مهر   |  فرهنگی  |  

نقشه ترور سردار سلیمانی پیش از ترامپ طراحی شد

به گزارش خبرگزاری مهر، گردهمایی بزرگ مسلمانان تایلند در نشست بررسی اقدام تروریستی آمریکا در شهادت سردار سلیمانی با عنوان «وقتی جنایتکار جهانی مرتکب جنایت جدید می‌شود» و جوانب آن در خاورمیانه به همت مرکز اطلاعات اسلامی در بانکوک اتفاق افتاد. در این گردهمایی که با شرکت جانشین سفیر و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و همچنین با پخش مستند شهادت سردار سلیمانی و تصاویری از نماز و تشییع…

نقشه ترور سردار سلیمانی پیش از ترامپ طراحی شد

به گزارش خبرگزاری مهر، گردهمایی بزرگ مسلمانان تایلند در نشست بررسی اقدام تروریستی آمریکا در شهادت سردار سلیمانی با عنوان «وقتی جنایتکار جهانی مرتکب جنایت جدید می‌شود» و جوانب آن در خاورمیانه به همت مرکز اطلاعات اسلامی در بانکوک اتفاق افتاد. در این گردهمایی که با شرکت جانشین سفیر و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و همچنین با پخش مستند شهادت سردار سلیمانی و تصاویری از نماز و تشییع پیکر ایشان همراه بود، اندیشمندان و تحلیلگران مسلمان این کشور در حمایت از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ومواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال آمریکا به ایراد سخن پرداختند.

وقتی جنایتکار جهانی مرتکب جنایتی جدید می‌شود

الیاس کیاتیتارای صاحبنظر تحولات خاورمیانه و مدیر جلسه، در سخنرانی نخست این همایش مقاومت و مبارزه با نظام سلطه را از تعالیم الهی برشمرد و گفت: جهان همواره شاهد ظلم و ستم زورگویان و مستکبران در تاریخ بشر تا به امروز بوده است. آن زمان انبیا الهی مانند حضرت موسی (ع) با طاغوت آن زمان فرعون در مبارزه بود و خداوند سبحان به موسی گفت نزد فرعون برو و بر او قیام کن. این نشانه اینست که تحت ظلم و ستم سکوت جایز نیست، در عصر حاضر نیز فرمان الهی همان است و باید با طاغوت زمان مقابله کرد. اگر از سوی نظام سلطه ظلم و ستمی وارد شود، باید با آن مقاومت شود.

وی در ادامه تحولات بین امریکا و ایران در عصر حاضر را دارای پیشینه ایی تاریخی دانست و اضافه کرد: مشکلات آمریکا در قبال ایران در واقع به زمانی برمی‌گردد که دکتر مصدق نخست وزیر ایران بود و بدنبال ملّی کردن منابع (نفتی) مردم ایران از سلطه و چپاول امریکا و انگلیس. وی برای مردم ایران این منابع را برگرداند و باعث آغاز اختلاف بین دو کشور شد تا انقلاب اسلامی ایران توسط امام خمینی (ره) بوقوع پیوست.

در ادامه این گردهم آیی اندیشمندان حاضر در نشست به بحث ورود کرده و به بیان سخنان خود پرداختند.

نقش اساسی سردار سلیمانی در نابودی داعش

پروفسور زین العابدین سامشای ویرلپان ژنرال بازنشسته ارتش این کشور ضمن تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و یارانش گفت: حاج قاسم یک قهرمان بود و نقش اساسی در از بین بردن داعش داشت. وی ادعا کرد که داعش را از بین می‌برم و این کار را انجام داد، امریکا هم ادعا کرد که داعش را از بین می‌برد. همزمان با ورود داعش به خاورمیانه، امریکا هم با ادعای مبارزه با داعش وارد منطقه شد. اما دروغ گفت و داعش را از بین نبرد.

وی در ادامه به تشیع حماسی پیکر سردار سلیمانی اشاره کرد: سوگواری مردم به دلیل علاقه‌مندی به حاج قاسم سلیمانی بسیار چشمگیر بود و میزان استقبال مردم در مراسم تشییع نیز قابل درک بود. مطمئناً ایرانیان با دقت و هوشیاری عمل می‌کنند و اراده استوارشان نسبت به انتقام سخت در اثر شدت ناراحتی به سمت اقدامات غیرقانونی غلبه و سوق پیدا نمی‌کند.

زین العابدین سامشای ویرلپان ادامه داد: البته چون من هم مانند سردار سلیمانی سرباز بودم، از دیدگاه نظامی می‌گویم که طبعاً ارتش امریکا از ارتش ایران دارای امکانات و توان بیشتر است و همه این را می‌دانند. بنابراین اگر جنگ بین دو کشور رخ بدهد، ایران بیشتر خسارت می‌بیند. طبیعتاً ایران هم در این شرایط به مواضع همپیمانان آمریکا حمله کرده و به تعبیری دست و پا آمریکای جنایتکار بویژه اسرائیل را قطع خواهد کرد. همینطور عربستان که گاوشیرده آمریکا است.

وی با اشاره به مواضع چین و روسیه اضافه کرد: کار آمریکا در ترور حاج قاسم سلیمانی کاملاً اشتباه و غیر قانونی بود و از منظر قوانین بین الملل با این اقدام به کشور عراق تجاوز شده است. سفر حاج قاسم سلیمانی به عراق نیز بنابر دعوت رسمی دولت عراق انجام گرفته بود.

آقای موک سلیمان نماینده سابق پارلمان به عنوان سخنران بعدی ترس آمریکا از انقلاب اسلامی ایران را عامل اصلی در درگیری با ایران دانست و گفت: اقدام ترامپ یک جنایتآشکار است، در حالیکه ایران در حمایت از منابع و فرهنگ خود ایستادگی و مقاومت کرده است. تایلندی‌ها قبلاً کشورهای خاورمیانه بخصوص ایران را کشور تروریستی می پنداشتند، اما امروز برای دانشمندان ما روشن شده که این امریکاست که در حال ترور و جنایت است.

وی در ادامه متذکر شد: من گمان دارم امریکا دیگر جنگی را اعلام نمی‌کند، چون در نتیجه جنگ بیشتر ضرر و خسارت میبیند تا منفعت.

دشمنی ایران با اسرائیل ریشه در فرمان خداوند دارد

عمران معلولیم از مسئولین دفتر شیخ الاسلام تایلند نیز در این مراسم گفت: جمهوری اسلامی ایران از این نظر که یهود و نصارا را به هم‌پیمانی و دوستی خود نمی‌گیرد، عمل به فرمان خداوند می‌کند و برای من مستحق قدردانی و ستایش است.

وی افزود: صبر و مقاومت به پیروزی خواهد رسید حتی اگر در ظاهر در جنگ پیروز نشویم از نظر اعتقادی و ایدئولوژی پیروز هستیم. تداوم مقاومت ایران روزی امریکا را ضعیف و تنها می‌کند. کشتن افراد بیگناه در دین اسلام نیست و مساله جهاد هم صرفاً برای حفظ جان و مال توصیه و امر شده است. در عین حال که شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی باعث به بار نشستن جوانه‌های بیشمار در دل توده های مردمی شده است.

نقشه ترور سردار پیش از ترامپ طراحی شده بود

آقای واشار ویدوم نیز از دیگر سخنرانان این مراسم بود. او در بخشی از سخنان خود گفت: نقشه ترور سردار قاسم از قبل صادر شده بود. اما هیچ کسی جرأت نداشت تا اینکه ترامپ این نقشه را پیاده کرد. سوال اینجاست که چرا ترامپ جرأت و جسارت این کار را پیدا کرد؟ چون ترامپ گمان می‌کرد که برای کشورش منافع دارد و می‌تواند ایران را به مذاکره بکشاند.

عبدالرحمان مقیم استاد دانشکده علوم سیاسی نیز در طی سخنانی، نیاز نخست و امروز جامعه مسلمانان را همدلی و همگرایی دانست و گفت: امروز تنها باید درباره وحدت و همکاری بین مذاهب صحبت کرد.

وی در ادامه تلقی های نادرست مسلمانان از این اقدام تروریستی آمریکا را نتیجه عدم اطلاع از واقعیات نهفته در پس این رویدادها جهان اسلام و مشخصاً خاورمیانه دانست.

سردار سلیمانی قاسم سلیمانی نماز   اخبار برگزیده
  

جدید ترین خودرو داخلی راهی بازار شد (عکس)طی مراسمی در شرکت پارس خودرو اولین سری از خودروهای کوییک آر به مشتریان تحویل داده شد.
خودروتک خودرو بازار خودرو عکس 

  

دولت از تلویزیون متوجه سقوط هواپیمای اوکراینی شد!وزیر بهداشت می گوید: بدتر از سانحه هوایی این بود که من و هیات دولت از طریق تلویزیون ازماجرا مطلع شدیم. چند روز پس از سقوط مشخص شد علت حادثه خطای انسانی بوده است.
مستقل‌آنلاین دولت تلویزیون 

  

صدای جانباختگان پرواز اوکراینیصدای ماندگار قربانیان پرواز تهران-کیف، به یاد جانباختگان پرواز مسافربری بوئینگ 752 به اوکراین و عزیزانی که آسمانی شدند. این پرواز هفته گذشته با خطای انسانی سقوط کرد.
مستقل‌آنلاین تهران بوئینگ اوکراین 

  

رییس سازمان مدیریت بحران کشور از شهروندانی که قصد کمک به سیل زدگان را دارند، خواست کمک‌های خود را به شماره‌ حساب‌ نهادهای رسمی نظیر هلال احمر واریز کنند.
نامه نیوز سیل مدیریت بحران فضای مجازی 

  

صداوسیما می‌خواهد «بایدها» را بر «واقعیت‌‌ها» تحمیل کند/ در برابر غول‌هایی مانند سی‌ان‌ان و بی‌بی‌سی نمی‌توان رسانه ملی را رها کرد/ صداوسیما شتاب منفی داردسیدجواد میری (جامعه‌شناس) می‌گوید رسانه‌ای که بخواهد از بایدها به واقعیت نیل کند نسبتش با واقعیت امور را از دست می‌دهد.
ایلنا ایران تهران دموکرات 

  

سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد که تعداد پیکر‌های شناسایی شده در حادثه سقوط هواپیما به 61 نفر رسید.
نامه نیوز سقوط هواپیما هواپیما پزشکی قانونی 

  

خریداران سهام، فروشندگان را غافلگیر کردند؛ برداشتن گامی دیگر برای فتح ابرکانال جدیددر بورس‌تهراناقتصادنیوز: بازار سهام طی روز گذشته یک گام دیگر برای فتح ابرکانال جدید برداشت.
اقتصادنیوز سهام ایران تهران 

  

پیش بینی قیمت نزدیکترین جانشین پراید پس از توقف تولیدبه تازگی اعلام شد که تولید خودرو پراید 132 متوقف شده است و قرار است طبق زمان بندی در سال آینده بقیه مدل ها نیز خط تولید را ترک کنند. باتوجه به آنکه عملا امکان تولید و عرضه خودرویی با قیمت پراید که استانداردهای لازم را داشته باشد وجود ندارد، بالا آمدن کف قیمت خودرو صفر کیلومتر در بازار اجتناب ناپذیر است. اما این افزایش چقدر خواهد بود؟
خودروتک قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

هراس رژیم صهیونیستی از احتمال مرتبط شدن با ترور سردار سلیمانیسخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی برای چندمین بار تلاش کرد هرگونه کمک دستگاه‌های جاسوسی این رژیم به تروریست‌های آمریکایی برای به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی را تکذیب کند.
مثلث سردار سلیمانی قاسم سلیمانی جاسوسی 

  اخبار داغ
  

بارزانی: حضور آمریکا در عراق ضروری استاقتصادنیوز؛ تنچروان بارزایتی رئیس اقلیم کردستان عراق امروز (جمعه) با طرح این ادعا که تصمیم پارلمان این کشور برای اخراج نیروهای آمریکایی از همه جریان‌های سیاسی نظر خواهی نشده، گفت که در این باره باید احساسات را کنار بگذاریم.
اقتصادنیوز عراق پارلمان عراق کردستان عراق 

  

نسخه قدیمی دیوان حافظ با ارزش یک میلیون یورو پیدا شد!نسخه قدیمی دیوان حافظ با ارزش حدود یک میلیون یورو در هلند پیدا شد. این نسخه متعلق به قرن 15 میلادی است و کارآگاهان بخش هنری با تلاش های بین المللی در هلند آن را پیدا کرده اند. مالک این کتاب ایرانی فروشنده کالاهای عتیقه در آلمان بوده که در سال 2007 و بعد از فوتش مفقود شده.
مستقل‌آنلاین یورو هلند فروشنده 

  

نرخ رسمی 11ارز کاهشی شد/ نرخ دلار امروز 26 دی ماه+جدولبانک مرکزی نرخ رسمی 47 ارز را اعلام کرد که بر این اساس قیمت 11 ارز بین بانکی کاهش یافته است.
برنا دلار ماه جدول 

  

ارزش بورس تهران در یک روز60 هزار میلیارد تومان افزایش یافتارزش بازار شرکت‌های بورس تهران در تاریخ بیست و سوم دی‌ماه 1398 به رقم 1422 هزار میلیارد تومان نزدیک شد که نسبت به روز قبل از آن حدود 60.2 هزار میلیارد تومان و معادل 4.4 درصد افزایش یافت.
برنا بورس تهران تهران ماه