ایلنا   |  ورزشی  |  

بزرگر: قسمت باشد در آینده به پرسپولیس برمی‌گردم/ سردار آزمون الگوی فوتبالم است

بازیکن تیم ویتبسک بلاروس گفت: هواداران پرسپولیس رابطه خیلی خوبی با من داشتند و اعتقاد زیادی به من داشتند. اگر قسمت باشد به تیم که دلی آن را انتخاب کردم، برمی گردم.

بزرگر: قسمت باشد در آینده به پرسپولیس برمی‌گردم/ سردار آزمون الگوی فوتبالم است

بازیکن تیم ویتبسک بلاروس گفت: هواداران پرسپولیس رابطه خیلی خوبی با من داشتند و اعتقاد زیادی به من داشتند. اگر قسمت باشد به تیم که دلی آن را انتخاب کردم، برمی گردم.

به گزارش ایلنا، فوتبال ایران بازیکنان با استعداد کم ندارد. اما روند فوتبال برای بعضی‌ها بهتر پیش می‌روند. بعضی برای اثبات جایگاه‌شان باید زمان بیشتری تلاش کنند. مثال این قضیه سردار آزمون است که در لیگ ایران نتوانست به نتیجه دلخواهش برسد اما در لیگ روسیه مرحله به مرحله جلو رفت، حالا در اوج قرار دارد. آریا برزگر هم بی شباهت به سردار آزمون نیست. در 16 سالگی به عضویت پرسپولیس در آمد، اما به جایگاه دلخواهش نرسید. تا اینکه این روزها در لیگ بلاروس به میدان می‌رود و همزمان در تیم ملی امید هم عضویت دارد. گفتگوی او را با ایلنا می‌خوانید:

*به عنوان یکی از استعدادها به پرسپولیس آمدی اما با وجود سن کم در روند پیشرفت تو فاصله افتاد؟

قطعاً اینطوری فکر نمی کنم. چرا که برای خودم تداخل پیش می‌آید.  به موفقیت مستمر فکر می کنم تا زمان رسیدن به موفقیت. اگر بخواهم به زمان فکر کنم خیلی چیزها را از دست می‌دهم. با سنی که من دارم مهم پیشرفت است. هر لحظه و ثانیه به موفقیت فکر می کنم. اگر خوب آموزش ببینم و خوب درک فوتبالی داشته باشم موفقیت اصلی را به دست می‌آورم. خیلی ها زود به موفقیت رسیدند اما با کله به زمین خوردند. ولی این نظریه را بهتر می دانم که موفقیت مهم است تا زود رسیدن. 

*برای تو این امکان وجود داشت به موفقیت زودهنگام نزدیک بودی، اما نشد.

اطرافیانم در جریان هستند که هنوز شرایط زندگی حرفه ای را حفظ کرده‌ام  وسعی کردم روی فوتبالم و پیشرفتم تمرکز کنم. اینکه که الان روی پیشرفتم تداخل ایجاد شده است اینطور نیست. کمی پای قسمت می‌گذارم و ممکن است اگر در فوتبال ایران می ماندم یکسری اتفاقاتی برایم می افتاد که امروز از فوتبال اروپا دور می شدم. ولی حالا پیشنهادهای خیلی خوب از تیمهای اروپایی دارم. هم الان در تیمهایی هستم که سطحش از لیگ برتر بالاتر است.  ولی آن لحظات را(حضور در پرسپولیس) هر چه به آن فکر می کنم نمی دانم چه چیزی باعث شد آنجا بازی نکردم. مطمئناً از خودم خرده نمی گیرم. به دست خدا می‌سپارم و بعدها ثابت خواهد شد. 

*پرسپولیس جسارت و ریسک استفاده از بازیکن جوان به سن و سال تو را نداشت. شاید هر مربی دیگری هم بود این جسارت را نداشت. خودت در اتمسفر پرسپولیس بودی این فضا را تجربه کردی. درست است؟ 

الان که داریم درباره گذشته صحبت می کنیم بهتر است این را  بگویم که تیم پرسپولیس را دلی دوست داشتم. نباید منکر این بشویم که از بین خیلی گزینه‌ها پرسپولیس را انتخاب کردم می دانستم این فرصت برای هر بازیکنی پیش نمی آید.  ولی این شرایط بازی و خیلی از موارد دیگر، اتفاقات و اطرافیان آن رقم می زنند که از دست خود انسان خارج است. این اتفاق حتی برای بازیکنان بزرگ فوتبال هم افتاده است.  مثل ایکاردی برای پاریسن ژرمن. الان کمتر به گذشته فکر می کنم. از تیم پرسپولیس جدا شدم و نمی توانم به آن فکر کنم که چرا نشد آنجا بمانم. هواداران رابطه خیلی خوبی با من داشتند و اعتقاد زیادی به من داشتند. الان هم اگر قسمت باشد روزی برمی گردم.

*ایکاردی را مثال زدی. متوجه نشدم ایکاردی را از چه منظری مثال زدی. 

ایکاردی را از این منظر که با کلی عناوین مانند آقای گل سری آ به پاریسن ژرمن آمد. اما حالا در لیست 18 نفره تیمش هم قرار نمی گیرد.  آن قسمت فوتبالی یکسری چیزایی را رقم می زند که در دست ما نیست. بعدش هم باید بگویم زمانی که بودم اتفاقاتی افتاد که نمی خواهم راجع به آن صحبت کنم. 

*اتفاقاً باید درباره همان اتفاقات صحبت کنیم. کالدرون خیلی روی تو نظر نداشت. گفته می شد که به خاطر شرایط  سنی‌ات نسبت به بازیکنان دیگر، خیلی به فوتبال تو تمایل ندارد. حتی گفته می شد تو نباید به رختکن بروی که بازیکنان بزرگسال‌تر هستند. 

خودم مصاحبه کردم و گفتم که اجازه ورودم به رختکن را ندادند. آقای کالدرون بیشتر قصدش این بود که روی پای خودم بایستم . چون وقتی به پرسپولیس رفتم فقط 16 ساله بودم. روزی اولی که به تهران آمدم با شرایط امکاناتی که داشتم با پدرم سر تمرین حاضر بودم. ولی کالدرون از این موضوع خیلی ناراحت بود که چرا خودم متکی به خودم نیستم و سرپای خودم باید بایستم. بیشتر قصد داشت مرا تربیت کند. اتفاقاتی افتاد که فوتبالی حساب نمی شود.

* تا کجا می توانی در فوتبال اروپا پیش بروی؟

بعد از بازی‌های مقدماتی آسیایی تیم ملی امید، از تیم زنیت دعوتنامه داشتم و خیلی مورد استقبال قرار گرفتم. فکر نمی کردم مورد توجه آنها قرار بگیرم. حتی برای قرارد صحبت شد. این وسط پروسه قانونی داشتند. مخصوصا تیم زنیت که می گفتند صبر کن این قانون برداشته شود و ما بتوانیم با تو قرارداد امضا کنیم. با مشورتی که با مدیربرنامه هایم کردم بنابر این شد که زیر نظر یک مربی کاربلد و بزرگ مثل بردیف کار کنم که مربی خیلی بزرگی است. با بازیکنان بزرگ مثل سردار  آزمون کار کرده است. امثال سردار آزمون برای من الگوی خوبی است.

*مقابل تیم‌های بزرگی هم به میدان رفتید.

در اردوی آنتالیا تیم خیرات خیلی خوب بازی کردم  و گلزنی کردم. جلوی تیم بزرگ دیناموکیف بازی کردم و همه بازی‌ها به میدان رفتم. واقعاً شرایط لیگ قهرمانان اروپا بود.  اما قوانینی است که فوتبالیست باید تحت همان عمل کند. مدیر برنامه در بیرون زمین تلاش می‌کند و من بازیکن در زمین همه تلاشم را کردم. درنهایت با مشورتی که کردم تصمیم گرفتیم از آنجا هم برویم. در نهایت به تیم بلاروسی رفتم. 

*پیش از تو بازیکن ایرانی سابقه حضور در لیگ بلاروس حضور داشته است؟

به ظاهر تا کنون بازیکنی در لیگ بلاروس نداشتیم. سطح لیگ آنها بالا است. تیم‌های این کشور در لیگ قهرمانان اروپا حضور دارند.

*به خاطر جنگ اوکراین در بلاروس که مشکلی نیست؟

روزهای اول فکر می کردم اینجا جای خطرناکی و ناامنی باشد. کشور زیبایی است و خیلی آرامش دارد. سطح لیگ بسیار بالایی دارد. قبل از اینکه تحریم ها تصویب شود در لیگ قهرمانان اروپا حاضر بودند. تیم باته بوریسف و دینامومینسک لیگ قهرمانان حضور دارند. تیم ما برای شهر ویتنسک است و هوادارن و امکانات قابل توجهی دارد. متاسفانه از اول فصل نتایج خوبی را بدست نیاوردیم و در جایگاه سیزدهم جدول هستیم. درست نیست بخواهم از شرایط خودم تعریف بکنم چون که مربی و سرمربی تیم همانند که در فضای مجازی هم پخش شد از من خیلی تعریف کرد بعد عقد قرارداد. خصوصیات من گفت که کمتر چنین چیزی پیش می آید. تقریبا همه بازیها را به میدان رفتم  حالا یک بازی کمتر یک بازی کمتر. دو تا پاس گل دادم و از بازی دوم به بعد تغییر پست بدهم. به خاطر اینکه تصمیم سرمربی بود.

سردار به عنوان الگوی شما در لیگ روسیه ماند. خیلی ها می گفتند تداوم حضورش نمی‌تواند به هدف بزرگش کمک کند. آیا تو مانند الگویت در می خواهی در بلاروس بلند مدت بمانی؟

واقعاً نمی توانم از حالا دوباره صحبت کنم. ممکن است تا پایان قراردادم اینجا باشم ممکن تا همین فردا هم از اینجا بروم. در کل حسم این است که مدت کوتاهی اینجا باشم.  بلاروس یا تیمی که هستی؟ همین کشور بلاروس. یکی از هدف هایم این است که به فوتبال اروپا راه پیدا کنم. مخصوصا حالا که خیلی سخت شده به فوتبال اروپا برسید. خیلی از دوستانم را دیدم که سخت بوده است شرایط یکسری ویزا و اینجور موارد سخت است. حالا برسیم به مسئله سردار آزمون...

درباره تداوم حضورش در لیگ روسیه؟

درباره سردار آزمون یک تصمیم فوتبالی برابر با یک عمر آینده فوتبالیست است. واقعا اگر این تصمیم اشتباه باشد در کل عقب می‌افتد. می‌توانم بگویم این تصمیم را به موقع گرفت. سردار با وجود خروج از لیگ روسیه هنوز در رده برترین گلزنان لیگ روسیه است.در سفری که به سن پترزبورگ داشتم که تصاویرش در باشگاه دیده می شود. این برای کشور ما افتخار است که بازیکن در کشور دیگری چنین نمایشی داشته باشد و در بالاترین سطح ممکن قرار بگیرد. حالا هم که به لیگ آلمان و بایرلورکوزن رفته و قطعاً آینده خوبی در انتظار او است.

*مثل اینکه خیلی سردار آزمون را دنبال می کنید؟

همیشه آنالیزهای سردار را می بینم کلی نکات آموزشی بازی‌های او دارد. مخصوصا حال حاضر که بیش از حد تلاش می کند و از بازیهای آزمون انگیزه می گیرد. 

*درباره حضور در تیم ملی امید هم چند دقیقه‌ای صحبت کنید.

تیم ملی از مرحله مقدماتی به آن طرف کادرفنی خیلی خوبی دارد و مهدوی کیا بزرگ، با دانش و انسان بزرگی است.  کار کردن در کنار چنین شخصیتی باعث افتخار و پیشرفت است. هدف اصلی صعود به المپیک است. حمایت مسئولین است خیلی می تواند تاثیرگذار باشد. ساختار و افرادی که کار بلد هستند اگر از سوی مسئولین حمایت شوند به المپیک صعود می‌کنیم . برای مسابقات ازبکستان منتظر اعلام لیست نهایی هستیم. بازی تدارکاتی با تیم ملی عراق درنظر گرفته شده است که باید ببینیم چه می شود.

انتهای پیام/

مصاحبه پرسپولیس سردار آزمون   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

قیمت خودرو سقوط کرد!به گفته فعالان بازار خودرو، رکود در این بازار به ویژه در خودروهای میان رده و اقتصادی تشدید شده است. در این میان پرسش اصلی این است که آیا روند کاهش قیمت خودرو ، ادامه خواهد داشت؟
۵۵ آنلاین قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

صادرات 4 میلیون دوز واکسن ایرانی کرونا به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین‌اللهی در بازدید از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی ایران با حضور در نشست هم اندیشی و گفتگوی تشکل‌های دانش بنیان، تولیدکنندگان و تأمین کنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی، افزود: هر کالای حوزه سلامت که تولید می‌شود چنانچه مورد تأیید استاندارد قرار گیرد، از حمایت سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت نیز برخوردار خواهد شد. وی با…
مهر وزارت بهداشت سازمان بهداشت جهانی ونزوئلا 

  

تاکید وزارت بهداشت بر الزامی شدن تزریق دوز چهارم واکسن کرونامعاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی از احتمال تزریق دوز چهارم واکسن کرونا در ایران خبر داد.
برنا وزارت بهداشت درمان آموزش 

  

ضرورت تقویت شبکه بهداشت کشور در دوران پساکرونا به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی رضایی با تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز برای میزبانی اجلاس کشوری تقویت نظام شبکه گفت: در طی دوران کرونا، دو سال سخت را پشت سر گذاشتیم. دو سالی که در آغاز آن با شیوع پاندمی کرونا ویروس دغدغه‌ها و نگرانی‌ها بسیار بود و با اقداماتی مانند ایجاد حدود هزار و پانصد مرکز منتخب درمان سرپایی برای کووید 19، ایجاد مراکز واکسیناسیون عمومی…
مهر وزارت بهداشت درمان امید به زندگی 

  

اهمیت بازسازی و بهبود فرآیندها در دوران پساکرونارییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه پیشگیری از بیماری ها و توسعه نظام سلامت کشور را موجب تدوین سند ملی تقویت نظام شبکه در کشور دانست.
ایلنا وزارت بهداشت کودکان آموزش 

  

6 نفر از کرونا جان باختند/ تعداد مبتلاهای جدید+جزئیات6 بیمار کووید19 در طول 24 ساعت گذشته، جان خود را از دست دادند.
گسترش بیمارستان 

  

آخرین آمار کرونا در کشور | 6 خرداد 1401آخرین آمار کرونا در کشور اعلام شد.
۵۵ آنلاین ایران وزارت بهداشت 

  

تاکنون چند دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شد؟اقتصادنیوز: وزارت بهداشت اعلام کرد مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 149 میلیون و 820 هزار و 522 دز رسیده است.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

185 بیمار جدید کرونا در کشور شناسایی شدنددر طول 24 ساعت گذشته، 6 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 141 هزار و 302 نفر رسید.
ایلنا وزارت بهداشت 

  

شناسایی 185 بیمار جدید مبتلا به کرونا/ جان باختن 6 بیمار کرونایی به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت از دیروز تا امروز 6 خردادماه 1401 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 185 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی و 42 نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 7 میلیون و 231 هزار و 284 نفر رسید. متأسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 6 بیمار کووید 19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 141 هزار و…
مهر وزارت بهداشت خبرنگار 

  

آمار جدید کرونا در کشور/ چند نفر فوت شدند؟اقتصادنیوز: بنابر اعلام وزارت بهداشت، در طول 24 ساعت گذشته، 6 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

نمادهای پُرمعامله بورس در هفته اول خرداد +نموداراقتصادنیوز: در نخستین هفته‌ کاری خرداد میانگین ارزش معاملات خرد نسبت به هفته پیش کاهش یافت.
اقتصادنیوز 

  

قیمت دلار امروز ششم خرداد 1401امروز قیمت هر اسکناس دلار براساس نرخ صرافی ملی ایران 25 هزار و 893 تومان است.
فردا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

واکسن های ایرانی کرونا هر چه سریع تر در WHO تایید شوند به گزارش خبرگزاری مهر، اعضای هیأت ایرانی شرکت کننده در هفتاد و پنجمین اجلاس سالانه بهداشت جهانی، چهارمین روز حضورشان در ژنو را نیز پرکار در کمیته‌های تخصصی گذراندند. وزیر بهداشت، سخنرانی خودش را در سالن اصلی مجمع با انتقاد از تبعیض‌های بهداشتی موجود در جهان شروع کرد و اینکه سازمان بهداشت جهانی (WHO) تاکنون نتوانسته این بی عدالتی‌ها را رفع کند. عین اللهی همچنین در دیدار با المنظری…
مهر مدیترانه سازمان بهداشت جهانی پاکستان