ایلنا   |  ورزشی  |  

فرود کارلوس توز به قلب ناآرامی‌ها: ال آپاچی فرشته نجات روزاریو می‌شود؟

تنها دو هفته پس از بازنشستگی، ال آپاچی بازگشته و دوران مربیگری خود را در نبرد سقوط آغاز می کند.

فرود کارلوس توز به قلب ناآرامی‌ها: ال آپاچی فرشته نجات روزاریو می‌شود؟

تنها دو هفته پس از بازنشستگی، ال آپاچی بازگشته و دوران مربیگری خود را در نبرد سقوط آغاز می کند.

به گزارش ایلنا، در حرفه ای که او را از بوکا جونیورز به برزیل، انگلیس، ایتالیا، چین و دوباره برزیل برگرداند، کارلوس توز هرگز از چالش فرار نکرد. با این حال، هدایت روزاریو سنترال از رکود وحشتناک فعلی خود در مواجهه با ناآرامی هواداران ممکن است سخت ترین کار او باشد.

شاید برای برخی تصور بازیکنی که یک بار در اواسط فصل در منچسترسیتی اعتصاب کرده بود سخت باشد که کفش‌هایش را با لباس مربیگری و تخته وایت برد تاکتیکی عوض کند اما نیت او هم واضح و هم بسیار بلندپروازانه بوده است، البته غیرمتعارف.

او در یک برنامه گفتگوی پرطرفدار گفت: «من واقعاً در مورد پروژه ای که با برادرانم و چاپا رتگی تنظیم می کنم هیجان زده هستم. تصمیم گرفته ام مربیگری کنم. ما چهار یا پنج ماه است که با هم کار می کنیم و یک پروژه واقعا خوب و در سطح جهانی را تنظیم می کنیم. من واقعاً به این موضوع علاقه دارم.»

اگر نام رتگوی فوراً آشنا به نظر نرسد، طبیعی است. دستیار مرکزی جدید و همنام توز در محافل ورزشی آرژانتین به خوبی شناخته شده است، اما به دلیل مهارتش با توپ بسیار کمتر.

 'چاپا' به مدت 17 سال نماینده تیم هاکی آرژانتین بود و در سال 1996 در آتلانتا طلای المپیک را به دست آورد و سپس به عنوان مربی سرپرست نسل طلایی استعدادهای زنان بود. زیر نظر او، لئوناس جام قهرمانان 2009 و جام جهانی 2014 را بالای سر برد، و همچنین دو نقره را در المپیک به دست آورد، در حالی که تیم مردان (همچنین با مربیگری رتیگی) در سال 2016 طلا گرفت. بدون شک یک مربی درخشان، اما نه یک  شاخص ملموس موفقیت در فوتبال، به خصوص در موقعیت باشگاهی.

روزاریو در اوایل سال جاری مسابقات کوپا لیگا حرفه ای را با تنها 4 پیروزی در 14 بازی به پایان رساند که در نهایت در گروه 2 به پایان رسید که یکی از آنها یک بازی عجیب برابر تیم ذخیره استودیانتس بود.

آن‌ها لیگ حرفه‌ای را با روشی مشابه شروع کردند و لئوناردو سوموزا را پس از دو بازی (هر دو بدون برد) اخراج کردند تا اینکه سرمربی موقت آلمان ریوارولا با پیروزی 1-0 مقابل گودوی کروز در روز پنجشنبه آنها را به هیئت مدیره برد – گلی که به‌طور عجیبی به ثمر رسید.

 سرویو، از چشم انداز بازگشت توز به سرفصل اخبار اشتیاق دارد. دروازه‌بانی که زیر نظر دیگو برای این باشگاه مکزیکی بازی می‌کرد، به خبرنگاران گفت: «روز اول پس از شروع شایعات، مرا یاد ورود دیگو مارادونا به دورادوس انداخت. آمدن ستاره ای مانند توز به اینجا همه چیز را منفجر کرد، من به بچه ها گفتم باید از آن لذت ببرند و سعی کنند چیزی یاد بگیرند.»

 بقیه کمتر در مورد این قرار ملاقات هیجان زده هستند. گزارش‌ها در آرژانتین حاکی از آن است که توز توسط کریستین براگارنیک، تنها ایجنت با حسن نیت کشور با مشتریانی کامل که در کل قاره آمریکای جنوبی و همچنین مکزیک، جایی که او در آن تأثیرگذار بود، مورد توجه روزاریو قرار گرفت.

گفته می شود که انتخاب کارلیتوس به جای پابلو «ویتامینا» سانچز، نامزد سرمربیگری و اسطوره باشگاه، الزامی بود که براگارنیک در ازای اجازه دادن به توز از استعداد دسترسی به لیست مشتریان عظیم خود، تحمیل شد. لاکانالا، مانند اکثر تیم های آرژانتینی، به شدت به وضعیت خود به عنوان شرکت های دموکراتیک و متعلق به هواداران افتخار می کند و نسبت به هر فرآیندی که می تواند منجر به خصوصی سازی شبه مدیریت باشگاه با براگارنیک یا رئیس سابق بوکا دانیل آنجلیچی شود، محتاط است؛ یکی از دوستان نزدیک توز که نمایش را اجرا می کند.

هامبرتو گلاوینیچ، مجری برنامه رادیویی مرکزی El Puente Canalla در سه دهه گذشته، به Telam گفت: «این برای ما مایه شرمساری است زیرا ما یک باشگاه متعلق به هواداران می خواهیم که به تاریخ آن احترام بگذارد. ما مربی‌ای نمی‌خواهیم که با آنجلیچی و رتگی بیاید، در شرایط فعلی احترام ما کمتر از این‌هاست.»

خوزه وازکز، رئیس سازمان هواداران روزاریو برای آمریکای لاتین (OCAL) به Telam توضیح داد: "من دوستان زیادی در باشگاه دارم که از من خواسته اند آنها را از گروه هواداران خارج کنم زیرا آنها نمی خواهند ادامه دهند اگر توز مربی ما باشد. احساس من این است که دارم روحم را می فروشم اما از طرف دیگر شروع به فکر می کنم که شاید آزتک ها و اینکاها وقتی توسط اسپانیایی ها مستعمره شدند، با آن مهره های رنگی همین احساس را داشتند.»

اگر انقلاب توز موفق شود، وفاداران کانالا به پشتیبانان ادعایی او نگاه خواهند کرد و از او به عنوان یکی از خودشان استقبال خواهند کرد. اگر او کوتاه بیاید و سنترال را به نبردی تلخ برای سقوط در سال 2023 به دلیل سیستم امتیازدهی میانگین آرژانتین نزدیک کند، آن‌ها وقت خود را برای مقابله با او و هر کسی که در این پروژه تصور می‌شود، تلف نمی‌کنند.

کارلوس توز بهتر از هر کسی ماهیت این جانور خاص را می‌داند و به ندرت در راس یکی از بزرگترین و پرشورترین باشگاه‌های کشور قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

قلب جام جهانی هاکی   اخبار برگزیده
  

درخواست رئیسی جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمترئیس مجلس شورای اسلامی از درخواست رئیس جمهور جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طرح استیضاح در راستای اصلاح امور و پیشرفت کار است، بهتر است این فرصت را برای اصلاح اصولی ساختار به دولت بدهیم.
مثلث وزارت نیرو رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی 

  

طرح اصلاح قانون کاهش مجازات حبس تعزیری با فوریت بررسی می‌شودنمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری موافقت کردند.
ایلنا قانون بازداشت مجلس شورای اسلامی 

  

مربی پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شدیک پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شد
خانه فوتبال خودرو نساجی فوتبال 

  

تاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادندتاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادند. صحبت‌های انتقادی کارگردان «برادران لیلا» درباره تحریم‌ها در جشنواره مونیخ: یک فاجعه رخ داده و همچنان هم ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین خودکشی معتاد مسکن 

  

واریز یارانه نقدی جدید در دولت رئیسی/ کالابرگ چه زمانی توزیع می‌شود؟جانشین معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرار است یارانه نقدی در قالب یک پلتفرم و بستر، به کالابرگ تبدیل شود و مردم با مراجعه به فروشگاه‌ها بتوانند کالاها را خریداری کنند که خوشبختانه کارهای آن تا حد خوبی پیش رفته است.
فردا یارانه نقدینگی دولت 

  

لزوم ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به شورارئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا طی تذکری خواهان ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به این کمیسیون شد.
ایلنا شهرداری تهران جوانان مرگ 

  

چرا باید با غرب خبیث مذاکره کنیم وقتی از تحریم و مشکلات اقتصادی عبور کردیم؟بر چالش تحریم غلبه کرده و در حال خروج تدریجی از رکود اقتصادی هستیم. سؤال اساسی که مطرح می‌شود این است که با این ‌حال چه نیازی به مذاکره با غرب خبیث و جنایتکار است؟
مستقل‌آنلاین بانک جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

نامهٔ جبههٔ اصلاحات ایران به ابراهیم رئیسیاکنون به‌هر تقدیر این وظیفه و انتظار متوجه دولت جنابعالی است تا با کسب اختیارات لازم، هر چه سریع‌تر موضوع مذاکرات هسته‌ای کشور را با شجاعت و بر اساس تامین منافع ملی کشور به نتیجه برسانید.
مستقل‌آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران اقتصاد ایران 

  

اعلام آمادگی فرانسه برای توافق با ایران در وینوزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای با اشاره به سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران تصریح کرد که برای به نتیجه رساندن برجام آمادگی دارند.
مثلث فرانسه بانک صادرات بانک 

  

رونمایی از مربی جدید تراکتورسازیسرمربی جدید تراکتور دستیار خود را روسیه می آورد.
ایلنا تراکتورسازی ایران روسیه 

  

افزایش وام ضروری بازنشستگان به 15 میلیون تومانبازنشستگان کشوری منتظر دریافت وام 15 میلیون تومانی از تیرماه هستند.
ایلنا وام بازنشستگی خبرنگار 

  

فرصت احیای مذاکراتسفر بورل به تهران و تحرکات اخیر در روند مذاکرات برجامی با تحلیل‌های مختلفی همراه شده، مثلا «فرهیختگان» نوشته: اگر بخواهد توافقی اتفاق بیفتد، حداکثر تا نیمه‌ شهریور فرصت باقی است.
فردا سفر تهران روزنامه 

  

رئیس قوه قضاییه، نورانی و معتقد استمن رئیس نورانی قوه قضاییه فعلی را از 50 سال قبل و از دوره نوجوانی می‌شناسم و هم نسبت به خانواده و هم به خودشان شناخت دارم.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور قوه قضاییه تجاوز 

  

رئیسی: مردم اروپا هم از کوپن استفاده می کنندبرخی از کشور‌های اروپایی نیز به دلیل گرانی کالا‌های اساسی روش تخصیص کوپن را برای توزیع کالا در پیش گرفتند و برخی کالا‌ها را بدین شکل در کشورشان توزیع می‌کنند.
مستقل‌آنلاین گرانی اوکراین دختران 

  

مصوبه مجلس نقض قانون اساسی جمهوری اسلامی استدکتر گرجی می‌گوید: مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی به معنای دقیق کلمه نقض حق دادخواهی شهروندان و بنیان‌های قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون