ایلنا   |  گوناگون  |  

نامه بازنشستگان کشوری و لشگری به رئیس قوه قضاییه/ نه مستمری‌ها همپای تورم زیاد شد و نه همترازی اجرایی شد!

جمعی از بازنشستگان کشوری و لشگری در نامه‌‌ی خود به رئیس قوه قضاییه، خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی خود شدند.

نامه بازنشستگان کشوری و لشگری به رئیس قوه قضاییه/ نه مستمری‌ها همپای تورم زیاد شد و نه همترازی اجرایی شد!

جمعی از بازنشستگان کشوری و لشگری در نامه‌‌ی خود به رئیس قوه قضاییه، خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی خود شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از بازنشستگان کشوری و لشگری در نامه‌‌ی خود به رئیس قوه قضاییه آوردند: احتراما به استحضار می‌رساند با عنایت به اینکه حضرتعالی در اندک مدت تصدی ریاست قوه قضاییه، منشاء اثرات و خدمات شایان توجهی برای مبارزه با قانون گریزی و اعاده حق عامه گردیده‌اید و طی همین مدت کوتاه نیز با رسیدگی جانانه به تظلمات و اثر بخشی آرای صادره توسط قوه محترم قضائیه، اعتماد عامه مردم را جلب و سرمایه اجتماعی را فزونی بخشیده‌اید، کارمندان بازنشسته دولت جمهوری اسلامی ایران (پیشکسوتان کشوری و لشکری) شکوائیه خود را از دولت‌های نهم الی دوازدهم و دیوان عدالت اداری بشرح زیر تقدیم می‌داریم.

آنها در ادامه به موارد نقض قوانین توسط دولت اشاره کردند: «عدم اجرا و اجرای ناقص مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری که در سال 1386 توسط مجلس شورای اسلامی تصویب و پس از تائید شورای محترم نگهبان به دولت ابلاغ گردید، موجب تضییع حقوق کارکنان و بازنشستگان شده است. عناوین نقض قانون مدیریت خدمات کشوری به شرح زیر می‌باشد:

1 - اجرای ناقص تبصره ماده 64 در مورد بازنشسنگان و همچنین عدم رعایت حکم قسمت موخر (و در سالهای بعد... ) ماده 125 قانون مدیریت خدمات کشوری تا سال 1392 که باید افزایش سنواتی کارکنان و بازنشستگان حداقل به میزان تورم اعلام شده توسط بانک مرکزی انجام می‌شد و به دلیل اجرای ناقص آن توسط دولت‌های نهم و دهم قدرت خرید کارمندان و بازنشستگان دولت 67.7 درصد کاهش یافت.

2 - عدم اجرای قسمت موخر ماده 64 که عنوان نموده است حقوق بازنشستگان و موظفین یا مستمری‌بگیران نیز به همین میزان تعیین می‌گردد که مستفاد از آن همترازی کامل حقوق کارمندان شاغل و بازنشسته طبق مفاد ماده 64 و متاثر از مواد 65 ، 66 و 68 این قانون می‌باشد.

بنابراین افرایش حقوق کارمندان شاغل دولت در میان سالهای 91 تاکنون، در ماده 68 از بدو اجرای قانون در مورد ایثارگران) بدون تسری به بازنشستگان، برخلاف حکم ماده مذبور و همچنین مغایرت کامل، به علت عدم پیش‌بینی اعتبارات در دوران آزمایشی قانون برخلاف حکم صریح ماده 126 ق م خ کشوری می‌باشد.

 در این مدت شکوائیه‌هایی توسط ذی نفعان جهت استیفای حقوق خود، به قوه قضائیه و زیرمجموعه قانونی آن برای رسیدگی به شکوائیه‌ها و تظلمات اداری یعنی دیوان محترم عدالت اداری تنظیم و تقدیم شده است. متاسفانه از سال 94 تاکنون برخلاف روح و صراحت قوانین مصوب با رد دادخواست شکات در شعبات یا هیات عمومی دیوان مواجه و از احقاق حقوق قریب به 2.5 میلیون بازنشسته دولت اعم از لشکری و کشوری احتراز شده است.»

  آنها در ادامه انتقادات خود از دیوان عدالت اداری را مطرح کردند: آرای  1217 الی 1219 همگی (به تاریخ 94/10/29) و رای 1220 (به تاریخ 94/11/27) هیات عمومی دیوان عدالت اداری که موجب ابطال آرای متعدد همان دیوان و شعب تجدیدنظر (بین سالهای 89 تا 93)، برخلاف حکم صریح ماده 125  قانون مدیریت خدمات  کشوری و ماده 50 قانون برنامه پنجم توسعه مصوب سال 89 و با استناد غیرموجه به قانون منسوخ ماده 150 قانون برنامه چهارم توسعه، مصوب سال 83، به علت مغایرت آن با حکم ماده 127 ق م خ کشوری مصوب مهر 86، صادر شده است.»

آنها در پایان خواستار رسیدگی به مطالبات خود و تشکیل کمیته ویژه‌ی امور بازنشستگان در قوه قضاییه شدند.

برنامه پنجم توسعه برنامه چهارم توسعه مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

سهمیه نوروزی بنزین به نفع مردم نیست!منتظریم برای تخصیص سهمیه بنزین نوروزی به ما اطلاع دهند. این موضوع را در دولت مطرح کردم، آقای رئیس‌جمهور دستور دادند که پیشنهادات در این زمینه مطرح شود. تخصیص یارانه بنزین، سهمیه یارانه را کم می‌کند که بخشی از این یارانه‌ها به خانواده‌ها و اقشار کم درآمد می‌رسد. اگر 100 لیتر سهمیه بنزین به 18 هزار خودرو بدهیم نزدیک 3 میلیارد از سهم منابع یارانه‌ها کم می‌شود.
مستقل‌آنلاین بنزین یارانه خودرو 

  

آخرین پیش‌بینی‌ها درباره نرخ تورم در آخرین ماه سال+جدولاقتصادنیوز : بررسی‌ها نشان می‌دهد اگر نرخ تورم مطابق با الگوی ماه‌های قبل حرکت کند، روند کاهشی نرخ تورم تا پایان سال تداوم خواهد یافت.
اقتصادنیوز نرخ ارز تورم ماه 

  

هنگ کردن مجری تلویزیون از عوارض 50هزار تومانی آزادراه تهران_شمال!بعد از سالها بالاخره پروژه آزادراه تهران شمال به طور آزمایشی افتتاح شد اما نکته عجیب آن عوارض 50هزار تومانی آزادراه تهران شمال است. طبق گفته ها نرخ عوارض در ابتدا بیشتر از 100هزار تومان بوده اما بعد 50هزار تومان شده است.
مستقل‌آنلاین تلویزیون تهران 

  

رأی جمع کردن با پول و شام توهین به شعور مردم است/ مجلسی که نماینده‌اش با هزینه‌های عجیب و غریب رأی بیاورد، نمی‌تواند در رأس امور باشدیک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هنگامی که انتخاب مردم از سر هوش و منطق باشند مجلس می‌تواند در رأس امور قرار گیرد اما مجلسی که نماینده‌اش با هزینه‌های عجیب و غریب رأی بیاورد، نمی‌تواند در رأس امور باشد.
ایلنا وزارت کشور مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی 

  

پیش‌بینی افزایش دستمزد کارگران در سال آیندهیک کارشناس حوزه کار با پیش‌بینی افزایش حداقل دستمزد کارگران، گفت: علاوه‌بر افزایش نقدی دستمزد باید بن خواروبار و کمک‌هزینه مسکن کارگران در سال آینده افزایش قابل‌توجهی داشته باشد.
۵۵ آنلاین دستمزد حداقل دستمزد حوزه 

  

وزیر خارجه فرانسه پس از دیدار با وزیر امور خارجه ایران در مونیخ آلمان گفت که پاریس از نقض توافق هسته‌ای توسط ایران نگران است.
نامه نیوز مهناز افشار ایران فرانسه 

  

اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان در تهران حداقل 2 برابر سال 94 نامزد مشهور در انتخابات دارند اما طیفی از آنها به‌خاطر کارنامه منفی نزد مردم حرف از تحریم می‌زنند.
نامه نیوز دولت اصلاح طلبان مجلس خبرگان 

  

ادامه حرکت قیمت پراید در جاده کاهشیدر معاملات دیروز بازار خودرو قیمت پراید، همگام با قیمت سایر خودروها در بازار روندی کاهشی را تجربه کرد.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

اثر اخذ مالیات از خرید و فروش روی قیمت خودرودر شرایطی که بازار خودرو تقریبا در نیمه دوم سال با رشد شدید قیمت‌ها مواجه بوده، شنیده ها از احتمال اخذ مالیات برای کاهش التهاب بازار خودرو حکایت دارد. با وجود فروکش کردن التهاب بازار خودرو طی هفته‌های گذشته، اما مقایسه قیمت‌ها طی 5 ماه گذشته، حکایت از افزایش شدید قیمت خودروهای داخلی دارد...
خودروتک مالیات بازار خودرو خودرو 

  

وزیر خارجه اوکراین: برای محل رمزگشایی جعبه‌های سیاه هواپیما، در حال تصمیم‌گیری با ایران هستیموزیر خارجه اوکراین گفت که در حال تصمیم‌گیری با ایران برای محل رمزگشایی جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی است.
مملکت‌آنلاین اوکراین هواپیما ایران 

  اخبار داغ
  

گزارش دستگاه‌های مسئول از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش بی‌سابقه برف در گیلان/اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات بارندگی شدید و سیل دی ماه 1398/ تعدیل نرخ جزاهای نقدی مندرج در قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیاتدر جلسه هیات وزیران به ریاست دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، دستگاه‌های مسئول گزارشی از اقدامات انجام شده و نحوه مدیریت برای امدادرسانی در بارش بی سابقه برف در استان گیلان ارائه دادند.
برنا رئیس جمهور قانون استان گیلان 

  

ارزیابی 15 روستا در زلزله لافت/ 2 خانه آسیب دیدندزلزله 5.8 ریشتری در 13 کیلومتری لافت که شهرهای قشم، بندر خمیر و بندرعباس را لرزاند خسارت جانی نداشت.
خبرفوری بندرعباس زلزله قشم 

  

مسرور بارزانی: تقابل آمریکا با ایران فشارها بر داعش را کاهش داده استمسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق روز یکشنبه با بیان اینکه تمرکز آمریکا برای مقابله با ایران باعث کاهش فشارها بر داعش شده است، گفت: داعش هنوز شکست نخورده و بیش از 20 هزار نیروی کارکشته دارد.
۵۵ آنلاین ایران داعش عراق 

  

اورژانس: نیروهای ارزیاب به هرمزگان اعزام شدندسخنگوی سازمان اورژانس کشور از اعزام تیم‌های ارزیاب اورژانس در پی وقوع زلزله در استان هزمرگان خبر داد.
۵۵ آنلاین اورژانس استان هرمزگان زلزله 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ شکست دلار در زورآزمایی با مرز مقاومتی دوماقتصادنیوز: امروز یکشنبه 27 بهمن ماه، قیمت دلار در بازار آزاد روی مدار صعودی حرکت کرد و پس از ورود به محدوده 14100 تومانی تا سقف این محدوده یشروی کرد. اما شاخص ارزی پس از مواجهه با مرز دوم مقاومتی یعنی مبلغ 14200 تومانی وارشروع به کاهش کرد و در نهایت در میانه محدوده 14100 تومانی ثبت شد. در بازار طلا نیز قیمت سکه طرح جدید نتوانست از مرز 5...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازار تهران پایتخت 

  

ارزیابی بیش از 1100 داوطلب سمت مدیریت محلهسرپرست دبیرخانه ستاد مدیریت محله شهر تهران گفت: تاکنون بیش از هزار و صد نفر از ثبت‌نام کنندگان در فرایند انتخاب مدیران محله به کانون ارزیابی آمدند و روند دعوت از باقی افراد تایید شده از سوی شهرداران مناطق نیز ادامه دارد.
تسنیم تهران ماه 

  

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت‌های تهران از دمشق در جنگ علیه تروریست‌ها ادامه خواهد داشت.
نامه نیوز علی لاریجانی بشار اسد تهران 

  

اسد: تروریست‌ها در ادلب سپرانسانی ساخته‌اند/ لاریجانی: از مبارزه سوریه علیه تروریست‌ها حمایت می‌کنیمرئیس مجلس گفت: حمایت‌های تهران از دمشق در جنگ علیه تروریست‌ها ادامه خواهد داشت.
تسنیم بشار اسد علی لاریجانی سوریه 

  

شرایط اقتصادی ایران از نظر رشد اقتصادی و نرخ تورم در سال آینده بهتر خواهد بودپیش بینی سازمان های جهانی مثل صندوق بین المللی پول و بانک جهانی این است که شرایط اقتصادی ایران از نظر رشد اقتصادی و نرخ تورم در سال آینده بهتر خواهد بود.
مستقل‌آنلاین رشد اقتصادی ایران جمهوری اسلامی ایران