فعالیت 200 رابط محلات با عنوان مدافعان سلامت خاتم الاوصیاء(ع) در مبارزه با ویروس کرونا

حجت‌الاسلام دانایی از فعالیت 200 رابط محلات با عنوان مدافعان سلامت در 200 محله شهر تهران خبر داد و گفت: مدافعان سلامت با استقرار در عابر بانک و پمپ بنزین محلات خدمات مبارزه با بیماری کرونا را به مردم ارایه می دهند.

فعالیت 200 رابط محلات با عنوان مدافعان سلامت خاتم الاوصیاء(ع) در مبارزه با ویروس کرونا

آنچه دیگران میخوانند : سحر قریشی | انگشتر ست سحر قریشی و مهدی طارمی! + عکس

به گزارش شمانیوز به نقل از  شبستان  برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و انتقال سریع این بیماری نیازمند فعالیت تمام نهادها و ارگان ها نه تنها در سطح سازمانها و نهادهای مسئول بلکه به وسعت تمام شهرها و محلات کشور باید اقدامات لازم و مناسبی در مقابله با شیوع این بیماری پیش بینی شود در همین رابطه گفتگویی با  حجت الاسلام حمیدرضا دانایی دبیر جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی تهران( بنیاد خاتم الاوصیاء (ع) )، مسئول قرارگاه مدافعان سلامت شهر تهران در مورد اقدامات این جبهه در مبارزه با این ویروس به شرح زیر ارایه می شود.

در مورد اقدامات بنیاد خاتم الاوصیاء توضیح بفرمایید ؟

بنیاد خاتم الاوصیاء ماموریت جبهه سازی مجموعه های فرهنگی را در سراسر کشور برعهده دارد، نگاه این بنیاد آن است که به سرعت شبکه و جبهه انقلاب اسلامی شکل بگیرد.

خدمات مدافعان سلامت این قرارگاه در ابتدای اعلام اخبار کرونا و شیوع آن در کشور بعد از انتخابات  با تشکیل قرارگاه آغاز شد و در طی این مدت خدمات مدافعان سلامت در این قرارگاه تکمیل شد و هنوز مباحث دیگری برای پیگیری و اجرا در دستور کار قرار دارد.

 اقدامات این بنیاد در مورد مقابله با ویروس کرونا را توضیح دهید ؟

 در مقابله با این بیماری احساس کردیم که نیازمند حضور جدی و توام با مهندسی در میدان هستیم به همین جهت در غالب محله محوری  وارد عمل شدیم زیرا زمان مقابله با این ویروس مشخص نیست و دارای ابعاد گسترده ای است و ما نباید در زمان و مکان محدود باشیم.

چه اقداماتی در محلات شهر تهران انجام شده است؟

با مدیریت محله محوری برای هر یک از مناطق شهرداری تهران، رابط  انتخاب شد تا بتوانیم جریان ها و پتاسیل های محله را از طریق این رابطین آزاد کنیم، وبعد به کمک رابطین منطقه رابطین محله را انتخاب کردیم.  فعلا از  354 محله ی تهران 200 رابط محله انتخاب شده و مشغول فعالیت هستیم تا این عدد را تکمیل کنیم .

 اقدامات رابطین محله را توصیف کنید؟

 توزیع مواد و محلول ضدعفونی کننده ، گندزدایی محلات، سمپاشی اماکن عمومی ، ثبت نام گروههای محلی برای رفع نیازمندی های سالمندان و خانواده های شهدا در خرید اقلام روزانه از جمله اقدامات این رابطین است.

آیا مدافعان سلامت برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا در اماکن عمومی محلات که روزانه محل تردد مردم قرار می‌گیرد خدماتی ارایه می کنند ؟

مدافعان سلامت با استقرار در اماکن عمومی مانند پمپ بنزین ها و ارایه خدمات به رانندگان برای حفظ سلامت مردم از انها تقاضا می کنند که از اتومبیل پیاده نشوند که البته این افراد به ماسک و دستکش و‌ مواد ضدعفونی کننده مجهز هستند و با دستمال کاغذی کارت بنزین را به مسئولان پمپ بنزین می دهند تا از انتقال ویروس بیماری کرونا جلوگیری کنند.

همچنین بعد از اینکه مشخص شد تعدادی از دستگاه های ای تی ام توسط دستگاه های سمپاشی و گندزدایی اسیب دیده است تعدای از دوستان ما در برخی مناطق در عابر بانک ها دستمال کاغذی و سطل زباله برای حفظ سلامت مردم گذاشتند که به طور مستمر شارژ می شود و مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

چه خدماتی به بیماران کرونا ارایه می دهید ؟

رسیدگی به امور بیماران کرونا از دیگر اقدامات انجام گرفته است که در روز یک یا 2 مرتبه منازل آنها ضدعفونی و سمپاشی می شود و اگر بیمار سرپرست خانوار باشد داروها و اقلام مورد نیاز را برای این خانواده ها تهیه می کنند.

همچنین  اطلاعات خانواده شهدا و نیازمندان در محلات نیز در اختیار این قرارگاه قرار دارد تا نیازهای آنها پاسخ داده شود.

ما از رابطین محلات خواستیم تا تمام ظرفیت و پتانسیل محلات را به کار بگیرند و در این زمینه از ظرفیت خیرین محله نیز استفاده کنند و تمام خدمات از سوی مردم در محلات مدیریت و پشتبانی می شود به طور مثال خیرین در محلات 20 بسته بهداشتی و غذایی آماده شده است و ما 20 خانواده نیازمند در محلات را معرفی می کنیم تا بسته های تهیه شده به دست آنها برسد.

همچنین اطلاعات بیماران کرونایی توسط اتاق وضعیت قرارگاه ثبت و ضبط شده و خدمات مورد نیاز و مشاوره لازم برای آنها ارایه می شود.

 

در مبارزه با کرونا چه اقدام فرهنگی صورت گرفته است ؟

بعد مهم مبارزه با بیماری کرونا مباحث  فرهنگی است زیرا تعدای زیادی از فرزندان خانواده ها پای شبکه های مجازی و شبکه های اینترنتی و ماهواره هستند که به همین جهت بسته های محتوایی فرهنگی ، اعتقادی ، اموزش و پیشگیری برای آنها پیش بینی شده و همچنین مشاورانی در مباحث مذهبی و روانشناسی پاسخگوی افراد در فضای مجازی هستند./

 

زباله عابر بانک بانک 



  اخبار برگزیده
  

مجلس یازدهم تا ساعتی دیگر رسما آغاز به کار می‌کنداقتصادنیوز :دوره یازدهم مجلس تا ساعتی دیگر رسما افتتاح می شود.
اقتصادنیوز کار رهبر انقلاب 

  

انتقال بنزین از ایران به ونزوئلا طبق قوانین بین‌المللی است/ آمریکا بیش از هر کشوری صبر ایران را امتحان کرده است/ اصل مقابله مثل را همیشه برای خود محفوظ می‌دانیمیک عضو کمیسیون امنیت مجلس دهم تاکید کرد: انتقال بنزین از ایران به ونزوئلا طبق قوانین بین‌المللی و منافع ملی‌مان صورت می‌گیرد.
ایلنا بنزین ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

خاموش کردن آتش سوزی گچساران با الاغ!تلاش برای رساندن کپسول‌های آتش‌نشانی برای خاموش کردن آتش در کوهستان دهرود در شهرستان دشتستان استان بوشهر با الاغ درخور توجه است! آتش‌سوزس مراتع این کوه امروز وارد هفتمین روز شده است. فرماندار گچساران گفت: آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع مناطق «خنگ بنار» و «کوه گوهر نارک» این شهرستان پس از هفت روز کوشش طاقت‌فرسا همچنان ادامه دارد...
مستقل‌آنلاین آتش سوزی بالگرد کوهستان 

  

هنوز میزان سود و میزان ارزش سهام مد نظر مشخص نیست و فعلا تنها ثبت آزاد سازی 30 درصد سهام عدالت انجام می شود.
نامه نیوز کارت ملی بانک رفاه کارگران کار 

  

داستان اعتراض مردم غیزانیه چیست؟غیزانیه نام دهستانی است در حدود 50 کیلومتری شهر اهواز مرکز استان خوزستان و چند روزی است که به‌واسطه مطالباتی که بر سر مسئله آب شرب در آن شکل‌گرفته نام این دهستان بیش از گذشته به گوش می‌رسد.
۵۵ آنلاین استان خوزستان اهواز وزارت نفت 

  

تفاوت فروش فوق العاده خودرو با پیش فروش از نظر قیمت چیست؟فروش فوق العاده خودرو از سوی طرف تقاضا با استقبال زیادی مواجه شده است. به نحوی که برندگان این ماراتن خرید خودرو قطعا باید ازتوسط قرعه کشی مشخص شوند. در همین حال یک مقام مسئول در وزارت صمت تداوم برنامه فروش فوق العاده خودرو را در سال 99 اعلام کرد. به این ترتیب کسانی که در این مرحله نامشان از قرعه بیرون نیاید، این شانس را دارند که در مراحل بعد بخت خود را بیازمایند.
خودروتک خودرو قیمت رادیو 

  

فروش فوق العاده اخیر قیمت خودرو را کاهش می دهد؟رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در خصوص شرط کاهش قیمت خودرو در بازار و آیا اینکه فروش فوق العاده اخیر روی بازار تاثیر می گذارد یا خیر توضیحاتی ارائه داد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

دو پیام از طرف آمریکا برای ایران/ پاسخ روحانی چه بود؟مقامات آمریکایی از طریق امیر قطر و سلطان عمان به ایران پیام هشدار دهنده ارسال کرده اند تا از حرکت نفتکش‌های ایرانی به سمت ونزوئلا جلوگیری کنند.
مثلث مهناز افشار ایران قطر 

  

جزئیات واریز 3 یارانه و 2 وام در خرداد 99 +مبلغقرار است دولت در خرداد ماه سه یارانه معیشتی، نقدی و کرونا را پرداخت کند، همچنین فرایند واریز وام مشاغل نیز از اوایل خرداد ماه آغاز می‌شود.
مستقل‌آنلاین یارانه رئیس جمهور وام 

  

آیا ونزوئلا 9 تن طلا می‌خواهد به ایران بدهد؟سفیر ایران در ونزوئلا گفت: خبر انتقال 9 تن طلا که ادعا شده ونزوئلا در برابر سوخت به ایران ارسال کرده، 100 درصد دروغ است.
اعتماد ونزوئلا ایران و ونزوئلا ایران 

  اخبار داغ
  

پیام تبریک دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به رییس مجلس یازدهم به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در پیامی انتخاب دکتر محمدباقر قالیباف را به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی تبریک گفت. در پیام سردار دکتر اسکندر مومنی آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم برادر ارجمند جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف سلام علیکم انتخاب شایسته جنابعالی را که شخصیتی متعهد، انقلابی ، از فرماندهان دوران دفاع مقدس و از مدیران تلاشگر در…
خانه‌ملت ستاد مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر مجلس شورای اسلامی 

  

واردات تلفن همراه صرفا از محل ارز حاصل از صادرات امکان پذیر استوزارت صنعت ، معدن و تجارت در اطلاعیه‌ای در خصوص ثبت سفارش تلفن همراه به کاربران سامانه جامع تجارت اعلام کرد که واردات تلفن همراه صرفا از محل ارز حاصل از صادرات امکان پذیر است .
ایلنا واردات تلفن تلفن همراه 

  

موافقت رهبر انقلاب با برداشت 100 میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزیموافقت رهبر انقلاب با تخصیص 100 میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزی برای رفع مشکل آب و فاضلاب اهواز
مثلث رهبر انقلاب یورو اهواز 

  

دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز با صدور پیامی انتخاب قالیباف را به ریاست مجلس شورای اسلامی تبریک گفت.
نامه نیوز جامعه روحانیت مبارز سردار آزمون مجلس شورای اسلامی 

  

پیام تبریک دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز برای رییس مجلس شورای اسلامی به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی، دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز با صدور پیامی، ضمن آرزوی موفقیت برای نیروهای ارزشی و انقلابی، انتخاب ارزشمند آقای دکتر محمد باقر قالیباف به ریاست مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت. متن این پیام به شرح ذیل است: بسم‌الله الرحمن الرحیم بردار گرامی جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف «دام توفیه» سلام علیکم انتخاب…
خانه‌ملت جامعه روحانیت مبارز مجلس شورای اسلامی خبرنگار