ایلنا   |  سیاسی  |  

طرح فاصله‌گذاری اجتماعی بدون ضمانت اجرایی بی فایده است/ دستگاه‌های قضایی و انتظامی در جایگاه خودشان کمک کنند

نماینده مجلس دهم با بیان اینکه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی بدون داشتن ضمانت اجرایی بی فایده است به نقش نیروهای انتظامی و قضایی اشاره کرد و گفت: دولت باید با قاطعیت بیشتری اقدام کند فرقی بین ادارات خصوصی و دولتی نیست و باید سطح خدماتی که ادارات و شرکت‌ها می‌دهند تعیین شود و آنهایی که خدمات حیاتی و ضروری دارند مشخص شده و سایرین حداقل برای دوره‌ای تعطیل شوند.

طرح فاصله‌گذاری اجتماعی بدون ضمانت اجرایی بی فایده است/ دستگاه‌های قضایی و انتظامی در جایگاه خودشان کمک کنند

نماینده مجلس دهم با بیان اینکه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی بدون داشتن ضمانت اجرایی بی فایده است به نقش نیروهای انتظامی و قضایی اشاره کرد و گفت: دولت باید با قاطعیت بیشتری اقدام کند فرقی بین ادارات خصوصی و دولتی نیست و باید سطح خدماتی که ادارات و شرکت‌ها می‌دهند تعیین شود و آنهایی که خدمات حیاتی و ضروری دارند مشخص شده و سایرین حداقل برای دوره‌ای تعطیل شوند.

محمود صادقی نمانیده مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اخبار ضد و نقیضی که درباره حضور پزشکان بدون مرز در کشور شنیده می‌شود، گفت: در خبری خواندم که این پزشکان برای درمان اتباع خارجی حاضر در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اما رفتاری که با آنها صورت گرفته است فرای کم و کیف آن، برخورد ناموجهی بوده چرا که حضور آنها در کشور با هماهنگی مراجع ذیربط و وزارت اطلاعات بوده است.

وی با بیان اینکه معمولاً این‌گونه است که وقتی می‌خواهند برای اشخاص ویزایی صادر کنند از مراجع امنیتی هم استعلام می‌گیرند، افزود: وقتی که مراجع ذیربط مثل وزارت امور خارجه وزارت، وزارت بهداشت و وزارت اطلاعات و در مجموع دولت ما تصمیم می‌گیرد و به افراد ویزا داده و برای حضورشان هماهنگی می‌کند اما با جوسازی عده‌ای با آنها برخورد می‌شود نشانه اختلال در نظام حاکمیتی کشور است.

عضو فراکسیون امید افزود: یعنی دو دولتی یا چند دولتی یا به تعبیر رادیکال‌تر شاهد بی‌دولتی در کشور هستیم که البته  برای حاکمیت ایران خیلی خطرناک است و اعتماد جامعه جهانی را هم نسبت دولت و حاکمیت در ایران دچار خدشه می‌کند.

وی ادامه داد: در شرایط تحریمی کشور ما کمپین‌های مختلفی در سراسر دنیا به راه افتاده و حتی پارلمان انگلیس برای تعلیق تحریم‌های ایران کمپینی راه انداخته است، گروهی که ناشناخته هم نیستند چراکه پزشکان «بدون مرز» برای زلزله بم هم به ایران آمده بودند و یک  NGO و گروه غیر دولتی در سراسر دنیا شناخته شده هستند وارد کشور می‌شود، اما با آنها اینگونه برخورد می‌شود، حیثیت ایران را دچار خدشه می‌کند.

صادقی با بیان اینکه  این برخورد از لحاظ اخلاقی نیز کار درستی نبوده است، گفت: فرض کنید همین دوستانی که در کشور ستاد مقابله با کرونا راه انداختند برای کمک به کشور دیگری  بروند و در آنجا با چنین برخورد زشتی روبرو شوند؛ این حرکت از جنبه‌های مختلف سیاسی و اخلاقی حرکتی ناپسند بوده است و حتی اگر ادعا می‌کنند که جنبه امنیتی دارد  چه کسی تشخیص می‌دهد؟ مراجع ذیربط یا این افراد؟!

وی ارزیابی خود از فاصله‌گذاری اجتماعی را اینگونه مطرح کرد: اقدام خوبی است اما دیر؛ خیلی زودتر از اینها انتظار می‌رفت که این کارها انجام شود؛ حتی قبل از سفرهای نوروزی این اقدامات باید انجام می‌شد که ما اکنون نگران سیر صعودی دوباره بیماری نباشیم چرا که تعداد زیادی از مسافرانی که رفتند در حال برگشت به شهرهای خود هستند  و انتظار می‌رود که برگشت آنها باعث نقل و انتقال این ویروس و افزایش شیب مراجعات به بیمارستان‌ها باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: این اقدام دیر انجام شد اما تصمیمات خوبی گرفته شد؛ جلوی ضرر را از هر کجا بگیریم، فایده است.

وی با بیان اینکه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی باید با قاطعیت بیشتری دنبال بشود چرا که با سرنوشت و حیات یک کشور مرتبط است، درباره جایگاه دستگاه قضایی کشور برای انجام این طرح و برخورد با خاطیان تصریح کرد: همه دستگاه‌ها باید به نوبه خود و در جایگاه خودشان کمک و هم افزایی کنند، چه برخوردهای انتظامی و چه قضایی باشد اگر این طرح ضمانت اجرای نداشته باشد، طبیعتاً نمی‌تواند موفق باشد.

رئیس فراکسیون شفافیت مجلس درباره تعطیل شدن ادارات مختلف و خصوصی و دولتی و اعلام این تعطیلی از طرف دولت، بیان کرد: دولت باید با قاطعیت بیشتری اقدام کند فرقی بین ادارات خصوصی و دولتی نیست و باید سطح خدماتی که ادارات و شرکت‌ها می‌دهند  تعیین شود و آنهایی که خدمات حیاتی و ضروری دارند مشخص شده و سایرین حداقل برای دوره‌ای تعطیل شوند.

وی با اشاره نامه نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهور، گفت: پیشنهاد شد طرح تعطیلی دوره دوره انجام شده و نتایج آن بررسی شود و اگر لازم بود دوباره تمدید شود؛ این موضوع باید فراگیر باشد همه کشورهای دنیا هیچ تفاوتی بین بخش خصوصی و غیردولتی قائل نیستند چرا که ماهیت این موضوع تفاوتی نمی‌کند؛ بنابراین باید محدودیت‌های یکسانی به فراگیری برای همه اعمال شود.

بیمارستان رئیس جمهور ویزا   اخبار برگزیده
  

وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت خانگی حداقل 4 برابر می‌شودآنچه در قالب 100 گیگ اینترنت رایگان قبل از سال جدید اعلام شد، در حیطه اختیارات وزیر ارتباطات بود که با هماهنگی و مشارکت اپراتورهای اینترنت ثابت در اختیار مردم قرار گرفته بود.
۵۵ آنلاین ارتباطات زیرساخت سرعت اینترنت اینترنت 

  

همکاری مناسب مردم با پلیس راهور در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعیپلیس محدودیتهای مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی را بدون چشم‌پوشی اعمال می کند.
ایلنا پلیس راهور پلیس ویروس 

  

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شیوع کرونا در 13 استان روند کاهشی یافته است و در بسیاری از روستاها و شهرهای کوچک که در مجموع 32 میلیون نفر هستند، موارد ابتلا کمتر از 5 نفر بوده است.
نامه نیوز درمان وزارت بهداشت آلودگی هوا 

  

بسته حمایت معیشتی فروردین به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟اقتصادنیوز: سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی گفت: افرادی که در اسفندماه سال گذشته بسته حمایت معیشتی دریافت کردند، فروردین ماه امسال نیز جزو مشمولان خواهند بود.
اقتصادنیوز ماه بودجه سازمان برنامه و بودجه 

  

جدیدترین موضع خصمانه واشنگتن علیه ایران؛ به اندازه کافی پول دارید ، منابع را آزاد نمی کنیموب‌سایت «واشنگتن فیری» در گزارشی نوشت وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است این کشور قصد ندارد دارایی‌های ایران را برای مقابله با شیوع کرونا آزاد کند.
مثلث واشنگتن ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

250 دستگاه خودرو در مبادی تهران جریمه شدندبا توجه به مصوبه کمیته اجتماعی- انتظامی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با رانندگان متخلفی که به شهری غیر محل سکونت خود وارد شوند مبلغ 500 هزار تومان جریمه و خودرو آنها برای مدت یک ماه توقیف خواهد شد.
خودروتک خودرو تهران ویروس 

  

زمان فوران دوباره قیمت خودرو در سال 99در سال 99 با تورم و رکود سنگین در بازار خودرو مواجه خواهیم شد چراکه بیمارى کرونا منجر به رکود بازار شده و قدرت خرید مردم کاهش خواهد یافت؛ این رکود کشنده در فصل بهار کاملا محسوس بوده و هیچ معامله‌ای در این سه ماه شاهد نخواهیم بود.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

کرونا | داروی درمان قطعی کرونا توسط دانشمند ایرانی ساخته شد + جزئیاتدانشمند ایرانی و استاد دانشگاه تربیت مدرس از ساخت داروی درمان بیماری کرونا در فاز اولیه آن، خبر داد.
مستقل‌آنلاین درمان ازدواج دارو 

  

منع کامل آمد و شد را در سراسر کشور اجرا کنیدچگونگی مواجهه ملت های مختلف پدیده کرونا، نه تنها در رهایی آنها بسیار موثر خواهد بود که به عنوان الگویی برای سایر جوامع توانمند در تاریخ ثبت خواهد شد.
مستقل‌آنلاین حسن روحانی جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

تعطیلی پمپ بنزین های ایران بخاطر کروناجایگاه‌های عرضه سوخت تعطیل نمی‌شوند. خبر ممنوعیت تردد در روزهای 12 و 13 فروردین کذب است. تنها خروجی شهر تهران بسته شده و تا 15 فروردین ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین بنزین ایران وام 

  اخبار داغ
  

اطلاعیه جامعه‌ پزشکی حزب اتحاد ملت برای مبارزه با کرونااعضای جامعه‌ی پزشکی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی برای کمک به مردم جهت مبارزه با کرونا اعلام آمادگی کردند.
ایلنا جامعه پزشکی حزب اتحاد ملت ایران 

  

سندرم دست بی قرار و کنایه تلویزیونی به تورمسریال پایتخت در هر قسمت خود کنایه ای به مشکلات موجود سیاسی و اقتصادی کشور می زند که بعضی از آنها سان
خبرفوری تورم سریال پایتخت پایتخت 

  

پیگیری‌ها حاکی از آن است که منابع ارزی مسدودشده ایران در خارج از کشور هنوز آزادسازی نشده و در اختیار ایران قرار نگرفته است.
صراط ایران سازمان ملل متحد سازمان ملل 

  

مخالفت عجیب علم‌الهدی با تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونانماینده ولی فقیه درخراسان رضوی گفت: برنامه‌ریزی در خصوص مقابله با کرونا باید از تمرکز خارج شود و هر استان بتواند در نوع درمان‌های پزشکی و مواجهه با عوارض اجتماعی و اقتصادی که به وجود می‌آید برای خود برنامه‌ریزی خاصی داشته باشد.
شما‌نیوز سید احمد علم الهدی حوزه علمیه استان خراسان رضوی