کشور در تامین کالاهای اساسی هیچ مشکلی ندارد

در هفت دهک بیش از هزینه ای که به مردم تحمیل شده یارانه پرداخت شده و در دهک های پایین ممکن است هزینه‌هایی از جیب دهک‌های 9 و 10 باشد که ما سعی کردیم از دهک 9 نباشد.

کشور در تامین کالاهای اساسی هیچ مشکلی ندارد

معاون اول رئیس جمهور گفت: کشور نه تنها در تامین کالاهای اساسی هیچ مشکلی ندارد باید متذکر شد که دولت سیزدهم در تامین منابع مالی تهیه کالاهای اساسی خوب عمل کرد.

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور عصر جمعه در بازدید از انبار مرکزی شهید آیت الله مدرس در شهرستان رباط کریم که با حضور وزیر جهاد کشاورزی و استاندار تهران و فرماندار رباط کریم همراه بود درباره بحث تامین کالاهای اساسی گفت: دو موضوع موجودی فراوانی کالاها در انبارها و قیمت کالاها که برای دولت مهم بود و به طور کلی باید در نظر گرفته می شد و همچنین موضوع مهمی که قیمت ها در دنیا تغییر کرده و این وضعیتی که در منطقه است مشکلاتی را در قیمت محصولات ایجاد کرده است قیمت های کالاهای اساسی تعیین شد.

وی افزود: در راستای پیشگیری از ایجاد مشکلات ناشی از این طرح معظم اقتصادی دولت ، پیش بینی های بسیار خوبی همکاران ما در دولت و وزارت جهاد کشاورزی انجام داده بودند و همچنین تامین مالی مناسب که برای تهیه کالا ها شده بود به کشور خیلی کمک کرد، بطوریکه ما نه تنها در تامین کالاهای اساسی هیچ مشکلی نداریم و همچنین در تامین مالی  تهیه کالا های اساسی  خوب عمل کردیم.

مخبر گفت: ما در تامین کالاهای وابسته به این کالای اساسی هم هیچ مشکلی نداریم یعنی در تولید مرغ روغن و تخم مرغ و موارد مشابه دارای ذخایر بسیار خوبی هستیم و ما در تعیین قیمت ها هم حداقل افزایش قیمتی که میسر بود را به دلیل این موارد که عرض شد از جمله مشکلات منطقه ای و جهانی را انجام دادیم.

معاون اول رئیس جمهور گفت: همچنین در آزادسازی و متناسب سازی و جهت دار کردن ارز های یارانه از جمله 4200 تومانی ناچار بودیم و این زیر نظر قانون بود و باید این هدفمندی و آزاد سازی را اجرا می کردیم ، این کار در اختیار خود دولت نبود که انجام بدهد یا ندهد ، الزامات بودجه ای بود که باید این کار انجام می گرفت .

 مخبر ادامه داد: همکاران ما در دولت در اینجا محاسبات دقیقی انجام دادند یعنی اینکه کالاهایی مانند مرغ شیر روغن چه قیمتی داشته باشه را با توجه به تحلیلی که روند اقتصادی و الزامات و عواملی که روی قیمت های اقلام اثر داشت را بررسی و این قیمت ها تعیین شد.

وی افزود: نکته ای که مردم باید بدانند این است که در سهمیه و یارانه‌ای که به مردم پرداخت شد باز بر همین اساس بود یعنی محاسبه شده است این افزایش قیمت ها روی هزینه های سبد مردم که چه تاثیری دارد و بر اساس آن این قیمت ها  تعیین شده است.

مخبر در پایان گفت: در هفت دهک بیش از هزینه ای که به مردم تحمیل شده یارانه پرداخت شده و در دهک های پایین ممکن است هزینه‌هایی از جیب دهک‌های 9 و 10 باشد که ما سعی کردیم از دهک 9 نباشد .

منبع: عصر ایران

کالاهای اساسی هزینه افزایش قیمت   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه