ایرنا   |  اجتماعی  |  

مدعیان پیوند کبد از فرد زنده شیاد هستند

تهران- ایرنا- نایب رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان گفت: پیوند از فرد زنده فقط در مورد کلیه و پیوند کبد نیز فقط از افراد مرگ مغزی امکانپذیر است بنابراین افرادی که ادعای اهدای کبد دارند، شیاد هستند و باید با آنان قاطعانه برخورد شود.

مدعیان پیوند کبد از فرد زنده شیاد هستند

امید قبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا درباره انجمن اهدای عضو ایرانیان در واکنش به مطالب مطرح شده در فضای مجازی درباره اهدای کبد که در قسمت هشتم برنامه نمودار شبکه چهار سیما مطرح شد، افزود: به غیر از ارگان کلیه که از فرد زنده نیز قابلیت اهدا و پیوند دارد بقیه ارگان‌های حیاتی مانند کبد، قلب، ریه، لوزالمعده و روده صرفا از افراد مرگ مغزی قابلیت اهدای کامل ارگان وجود دارد و خروج هر یک از این ارگان‌ها از بدن فرد زنده باعث فوت آنی وی می‌ شود.وی گفت: در مورد پیوند کبد و پیوند ریه بخشی از این دو ارگان می‌تواند توسط والدین به فرزند کم وزن و کم سن و سال آنها پیوند شود که در مورد ریه در ایران امکان انجام چنین پیوندی وجود ندارد و در مورد کبد نیز فقط در مرکز پیوند در شیراز این قابلیت وجود دارد که کاملا رایگان است. اهدا و پیوند عضو از افراد مرگ مغزی نیز کاملا رایگان بدون هیچ تبادل مالی بین اهداکننده و گیرنده صورت می‌گیرد.قبادی اضافه کرد: بیمارستان شریعتی از مراکز پیوند قلب و کلیه کشور است اما فاقد برنامه و امکانات پیوند کبد است. تخصیص ارگان‌های افراد مرگ مغزی توسط ستادهای نظام سلامت از جمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی صورت می‌گیرد و کاملا تحت نظارت دولت و به دور از هرگونه خرید و فروش و تبادل مالی است.وی گفت: از نظر علم پزشکی، به جز ارگان کلیه، هیچ ارگان حیاتی دیگری به طور کامل، قابل پیوند از اهداکننده زنده نیست و فرد مدعی فروش کبد یک شیاد و کلاهبردار است که ادعای وی به دور از واقعیت و صحت و کاملاً برگرفته از تخیلات و تنش های روحی روانی است؛ کما اینکه در سال‌های گذشته در مورد قلب نیز چنین ادعایی صورت گرفته بود که با پیگیری به موقع مسئولان ذیربط، عدم صحت و شیادی فرد خاطی مشخص و تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.نایب رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان ادامه داد: در نهایت از اصحاب رسانه این توقع می‌رود که مانند سال‌های گذشته، با انعکاس صحیح اخبار اهدای عضو، تلاش هرچه بیشتر در نهادینه‌سازی این فرهنگ مقدس در جامعه داشته باشند و با کمک به رشد و بالندگی این نهال نوپا، نقشی مؤثر در نجات بیماران نیازمندی داشته باشند زیرا هر 3 ساعت یک نفر از افراد نیازمند پیوند به دلیل نرسیدن ارگان مناسب پیوندی، فوت می‌کنند.وی گفت: این مسئولیت بر عهده مسئولان نظام سلامت کشور است که با افرادی که ادعاهای عجیب و غیر علمی مانند اهدای کبد دارند، برخورد شدید و قاطعانه انجام دهند تا مانع از لکه دار شدن این فرایند معنوی، اجتماعی و انسان دوستانه و به خطر افتادن جان بیماران نیازمندی که پیوند اعضا، تنها راه ادامه حیات آنان است، شوند.اجتمام * 9482 * 3063

پیوند کبد پیوند اعضا شیراز   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (شنبه 4 اسفند 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز شنبه 4 اسفند ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز کاری قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

متهم ردیف اول التهاب در بازار خودرودر هفته‌ای که گذشت رشد بهای 5 تا 25 میلیونی محصولات تولید داخل خبر از آغاز التهابی تازه در بازار خودرو داد. در حالی که کارشناسان بارها به وزارت صمت درباره لزوم توجه به رشد تولید در کنار اعمال سیاست‌ آزادسازی قیمت‌ها هشدار دادند، این پیام از سوی سیاست‌گذار دریافت نشد...
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

دهن کجی قیمت ها به پیش فروش خودروسازانیک کارشناس صنعت خودروسازی گفت: رفتارهای دولتی و خودروسازان مبنی بر اینکه بازار خودرو دارای حاشیه سود قابل توجهی است، در کنار افزایش تقاضا و ورود سرمایه‌های سرگردان عاملی شد تا در روزهای اخیر شاهد رشد قیمت‌ها در بازار خودرو باشیم و پیش‌فروش‌ها هم نتوانند تاثیری بر آن بگذارند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودروسازان 

  

وزیر امور خارجه روسیه با زیر سوال بردن ادعای تحریم کنندگان در غرب و اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تحریم های آنان ملت ها را هدف قرار نمی دهد، اظهار داشت: در درجه اول این مردم کشورها هستند که از تحریم ها ضربه می خورند.
نامه نیوز سرگئی لاوروف روسیه باراک اوباما 

  

«هرکسی هر نوعی تغییر می‎خواهد، پای صندوق آراست.» این سخنان حسن روحانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تکرار آن در سفر به هرمزگان حکایت از تحرکات مخالفینی دارد که این روزها کمر به طرح استیضاح و عدم کفایت سیاسی او بسته‎اند...
نامه نیوز حسن روحانی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مهدی فرجی: نوسانات ارزی به کیفیت «ن خ» لطمه‌ای وارد نکرده!مهدی فرجی از مراحل ساخت مجموعه تلویزیونی «ن خ» گفت.
برنا تهران تلویزیون خبرنگار 

  

دیهیم: در روزهای آینده بازار ارز متعادل‌تر می‌شودیک اقتصاددان با بیان اینکه، عواملی مثل سفرهای خارجی آستانه نوروز، اجلاس اخیر FATF و برخی تصمیمات دولت روی قیمت ارز موثر بوده است، گفت: به نظر می‌رسد با کاهش تقاضا در روزهای آتی قیمت ارز تا حدودی متعادل تر شود.
تسنیم ارز قیمت ارز بانک مرکزی 

  

امروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ شنبه 4 اسفنددر نخستین روز هفته بازار طلا و ارز تهران با کاهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد اما در ادامه وارد سیر صعودی قیمت‌ها شد. این روند صعودی بعدازظهر با شیب بیشتری ادامه یافت. سکه تا نیمه بالای کانال 4.7 میلیون تومانی بالا رفت. دلار به میانه کانال 13 هزار تومانی رسید و طلای آبشده روی مرز 1.9 میلیونی ایستاد.
خودروتک بازار طلا و ارز ارز یورو 

  

دور چهارم رقابت های آزاد ایروفلوت روسیه با پیروزی ارزشمند طباطبایی برابر حریف روسی خود به پایان رسید.
صراط روسیه مسکو یورو 

  

معافیت مالیاتی مشوق ورود ارز صادراتی به کشور استتهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات انتقال پول از خارج به کشور، گفت: معافیت مالیاتی به عنوان ابزاری در دست دولت و مجلس، مشوق و انگیزه ای برای وارد کردن ارز صادراتی به کشور است.
ایرنا ارز تهران ایرنا 

  

سامانه های مبارزه با قاچاق کالا تا پایان اسفند آماده می شودتهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا پایان اسفند آماده می شود و مرحله بعد اتصال این سامانه ها با یکدیگر است.
ایرنا سازمان بازرسی کل کشور قاچاق تهران 

  

رئیس اتحادیه قالیشویی از کلاهبرداری قالیشویی‌های غیر مجاز به بهانه ارائه خدمات ارزان خبر داد
صراط کلاهبرداری خودرو صدا و سیما 

  

اهدای سه نشان ارزشمند بسکتبال ایران به موزه ورزشفدراسیون بسکتبال چند نشان ارزشمند خود را به موزه ورزش تقدیم کرد.
برنا بسکتبال ایران موزه