مهر   |  فرهنگی  |  

«سفر هوشمند بروید» جایگزین«سفر نروید» شود

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور در برنامه تلویزیونی درباره وضعیت صنعت گردشگری گفت: گردشگری با اندکی حمایت نیز می‌تواند دستاوردهای زیادی داشته باشد. می‌توان با 50 میلیون تومان شغل ایجاد کرد اما در بخش صنعت، یک شغل با حداقل 500 میلیون تومان ایجاد می‌شود. ما در شرایط تحریم به رغم همه اتفاقات عجیب سال 98 مثل سیل، بنزین، شهادت…

«سفر هوشمند بروید» جایگزین«سفر نروید» شود

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور در برنامه تلویزیونی درباره وضعیت صنعت گردشگری گفت: گردشگری با اندکی حمایت نیز می‌تواند دستاوردهای زیادی داشته باشد. می‌توان با 50 میلیون تومان شغل ایجاد کرد اما در بخش صنعت، یک شغل با حداقل 500 میلیون تومان ایجاد می‌شود. ما در شرایط تحریم به رغم همه اتفاقات عجیب سال 98 مثل سیل، بنزین، شهادت سردار سلیمانی، درگیری‌های منطقه و سقوط هواپیمای اوکراینی، باز هم شاهد رشد بی‌نظیری بودیم چون اشتغال در حوزه گردشگری پایدار است.

وی ادامه داد: با 32 هزار اثر ثبت ملی و 24 اثر ثبت جهانی، بودجه بسیار کمی در اختیار داریم و ناچاریم بخشی از این بودجه را به بناهای بزرگ انتقال دهیم، بخشی دیگر رها می‌شود و مردم نیز به حق انتقاد می‌کنند. ما توانسته‌ایم از سرمایه مردم برای احیای برخی از بناهای تاریخی استفاده کنیم.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: یک موزه 200 ساله در برزیل آتش گرفت؛ ببینید چه غوغایی شد ولی موزه‌های ما با قدمت بسیار زیاد و بودجه بسیار کم اداره می‌شوند. با این وجود، بودجه وزارت میراث فرهنگی در دو سال گذشته دو برابر شده است.

مونسان گفت: در شرایطی که کشور با شیوع ویروس کرونا مبارزه می‌کند، در کشور، ما هیچ‌وقت هتل‌ها را تعطیل نکردیم بلکه پروتکل‌های سختگیرانه به همه هتل‌ها ابلاغ شد ولی بسیاری از آنها مشتری نداشتند و خودشان تعطیل کرده‌اند چون هزینه باز ماندن هتل‌ها زیاد است. در هماهنگی با ستاد مبارزه با کرونا گشایشی ایجاد شد. در برهه‌ای از زمان، حجم زیادی از سفر اتفاق افتاد و گردشگری نفس کشید اما با آمدن موج دوم بیماری، سفرها متوقف شد و به حالت قبل برگشت. الان احساس می‌کنیم این زمان زیادی طول کشیده است. سرمایه‌گذاری‌های زیادی در گردشگری شده که اگر شکست بخورد، غیرقابل برگشت است. بسیاری از افراد هر چه داشتند، جمع کردند و یک بوم‌گردی راه انداخته‌اند. الان نه تنها مهمان ندارند بلکه با فشار مالیات، قسط و … مواجه هستند.

وی از جلسه مشترک با وزیر بهداشت در هفته آینده خبر داد و گفت: ما می‌خواهیم که راه‌های ورود گردشگران خارجی به ایران باز شود. نه ما کرونا به آنها بدهیم و نه از آنها کرونا بگیریم. در بحث گردشگری داخلی هم می‌خواهیم مسئولان به جای آنکه بگویند «سفر نروید» اعلام کنند «سفر هوشمند یا سفر ایمن بروید». ما می‌دانیم که اگر سفرها در قالب تور گردشگری اتفاق بیفتد، می‌توان رعایت بهداشت را در طول سفر کنترل کرد چون هم‌اکنون ناوگان حمل و نقل نیز پروتکل‌های بهداشتی دارد و اتاق هتل‌ها اگر توسط یک نفر استفاده شود، تا 24 ساعت امکان پذیرش فرد دیگری در آن اتاق وجود نخواهد داشت.

مونسان بیان کرد: موضوع «بوتیک‌هتل‌ها» یکی از پدیده‌های جدید گردشگری است که با یک کانسپت بسیار خاص، اقدام به پذیرش مهمان می‌کند. این بوتیک‌هتل‌ها اگر کرونا نبود، تا 6 ماه آینده رزرو شده بودند و ایرانی‌ها به سختی می‌توانستند جا پیدا کنند. ما کاروانسراهای تاریخی را نیز به مراکز اقامتی و هتلی تغییر کاربری داده‌ایم و بومگردی‌ها نیز رشد فزاینده‌ای داشته است.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: درآمدهای حاصل از گردشگری در ایران مانند درآمدهای نفت نیست که مستقیماً به خزانه دولت برود بلکه درآمدهای ارزی ما از طریق فعالان گردشگری به طور مستقیم در بازار می‌چرخد؛ ارزهای مختلفی وارد کشور می‌شود که در بازار گردشگری و بخش‌های مختلف آن هزینه می‌شود اما این هزینه‌ها به چشم نمی‌آید.

وی از رونمایی شعار گردشگری در هفته جهانی گردشگری خبر داد و گفت: در قانون برنامه ششم توسعه آمده بود که «باید سند توسعه راهبردی گردشگری تهیه می‌شد»، اما این اقدام انجام نشده بود تا اینکه توانستیم این سند را به سرانجام برسانیم. سند اقدام ملی نیز یکی دیگر از فعالیت‌های ما بود که با همکاری سازمان جهانی گردشگری پیش می‌رفت اما با شیوع کرونا، این اقدام متوقف شد. این در حالی است که سند برند گردشگری نهایی شده است.

سفر خبرنگار علی اصغر مونسان   اخبار برگزیده
  

اگر روحانی و احمدی ‌نژاد با هم رقابت کنند، احمدی نژاد پیروز می شوددولت آقای روحانی، دولت یکدست و وزرا هم از یک جناح نبوده و بعضا حتی همفکر شخص حسن روحانی هم نبوده‌اند. او موجب شده نوعی نارضایتی و ناخشنودی از جانب مردم و رای‌دهندگان به او ایجاد شود. دولت روحانی در سطح ملی موفق نبوده است.
مستقل‌آنلاین حسن روحانی روزنامه وام 

  

سخنرانی روحانی ساعت 9 امشب در مجمع عمومی سازمان مللتمام وجوه جهان امروز متأثر از کرونا است آنچنانکه هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل نیز با سخنرانی‌های ضبط شده‌ی سران برگزار خواهد شد
۵۵ آنلاین سازمان ملل نیویورک توئیتر 

  

برای انتخابات 1400 با شخصیت‌ها و احزاب تاثیرگذار اصلاح‌طلب رایزنی می‌کنیمدر جلسه شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران، موضوع انتخابات1400 مورد بررسی قرار گرفت. همچنین غلامحسین کرباسچی گزارشی از دیدار با مهدی کروبی ارائه داد.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری اصلاح طلبان غلامحسین کرباسچی 

  

دارویی برای تعدیل پاسخ التهابی در کووید-19 شدیدمحققان "دانشگاه مالاگا"(University of Malaga) و "مرکز نانوپزشکی و زیست فناوری اندلس"(BIONAND) اسپانیا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند از یک دارو می‌توان برای تعدیل پاسخ التهابی در موارد شدید کووید-19 استفاده کرد.
مملکت‌آنلاین درمان فناوری دارو 

  

تصمیم جامعه روحانیت برای انتخابات 1400عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت که این تشکل برنامه ای برای معرفی کاندیدا در انتخابات 1400 ندارد.
مثلث جامعه روحانیت مبارز خودرو پدر 

  

جزئیات تحریم های جدید آمریکا پس از مکانیسم ماشه + فیلمرئیس‌جمهور آمریکا بیانیه‌ای درباره تحریم‌های جدید اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کرد.
گسترش رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

افرادی که نباید ماسک بزنندافرادی که بدون کمک قادر به برداشتن ماسک از صورت‌شان نیستند، شامل نوزادان و کودکان خردسال و همچنین افرادی که دچار سختی تنفس هستند، نباید از ماسک استفاده کنند.
مستقل‌آنلاین ماسک ورزش کودکان 

  

دونالد ترامپ، سال‌ها پیش از ریاست جمهوری خود معتقد بوده که اوباما قصد یک حمله نظامی به ایران را دارد چرا که این حمله بر موقعیت او در افکار عمومی و نظرسنجی‌ها موثر است. حال برخی گزارش‌ها و اقدامات آمریکا حاکی از فعال شدن این تئوری ترامپ در شش هفته باقیمانده به انتخابات آمریکاست.
رویداد۲۴ واشنگتن دونالد ترامپ خاورمیانه 

  

سخنگوی دولت نشست خبری این هفته خود را در سیستان بلوچستان برگزار کرد و با مقایسه دولت صدام و ترامپ به تشریح شباهت‌های آن‌ها در صدمه به ایران پرداخت.
رویداد۲۴ صادرات غیرنفتی سازمان بهداشت جهانی رئیس جمهور 

  

محصول جدید ایران خودرو در راه است | تصاویر و مشخصاتمدیر پروژه خودروی سورن سال از آمادگی ایران خودرو برای تجاری سازی این محصول در یک ماه آینده خبر داد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

ممنوعیت تردد خودرو در برخی خیابان‌های تهران امروز اول مهرمدیریت‌های شهری در بسیاری کشورها در روز جهانی بدون خودرو، شهروندان را به پرهیز از استفاده از خودروهای شخصی ترغیب می‌کنند. این روز مقارن با اول مهر ماه، با پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو که در دوران شهرداری پیروز حناچی از سوی مدیران شهری پیگیری می‌شود، همزمان شده است.
خودروتک خودرو شهرداری تهران تهران 

  

اقدام ادعایی آمریکا در بازگشت تحریم‌ها علیه ایران با واکنش رسانه‌ها و تحلیلگران مختلفی روبرو بوده و همگی حاکی از یک واقعیت انکار نشدنی است: انزوای بی قید و شرط ایالات متحده!
رویداد۲۴ رسانه ایالات متحده آمریکا ایران 

  

متهم اصلی بحران در بازار خودرواختلاف قیمتی که علتی جز تعلل شورای رقابت در قیمت گذاری خودرو و غیرواقعی بودن قیمت‌های اعلام شده توسط این شورا ندارد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

ترامپ قبل از انتخابات ناچار به لفاظی است/ ادعای فعال‌سازی اسنپ بک کلاهبرداری ترامپ است/ آمریکا حق استناد به هیچ یک از مفاد برجام را ندارد/ جهان مخالف احیای تحریم‌هاستاستاد دانشگاه شیکاگو تاکید کرد: جهان مخالف احیای تحریم‌های سازمان ملل است و آمریکا حق استناد به هیچ یک از مفاد برجام را ندارد.
ایلنا دونالد ترامپ ترامپ سازمان ملل 

  

تحریم‌های آمریکا علیه ایران در راستای معامله قرن انجام می‌شودیکی از رهبران جنبش حماس اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ایران در چارچوب عملی کردن نقشه معامله قرن صورت می گیرد.
۵۵ آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  اخبار داغ
  

ابتلای ستاره جوان رئال مادرید به کرونابازیکن جوان تیم رئال مادرید به ویروس کرونا مبتلا شده است.
ایلنا ستاره رئال مادرید مادرید 

  

خطر! کرونا، باعث ابتلا به این بیماری می شودنتایج یک بررسی جدید که به تازگی صورت گرفته نشان می‌دهد، ابتلا به بیماری کووید 19 ریسک بروز بیماری پارکینسون را افزایش می‌دهد.
اقتصادنیوز استرالیا مغز ویروس 

  

ابتلای رئیس سازمان نظام پزشکی به کرونارئیس کل سازمان نظام پزشکی با تشخیص ابتلا به بیماری کرونا جهت بررسی بیشتر شرایط عمومی و درمان‌های تکمیلی در بیمارستان بستری شد.
اقتصادنیوز سازمان نظام پزشکی نظام پزشکی روابط عمومی 

  

بورس بازان این پیش‌بینی حساس را از دست ندهندیک تحلیلگر اقتصادی ضمن پیش‌بینی اوضاع بورس در کوتاه و میان مدت، گفت: بازار سرمایه باعث افزایش نقدینگی نمی‌شود بلکه سرمایه اسمی و سرعت گردش پول را افزایش می‌دهد.
گسترش بورس کالا خودرو تورم 

  

رکورد شکنی کرونا در موج سوم/ افزایش موارد ابتلا و فوت در 2 هفته آیندهعضو کمیته اپیدمیولوژی کووید-19 دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ما موج سوم کرونا را با سطح بالاتری از شروع موج دوم تجربه می‌کنیم و انتظار داریم موارد ابتلا و مرگ و میر موج سوم بیش از موج دوم باشد.
رویداد۲۴ درمان وزارت بهداشت جوانان 

  

بازار بورس در ماه‌های آینده چه وضعی خواهد داشت؟یک تحلیلگر اقتصادی ضمن پیش بینی اوضاع بورس در کوتاه و میان مدت، گفت: بازار سرمایه باعث افزایش نقدینگی نمی‌شود بلکه سرمایه اسمی و سرعت گردش پول را افزایش می‌دهد. همچنین، تا زمانی که نقدینگی در بورس جذب شود، تورم‌ ایجاد نمی شود و رشد بورس تورم‌زا نیست.
اعتماد بورس کالا خودرو ماه 

  

نقش دولتی‌ها و شبه‌دولتی‌ها در ریزش بورسشاخص کل بازار سرمایه این روزها هرچه در توان دارد می‌گذارد تا دوباره سبز شود، اما باز هم زور سرخی بازار به آن می‌چربد و فروشنده‌ها پیروز میدان می‌شوند.
رویداد۲۴ سهام نرخ سود بانکی بودجه 

  

سخنگوی ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا از آغاز فعالیت گشت ارشاد کرونا در بازار‌ها پاساژ‌ها و مراکز پرتجمع شهر اصفهان از فردا چهارشنبه خبر داد.
صراط گشت ارشاد مدرسه استان اصفهان 

  

راه‌اندازی گشت ارشاد کرونایی در اصفهانسخنگوی ستاد استانی مدیریت و بیماری کرونا گفت: گشت ارشاد کرونایی با هدف دادن تذکر و ممانعت از تخلفات موازین بهداشتی در اصفهان راه‌اندازی می‌شود.
برنا گشت ارشاد اصفهان 

  

2 هفته آینده افزایش فوتی‌های ناشی از موج جدید کرونادیروز موارد ابتلای روزانه کرونا در کشور رکورد زد و همزمان دورکاری یک سوم کارمندان لغو شد که این اقدا
خبرفوری درمان وزارت بهداشت جوانان 

  

تخصیص 2 میلیارد تسهیلات کرونایی از 77 میلیار تقاضا شده ناشران/کرونا اعتقاد به اقتصاد فرهنگ را تقویت کردافسر موم‌وندی، چاپخانه‌داران و ناشران را دو متقاضی اول و دوم دریافت تسهیلات کرونایی اعلام کرد.
ایبنا اقتصاد 

  

سهم بورس در بودجه 1400+ فیلممعاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه گفت: واگذاری اوراق و سهام از طریق بازار بورس در سال 1400 ادامه خواهد یافت.
گسترش بودجه سازمان برنامه و بودجه دولت 

  

علائم کرونا تا چند ماه در بدن باقی می‌ماند؟سلامت نیوز: در ابتدای شیوع کروناویروس بر این باور بودیم که کودکان زیر 12 سال به ویروس آلوده نمی شوند و تنها می توانند ناقل باشند؛ اما این تصور درست نبود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا زندگی، این ویروس ناشناخته که هنوز در روند مطالعاتی دانشمندان و پژوهشگران است هر روز رفتارهای جدیدی در برابر انسان ها نشان می دهد...
سلامت‌نیوز ماه مدرسه سلامت 

  

در اماکن مذهبی مراقب کرونا باشیدسلامت نیوز: بر اساس تحقیقات پژوهشگران، افرادی که به طور مکرر در مکان های مذهبی حضور پیدا می کنند 16 برابر بیشتر از افراد دیگر در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند درحالی که افرادی که از حمل ونقل عمومی استفاده می کنند تنها 4 درصد بیشتر درخطرند...
سلامت‌نیوز اماکن مذهبی سلامت سازمان بهداشت جهانی 

  

بورس امروز 2 مهر 99/ صعود کم‌توان شاخص بورسبازار بورس امروز پس از ریزش‌های اخیر با یک جریان نوسانی صعودی همراه شد، اما این جریان توان چندانی ندارد.
برنا شاخص