مهر   |  علمی  |  

صادرات سامانه راهبری جراحی مغز

دکتر ابراهیم نجف زاده مدیر آموزش یک شرکت دانش بنیان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: در این شرکت دانش بنیان، نویگیشن جراحی مغز یا سامانه راهبری جراحی‌های مغز با استفاده از تصویر را طراحی کردیم و به تولید رساندیم. وی با بیان اینکه دستگاه نویگیشن مغزی که در این شرکت طراحی کردیم برای عملهای جراحی مختلف مرتبط با مغز قابل کاربرد است، گفت: این دستگاه برای جراحی انواع تومورهای مغزی،…

صادرات سامانه راهبری جراحی مغز

دکتر ابراهیم نجف زاده مدیر آموزش یک شرکت دانش بنیان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: در این شرکت دانش بنیان، نویگیشن جراحی مغز یا سامانه راهبری جراحی‌های مغز با استفاده از تصویر را طراحی کردیم و به تولید رساندیم.

وی با بیان اینکه دستگاه نویگیشن مغزی که در این شرکت طراحی کردیم برای عملهای جراحی مختلف مرتبط با مغز قابل کاربرد است، گفت: این دستگاه برای جراحی انواع تومورهای مغزی، جراحی سینوس و قاعده جمجمه، نمونه برداری‌های مغزی و ستون فقرات به عنوان یک هدایتگر جراح مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گفته نجف زاده، این سامانه راهبری جراحی ایرانی با بکارگیری فناوری‌های پیشرفته پردازش و نمایش تصاویر پزشکی توأم با موقعیت یابی بلادرنگ ابزار جراحی، قادر است فرآیندهای جراحی را برای جراح با اطمینان و دقت بالا هدایت کند.

وی گفت: چنین دستگاه‌هایی این امکان را به جراح می‌دهند که از طریق ردیابی بلادرنگ ابزار در حین جراحی، جزئیات داخل بدن بیمار مانند ساختارهای پیچیده مغزی، قسمتهای عمقی حفره بینی، قاعده جمجمه و یا ساختار در هم تنیده مهره‌های ستون فقرات را به‌صورت سه بعدی مشاهده کنند.

وی افزود: با استفاده از این سیستم‌ها، جراح به خوبی می‌تواند مراحل جراحی را به‌صورت دیداری تحت کنترل داشته باشد و محل شروع و اتمام بافتهای سالم، تومورها و سایر نقاط حساس را تشخیص دهد.

وی با اشاره به مزیت سامانه‌های راهبری جراحی گفت: به دلیل دقتی که این دستگاه‌ها فراهم می‌کنند، جراحان قادر به برنامه ریزی دقیق‌تری برای اعمال جراحی هستند. این برنامه ریزی شامل تعیین بهترین نقطه برش، مسیر مطلوب برای رسیدن به منطقه مورد نظر و اجتناب از برخورد با ساختارهای حیاتی می‌شود.

مدیر آموزش شرکت دانش بنیان با تاکید بر اینکه این دستگاه مانند جی پی اس عمل می‌کند و محل جراحی را برای جراح از حالت دید کورکورانه در می‌آورد، عنوان کرد: در حال حاضر شرکتهای آمریکایی و آلمانی این دستگاه را ساخته اند و اکنون نمونه‌های امریکایی موجود در ایران عملاً بلااستفاده و در انبار بیمارستانها هستند زیرا نیاز به تعمیرات دارند.

نجف زاده خاطر نشان کرد: اما در این شرکت، نویگیشن یا سامانه راهبری جراحی که طراحی کردیم کاملاً با کسب دانش فنی بومی سازی شده و اکنون در بیمارستان‌ها قابل استفاده است.

وی در خصوص میزان تولید آن گفت: تاکنون این دستگاه ایرانی در 80 بیمارستان داخل کشور و در بیش از 6 هزار مورد جراحی توسط 150 جراح مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی در خصوص صادرات دستگاه گفت: صادرات نویگیشن ایرانی به روسیه، آلمان و اکوادور انجام گرفته و بنا داریم به ترکیه نیز صادر کنیم و در حال رایزنی هستیم.

نجف زاده با بیان اینکه اکنون در مرحله‌ای هستیم که دستگاه در مراکز مختلف همچون بیمارستان‌ها استفاده می‌شود، گفت: همچنین خدماتی برای آموزش استفاده به جراحان نیز ارائه می‌دهیم.

مدیر آموزش این شرکت دانش بنیان گفت: بیمارستان و کلینیک‌هایی که در آن جراحی دقیق ستون فقرات و مغز انجام می‌گیرد می‌توانند از این دستگاه علاوه بر آموزش نیز در محل بیمارستان یا کلینیک بهره ببرند.

وی با اشاره به توسعه این محصول گفت: اکنون در صدد هستیم با فیدبک هایی که از جراحان مختلف می‌گیریم به حوزه ارتوپدی نیز وارد شویم و دستگاه راهبری جراحی این بخش را طراحی کنیم.

نجف زاده با بیان اینکه نرم افزارهای طراحی شده به همراه این دستگاه را نیز خودمان طراحی کرده ایم، گفت: در حال ورود به جراحی‌های مختلف دیگر هستیم؛ امید داریم تا پایان سال سامانه راهبری را برای ستون فقرات طراحی کنیم.

وی افزود: از این دستگاه نویگیشن به عنوان دستگاه راهبری جراحی با استفاده از تصویر نیز یاد می‌شود.

مدیر بخش آموزش این شرکت دانش بنیان ادامه داد: اکنون دستگاه برای آموزش به جراحان در مرکز مهارتهای پیشرفته بالینی ایران در بیمارستان امام خمینی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جراحی جراحی مغز مغز   اخبار برگزیده
  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو 

  

شرایط تهران وخیم است/ عقب افتادگی 14 روزه واکسیناسیون باید جبران شود/ پاسخ به ادعای بی‌تاثیر بودن ماسک در برابر دلتا/ احتمال ابتلای 30 درصد واکسینه شده‌ها به کرونافرمانده قرارگاه ستاد کرونای استان تهران گفت: امکان دارد 30 درصد افرادی که واکسینه شدند، به بیماری مبتلا شوند، بنابراین به افرادی که در اماکن پرخطر تردد دارند، توصیه می‌شود از دو ماسک استفاده کنند.
ایلنا تهران دانشگاه تهران واکسیناسیون 

  

ده سال پیش خشکی هورالعظیم را پیش‌بینی کردیم/ چگونه پراب‌ترین استان ایران خشکید؟!محمدرضا فرطوسی می‌گوید: مستند «ایران، جنوب غربی» در آن سال‌ها کمتر دیده شد، زیرا ما در فیلم چند موضوع را مطرح می‌کنیم مثلا اشاره می‌کنیم بحران گرد و غباری که خوزستان را گرفته بود منشاء آن خشک شدن هورالعظیم است درحالیکه در آن زمان به این‌ها می‌گفتند ریزگردهای عربی و معتقد بودند که از کربلا و عراق می‌آید.
ایلنا ایران تهران شیراز 

  

دفاع اصولگرایان از بیت کوین/ به این روش،تحریم ها را دور می زنیمسایت اصولگرای مشرق نوشت: تحریم های ظالمانه ایالات متحده آمریکا ایران را در شرایطی قرار داده است که امکان تبادلات مالی را برای اشخاص، نهادها و شرکت های مرتبط با جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان سخت و پیچیده کرده است.
اقتصادنیوز اصولگرایان بیت کوین ایران 

  

عرضه 3 خودرو از سوی سایپا / جانشین خودرو تیبا مشخص شدامسال برای بازار خودروهای داخلی سال بهتری نسبت به دو سال گذشته خواهد بود و ایران خودرو و سایپا محصولات جدید خود را به بازار می فرستند.
خودروتک ایران خودرو خودرو سایپا 

  

خیلی فوری : قرار شد آب در این مناطق تهران جیره‌ بندی شود ؟مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: جیره بندی آب در تهران بستگی به میزان مصرف ساکنان این منطقه دارد.
مستقل‌آنلاین درمان تهران موفقیت 

  

رهبر انقلاب درباره خوزستان چه گفته بودند؟نگاهی به تاکیدات چندباره رهبر انقلاب به مسئولان اجرایی درخصوص مشکلات و نیازهای خوزستان که در چند مقطع در 25 سال اخیر مطرح شده، این سوال را پیش می‌آورد که چه کسانی با بی‌توجهی به این تذکرات، مسبب وضعیت امروز این استان شده‌اند؟
مثلث رهبر انقلاب استان خوزستان اهواز 

  

احتمال بازگشایی سفارتخانه‌های ایران و عربستان در آینده نزدیکیک منبع آگاه با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف سیدابراهیم رئیسی پیش از نیمه مرداد گفت: ایران از عربستان برای حضور در این مراسم دعوت کرده است و به نظر می‌رسد سعودی‌ها هم نظر موافق خود را اعلام کرده باشند.
نامه نیوز ایران ایران و عربستان نوید محمدزاده 

  

اگر آقایان مخالفت نمی‌کردند تحریم‌ها برداشته شده بودرئیس جمهوری در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی نفت گغت: اگر قانون مجلس نبود تحریم ها قبل از عید برداشته شده بود. قانون مجلس اجازه نداد تحریم‌ها را برداریم.
مستقل‌آنلاین سازمان تامین اجتماعی دولت یازدهم نفت 

  

شرایط جدید تبدیل حواله های ایران خودرو منتشر شدشرایط طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات مرداد 1400 اعلام شد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

تنش ها بین ایران و عربستان سعودی | ایران بر اساس مواضع ضد امپریالیستی خود قصد دارد امریکا را از خاورمیانه اخراج کندبسیاری در ایالات متحده معتقدند که به دلیل در اختیار داشتن نفت و گاز شیل، برای واشنگتن اهمیتی ندارد که چه اتفاقی در خلیج فارس می افتد. اما این یک خیال خام است. ایالات متحده به یک بازار جهانی انرژی قابل اعتماد نیاز دارد. این امنیت نیز به نوبه خود به ثبات در منطقه خلیج فارس بستگی دارد. من اعتقاد ندارم که ایالات متحده به زودی منطقه خلیج فارس را به طور کامل رها کند.
۵۵ آنلاین سهام ایران انقلاب اسلامی ایران 

  

چه کسی جایگزین ظریف در برجام می شود؟در تهران حرف های مختلفی در این رابطه شنیده می شود در حالی که به نظر می رسد در پایتخت های غربی و امریکا نیز موضع واحدی نسبت به مذاکرات وجود ندارد. تا به این لحظه کسی دقیق نمی داند موضع نهایی امریکایی ها و اروپایی ها برای احیای برجام چیست و آیا واقعا به آنچه در تهران، وزارت امور خارجه درباره آخرین روند گفت وگوهای احیای برجام در وین به مجلس گزارش داده است، پایبند خواهند ماند یا خیر.
مثلث سید محمد خاتمی تهران پایتخت 

  

انگلیس هشدار داد: مهلت مذاکرات وین نامحدود و ابدی نیستوزیر امور خارجه انگلیس تصریح کرد که دولت لندن همسو با موضع ایالات متحده آمریکا از ایران می‌خواهد که به میز مذاکره برگردد تا اطمینان حاصل شود که «می‌توانیم درباره بازگشت به برجام به نتیجه برسیم.»
اقتصادنیوز انگلیس وین دولت 

  اخبار داغ
  

بورس امروز سبز پوش شدبورس اولین روز بعد از تعطیلات را مثبت شروع کرد.
مثلث تعطیلات کیمیا علیزاده وزن 

  

اخبار زنده المپیک: شوک به کاروان ایران/ تست کرونای دونده ایرانی مثبت شدایرنا: تست کرونای دونده المپیکی ایران مثبت شد و بدین ترتیب این دونده نتوانست همراه سایر دوومیدانی کاران ایرانی به المپیک اعزام شود.
خانه فوتبال المپیک کمیته ملی المپیک حامد بهداد 

  

بورس امروز 4 مرداد 1400/ ​رشد 2 هزار واحدیبورس تهران معاملات امروز دوشنبه 4 مرداد 1400 را با رشد 2 هزار و 681 واحدی آغاز کرد.
برنا بورس تهران تهران 

  

بازارگردانی یک نماد بورسی از فرداعملیات بازارگردانی شرکت توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان از فردا(سه‌شنبه) در بورس تهران آغاز می‌شود.
اقتصادنیوز حمل و نقل بورس تهران تهران 

  

سود تقسیمی شرکت‌های بورسیاولین ماه از فصل گرم سال برای بورس‌بازان گرمای بیشتری داشت. ماهی که شاهد ترافیک برگزاری مجامع سالانه بودیم. نگاهی به سامانه کدال نشان می‌دهد سهامداران بیش از 400 شرکت سهامی به صورت حضوری یا مجازی برای بررسی صورت‌های مالی سال 99 دور هم گرد آمدند. در این میان بنگاه‌های بورسی و فرابورسی به طور متوسط اقدام به تقسیم سود 55 درصدی میان سهامداران خود کردند...
۵۵ آنلاین سود شرکت فولاد ماه 

  

جزییات جهش «لامبدا» کرونا / هنوز به قله پیک پنجم نرسیدیمعضو کمیته علمی کووید19 ضمن ارائه توضیحاتی درباره جهش جدید ویروس کرونا، در عین حال شرایط کرونا در کشو
خبرفوری ویروس درمان ایران 

  

روز سرنوشت ساز برای سکه بازان /پیش بینی قیمت سکهاقتصادنیوز: قیمت سکه مدت هاست که توان عبور از محدوده مقاومتی 10 میلیون و 800 هزار تومان را از خود نشان نداده است و همین مساله موجب می شود که بازیگران سنتی بازار انتظار افزایش فروش ها در ابتدای روز دوشنبه را داشته باشند.
اقتصادنیوز قیمت 

  

بیمار کرونایی چه زمانی باید «سی تی اسکن» دهد؟استاد بیماری‌های ریوی گفت: سی تی اسکن در بیماران کرونایی باید زمانی انجام شود که فرد دچار علائمی شده
خبرفوری ویروس سرماخوردگی سلامت 

  

پیش بینی روند بورس هفته اول مرداددر هفته گذشته شاخص کل بورس در مجموع 5 هزار و 782 واحد بالا آمد و به رقم یک میلیون و 311 هزار واحد رسید. بدین ترتیب بورس پنجمین هفته‌ای صعودی را پشت سر گذاشت، آیا این روند تداوم خواهد داشت؟
۵۵ آنلاین شاخص سود سرمایه 

  

یک خبر بد/ مهدی پیرجهان به علت کرونا المپیک توکیو را از دست داددبیر فدراسیون پزشکی ورزشی و عضو کادر سرپرستی کاروان ایران در بازی‌های المپیک توکیو اعلام کرد که ملی
خبرفوری المپیک ایران بازی 

  

بورس بازانی که بی خیال سودهای خرد شدند!طبق آخرین آمار حدود 320 شرکت تا 31 تیرماه، مجامع عمومی عادی سالیانه خود را برگزار کردند و تا هشت ماه فرصت دارند سود تعیین شده در مجمع را به دست سهام داران خود برسانند. فرایندی به نظر ساده که به دلیل پایبندی برخی شرکت ها به روش های سنتی واریز سود، بسیاری از سهام داران عطای دریافت سود عمدتا ناچیز را به لقای آن می بخشند.
گسترش پول آموزش دولت 

  

قدرت پیک پنجم را دستکم گرفتیم/ کرونا در تعطیلات جان گرفت! به گزارش خبرنگار مهر، پیک پنجم کرونا به سرعت در حال تاخت و تاز است و هر روز شاهد افزایش موارد ابتلاء و مرگ‌های کرونایی در کشور هستیم. به طوری رکورد بیشترین موارد ابتلاء در یک شبانه روز در همین پیک پنجم اتفاق افتاد. زیرا، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور تا کنون، آمار ابتلاء در یک شبانه روز به بیش از 27 هزار مورد نرسیده بود. همین موضوع نشان می‌دهد که قدرت سرایت دلتا نسبت به…
مهر تهران درمان تعطیلات