بیش از نیمی از تصادفات فوتی تهران مربوط به موتورسواران است

سلامت نیوز: صبح امروز سرهنگ علی همه خانی در خصوص تخلفات موتورسواران و اجرای طرح موتوریار در پایتخت توضیحاتی ارائه نمود . به گزارش سلامت نیوز، مجری برنامه شهر امن از فرصت حضور جانشین پلیس پایتخت استفاده کرد و ازمیزان آمار و تخلفات موتورسواران در تهران از معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ پرسید...

بیش از نیمی از تصادفات فوتی تهران مربوط به موتورسواران است

سلامت نیوز: صبح امروز سرهنگ علی همه خانی در خصوص تخلفات موتورسواران و اجرای طرح موتوریار در پایتخت توضیحاتی ارائه نمود .

به گزارش سلامت نیوز، مجری برنامه شهر امن از فرصت حضور جانشین پلیس پایتخت استفاده کرد و ازمیزان آمار و تخلفات موتورسواران در تهران از معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ پرسید.

سرهنگ همه خانی ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز میلاد امام جواد (ع) گفت : رفتار و تخلفات موتورسواران همیشه دغدغه پلیس بوده و همیشه ما با موتورسواران چالش داشته ایم .

وی بیان داشت : اگر به گذشته بازگردیم و به پنجاه سال قبل برگردیم قانون هایی برای تشدید برخورد با موتورسیکلت سواران وجود داشته است یعنی از دیر باز این موضوع برای پلیس حائز اهمیت بوده است .

سرهنگ همه خانی افزود : نکته مهم در این خصوص اینجا بحث آسیب زا بودن موتورسیکلت است چرا که موتورسوار یکی از آسیب پذیرترین کاربر ترافیکی می باشد و امنیت بسیار بسیار کمتری نسبت به دیگر وسایط نقلیه دارد و باید به آمار 44 درصدی تصادفات فوتی تهران اشاره کنیم که به تخلفات موتورسیکلت برمیگردد و این آمار تکان دهند و آمار بالایی می باشد .

وی ادامه داد : با اشاره به این آمار می توان گفت حدود نیمی از تصادفات فوتی ما در شهر تهران مربوط به موتورسواران است که 63 درصد از تصادفات جرحی ما در تهران نیز مربوط به موتورسواران است و 37 درصد تصادفات این موتورسواران هم در بزرگراهها روی می دهد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ همچنین افزود : الان همگی اقشار مردم به خاطر حفظ جان و سلامتی خود از ماسک استفاده می نمایند و فرهنگ سازی شده است و آمار بالای تصادفات موتورسواران و تخلفات برخی راکبین آن و همگی موارد دست به دست هم داد تا فکر ویژه ای در خصوص ارتقای فرهنگ ترافیک در بین موتور سواران نماییم .

همه خانی بیان داشت : آیا این آمار تکان دهنده نیست و آن خانواده ای که در منزل چشم انتظار بازگشت عزیز خود است و منتظر پدر خود هستند که به منزل بازگردد ولی متاسفانه هر تصادفی را که راجع به موتورسیکلت بررسی می کنیم باز می گردد به عدم استفاده از کلاه ایمنی و تخلفات حادثه ساز متعددی که راکبین انجام می دهند .

وی گفت : ماهیچ وقت اعتقاد به این نداریم که همه موتورسواران قانون گریز هستند ما موتور سواران قانون مند بسیاری داریم که به قانون احترام می گذارند و از آن پیروی می کنند و پشت خط ایست می ایستند و از چراغ قرمز عبور نمیکنند ولی متاسفانه برخی موتورسوارن قانون گریز هستند ومرتکب تخلفات می شوند و منجر به این ایجاد آمار و ارقام نگران کننده می شوند .

همه خانی گفت : فرهنگ به صورت یک پازل است و پلیس یک تکه از این پازل می باشد و سایر تکه های این پازل دیگر ارگان ها و سازمان های مرتبط هستند و آنهایی که در بحث فرهنگ دخیل هستند و تکه بسیار مهم از این پازل که از همه تکه ها مهم تر است خود شخص است و راکب موتورسیکلت است که همه این تکه باید دست به دست هم دهند تا ارتقا فرهنگ صورت پذیرد و حداقل تلفات را در بحث موتورسیکلت داشته باشیم .

وی افزود : خط قرمز پلیس راهور حفظ جان کاربران ترافیک است و اخیرا با طرحی به نام طرح موتوریار اقدام به فرهنگ سازی کرده ایم که بازخوردهای خوبی هم تاکنون گرفته ایم تا این لحظه بالغ بر بیست و دو هزار موتور سیکلت در این طرح توقیف نشده اند یعنی 22 هزار دستگاه موتور سیکلت را در محل آموزش داده ایم و به جای اینکه به پراکینگ منتقل شوند در همان محل آموزش داده ایم و از این تعداد به پارکینگ منتقل نشده اند و به آنها پس از آموزش اعلام کرده ایم که به سلامت به منزل بروند .

همه خانی گفت : خانواد ها در بحث موتورسواران از اهمیت قابل توجهی برخوردار هستند و جامعه هدف ما همین کودکانی هستند که می توانند در آینده رانندگانی و کاربران ترافیکی قانون مدار می شوند .

وی در خصوص بازخورد زرح موتوریار هم گفت : بازخوردهایی که ما از طریق فضای مجازی بسیار مثبت بوده و خود راکبین آموزش دیده در این طرح و سایر شهروندان نیز از اجزای این طرح ابراز رضایت کرده اند .

فضای مجازی تهران سلامت   اخبار برگزیده
  

همه توان دولت متمرکز بر خرید واکسن است/ واکسیناسیون به معنی مصونیت نیست/ همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیمرئیس جمهور، گفت: امروز همه توان دولت متمرکز بر خرید واکسن است، شرایط ما به گونه‌ای است که هر مقدار که بتوانیم واکسن را تهیه می‌کنیم. البته همه مردم ما می‌دانند واکسن امروز مشابه ماسک در روزهای اولیه بیماری است. همانطور که در روزهای ابتدایی بر سر ماسک دعوا و درگیری بود، محموله‌ها را در فرودگاه توقیف می‌کردند. اکنون همان شرایط برای واکسن ایجاد شده است.
ایلنا دولت دوازدهم دولت خبرنگار 

  

بایدن: ریاض برای تعامل با واشنگتن باید با نقض حقوق بشر مقابله کندرئیس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای گفت که ریاض برای تعامل با واشنگتن باید با نقض حقوق بشر مقابله کند.
۵۵ آنلاین ریاض واشنگتن پست واشنگتن 

  

علی مطهری در انتخابات 1400 به چه کسی رای می دهد؟/ ظریف به درد ریاست جمهوری نمی خورد/ با رئیس جمهور شدن یک روحانی مخالفمعلی مطهری گفت: آقای ظریف به درد وزارت خارجه می‌خورد نه ریاست جمهوری. آقای ظریف هم استقامت لازم در برابر دخالت‌های خارج از دولت را ندارد. کسی باید بیاید که محکم و مقتدر در مقابل این دخالت‌ها بایستد تا هرکسی کار خود را انجام بدهد
اقتصادنیوز علی مطهری ریاست جمهوری رئیس جمهور 

  

روحانی به مردم برای عید 1400رییس جمهور: همه ما دلمان میخواهد شب عید شب آرامی برایمان باشد.
گسترش 

  

انتقاد کارشناس آمریکایی به تعلل بایدن در بازگشت به برجامکارشناس آمریکایی توییتی در مورد برجام منتشر کرد.
ایلنا دولت ایران دیپلماسی 

  

خبر جدید از نتیجه برررسی لوایح FATF در مجمعدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در حال حاضر و برای تصویبFATF پیشنهاد لازم از کمیسیون های مجلس به صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده است، گفت: فعلا سه -چهار پیشنهاد در رابطه با اف ای تی اف توسط مجلس به مجمع تشخیص ارسال شده که پس از بررسی در نهایت مشخص خواهد شد کدام پیشنهاد رأی خواهد آورد.
مثلث ازدواج مجمع تشخیص مصلحت نظام شورای نگهبان 

  

به هر قیمتی در انتخابات شرکت نمی‌کنیمسخنگوی نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان گفت: اگر به کاندیدا رسیدیم اما رد صلاحیت شد، خواهیم گفت؛ کاندیدا نداریم.
فردا انتخابات مجلس اصلاح طلبان رئیس جمهور 

  

افشاگری عموی علی انصاریان درباره رابطه علی پروین و انصاریان + عکس دردآورشیخ حسین انصاریان عموی مرحوم علی انصاریان از رفقای قدیمی علی پروین است.
خانه فوتبال علی پروین حسین انصاریان پرسپولیس 

  

جو بایدن، رئیس‌جمهوری امریکا، گفته با حمله هوایی بامداد جمعه به سوریه بنا داشته به ایران بگوید: «اعمال شما بدون پاسخ نخواهد ماند. حواس‌تان را جمع کنید.»
نامه نیوز ایران یارانه رئیس جمهور 

  

حضرت آیت‌الله چرا سلیقه شخصی‌تان را بنام دین و اسلام مظلوم مطرح می‌کنید؟متاسفانه با تأثیر فرهنگ غرب زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند، در لایه اول زندگی که صمیمیت بین زن و شوهر حاکم است اگر همدیگر را با اسم کوچک صدا بزنند مانعی ندارد، اما در لایه دوم که لایه ظاهری زندگی است باید حرمت زن و شوهر حفظ شود.
مستقل‌آنلاین ایران ترامپ فرانسه 

  

اسفند 99 برای خرید خودرو بهتر است یا اوایل 1400؟رفت و برگشت های قیمت خودرو برای بسیاری از خریداران واقعی خودرو که قصد خرید خودرو برای مصرف و نه فروش در آینده را دارند نوعی دودلی برای ورود به بازار خودرو ایجاد کرده است. بررسی سیگنال های موجود در بازار خودرو تا حدی می تواند پاسخگوی این سوال باشد که الان برای خرید خودرو بهتر است یا اوایل سال آینده؟
خودروتک خودرو بازار خودرو سود 

  

جزئیات 2 طرح فروش خودرو همزمان سایپا از امروز + قیمت هادو طرح فروش فوق‌العاده خودرو و پیش فروش محصولات سایپا در قالب طرح عید تا عید از امروز شنبه آغاز می‌شود.
خودروتک خودرو بازار خودرو سایپا 

  

ادامه سقوط بیت کوینسقوط بیت کوین در بازار جهانی ادامه‌دارد.
مملکت‌آنلاین قیمت بیت کوین بیت کوین قیمت 

  

واکنش غیرمنظره بانک مرکزی به دفتر رئیس جمهوربانک مرکزی ایران در توییتی به برخی شائبه‌ها درباره دستکاری قیمت ارز توسط دولت و بانک مرکزی پاسخ داد.
گسترش بانک مرکزی بانک رئیس جمهور 

  

سقوط ادامه‌دار بیت کوین در بازار جهانیاقتصادنیوز :در ممعاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت هر توکن بیت کوینبیش از 8 درصد ریخت.
اقتصادنیوز بیت کوین قیمت 

  اخبار داغ
  

آیا وزارت بهداشت توان مدیریت بحران کرونا را از دست داده؟/ چرا نسخه یک سال پیش را برای مردم می پیچید؟سلامت نیوز-مهدی اسفندیار: یکسال از حضور کرونا گذشته جامعه خسته شده و روان مردم بهم ریخته پایه های اقتصاد کشور فرو ریخته، دولت توان حمایت از مردم را ندارد، ngo ها سامان دهی نشدند و هزار بلای زمین و آسمان بر این مردم نازل شده . دیگر نمی توان مردم را در خانه ها نگه داشت. اینکه دکتر محرز و سعید نمکی و رئیسی و حریرچی و .....
سلامت‌نیوز وزارت بهداشت مدیریت بحران زمین 

  

افزیش تعداد میادین میوه و تره‌بار شهرداری در سال 1400/ عرضه سهام شهروند و همشهری در فرابورسشهردار تهران با تاکید بر اینکه هیچ فضایی را بدون مناسب‌سازی افتتاح نمی‌کنیم، گفت: 245 میدان میوه و تره بار در تهران موجود است و تعداد میادین را مطابق با قولی که به شورا داده بودیم به 270 میدان در سال 1400 خواهیم رساند.
ایلنا وزارت جهاد کشاورزی کشاورزی دولت 

  

گزارش تصویری: گل گهری‌ها تست کرونا دادندشاگردان امیر قلعه نویی تست کرونا دادند.
ایلنا امیر قلعه نویی 

  

خطرات تست کرونا در مطب ها/شرایط نمونه گیری فراهم نیست به گزارش خبرنگار مهر، علی شیرین، روز شنبه نهم اسفند 99 در نشست خبری که در محل انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی ایران برگزار شد، نسبت به برخی شنیده‌ها مبنی بر اینکه گفته می‌شود قرار است تست کرونا در مطب‌ها و دندانپزشکی انجام شود، گفت: باید به تبعات چنین اقدامی اندیشید، چون برای انجام نمونه گیری و آزمایش، می‌بایست همه امکانات و تجهیزات لازم فراهم باشد. وی با عنوان این مطلب که…
مهر وزارت بهداشت خبرنگار ایران 

  

ابتلای نماینده آیت الله سیستانی به کرونامنابع پزشکی و منابع نزدیک به «احمد الصافی» نماینده آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر دینی عراق از ابتلای این نماینده به کرونا خبر دادند.
اقتصادنیوز عراق 

  

سیگنال‌ خصمانه بایدن به ایران /عقب نشینی کرونایی اسرائیل /وزیر تنهایی رونمایی شداقتصادنیوز: پرونده قتل جمال خاشقچی هم‌چنان دردسری برای محمد‌بن‌سلمان است. توقف صدور ویزا برای 70 تبعه سعودی و توقیف اموال از جمله اقداماتی است که آمریکا بخاطر این جنایت اعمال خواهد کرد.
اقتصادنیوز ایران قتل محمد بن سلمان 

  

رشد 308 درصدی یک نماد بورسی در 11 ماهنماد معاملاتی خپارس در دوره 11 ماهه منتهی به بهمن ماه سال جاری با رشد 308 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته درآمد 3398 میلیارد تومانی کسب کرد.
اقتصادنیوز درآمد ماه 

  

تصاویر| آغاز فاز دوم واکسیناسیون کادر درمان علیه کرونافاز دوم واکسیناسیون کادر درمان و مدافعان سلامت علیه ویروس کرونا کووید 19 در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی سراسر کشور کلید خورد.کادر درمانی پزشکان و پرستاران بیمارستان رسول اکرم(ص) واکسینه شدند./منبع: تسنیم
اقتصادنیوز واکسیناسیون درمان ویروس 

  

سقوط شاخص بورس و فرابورس به کانال پائین‌تر +اینفودر معاملات اولین روز هفته شاخص کل بورس به کانال 1.1 میلیونی سقوط کرد و شاخص کل فرابورس به کانال 16 هزار واحدی تنزل کرد.
اقتصادنیوز شاخص 

  

بزرگ ترین افت بورس از زمان اجرای دامنه نوسان نامتقارن/شاخص بورس 11 هزار واحد ریزش کردشاخص کل بورس تهران امروز 11800 واحد افت کرد که این افت بزرگ ترین افت شاخص کل از زمان اجرای دامنه نوسان نامتقارن است.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص تهران 

  

احتمال انتقال کرونا به دیگر اعضای خانواده چقدر است؟نتایج یک بررسی نشان می دهد: در صورت ابتلای یکی از اعضای خانواده به بیماری کووید-19فقط یک در 10 احتمال ابتلای دیگر اعضا به بیماری وجود دارد.
برنا خانواده 

  

دور زدن قانون برای سفر به مناطق ممنوعه و کرونایی !سلامت نیوز:شرایط سفر در ایام کرونا هر لحظه در حال تغییر است. برخی اوقات رنگ شهرها تغییر می کند و امکان سفر به آنها وجود ندارد. زمان دیگر نیز این شرایط پایدارتر می شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه صبح نو، کمتر از یک ماه دیگر نیز به پایان سال 99 و آغاز سفرهای نوروزی 1400 مانده است...
سلامت‌نیوز قانون سفر وزارت بهداشت 

  

وضعیت خطرناک شیوع کرونا در متروسلامت نیوز: مینو محرز، عضو کمیته علمی کشوری کرونا گفت: فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی در ناوگان حمل و نقل عمومی مانند مترو به خوبی رعایت نمی شود. اگر در هر واگن جمعیت زیادی سوار شوند در صورتیکه فردی ناقل بیماری باشد به دلیل نبود تهویه مناسب و گردش هوا در مترو باعث انتقال احتمالی ویروس کرونا خواهد شد...
سلامت‌نیوز مترو سلامت ویروس