ایلنا   |  ورزشی  |  

تلاش سخت رحمان برای بقا بین گاندوها

هیات مدیره ذوب آهن کسب حداقل 11 امتیاز از 5 بازی آینده را شرط ادامه همکاری با رحمان رضایی در نیم فصل دوم قرار داده است.

تلاش سخت رحمان برای بقا بین گاندوها

هیات مدیره ذوب آهن کسب حداقل 11 امتیاز از 5 بازی آینده را شرط ادامه همکاری با رحمان رضایی در نیم فصل دوم قرار داده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، باشگاه ذوب آهن در نتیجه تداوم نتایج ضعیف این تیم روز گذشته تشکیل جلسه داد و طی آن شرایط ادامه همکاری با سرمربی خود رحمان رضایی را تشریح و به وی ابلاغ کرد. ذوب آهن که طی 10 هفته گذشته از رقابت‌ها بدون کسب پیروزی با 7 امتیاز در رتبه 15 جدول قرار دارد حالا شرایط دشواری پیش روی سرمربی خود گذاشته که برای ادامه همکاری در نیم فصل دوم باید آن را عملی کند.

طبق مصوبه هیات مدیره ذوب آهن، این تیم باید در 5 بازی باقی مانده تا پایان نیم فصل نخست حداقل 11 امتیاز کسب کند و اگر این اتفاق رخ ندهد گاندوها نیم فصل دوم را با سرمربی جدید خود آغاز می‌کند. این یعنی رحمان رضایی در بدترین حالت باید 4 پیروزی یا 3 پیروزی و 2 تساوی از 5 بازی آینده به دست بیاورد. ماموریتی که دشوار است ولی غیر ممکن نیست.

ذوب آهن باید فردا جمعه در تهران میهمان سایپا باشد. نارنجی پوشان از جمله تیم های سر سخت لیگ برتر هستند که اگرچه به سختی پیروز می‌شوند ولی به سختی هم شکست می‌خورند و گرفتن 3 امتیاز از آنها در تهران کار راحتی نیست. سایپا و ذوب آهن هر دو 7 تساوی از دیدارهای گذشته به دست آوردند و بیشترین تساوی در بین تیم های لیگ برتری متعلق به این دو تیم است و باید دید رحمان می‌تواند با تیمش از اولین گردنه عبور کند یا نه. اگر ذوب آهن سایپا را شکست دهد 3 امتیاز از 11 امتیاز لازم را کسب کرده و تنها 8 امتیاز از 4 بازی بعدی می خواهد که کار این تیم را تا حدی راحت و آنها را از فشار خارج می کند. تساوی در این بازی یعنی سایپا دیگر اجازه شکست خوردن ندارد و یکی از دو سهمیه مساوی خود در 5 بازی بعد را سوزانده است و در 4 بازی بعد حداقل 3 پیروزی و یک تساوی لازم دارد.

ذوبی ها هفته بعد از آن مقابل نفت مسجد سلیمان قرار خواهند گرفت. تیمی که شاید روی کاغذ پرمهره و گردن کلفت به نظر نرسد ولی یکی از پدیده های فصل جاری است و برتری پر گل مقابل تیم هایی مثل سپاهان و شهر خودرو را رقم زده و واقعاً کسب 3 امتیاز مقابل شاگردان مجتبی حسینی کار راحتی نیست ولی ذوب آهن هم تیم سختکوش و سرسختی نشان داده است و باید دید در این دیدار چکار خواهد کرد.

پس از آن ذوب آهن باید در قائمشهر به مصاف نساجی برود. تیمی که همسایه آنها در پایین جدول است و اگر این بازی امروز برگزار می‌شد حکم بازی 6 امتیازی را داشت ولی تا 3 هفته بعد مشخص نیست شرایط دو تیم چگونه باشد. اگر رحمان رضایی از دو بازی قبلی خود حداقل 2 امتیاز نگرفته باشد ممکن است عمر حضورش روی نیمکت به این بازی نرسد و یا اینکه نتیجه آن دیگر برای ادامه حضورش در این تیم مهم نباشد. به هر جهت نساجی هم اوضاع خوبی ندارد و روی کاغذ این بازی برای گاندوها با وجود خارج از خانه بودن راحت تر از دو بازی قبلی است و اگر به سلامت به این مرحله برسند کسب 3 امتیاز برایشان دور از دسترس نیست.

گردنه بزرگ و سخت ذوب آهن در 5 هفته آتی بدون شک دربی اصفهان و تقابل مقابل سپاهان پر مهره و پر ستاره لیگ است. اگر رحمان رضایی تا آن زمان همچنان روی نیمکت ذوبی ها باشد دربی اصفهان قطعاً دشوارترین آزمون او تا پایان نیم فصل خواهد بود و اگر قرار است با دو تساوی امتیازات لازم را کسب کنند بهتر است یکی از آنها را برای این بازی نگه دارند و اگر هم قرار است یک شکست و 4 پیروزی داشته باشند محتمل ترین گزینه شکست همین سپاهان است. البته ذوب آهن پتانسیل فنی شکست دادن سپاهان را دارد و نشان داده تیم خوبی است.

و اما هفته پایانی نیم فصل نخست برای گاندوها با دیدار مقابل مس رفسنجان همراه خواهد بود. این بازی روی کاغذ ساده‌ترین پیکار ذوب آهن در 5 بازی آینده است و با وجود اینکه در خانه حریف برگزار می‌شود بازهم بیشترین شانس برای برد ذوب آهن را باید در این بازی لحاظ کرد. اگر ذوبی ها تا پیش از آن نتایج لازم را گرفته باشند می‌توان امیدوار بود که با برتری مقابل مس امتیازات لازم برای ادامه همکاری با رحمان رضایی را کسب خواهند کرد. یعنی اگر ذوب آهن با حداقل 8 امتیاز از 4 بازی قبلی خود به این دیدار بیاید امید زیادی به رسیدن به امتیاز 11 دارد. هرچند فوتبال به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست.

رحمان رضایی باشگاه ذوب آهن بازی   اخبار برگزیده
  

افزایش قیمت کارخانه خودرو برای فصل زمستان منتفی شدسرانجام در حالی که این احتمال وجود داشت که به مانند دو فصل قبل قیمت کارخانه خودرو در زمستان نیز افزایش پیدا کند، با اعلام رئیس شورای رقابت افزایش قیمت کارخانه خودرو فعلا منتفی شد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

مقصر اصلی سقوط بورس کیست؟آیا مقصر اصلی ریزش‌های پی در پی در بورس را می‌توانیم به دلار نسبت دهیم. تحلیلگران چه دورنمایی را در بازار سهام پیش‌بینی کرده‌اند.
گسترش بورس تهران ایران تهران 

  

احمدی‌نژاد: حاضرم که تضمین محضری دهمدست همه دولتها را می بوسم می گویم شما بیایید و کل کشور را اصلاح کنید و همیشه خودتان باشید و من حاضر هستم که تضمین محضری دهم و بگویم من حتی یک صندلی هم از شما نمی خواهم و شما فقط اصلاحات ساختاری انجام دهید و همیشه خودتان رأی بیاورید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد شورای نگهبان یارانه 

  

تخت روانچی: شاید برجامی نداشته باشیم که دولت بعدی بخواهد آن را ادامه دهدنماینده ایران در سازمان ملل با بیان اینکه برجام موضوعی بوده که مجموعه نظام درباره آن صحبت کرده است و الان به مرحله حساسی داریم می رسیم و بر اساس مصوبه مجلس داریم پیش می رویم، گفت: اگر روزی برجام هم وجود نداشت، انتهای دنیا نیست، ما کار خودمان را ادامه می دهیم و بر اساس منافع ملی مان تصمیم می گیریم که در آن زمان چه اقدامی انجام دهیم...
مثلث مجید تخت روانچی دولت ایران 

  

سقوط دلار ادامه دارد/ نرخ در آستانه ورود به کانال 20 هزار تومانصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، سی‌ام دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 21 هزار و 590 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته کاهش 600 تومانی دارد. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز 21 هزار و 90 تومان است.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

فرزند آیت الله مصباح یزدی شایعه مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر درگذشت مرحوم آیت الله مصباح یزدی بعد از تزریق واکسن فایزر به ایشان را شایعه ای دروغین خواند. او گفت: این شایعه ای است که تصویر آن را با ترفندهای فتوشاپ و امثال آن درست کرده اند.
نامه نیوز ایران خودرو خودرو فضای مجازی 

  

علت نمازخواندن ظریف جلوی جان کری/ با صدام مذاکره کردم لذت بردم؟/ از نظر رهبری هنوز برجام نه بوی گند می دهد و نه دفن شدهوزیر امور خارجه گفت: ما، ترامپ و سیاست فشار حداکثری آمریکا را با مقاومت مردم شکست دادیم.
اقتصادنیوز محمدجواد ظریف جان کری نماز 

  

وظیفه سیاست خارجی جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا استوزیر امورخارجه کشورمان تاکید کرد:سیاست خارجی در واقع وظیفه و هدفش جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا، رقبا و دیگران است.
۵۵ آنلاین سیاست خارجی موفقیت ریاست جمهوری 

  

اصولگرایان، رئیسی را برای انتخابات می‌خواهنداز شنیده‌ها و اخبار بر می‌آید اصولگرایان به آمدن ابراهیم رئیسی تمایل بیشتری دارند تا دیگر نامزدها. اخیرا یک تشکل اصولگرا از رئیسی برای شرکت در انتخابات دعوت کرده بود و حمیدرضا ترقی هم به برنا گفته در نظرسنجی‌ها، رئیسی بسیار جلوتر از قالیباف است.
مستقل‌آنلاین اصولگرایان ائتلاف اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری 

  

قیمت خودرو همراه با دلار می ریزدنایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت: طی چند روز گذشته به دلیل کاهش نرخ دلار، قیمت ها در بازار خودرو کاهشی شده است و هر روز شاهد ریزش قیمت ها در این بازار هستیم.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

در بازی جنجالی: پرسپولیس بالاخره بعد از فینال آسیا بردپرسپولیس به اولین برد خود در لیگ برتر بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا دست یافت.
مملکت‌آنلاین بازی پرسپولیس فینال 

  

شرط ایران برای مذاکره برجامی با آمریکا: شرایط را به قبل از دولت ترامپ برگردانندرئیس دفتر رئیس‌جمهور موضع ایران در قبال بازگشت احتمالی آمریکا به برجام را بازگشت شرایط تحریمی به دوره قبل از دولت ترامپ اعلام کرد.
مثلث ایران ترامپ وام ازدواج 

  

افشاگری درباره علت فروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج بزرگ تهرانفروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج تهران، انتقاد‌هایی را به دنبال داشت که موضوع این گزارش است.
اقتصادنیوز آیدین آغداشلو تهران ایران 

  

فرمانده ناجا درباره واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه: اینها رسوا شدند؛ دیدیم که چگونه این واکسن‌ها موجب مرگ و میر شدسردار حسین اشتری گفت: در موضوع واکسن هم مقام معظم رهبری یک موضوع داشتند. تمام صحبت‌های ایشان گره گشا بود. در موضع ایشان در مورد استفاده نکردن از واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه، رسانه‌های بیگانه و تعدادی در داخل موضع گرفتند. این درحالی است که دلسوز تر از ایشان برای ملت ما وجود ندارد. اگر به بیگانه‌ها اعتماد کنیم باید به هوشمندی خود شک کنیم...
۵۵ آنلاین نیروهای مسلح بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس انگلیس 

  اخبار داغ
  

آمارهای نگران‌کننده از کرونا در تهرانعلیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران از رشد شاخص مرگ و میر کودکان زیر 10 سال و مبتلایان بالای 80 سال نسبت به اسفندماه سال گذشته خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی از افزایش 1.8 درصدی کلیه شاخص های ابتلا به کرونا نسبت به هفته گذشته خبر داد و گفت: … نوشته آمارهای نگران‌کننده از کرونا در تهران اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز تهران علیرضا زالی شاخص 

  

93 فوتی جدید کرونا در کشور طی 24 ساعت گذشته/ 677 تن بستری شدندسخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 6204 بیمار جدید کووید19 در کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.
خبرفوری استان مازندران وزارت بهداشت سلامت 

  

شناسایی 6204 بیمار جدید کووید 19/وضعیت رنگ بندی شهرهای کرونایی به گزارش خبرنگار مهر، سیما سادات لاری، بعد از ظهر پنج شنبه مطابق معمول روزهای گذشته، در ارتباط زنده خبری با شبکه خبر سیما، به ارائه تازه‌ترین آمار کرونا در کشور پرداخت. سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بر اساس آخرین تحلیل‌ها، 10 شهر در وضعیت قرمز، 23 شهر در وضعیت نارنجی، 163 شهر در وضعیت زرد و 252 شهر در وضعیت آبی قرار دارند. وی افزود: 10 شهر قرمز کشور در استان مازندران و شامل آمل، بابل،…
مهر بیمارستان خبرنگار رنگ 

  

آخرین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در کشورسخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 6204 بیمار جدید کووید19 در کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

جدیدترین آمار کرونا در کشوردکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت: بر اساس آخرین تحلیل ها، 10 شهر در وضعیت قرمز، 23 شهر در وضعیت نارنجی، 163 شهر در وضعیت زرد و 252 شهر در وضعیت آبی قرار دارند.
۵۵ آنلاین استان مازندران وزارت بهداشت 

  

شیوع کرونای انگلیسی در هرمزگان؟رییس روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان وجود بیماران مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی در استان را تکذیب کرد.
اقتصادنیوز روابط عمومی ویروس 

  

5 درصد دانشجویان تاکنون به بیماری کرونا مبتلا شدندسرپرست دفتر و مشاوره سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: مجموعه وزارت علوم و دانشگاه‌ها در پیشگیری و مقابله با شیوع کرونا عملکرد خوبی داشتند و آمار ابتلا دانشجویان به کرونا صرفا حدود 5.3 درصد است.
برنا وزارت علوم سلامت 

  

آخرین اطلاعات در مورد گونه‌های جهش یافته ویروس کروناسازمان بهداشت جهانی آخرین اطلاعات مربوط به چهار گونه جهش یافته ویروس کرونا را منتشر کرد.
برنا ویروس سازمان بهداشت جهانی 

  

احتمال ریزش 20 میلیونی قیمت خودرورییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت گفت: با نرخ کنونی ارز، قیمت خودروهای داخلی بین 10 تا 20 میلیون تومان دیگر جای ریزش دارد.
خودروتک قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

رئیس کل دادگستری استان قم در واکنش به سیاه نمایی اخیر در مورد قم گفت: پیگیری این موضوع با تشکیل پرونده قضایی در دستور کار قرار گرفته است.
صراط استان قم قم دستورالعمل 

  

مصرف واکسن ایرانی کرونا از بهار 1400 آغاز می شود به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی صبح پنجشنبه در نشست استانی ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان هرمزگان، با بیان اینکه یکی از هدایای ارزشمند برای مردم و نظام جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی این بود که در رقابتی نابرابر و اوج تحریم ها در عرصه جهانی بدرخشیم، بیان داشت: در روزهایی که مردم قدرتمندترین کشورها در باتلاق کرونا از بین می رفتند و کشوری مثل آمریکا مرگ بالای 4 هزار نفر را…
مهر بهار جمهوری اسلامی وزارت بهداشت