ایلنا   |  فرهنگی  |  

اقناع افکار عمومی مهمترین عامل موفقیت محدودیت‌های سراسری کرونایی است

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی کرونا اقناع افکار عمومی را مهمترین عامل موفقیت طرح محدودیت‌های سراسری کرونایی دانست و گفت: کاهش میزان ابتلا و قربانیان کرونا و حفظ سلامت جامعه با کاهش ترددها، تنها با همکاری و همراهی مردم، اثربخش خواهد بود.

اقناع افکار عمومی مهمترین عامل موفقیت محدودیت‌های سراسری کرونایی است

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی کرونا اقناع افکار عمومی را مهمترین عامل موفقیت طرح محدودیت‌های سراسری کرونایی دانست و گفت: کاهش میزان ابتلا و قربانیان کرونا و حفظ سلامت جامعه با کاهش ترددها، تنها با همکاری و همراهی مردم، اثربخش خواهد بود.

​به گزارش ایلنا، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر روز شنبه (اول آذر) و در نخستین روز اجرای طرح محدودیت‌های سراسری کرونا با حضور در ساختمان معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی، ضمن قدردانی از فعالیت‌های دبیرخانه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مبارزه با کرونا در 9ماه گذشته، از تمام رسانه‌ها و فعالان شبکه‌های اجتماعی برای تقویت جریان اگاهی بخشی عمومی در جهت حفظ سلامتی مردم، قدردانی کرد و گفت: رویکرد بنیادین ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تقویت مرجعیت رسانه‌ای در داخل کشور است. 

وی در سخنانی ضمن قدردانی از عملکرد خوب مجموعه معاونت مطبوعاتی در کاهش ابهامات و پاسخ به پرسش‌های مردم از طریق کانال‌های ارتباطی و رسانه‌ای، در خصوص اطلاع‌رسانی طرح جدید محدودیت‌های کرونایی گفت: طی چندماه گذشته درحالیکه با شرایط بسیار پیچیده جنگ اقتصادی و به تعبیری تروریسم اقتصادی روبرو بوده‌ایم که هر روز به نسبت قبل شدیدتر شده، بحران‌های متعدد طبیعی و اجتماعی نیز فضای سنگین روانی بر جامعه حکمفرما کرد که با عملکرد خوب مجموعه رسانه‌های کشور تا حدود زیادی از این بار منفی کاسته شد. 

صالحی با تاکید بر ایجاد رابطه مناسب میان حاکمیت، جامعه و رسانه به عنوان مبنای اطلاع‌رسانی مفید و اقناع عمومی در خصوص محدودیت‌های سراسری مرتبط با کرونا نیز گفت: دو هفته اعلامی که احتمال افزایش آن در شهرهای مختلف وجود دارد، در واقع الگویی است برای ماه‌های باقی مانده سال که با رفع نواقص و کاستی‌های احتمالی، تا قطع زنجیره کرونا در کشور، ادامه خواهد داشت. 

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مبارزه با کرونا با اشاره به آغاز موج چهارم غربالگری در کشور با امکانات جدید تولید داخل، ابراز امیدواری کرد با همت رسانه‌ها و همراهی مردم، و اجرای طرح‌های جدید پایش و مراقبت، شاهد کاهش شدت ابتلا و میزان قربانیان کرونا در کشور باشیم. 

وی در همین زمینه افزود: در کنار محدودیت‌ها، مجموعه‌ای از اقدامات جدید و ویژه درمانی و مراقبتی در دست اقدام است که علاوه بر انجام فعالیت‌های اصلی نظام بهداشت و درمان، در حوزه شناسایی فوری مبتلایان، ایجاد بانک سراسری اطلاعات بیماران، قطع زنجیره ابتلا و کاهش میزان تلفات موثر خواهد بود. 

صالحی اقناع افکار عمومی برای همراهی در دوران محدودیت‌ها را نیازمند شرح اقدامات گسترده و مفید صورت گرفته در ماه‌های گذشته دانست و به تاثیر بالای همراهی مردم در نتایج و آمار نهایی اشاره و تصریح کرد: مردم باید بدانند که اجرای محدودیت‌های سراسری، نتایج بسیار امیدبخش و مفیدی برای سلامت جامعه و مقابله با کرونا خواهد داشت. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی مجدد از همراهی مسئولانه رسانه‌ها و فعالان شبکه‌های اجتماعی در دوران شیوع کرونا، به رویکرد کلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای مرجع‌سازی داخلی رسانه‌ها اشاره کرد و افزود: با توجه به جهانی بودن شیوع کرونا، به هر میزانی که در جهت افزایش اعتماد مردمی گام برداریم و کارنامه موفق‌تری داشته باشیم، هم از منظر سلامت جسمانی و هم از حیث سلامت روانی، افزایش اعتماد به نفس ملی را در پی دارد. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم تلاش رسانه‌ها در جهت حفظ و پاسداری از اعتماد مردم به نظام سلامت تاکید و تصریح کرد: امنیت و سلامت، نعماتی فاقد جایگزین هستند و در صورتیکه هر یک از این دو مولفه در جامعه‌ای کمرنگ و یا مخدوش شود، جامعه با مخاطرات زیان‌باری مواجه خواهد شد. 

صالحی همچنین ضمن تاکید بر هم‌افزایی و همراهی در مساله منافع ملی گفت: ما می‌توانیم در بسیاری از حوزه‌ها، اختلاف نظر داشته باشیم اما لازم است که در مسائل مربوط به منافع ملی، اشتراک نظر و عمل، وجه غالب عملکردها باشد. 

بنابراین گزارش، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی نیز در ابتدای این بازدید و نشست دوساعته با ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در حوزه اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی در موضوع کرونا از حمایت‌های ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قدردانی کرد و گفت: قطعا در شرایط فعلی با وجود مسائل و مشکلات صنفی، اهتمام ویژه اهالی رسانه در همراهی با ستاد ملی کرونا، در سایه همدلی و مسئولیت‌پذیری اصحاب رسانه اتفاق افتاده است. 

در این نشست که با حضور 12 تن از مدیران مجموعه معاونت مطبوعاتی برگزار شد، برخی از سوالات و ابهامات مربوط به طرح جدید محدودیت‌های کرونایی نیز مطرح شد. 

موفقیت تروریسم حوزه   اخبار برگزیده
  

برخی آمریکایی‌ها نگران احتمال کمک سیاسی پوتین به ترامپ جهت بقا در قدرت هستند. به هر حال نباید فراموش کرد که هنگام ایجاد یک بحران داخلی، این مقامات خارجی هستند که نقش تعیین‌کننده پیدا می‌کنند.
نامه نیوز دموکرات فضای مجازی ولادیمیر پوتین 

  

اتخاذ رویکرد درست آمریکا در قبال برجام برای بهبود شرایط پرتنش فعلیوزیر امور خارجه فرانسه اتخاذ رویکرد درست از سوی آمریکا در قبال برجام را در بهبود شرایط پرتنش فعلی مناسب دانست.
ایلنا فرانسه 

  

آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور/ بررسی طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت در خصوص مهار کووید 19 در کمیسیون بهداشتسخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت .
ایلنا تولید درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 

  

خباز: اگر قرار به مذاکره باشد همین دولت باید آن را انجام دهدعضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی بیان کرد: آنها که منتقد ظریف هستند و او را نابلد در حوزه مذاکرات می خوانند، فکر می کنند مردم حافظه شان را از دست داده اند و دوره مذاکرات آقای احمدی نژاد و جلیلی را از یاد برده اند. این افراد بدانند مردم آن دوران را فراموش نکرده اند و می دانند ظریف مذاکره کننده خوبی است که به برد-برد فکر می کند.
مثلث دولت ایران ترامپ 

  

صعود 4 هزار واحدی بورس امروز/ افزایش تقاضا در نمادهای بانکی و خودروییبورس امروز با افزایش تقاضا و توجه ویژه به گروه های بانکی، فرآورده های نفتی، معدنی و خودرویی آغاز به کار کرد.
اقتصادنیوز بورس تهران خودرو فولاد 

  

ناکامان ‌ پاستورگفت‌وگوی چند روز پیش سردار محمداسماعیل کوثری با خبرآنلاین و گفتن این جمله که: «مگر نظامی‌ها چه کار کرده‌اند که مردم را می‌ترسانیم؟» دوباره بازار انتخابات و حضور نظامیان در پاستور را داغ کرده است.
۵۵ آنلاین روزنامه انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس 

  

ترامپ شکست را پذیرفت/آغاز انتقال قدرت به بایدندونالد ترامپ ساعاتی پیش در توییتر خود تلویحا شکست را پذیرفت و دستور انتقال قدرت را صادر کرد.
مستقل‌آنلاین دونالد ترامپ ترامپ خانواده 

  

شروع ثبت نام وام کرونا از امروز / چطور نام نویسی کنیم؟ثبت نام متقاضیان دریافت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا از امروز آغاز شده و تا 11 آذر ماه ادامه دارد، سرپرستان خانوار باید کد ملی خود را با سیم کارتی که به نام خودشان است به سرشماره 6369 ارسال کنند.
گسترش وام سازمان تامین اجتماعی بازنشستگی 

  

جزئیات تیراندازی در دفتر رییس آموزش‌و پرورش قرچکمدیرکل آموزش‌و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: جزئیات تیراندازی در آموزش‌و پرورش قرچک به‌ زودی اعلام می‌شود.
مملکت‌آنلاین تیراندازی آموزش تهران 

  

ادامه‌ برجام بدبختی بیشتری برای مردم فراهم می‌کندبه حضرت عباس به کسی که شما قبول دارید هیچ کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست ولی از موضع اقتدار و عزت ورود کنید که حق مردم را تضییع نکنید؛ از همین اول از موضع عجز شروع نکنید که برجام بدبختی بود و ادامه‌اش بدبختی بیشتری برای مردم فراهم می‌کند. از موضع عزت و قدرت ورود کنید و از اصول و ارزش‌ها و حقوق ملت عقب نشینی نکنید و محکم بایستید.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بهنوش بختیاری 

  

آخرین وضعیت کاهش قیمت خودرو در بازاراگر چه بازار خودرو به صورت فیزیکی این روزها تعطیل است اما پرس و جو از آگهی های خودرو نشان می دهد که روند کاهش قیمت خودرو ادامه دارد و شیب آن هم در اغلب خودروها به ویژه محصولات ایران خودرو تند است. در این شرایط عاملی برای افزایش قیمت خودرو دست کم در میان مدت دیده نمی شود.
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

جزئیات پیش فروش خودرو شاهین و 8 محصول دیگر سایپاشرکت سایپا از دیروز پیش فروش تعدادی از خودروهای خود را آغاز کرده که خودرو شاهین نیز در میان آنها دیده می شود.
خودروتک خودرو جدول سایپا 

  

جدیدترین موضع ایران درباره مذاکره احتمالی با آمریکاسخنگوی وزارت خارجه گفت: آینده روابط ایران و آمریکا ساده‌ نیست، زیرا این کشور جنایت‌های متعددی را علیه ایران انجام داده است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

انتشار اسامی دریافت‌کنندگان ارز ترجیحی ادامه می‌یابدبانک مرکزی با اجرای سیاست ارز 4200 تومانی به طور مستمر و شفاف اسامی دریافت‌کنندگان این نوع ارز را در پایگاه اطلاع‌رسانی خود اعلام کرده و به این سیاست خود ادامه می‌دهد.
ایلنا ارز روابط عمومی بانک مرکزی 

  

نخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 به صورت حضوری و مجازی برگزار شدنخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 روز یکشنبه به ریاست رئیس جمهوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به دو صورت حضوری ( با حداکثر 15 نفر) و مجازی برگزار شد.
ایلنا دولت لایحه بودجه بودجه 

  اخبار داغ
  

خبر خوش معاون وزیر بهداشت برای بیماران کروناییمعاون درمان وزیر بهداشت درباره آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور گفت: ایران از لحاظ تولید واکسن از کشور‌های دیگر عقب نیست و کار‌های خیلی خوبی شروع شده و ان‌شا‌الله تولید فاز انسانی واکسن کرونا به زودی آغاز می‌شود.
شما‌نیوز درمان تولید ایران 

  

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد 9هزار و 577واحدی، در ارتفاع یک میلیون و 366هزار واحد قرار گرفت.
نامه نیوز شاخص جدول بندر عباس 

  

90 فیلم پیشنهادی ایرانی برای روزهای قرنطینه و خانه‌نشینی کروناییتماشای فیلم های خوش ساخت و معروف ایرانی بهترین سرگرمی برای اوقات فراغت و خصوصا این ایام قرنطینه خانگی کرونایی است. با برنا همراه باشید تا شما را با حدود 90 پیشنهاد طلایی بیشتر آشنا کنیم .
برنا اوقات فراغت سرگرمی 

  

شروع سرخ و پایان سبز بورس/ صعود 10 هزار واحدی شاخص در پایان معاملات / فلزات خوش درخشیدندبازار سرمایه امروز با روند نزولی شروع به کار کرد اما در ادامه با افزایش تقاضا بازار مثبت شد و با صعود 10 هزار واحدی به کار خود پایان داد.
اقتصادنیوز خودرو فولاد فولاد مبارکه 

  

علائم کرونا در کودکان/ هشدار به ناقلان بی‌‌علامت کرونامتخصص بیماری‌‌های کودکان ضمن تشریح علائم شایع کرونا در کودکان گفت: برخی خانواده‌‌ها فکر می‌‌کنند اگر فردی علائم کرونا را نداشته باشد ناقل بیماری نیست در صورتی که افراد بدون علامت نیز می‌‌توانند باعث انتقال بیماری شوند.
اقتصادنیوز کودکان خانواده سرماخوردگی 

  

بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت متعلق به کدام سهام ها در بورس امروز بود؟امروز سهامداران شرکت‌های گروه صنایع کاغذ پارس، کشاورزی و دامپروری مگسال و کیمیدارو در بورس و معامله‌گران شرکت‌های بیمه تجارت نو، کشت و صنعت دشت خرمدره و کشت و دام قیام اصفهان در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
اقتصادنیوز کشاورزی توس سود 

  

یک کارشناس بازارهای مالی درباره‌ی تاثیر دلار 18 هزار تومانی روی بورس می‌گوید.
گسترش دلار قیمت ماه 

  

هفت واکسن تولیدی کرونا در دنیا چقدر قیمت دارند؟تاکنون 7 واکسن تولیدی عمده در کشورهای ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، روسیه و چین ساخته شده و به مراحل پایانی و عرضه انبوه به بازار جهانی نزدیک شده اند.
رویداد۲۴ قیمت ایالات متحده آمریکا سازمان غذا و داروی آمریکا 

  

استفاده از ظرفیت‌ها واقامتگاه‌های قوه قضائیه برای بیماران کرونایی به گزارش خبرگزاری مهر، پیرحسین کولیوند رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا، با آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه و غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی آن قوه در خصوص مسائل و ابعاد مختلف امور پشتیبانی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار، کولیوند اهداف و سیاست‌های امور پشتیبانی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی را تشریح و از آیت الله رئیسی خواستار…
مهر آموزش قاسم سلیمانی 

  

تهران هنوز در وضعیت قرمز است/ 92 فوتی کرونا در یک روز به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، در حاشیه انعقاد تفاهم نامه بین ستاد کرونا تهران و قرارگاه جهادی امام رضا (ع) با بیان اینکه نکته نگران کننده این است که مردم فکر می‌کنند محدودیت‌های کرونایی به سرعت می‌تواند آمار مرگ و میر و میزان ابتلاء را تغییر دهد، افزود: متأسفانه شرایط این گونه نیست و از شنبه تا به امروز تغییر خیلی شگرفی را در میزان بستری بیمارستان‌ها و مرگ و میرها در تهران…
مهر تهران علیرضا زالی فرودگاه 

  

روند صعودی بستری بیماران کرونا در تهران متوقف شدمعاون درمان ستاد کرونا در استان تهران با اشاره به وضعیت بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌های تهران، اظهار کرد: خوشبختانه روند بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها طی چند روز اخیر افزایشی نداشته، ولی تا زمانی که این روند آماری به سطح معنی داری نرسد نمی‌توانیم در مورد آن قضاوت و نتیجه‌گیری قطعی داشته باشیم.
رویداد۲۴ درمان تهران بیمارستان 

  

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه شرایط بحرانی و قرمز تهران کماکان پابرجاست، گفت: متاسفانه نقض قرنطینه توسط افرادی که نتیجه آزمایش PCR آن‌ها مثبت است، همچنان در تهران در حال انجام است.
رویداد۲۴ تهران فرودگاه حمل و نقل هوایی