اینترنت عامل اصلی شیوع کرونا ؟ + جزئیات

در این گزارش با بررسی تئوری توطئه اینترنت 5G و ویروس کرونا، ارتباط آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

اینترنت عامل اصلی شیوع کرونا ؟ + جزئیات

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، هنگامی که صحبت از تئوری توطئه می‌شود، ما باید به عجیب‌ترین چیز‌های موجود در جهان فکر کنیم. این تئوری‌ها به قدری عجیب هستند که اصلا نمی‌توان در حالت عادی به آن‌ها فکر کرد. از انواع آن می‌توان به تئوری‌های پاگنده، زمین مسطح، آدم فضایی‌ها در دولت آمریکا و واکسن اشاره کرد.

اما این بار قرعه به نام دو گزینه مشهور این روز‌ها افتاده است. مطمئنا نام ویروس کرونا و اینترنت نسل پنجم (5G) را شنیده‌اید. شاید در نگاه اول به نظر شما این دو هیچ قسمت مشترکی با یکدیگر نداشته باشند، اما باید به شما بگوییم از دید یک نظریه پرداز توطئه حتی این دو نیز می‌توانند مرتبط باشند.

سال 2020 تا همین حالا نیز مملو از اتفاقات بد و غیرقابل پیش‌بینی بوده و وجود چنین نظریه‌های عجیبی می‌تواند همه چیز را بدتر از گذشته کند. در این گزارش سعی داریم با بررسی نظریه‌های مطرح شده، آن‌ها را اعتبارسنجی کرده و از کارشناس مربوطه نیز سوال‌هایی در این باره بپرسیم.

تئوری توطئه اینترنت 5G و ویروس کرونا

ابتدا باید برای شما به طور خلاصه تئوری ارتباط اینترنت 5G و ویروس کرونا را توضیح دهیم. با توجه به گفته‌های نظریه پردازان توطئه، اشعه EMF ناشی از برج‌های سلولی تازه مستقر شده 5G، باعث ایجاد انواع آسیب به بدن انسان شده و پیشرفت گسترده فناوری سلولی موجب پایانی عذاب‌آور برای انسان می‌شود. اما این فقط نیمی از معادله است. نظریه پردازان توطئه سوگند می‌خورند که 5G ظاهراً به طور مستقیم با گسترش جهانی COVID-19 مرتبط است.

در ادامه این نظریه گفته می‌شود که دلیل استقرار زیرساخت‌های 5G در سراسر جهان بدون هیچ‌گونه محدودیت عمومی، واکسن کرونا است که بیل گیتس به طور پنهانی در حال تولید آن است. ظاهراً این واکسن حاوی نانوذرات و تراشه‌هایی است که به او امکان می‌دهد به لطف آن جهان را کنترل کند. اگر این کافی نباشد، اشعه 5G برای سرخ کردن مغز شما کافی تلقی می‌شود.

نظریه شماره 1 اینترنت 5G موجب گسترش ویروس کرونا می‌شود

همین ابتدا باید بگوییم که این نظریه درست نیست. هیچ شواهدی وجود ندارد که ثابت کند زمینه‌های الکترومغناطیسی، سیگنال‌های رادیویی یا سلولی به گسترش ویروس میکروسکوپی SARS-CoV-2 کمک می‌کند.

اکنون نظریه پردازان توطئه به سرعت می‌گویند که مرگ‌و‌میر ناشی از ویروس کرونا در مناطق استقرار گسترده زیرساخت‌های 5G است. خب این مسئله می‌تواند معنی داشته باشد، اما نه بدان شکلی که این افراد می‌خواهند. ویروس کرونا در مکان‌هایی که جمعیت بیشتری دارد، افراد بیشتری را بیماری می‌کند. همچنین چگالی بالای جمعیت برای احداث زیرساخت‌های 5G در اولویت قرار دارد. در ادامه نقشه مقایسه مکان‌های وجود اینترنت 5G و ویروس کرونا را مشاهده می‌کنید:

نظریه شماره 2 همه‌گیری COVID-19 به عنوان پوششی برای ساخت زیرساخت‌های 5G به صورت "مخفیانه" مورد استفاده قرار گرفته است

در این نظریه، باز هم هیچ منطقی دیده نمی‌شود. تصور کنید که این نظریه نیز از ذهن کسانی می‌آید که معتقدند در واکسن‌ها نانوذراتی وجود دارند که می‌توان به وسیله آن‌ها ذهن افراد را کنترل کرد. مطمئناً، زمان استقرار زیرساخت‌های 5G و همه‌گیری COVID-19 صرفاً یک تصادف بوده است.

نظریه شماره 3 اینترنت 5G مغز ما را سرخ کرده و باعث سرطان می‌شود

نه این طور نخواهد شد؛ نه تنها به این دلیل که FDA چنین می‌گوید، بلکه به این دلیل که از نظر علمی نیز این مسئله صحیح نیست. تمام ارتباطات بی‌سیم توسط پرتو‌های غیر یونیزه انجام می‌شود که انرژی کافی برای لرزش اتم‌ها را ندارد. از طرف دیگر، تشعشع یونیزه انرژی کافی دارد که نه تنها در اتم‌ها و مولکول‌ها لرزش ایجاد کرده بلکه آن‌ها را یونیزه کند. این امر می‌تواند منجر به تغییرات نامطلوب در ساختار DNA و در نهایت منجر به سرطان شود. چند نمونه از پرتو‌های یونیزان چیست؟ از نمونه‌های آن می‌توان به اشعه ایکس، پرتو‌های گاما و اشعه ماوراء بنفش، مانند تابش خورشید اشاره کرد.

حتی مایکروویو‌ها، که می‌توانند در هنگام مواجهه از نظر جسمی شما را گرم کنند، در دراز مدت مضر نیستند، زیرا پوست ما به عنوان سدی عمل می‌کند که اجازه نمی‌دهد آب سلول‌های ما را تحریک کند. جمجمه و پوست انسان، هر دو مانع آسیب رسیدن به ما می‌شوند. پوست به عنوان نوعی سد عمل می‌کند که به طور کامل اشعه را کاهش می‌دهد و از اندام‌های داخلی و بافت‌ها در برابر هرگونه اثرات مضر محافظت می‌کند. اگر قصد دارید بدون جمجمه و پوست خود از خانه بیرون بروید، ممکن است واقعاً در معرض خطر قرار بگیرید. این نظریه نیز مانند گزینه‌های بالایی بدون اثبات علمی است. اگر قرار است چیزی را قبول کنیم باید بتوان آن را از نظر علمی اثبات کرد.

نظریه شماره 4 اینترنت 5G پرندگان را می‌کشد

نه، 5G پرندگان را نمی‌کشد. هیچ پشتوانه علمی برای این نظریه توطئه وجود ندارد. همان طور که جو کیرشووینک، بیوفیزیست در موسسه فناوری کالیفرنیا، گفت: "انتشار امواج رادیویی بالاتر از 10 مگاهرتز از آنتن‌های انتقال رادیویی (از جمله برج‌های تلفن همراه) به پرندگان آسیب نمی‌رساند." در اکثر مواردی که مرگ و میر پرندگان مشاهده شده است، می‌توان دلیل را در مسائل طبیعی ردیابی کرد.

برای مثال در اوایل شیوع ویروس کرونا، تعداد زیادی از پرندگان در رم ایتالیا با هم مردند. جمعیت ضد 5G به سرعت این مسئله را با اینترنت نسل پنجم مرتبط دانستند. اما متاسفانه باید به آن‌ها بگوییم که دلیل مرگ این دسته پرندگان طوفانی بود که درختی را به زمین انداخت و منجر به مرگ ناگوار آن‌ها شد.

مصاحبه با مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل مخابرات

خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان برای اطمینان حاصل کردن از اطلاعات بررسی شده درباره ارتباط اینترنت 5G و ویروس کرونا با محمدرضا بیدخام، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل مخابرات، مصاحبه کرده است. در مصاحبه انجام شده سوالات متعددی پرسیده شد که در ادامه خلاصه‌ای از آن را مطالعه می‌کنید.

محمدرضا بیدخام در جواب به سوال خبرنگار ما درباره رابطه ویروس کرونا با اینترنت 5G گفت:

"اصلا چیزی در این زمینه اثبات نشده است. تا جایی که ما اطلاع داریم این دو مسئله نمی‌توانند به یکدیگر ارتباط داشته باشند. تشعشعات حال حاضر کاملا با استاندار‌ مطابقت داشته و حتی از مقدار استاندار جهانی نیز کمتر هستند. هیچ ارتباطی بین ارتعاشات با بیماری‌ها وجود ندارد. کلا امواج برای تبادل داده هستند و داده هر چیزی می‌تواند باشد.

تاکنون رابطه امواج 5G با کرونا اثبات نشده است و هیچ ارتباطی نیز با هم ندارند. تاکنون با توجه به بررسی‌هایی که از طریق وزارت بهداشت سازمان تنظیم مقررات انجام شده، در این خصوص هیچ مشکلی وجود نداشته است. همه این امواج استاندارد دارند و سازمان تنظیم مقررات همیشه در حال آزمایش کردن آن‌ها و تاثیرشان روی مردم است. همه تست‌ها استاندارد بوده و امواج زیر میزان خطرناک هستند، در نتیجه هیچ مشکلی وجود ندارد."

چرا مردم از 5G می‌ترسند؟

جواب ساده است؛ مردم اغلب از چیز‌هایی که نمی‌شناسند می‌ترسند. با توجه به تازگی 5G، این ترس‌ها کاملاً طبیعی و اثبات شده است، اما با گذشت زمان، همه چیز از بین می‌رود. فراموش نکنید که نظریه‌های توطئه در مورد فناوری‌های بی‌سیم از زمان نسل اول فناوری بی‌سیم و همچنین Wi-Fi، بلوتوث و GPS وجود داشته است. به طور کلی نظریه‌های این چنینی غیرقابل اثبات هستند و تنها برای درگیر کردن ذهن عده‌ای از مردم مطرح می‌شوند. نظریه‌ها برای ورود به مرحله بعدی خود نیاز به دلیل علمی دارند.

اینترنت وزارت بهداشت فناوری   اخبار برگزیده
  

تست کرونای 8 استقلالی مثبت شدنتیجه تست هشت نفر از اعضای تیم فوتبال استقلال مثبت اعلام شد.
مملکت‌آنلاین فوتبال باشگاه استقلال استقلال 

  

ورود مجلس به موضوع بورس/ زیرساخت کارگزاری‌های بورس ارتقا می‌یابد​اقتصادنیوز: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تقویت سرورهای کارگزاری‌ها و جلوگیری از اختلال آن‌ها از ابتدایی‌ترین اقداماتی است که سازمان بورس باید مدنظر قرار دهد؛ البته این موضوع به‌عنوان دغدغه مردم در جلسه هفته آینده کمیسیون اقتصادی با حضور وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
اقتصادنیوز مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

اجازه ندهند تمام مشکلاتی که برای استقلال پیش آمده را سر ما تلافی کنند/ برخلاف برخی از تیم‌ها سعی کردیم داوری را تحت فشار قرار ندهیم/ تمام دغدغه ما بازی با استقلال استحمیدرضا عبداللهی مربی پارس جنوبی جم نسبت به حواشی پیش از دیدار با استقلال واکنش نشان داد و گفت اجازه نمی‌دهد کسی حق این تیم را ضایع کند.
ایلنا استقلال بازی پارس جنوبی 

  

متخصص برجسته بیمار‌های عفونی در‌آمریکا تأکید کرد: واکسن ضد کرونای آمریکا تا پایان ماه وارد مرحله آخر می‌شود و تاکنون موفق عمل کرده و در بدن افراد علیه ویروس کرونا آنتی بادی تولید کرده است.
نامه نیوز موفقیت خودرو تولید 

  

کمال خرازی: اقدامات آمریکا و اروپا به فروپاشی کامل برجام منجر می‌شود | داستان ناتمام برجامسیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در سخنانی گفت که تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران و اقدام سه کشور اروپایی در آژانس و رفتار مشکوک مدیرکل آژانس نه تنها بازدارنده جمهوری اسلامی نخواهد بود، بلکه به فروپاشی برجام می‌انجامد.
۵۵ آنلاین خاورمیانه جمهوری اسلامی فناوری 

  

کوییک R پلاس چه تفاوتی با کوییک R معمولی دارد؟اواخر هفته گذشته سایپا از نسخه جدید کوییک رونمایی کرد. خودرویی که حالا با نام کوییک R+ (آر پلاس) شناخته می‌شود. فیس‌لیفت R این خودرو هنوز جای خود را در بازار باز نکرده است و حالا مشتریان با نسخه جدیدی روبرو هستند که فارغ از تغییرات ظاهری، قیمتی بیشتری را نیز به همراه خواهد داشت.
خودروتک استاندارد سایپا خودرو 

  

احمدی نژاد به خاطر هدیه گرفتن قانون را تغییر دادروزنامه خراسان با طرح این سوال که هدایایی که احمدی نژاد در دوران ریاستش گرفته کجا برده؟ به این موضوع پرداخت که او قانون قبلی را تغییر داد تا هدایا مال خودش باشد.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد قانون روزنامه 

  

عوارض قیمت گذاری دستوری خودرودبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی اعتقاد دارد با توجه به افزایش قیمت تمامی نهاده‌های تولید و همچنان دستوری بودن قیمت‌گذاری خودرو، خودروسازان نیز نمی‌توانند به درستی قیمت قراردادها را سریعا افزایش دهند، بنابراین قطعه‌سازان به نوعی ازسوی زنجیره تامین و در حقیقت مصرف‌کنندگان، به‌دلیل فاصله زیاد قیمت کارخانه و بازار، قربانیان اصلی نرخ ‌گذاری‌ دستوری هستند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

طرح مجلس برای اخذ مالیات از سکه، ارز و سهام کلید خورد+سندجزئیات طرح نمایندگان مجلس برای مالیات بر عائدی سرمایه نشان می‌دهد که دریافت مالیات از سکه، ارز و سهام در دستور کار است.
مثلث مجلس شورای اسلامی مالیات ارز 

  

تشخیص صلاحیت جرم سیاسی یا امنیتی بر عهده مرجع قضایی است/ قضات نمی‌توانند قانون جرم سیاسی را اجرا نکنند/ جامعه حقوقی نگاه مثبتی به بخشنامه اخیر داردرییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و‌ مشاوران خانواده گفت: قضات نمی‌توانند قانون جرم سیاسی را اجرا نکنند چون این قانون مصوبه مجلس شورای اسلامی و لازم الاجراست، البته تشخیص صلاحیت اینکه جرم سیاسی است یا امنیتی بر عهده مرجع قضایی است.
ایلنا جرم جرم سیاسی خبرنگار 

  اخبار داغ
  

عدم استفاده از ماسک ان 95 / الزام وزارت صمت برای تولید ماسک ارزان قیمتحریرچی با اشاره به اجباری شدن ماسک از فردا گفت: اگر کارمندی در محل کار خود از ماسک استفاده نکند اجازه حضور در محل کار ندارد.
ایلنا ماسک وزارت کشور وزارت بهداشت 

  

آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار شنبه 14 تیرجدیدترین قیمت‌ها در بازار امروز از نوسان قیمت سکه بالای مرز 10 میلیون تومان و دلار بالای 20 هزار تومان خبر می‌دهد.
شما‌نیوز قیمت افزایش قیمت یورو 

  

مبارزه با فساد، شفافیت، چالاکی سیستم اداری و تحقق دولت الکترونیک از اهم اقدامات این وزارتخانه استوزیر ورزش و جوانان در دویست و چهل و هفتمین نشست شورای معاونت وزارت ورزش و جوانان مبارزه با فساد، شفافیت امور، چالاکی سیستم اداری و تحقق دولت الکترونیک در امور اداری و جاری وزارت ورزش و جوانان را از اهم اقدامات صورت گرفته در این وزارتخانه اعلام کرد.
برنا ورزش جوانان دولت 

  

تمجیدرهبرکره شمالی از «موفقیت های درخشان» کشورش در مبارزه با ویروس کروناکیم جونگ اون ، رهبر کره شمالی با شرکت در یک نشست مربوط به حزب کارگر کشور در روز پنج شنبه به یک ماه غیبتش از انظار عمومی پایان داد. کیم 36 ساله از این جلسه برای تمجید از «موفقیت های درخشان» کشورش در مبارزه با ویروس کرونا استفاده کرد در حالی که مقامات این کشور همچنان مدعی هستند که تاکنون هیچ موردی از ابتلا به کرونا در کره شمالی دیده نشده است...
۵۵ آنلاین کره شمالی موفقیت ویروس 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از وضعیت بازار ارز و طلا؛ بازارساز به دنبال دلار آزاد/ مرزشکنی‌های تاریخی دلار وسکه!اقتصادنیوز: در اولین روز هفته، قیمت سکه و دلار ارتفاع بیشتری گرفتند و سقف های جدیدی در هر دو بازار به ثبت رسید. امروز ، سکه امامی حدود 550 هزار تومان افزایش را تجربه کرد و به بهای 10 میلیون و 200هزار تومان رسید. به این ترتیب، صفری جدید برای سکه ثبت شد و قیمت این فلز گران بها از نظر تومانی، 8 رقمی شد.
اقتصادنیوز ارز پول دلار 

  

آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار شنبهجدیدترین قیمت‌ها در بازار امروز از نوسان قیمت سکه بالای مرز 10 میلیون تومان و دلار بالای 20 هزار تومان خبر می‌دهد.
مثلث قیمت افزایش قیمت یورو