران تهران اقتصاد 

  

قیمت سکه 7 مرداد 1400 به 11 میلیون و 117 هزار تومان رسیدقیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز پنج شنبه 7 مرداد 1400 در بازار آزاد تهران به 11 میلی
خبرفوری قیمت بهار تهران 

  

تاثیر زردچوبه بر مهار کرونا ثابت شداستاد گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای پیشگیری از کرونا، مصرف گیاهان دارویی مثل زردچوبه، زن
خبرفوری تغذیه استان اصفهان اصفهان 

  

قیمت دلار روی 24 هزار و 499 تومان ثابت ماندقیمت هر دلار آمریکا(اسکناس) امروز پنج شبه 7 مرداد 1400 در صرافی های بانکی روی 24 هزار و 499 تومان ث
خبرفوری قیمت دلار دلار آمریکا 

  

ابتلا به کرونا در کشور رکورد زدطبق بررسی های آماری احتمال پاسخ مثبت تستهای کرونایی در روزهای اخیر با ثبت 40 درصد به بالاترین حد خود در ایران رسیده است. این میزان افزایش شیوع در کشور از کانال افزایش بستری ها نرخ بهبود در ایران را تنزل داده است.
گسترش وزارت بهداشت درمان ایران 

  

292 فوتی جدید کرونا در کشور/تزریق 400492 دُز واکسن در شبانه روز گذشتهبنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 292 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به 90 هزار و 74 نفر رسید.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت روابط عمومی واکسیناسیون 

  

بیش از 9 میلیون ایرانی دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس گزارش‌های روزانه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون 9 میلیون و 180 هزار و 89 نفر در کشور دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. بر اساس همین گزارش، دو میلیون و 628 هزار و 141 نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 11 میلیون و 808 هزار و 230 دوز رسید. افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتماً در…
مهر وزارت بهداشت خبرنگار روابط عمومی 

  

پاندنی کرونا و افزایش تعداد مبتلایان در دهکده بازی های المپیک باعث شده تا مراسم اهدای مدال ها نیز تغییر کند.
ورزش۳ المپیک بازی 

  

آخرین وضعیت کرونا در ایران پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : بیشتر بخوانید طرح صیانت از فضای مجازی چیست؟ قتل خونین در پارک / 3 برادر پسر جوان را تیکه پاره کردند قیمت خودرو ایستاد! + جزییات کافی شاپ امین حیایی کجای تهران هست؟ قیمت خانه در مناطق مختلف تهران را بدانید + جدول
نامه نیوز خودرو ایران فضای مجازی 

  

افزایش 1.5 برابری مراکز بستری موقت بیماران کروناییفرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران از اتخاد تدابیر لازم برای رفع کمبود تخت بیمارستانی جهت بیماران کرونایی در تهران خبر داد و گفت: مراکز ارایه خدمات بستری موقت کرونا در پایتخت از چند روز پیش تاکنون 1.5 برابر افزایش یافت.
اقتصادنیوز تهران پایتخت 

  

خستگی کادر درمان از زورآزمایی با کرونا /نرخ بهبودی کاهشی شدطبق بررسی های آماری احتمال پاسخ مثبت تستهای کرونایی در روزهای اخیر با ثبت 40 درصد به بالاترین حد خود در ایران رسیده است. این میزان افزایش شیوع در کشور از کانال افزایش بستری ها نرخ بهبود در ایران را تنزل داده است.
اقتصادنیوز درمان ایران