اعتماد   |  سیاسی  |  

امنیت کشور وابسته به اقدامات نیروهای مسلح است / دشمن از توانمندی‌های دفاعی ایران ترس دارد

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: هرچه آمادگی‌های نیروی‌های مسلح بالاتر باشد بازدارندگی بیشتر ایجاد می‌شود. بازدارندگی یعنی اینکه آمادگی نیروهای مسلح آنچنان بالا باشد که دشمن در محاسبات خود به این نتیجه برسد که هزینه جنگ برای او بسیار بالاست و از جنگ پشیمان شود.

امنیت کشور وابسته به اقدامات نیروهای مسلح است / دشمن از توانمندی‌های دفاعی ایران ترس دارد

اعتمادآنلاین| معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان اینکه دشمن از توانمندی‌های دفاعی ایران ترس دارد، گفت: دشمن روی ایمان، اعتقادات و شهادت‌طلبی مردم ما حساب می‌کند و می داند که اگر دست از پا خطا کند، ضربات سختی خواهد خورد.

 

دریادار حبیب‌الله سیاری روز یکشنبه در مراسم افتتاحیه چهاردهمین دوره رزم مقدماتی ذخیره نظام ویژه نخبگان که در مرکز آموزش 01 شهدای وظیفه نیروی زمینی ارتش برگزار شد، افزود: دفاع از امنیت و تمامیت ارضی کشور بر همه واجب است، همانگونه که در 8 سال دفاع مقدس همه مردم به میدان آمدند و نگذاشتند اندکی از خاک کشور در تصرف دشمن بماند و یا انقلاب تهدید شود.

 

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان اینکه امنیت کشور وابسته به اقدامات نیروهای مسلح است، افزود: هرچه آمادگی‌های نیروی‌های مسلح بالاتر باشد بازدارندگی بیشتر ایجاد می‌شود. بازدارندگی یعنی اینکه آمادگی نیروهای مسلح آنچنان بالا باشد که دشمن در محاسبات خود به این نتیجه برسد که هزینه جنگ برای او بسیار بالاست و از جنگ پشیمان شود.

 

سیاری با اشاره به توطئه‌های استکبار جهانی علیه ایران گفت: دشمن ما برای اینکه دوباره به کشور ما برگردد از هیچ اقدامی صرف‌نظر نکرده و در چند سال گذشته هم در شرق و غرب کشور ما عملیات نظامی انجام داده تا با این تهدیدات ما را بترساند و وادار به کاری کند که او می‌خواهد و به همین دلیل همواره از گزینه‌های روی میز سخن گفته‌اند.

 

وی با بیان اینکه دشمن از توانمندی‌های دفاعی ایران ترس دارد، خاطرنشان کرد: دشمنان روی ایمان، اعتقادات و شهادت‌طلبی مردم ما حساب می‌کند و می‌داند که اگر دست از پا خطا کند ضربات سختی خواهد خورد.

 

معاون هماهنگ‌کننده ارتش تاکید کرد: تا زمانی که مردم و جوانان ما آماده دفاع از کشور باشند دشمن نمی‌تواند اقدام موثری علیه کشور ما داشته باشد اما اگر از آمادگی برای دفاع از کشور غافل شویم مطمئن باشید که آنها دست از جنایات و توطئه‌ها برنمی‌دارند.

 

امیر سیاری وظیفه نیروهای مسلح را تامین امنیت و دفاع از تمامیت ارضی کشور دانست و گفت: در نیروهای مسلح تجهیزات و تسلیحات مختلفی برای انجام وظایف محوله وجود دارد اما این به برکت انقلاب اسلامی است که برای تهیه تجهیزات مورد نیاز دفاع روی پای خود ایستاده‌ایم و نیازی به کسی نداریم.

 

وی با اشاره به جایگاه نیروهای وظیفه در نیروهای مسلح یادآور شد: قسمت بزرگی از بدنه نیروهای مسلح را سربازان وظیفه تشکیل می‌دهند که به دلیل نیرو و نشاط جوانی یک شادابی و کارآمدی را در کنار نیروهای کادر و آموزش‌دیده برای نیروهای مسلح به همراه دارد.

 

معاون هماهنگ‌کننده ارتش ادامه داد: جوانان ما به سربازی می‌آیند که آمادگی و آموزش‌های لازم را کسب کنند تا در صورت نیاز بتوانند به بهترین نحو ممکن از کشور دفاع کنند.

 

سیاری جامعه‌پذیری و تربیت جمعی را یکی دیگر از اهداف آموزش در دوره سربازی دانست و افزود: دوره مقدس سربازی حداقل‌های آمادگی برای دفاع از کشور را به سربازان وظیفه می‌آموزد.

 

وی با اشاره به رعایت کامل اصول بهداشتی در پادگان‌ها، گفت: با توجه به اسناد و مدارک موجود و بعد از یک سال از شیوع ویروس کرونا در کشور، ثابت شده که مراکز نظامی از سالم‌ترین مراکز هستند و کمترین مسئله را در این خصوص داشته‌اند.

 

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با اشاره به اقدامات نیروهای مسلح در مقابله با کرونا در کشور تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران و سایر نیروهای مسلح از اولین روز شیوع ویروس کرونا در کشور به میدان مقابله با کرونا و خدمت‌رسانی به مردم آمدند و همچنان با قدرت و ظرفیت بالا در حال ارائه خدمات به مردم تا پایان کرونا هستند و خواهند بود.

 

منبع: ایرنا

نیروهای مسلح سربازی ایران   اخبار برگزیده
  

همه توان دولت متمرکز بر خرید واکسن است/ واکسیناسیون به معنی مصونیت نیست/ همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیمرئیس جمهور، گفت: امروز همه توان دولت متمرکز بر خرید واکسن است، شرایط ما به گونه‌ای است که هر مقدار که بتوانیم واکسن را تهیه می‌کنیم. البته همه مردم ما می‌دانند واکسن امروز مشابه ماسک در روزهای اولیه بیماری است. همانطور که در روزهای ابتدایی بر سر ماسک دعوا و درگیری بود، محموله‌ها را در فرودگاه توقیف می‌کردند. اکنون همان شرایط برای واکسن ایجاد شده است.
ایلنا دولت دوازدهم دولت خبرنگار 

  

بایدن: ریاض برای تعامل با واشنگتن باید با نقض حقوق بشر مقابله کندرئیس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای گفت که ریاض برای تعامل با واشنگتن باید با نقض حقوق بشر مقابله کند.
۵۵ آنلاین ریاض واشنگتن پست واشنگتن 

  

علی مطهری در انتخابات 1400 به چه کسی رای می دهد؟/ ظریف به درد ریاست جمهوری نمی خورد/ با رئیس جمهور شدن یک روحانی مخالفمعلی مطهری گفت: آقای ظریف به درد وزارت خارجه می‌خورد نه ریاست جمهوری. آقای ظریف هم استقامت لازم در برابر دخالت‌های خارج از دولت را ندارد. کسی باید بیاید که محکم و مقتدر در مقابل این دخالت‌ها بایستد تا هرکسی کار خود را انجام بدهد
اقتصادنیوز علی مطهری ریاست جمهوری رئیس جمهور 

  

روحانی به مردم برای عید 1400رییس جمهور: همه ما دلمان میخواهد شب عید شب آرامی برایمان باشد.
گسترش 

  

انتقاد کارشناس آمریکایی به تعلل بایدن در بازگشت به برجامکارشناس آمریکایی توییتی در مورد برجام منتشر کرد.
ایلنا دولت ایران دیپلماسی 

  

خبر جدید از نتیجه برررسی لوایح FATF در مجمعدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در حال حاضر و برای تصویبFATF پیشنهاد لازم از کمیسیون های مجلس به صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده است، گفت: فعلا سه -چهار پیشنهاد در رابطه با اف ای تی اف توسط مجلس به مجمع تشخیص ارسال شده که پس از بررسی در نهایت مشخص خواهد شد کدام پیشنهاد رأی خواهد آورد.
مثلث ازدواج مجمع تشخیص مصلحت نظام شورای نگهبان 

  

به هر قیمتی در انتخابات شرکت نمی‌کنیمسخنگوی نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان گفت: اگر به کاندیدا رسیدیم اما رد صلاحیت شد، خواهیم گفت؛ کاندیدا نداریم.
فردا انتخابات مجلس اصلاح طلبان رئیس جمهور 

  

افشاگری عموی علی انصاریان درباره رابطه علی پروین و انصاریان + عکس دردآورشیخ حسین انصاریان عموی مرحوم علی انصاریان از رفقای قدیمی علی پروین است.
خانه فوتبال علی پروین حسین انصاریان پرسپولیس 

  

جو بایدن، رئیس‌جمهوری امریکا، گفته با حمله هوایی بامداد جمعه به سوریه بنا داشته به ایران بگوید: «اعمال شما بدون پاسخ نخواهد ماند. حواس‌تان را جمع کنید.»
نامه نیوز ایران یارانه رئیس جمهور 

  

حضرت آیت‌الله چرا سلیقه شخصی‌تان را بنام دین و اسلام مظلوم مطرح می‌کنید؟متاسفانه با تأثیر فرهنگ غرب زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند، در لایه اول زندگی که صمیمیت بین زن و شوهر حاکم است اگر همدیگر را با اسم کوچک صدا بزنند مانعی ندارد، اما در لایه دوم که لایه ظاهری زندگی است باید حرمت زن و شوهر حفظ شود.
مستقل‌آنلاین ایران ترامپ فرانسه 

  

اسفند 99 برای خرید خودرو بهتر است یا اوایل 1400؟رفت و برگشت های قیمت خودرو برای بسیاری از خریداران واقعی خودرو که قصد خرید خودرو برای مصرف و نه فروش در آینده را دارند نوعی دودلی برای ورود به بازار خودرو ایجاد کرده است. بررسی سیگنال های موجود در بازار خودرو تا حدی می تواند پاسخگوی این سوال باشد که الان برای خرید خودرو بهتر است یا اوایل سال آینده؟
خودروتک خودرو بازار خودرو سود 

  

جزئیات 2 طرح فروش خودرو همزمان سایپا از امروز + قیمت هادو طرح فروش فوق‌العاده خودرو و پیش فروش محصولات سایپا در قالب طرح عید تا عید از امروز شنبه آغاز می‌شود.
خودروتک خودرو بازار خودرو سایپا 

  

ادامه سقوط بیت کوینسقوط بیت کوین در بازار جهانی ادامه‌دارد.
مملکت‌آنلاین قیمت بیت کوین بیت کوین قیمت 

  

واکنش غیرمنظره بانک مرکزی به دفتر رئیس جمهوربانک مرکزی ایران در توییتی به برخی شائبه‌ها درباره دستکاری قیمت ارز توسط دولت و بانک مرکزی پاسخ داد.
گسترش بانک مرکزی بانک رئیس جمهور 

  

سقوط ادامه‌دار بیت کوین در بازار جهانیاقتصادنیوز :در ممعاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت هر توکن بیت کوینبیش از 8 درصد ریخت.
اقتصادنیوز بیت کوین قیمت 

  اخبار داغ
  

250هزار دوز واکسن کرونا اهدایی چین به تهران می‌رسدسخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: ظرف امشب و فردا محموله 250هزار دوز واکسن کرونا، اهدایی دولت و ملت چین وارد تهران خواهد شد.
۵۵ آنلاین چین تهران دارو 

  

تاکنون 70 جهش ویروس کرونا در ایران شناسایی شده استرئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تا امروز، افزون بر 70 جهش در ایران شناسایی شده است.
برنا ویروس ایران روابط عمومی 

  

دولت ، متولدین سال 1400را سهامدار بورس میکندنمایندگان مجلس دولت را مکلف به تخصیص یک درصد از یک دوازدهم هزینه‌های شرکت‌های دولتی به متولدین سال 1400 جهت خریداری واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس کردند.
۵۵ آنلاین دولت مجلس شورای اسلامی هزینه 

  

غیبت مهاجم مشکوک به کرونای پرسپولیس مقابل سایپاغیبت یک بازیکن پرسپولیس مقابل سایپا قطعی شد
خانه فوتبال بنیامین بهادری پرسپولیس سایپا 

  

متولدان سال 1400 سهام‌دار بورس می‌شوندنمایندگان مجلس در جلسه علنی عصر امروز (شنبه 9 اسفندماه) و در ادامه بررسی جزییات لایحه بودجه 1400 دولت را مکلف کردند که برای متولدان سال 1400 منابعی را جهت خریداری واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری پذیرفته شده در بورس اختصاص دهد.
اعتماد سهام مجلس شورای اسلامی بودجه 

  

فوری/ خبر مهم بورسی برای متولدین سال آیندهنمایندگان مجلس دولت را مکلف کردند یک درصد از یک دوازدهم هزینه‌های شرکت‌های دولتی را به متولدین سال 1400 جهت خریداری واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس اختصاص دهد.
گسترش مجلس شورای اسلامی دولت هزینه 

  

ردیابی یک شاخه جدید ویروس کرونا در نیویورک!دو گروه از محققان در بررسی های جداگانه ای شاخه جدیدی از ویروس کرونا ردیابی کرده اند که در شهر نیویورک شایع شده است.
برنا ویروس نیویورک 

  

متولدین سال 1400 سهامدار بورس می‌شوندنمایندگان مجلس دولت را مکلف به تخصیص یک درصد از یک دوازدهم هزینه‌های شرکت‌های دولتی به متولدین سال 1400 جهت خریداری واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس کردند.
ایلنا مجلس شورای اسلامی دولت هزینه 

  

پیش بینی آینده قیمت دلاردبیرکل کانون صرافان درباره وضعیت فعلی بازار ارز گفت: اکنون در بازار خریداری وجود ندارد و بازار ارز مستعد آن است که با تحقق اخبار مثبتی در زمینه آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده و رفع تحریم‌ها به سمت کاهش قیمت قابل توجهی حرکت کند.
گسترش قیمت دلار ارز