ایبنا   |  فرهنگی  |  

امیرسرتیپ خلیلی: حاج قاسم رکورددار حضور در جبهه‌ها بود

فرماندهان 8 سال دفاع مقدس در ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بخش‌هایی از کتاب حاج قاسم را خواندند.

امیرسرتیپ خلیلی: حاج قاسم رکورددار حضور در جبهه‌ها بود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در همدان، نشست خوانش کتاب «حاج قاسم؛ جستاری در خاطرات حاج قاسم سلیمانی» که به کوشش علی اکبری مزدآبادی تدوین شده است، با حضور جمعی از فرماندهان دوران دفاع مقدس در نمایشگاه کتاب همدان برگزار شد. میرزامحمد سلگی، راوی کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» در این نشست با بیان اینکه این کتاب برای من درس و الگو است، تصریح کرد: برای پی بردن به شخصیت شهیدان توصیه می‌شود کتاب‌های زندگینامه آنان و رزمندگان خوانده شود. در این کتاب بیش از هرچیزی به مبانی اعتقادی شهید سلیمانی پرداخته شده است که شاید ما هم زیاد به این ابعاد اعتقادی ایشان ورود پیدا نکرده باشیم. سلگی با بیان اینکه هم ما کار نظامی کردیم و جنگیدیم و هم دشمن در مقابل ما کارهایی را انجام داده، افزود: در کشور و فرهنگ ما این ویژگی‌ها و خاطرات درس و عبرت می‌شود اما در طرف مقابل حرفی از آن نیست. عاملی که باعث تاکید بر خواندن خاطرات رزمندگان و خصوصا شهید سلیمانی می‌شود، بهره‌مندی از ویژگی‌های آنان است. باید به بعد نظامی سردار سلیمانی هم پرداخته شود زیرا با استفاده از بعد نظامی کاری کرد که مورد بغض استکبار جهانی قرار گرفت.  این سردار جانباز دوران دفاع مقدس بیان کرد: صرفا دیدن ویدئوهای مربوط ایشان شناخت ایجاد نمی‌کند بلکه باید درباره ایشان بیشتر مطالعه کرد و جنبه‌های مختلف از شخصیت ایشان را در نظر گرفت. امیرسرتیپ خلیلی، رئیس انجمن ادبی بوعلی با اشاره به مقدمه کتاب بیان کرد: این کتاب بنا نداشته است که زمانی غیر از  زمان دفاع مقدس را از زندگی رزمی 40 ساله سردار سلیمانی ثبت کند و فقط درباره 8 سال از زندگی ایشان نگاشته شده است. وی ابتدا بخشی از کتاب را با عنوان حاج قاسم به روایت قاسم سلیمانی خواند و گفت: نشنیدم که کسی 40 سال مداوم در جبهه‌های جنگ حضور داشته باشد و سردار سلیمانی در زمینه حضور در جبهه جنگ رکورددار است. سلگی با بیان اینکه بر اساس محاسبات مادی، دشمن بر ما چیره می‌شد اما در محاسبات معنوی محاسابات به نفع ما بود، افزود: این کتاب بر مبنای اعتقادات و محسبات معنوی است. خلیلی سه فراز از این کتاب در خصوص گلایه از برخی خاطرات دروغین پخش شده در تلویزیون و درج شده در کتاب‌ها درباره جنگ تحمیلی، وابسته نبودن سردار سلیمانی به هیچ حزب و جناحی و ایستادگی ومقاومت جهت نجات سربازان را خواند. سردار مهدی ظفری، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس نیز در این نشست به نقل خاطراتی از سردار سلیمانی و اثرگذاری ایشان بر سیاست‌های یکی از کشورهای همسایه پرداخت. کتاب جستاری در خاطرات حاج قاسم سلیمانی نوشته علی اکبر مزدآبادی در سال 1394 توسط نشر یا زهرا (س) منتشر شده است.

قاسم سلیمانی تلویزیون سپاه پاسداران   اخبار برگزیده
  

41 سال شعار عدالت دادید درحالیکه سیل سیستان و بلوچستان را ویران کردمحمدرضا یزدانپرست گفت: 41 سال از انقلابی که شعارش عدالت بوده گذشت و این حد از شکاف عدالتی، اصلا منطقی نیست! این مردمان، آخرِ قناعت و صبوری و نجابت هستند! اینها انتقادهای شنیدنی مجری تلویزیون از رسیدگی به سیل‌ زدگان سیستان و بلوچستان و محرومیت مردمان این دیار بود.
مستقل‌آنلاین سیل تلویزیون 

  

کتک زدن داور در لیگ فوتبال ایرانبازهم کتک زدن داور در زمین فوتبال اتفاق افتاد. انگار اتفاقات عجیب و غیراخلاقی در فوتبال ایران تمامی ندارد. این بار داور بازی چوکا در تالش بعد از دادن کارت زرد به یکی از بازیکنان، مورد ضرب و شتم شدیدی قرار گرفت!
مستقل‌آنلاین فوتبال ایران زمین 

  

در هفته‌ای که شاخص بازار سهام بیش از 13 درصد افزایش داشت و طلا هم روند صعودی خود را حفظ کرد، قیمت دلار با بازدهی منفی مواجه شد. آیا این روند در هفته پیش‌رو تغییر خواهد کرد؟
نامه نیوز دلار حسن روحانی رئیس جمهور 

  

یک فعال سیاسی گفت: اگر گفته سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر پرونده فساد مالی داشتن نمایندگان فعلی مجلس درست باشد باید تاسف خورد.
نامه نیوز شورای نگهبان فساد مالی سردار سلیمانی 

  

حال و هوای بازار و چشم انداز قیمت خودرو چگونه است؟در شرایطی که بازار خودرو طی هفته‌های گذشته با افزایش تقاضا و طبعا قیمت مواجه شده بود، هفته گذشته کمی از رونق خرید و فروش افتاد، هرچند باز هم قیمت برخی محصولات بالا رفت.
خودروتک خودرو بازار خودرو قیمت 

  

وام دوگانه سوز کردن خودرو به کجا رسید؟موج تقاضا برای دوگانه‌سوز کردن خودروها همچنان بی‌پاسخ مانده است. بعد از افزایش قیمت بنزین، تقاضای زیادی برای دوگانه‌سوز کردن خودروهای بنزین‌سوز ایجاد شد این در شرایطی است که مسوولان نفتی کشور نیز در اوج‌گیری این تفاضا سهم بسزایی ایفا کردند...
خودروتک وام خودرو گاز 

  

پاسخ تند جمهوری اسلامی به علم‌الهدی و کدخداییاقتصادنیوز: جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود به برخی اظهارات ازجمله اظهارات احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد و عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان پاسخ داد.
اقتصادنیوز جمهوری اسلامی مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور 

  

واکنش شدید به پنهان کاری ترامپ درباره تلفات انتقام موشکی ایرانکاربران آمریکایی و سایر کشورها در فضای مجازی به دروغگویی و پنهان‌کاری دولت آمریکا درباره تلفات انتقام موشکی ایران واکنش نشان دادند.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ انتقام 

  

برایان هوک: آمریکا یک فرمانده سپاه را در فهرست تحریم‌های خود قرار داددولت آمریکا در ادامه سیاست‌های خصمانه خود علیه ایران، یک مقام سپاه ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داد.
ایلنا سپاه پاسداران ایران دولت 

  

ظریف اعلام کرد: آمادگی ایران برای مذاکره با عربستانوزیر خارجه با اعلام آمادگی ایران برای مذاکره با عربستان و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس، درباره توافقی دیگر در موضوع هسته ای، تصریح کرد: به هیچ عنوان درباره توافق جدیدی مذاکره نمی کنیم.
مثلث محمدجواد ظریف ایران جمهوری اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

انتقاد قطعه سازان از اعمال جریمه توسط بانک مرکزی بابت دیرکرد تسویه ارزییک قطعه ساز با اشاره به اعمال جریمه بابت دیرکرد تسویه ارزی از سوی بانک مرکزی برای تولیدکنندگان داخلی، گفت:ما هیچ افزایش قیمتی بابت ارائه سیستم کنترل موتور با استاندارد یورو 5 به خودروسازان نداشته‌ایم.
تسنیم قطعه سازان خودروسازان بانک مرکزی 

  

خرید هزار و 500 دستگاه اتوبوس برای پایتخت از محل ارز حاصل از صادرات نفتسرپرست شرکت واحد اتوبوسرانی تهران جزئیات خرید هزار و 500 دستگاه اتوبوس از محل بودجه‌ی دولت را تشریح کرد.
ایلنا روزنامه بودجه آلودگی هوا 

  

اجرای شیوه جدید استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادراتاقتصادنیوز: رییس کنفدراسیون صادرات گفت: بعد از پایان سررسید بازگشت ارز حاصل از صادرات سال 97 در پایان دی‌، استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات، بر اساس گزارشات سه ماهه بانک مرکزی به سازمان مالیاتی خواهد بود.
اقتصادنیوز مالیات مالیات بر ارزش افزوده اتاق بازرگانی 

  

رئیس‌جمهوری داریم که نمی‌داند چگونه با تروریسم مبارزه کنداقتصادنیوز؛ پایگاه خبری تحلیلی JustSecurity در مطلبی با اشاره به اینکه «مبارزه ظاهری آمریکا علیه داعش به سردی گراییده است»، نوشت: رییس جمهوری (ترامپ) داریم که نمی داند چگونه با تروریسم مبارزه کند و اصلا برایش مهم نیست که شرایط برای دستیابی به اهداف مبارزه علیه داعش، القاعده و دیگر گروههای تروریستی مهیا است یا نه.
اقتصادنیوز طالبان تروریسم درمان 

  

قیمت هرکیلوکرم گوشت لاشه گوسفندی گرم (نر) با حدود 7 هزار تومان کاهش به 78 هزار تومان در تهران تقلیل یافت، هر چند نرخ این محصول در برخی از نقاط بیشتر است.
صراط گوشت قیمت تهران 

  

مبارزه با داعش متوقف شده و آمریکایی‌ها به حفاظت از خود مشغولنداقتصادنیوز؛ نشنال اینترست در مطلبی تحلیلی به قلم «پل پیلار» کارشناس ارشد بخش سیاست خارجی موسسه بروکینگز، با اشاره به اینکه «حضور نظامی آمریکا در عراق در واقع یک اشغال است»، نوشت: نیروهای آمریکایی ظاهرا هنوز در عراق هستند تا به مبارزه با داعش کمک کنند اما از آغاز تشدید اخیر در تنش‌ها میان ایران و آمریکا، این کمک اتفاق نیفتاده است...
اقتصادنیوز بانک مرکزی بازی بانک 

  

سکه 20 هزار تومان ارزان شد/ قیمت دلار امروز 28 دی ماههمزمان با صعود تاریخی شاخص کل در بازار سرمایه، بازار سکه و ارز همچنان روند نزولی خود را ادامه دادند.
برنا قیمت دلار ماه 

  

عماد افروغ: شهید سلیمانی ارزش ها را با جناح ها ارزیابی نمی کردیک جامعه شناس گفت: سردار طوری با من صحبت می کرد پنداری که هیچ فاصله ای بین ما نیست و ایشان از نظرات
خبرفوری عماد افروغ قاسم سلیمانی سردار سلیمانی