گسترش   |  سیاسی  |  

ماهی گرفتن احمدی نژاد از آب گل آلود انتخابات

به نظر نمی‌رسد در این دوره هم مانند سال 96 صلاحیت احمدی‌نژاد برای کاندیدا شدن در انتخابات ریاست‌جمهوری از سوی شورای نگهبان احراز شود اما او همچنان در حال سفرهای استانی و دیدارهای مردمی انتخاباتی است و تلاش می‌کند از آب گل‌آلود این دوره از انتخابات ماهی خود را بگیرد.

ماهی گرفتن احمدی نژاد از آب گل آلود انتخابات

دوباره نزدیک انتخابات ریاست جمهوری شد و محمود احمدی‌نژاد آتش توپخانه خود را سنگین کرد. رئیس دولت‌های نهم و دهم که علاقه عجیبی به انتخابات دارد در هفته‌های اخیر مواضعی گرفته که از آن‌ها، شتاب او برای حرکت به سمت رادیکالیسم برداشت می‌شود. این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام این روزها حرف‌هایی می‌زند که حتی از زبان برخی دشمنان جمهوری اسلامی در خارج از کشور هم شنیده نشده است.

داستان ادامه دار احمدی نژاد و میدان 72

با نزدیک شدن به انتخابات 1400، محمود احمدی‌نژاد به فعالیت‌های خود شدت بخشیده است. او که در ماه‌های گذشته با نامه‌نگاری به برخی شخصیت‌های معروف جهان از آنجلینا جولی گرفته تا دونالد ترامپ، تلاش داشت به نوعی خبرساز باشد و پس از آن به گفت‌وگو با برخی شبکه‌های خارج از ایران پرداخت تا به صدر خبرها بازگردد، حالا رو به دیدارهای مردمی و اظهارات جنجالی آورده است.

این روزها میدان 72 نارمک به محلی برای حضور طرفداران احمدی‌نژاد و گرفتن فیلم و عکس از آنان و دعوتشان از به قول خودشان "رئیس‌جمهور دل‌ها" شده تا به گفته رسانه‌های وابسته به احمدی‌نژاد، او به عنوان ناجی مردم ایران از چراغ جادو بیرون بیاید و مشکلات کشور را برطرف کند.

از طرفی خود احمدی‌نژاد هم طبق روال هشت سال حضورش در پاستور تلاش می‌کند با توجه به مشکلات اخیر اقتصادی کشور و وضع سخت معیشتی مردم، با اظهاراتی عوام‌پسندانه و به میان کشیدن ماجرای فقر و غنا و ایجاد دوگانه ساده‌زیستی و اشرافی‌گری نظر طبقات فرودست را که بیشترین ضربه را در دولت او متحمل شدند، باز هم به خود جلب کند.

همچنین احمدی‌نژاد در گفت‌وگوهایش، با نشان دادن چهره‌ای دموکرات و موافق آزادی‌های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی از خود، روی طبقه متوسط و قشر خاکستری جامعه هم حساب باز کرده است. به طور مثال از شجریان سخن می‌گوید، پای آواز حبیب را به میان می‌کشد، به نبود آزادی بیان اعتراض می‌کند و... اظهاراتی که با روش ومنش او در هشت سال دوران ریاستش بر دولت‌های نهم و دهم چندان سازگار به نظر نمی‌رسد.

تلاش برای تبدیل شدن به اپوزیسیون

از سوی دیگر اخیرا در اقدامی جدید با سخنانی که نوک پیکانشان به سمت کلیت نظام جمهوری اسلامی نشانه رفته تلاش می‌کند حتی مخالفان جمهوری اسلامی یا به اصطلاح اپوزیسیون را هم از خود خشنود سازد. موضوعی که ناصر ایمانی فعال سیاسی اصولگرا ششم اردیبهشت در گفت‌وگو با ایران به آن اشاره می‌کند و می‌گوید: مواضعی که احمدی‌نژاد در یکی دو ماه اخیر اتخاذ کرده نشان می‌دهد که نمی‌خواهد صلاحیتش تایید شود و او در پی شکل جدیدی از اپوزیسیون داخلی است.

البته احمدی‌نژاد سابقه هنجارشکنی را چه در دوران ریاستش بر دولت و چه پس از آن داشته است. مانند اصرار او بر انتخاب اسفندیار رحیم‌مشایی به عنوان معاون اول دولت دهم که با مخالفت رهبر انقلاب مواجه شد اما وی تا زمانی که نامه رهبری منتشر نشد این موضوع را به تعویق انداخت. یا خانه‌نشینی یازده روزه‌اش به خاطر تلاش ناکامش دربرکناری حیدر مصلحی وزیر اطلاعات وقت و مخالفت رهبر انقلاب با این موضوع.

احمدی‌نژاد در سال 96 هم با وجود اینکه رهبر انقلاب به گفته خودشان پس از ملاقاتی خصوصی او را از حضور در انتخابات ریاست جمهوری منع و حتی از "پشت بلندگو" هم این موضوع را اعلام کردند، باز هم در انتخابات 96 ثبت‌نام کرد تا برای بار سوم به صورت علنی خود را روبروی رهبر انقلاب نشان دهد.

همچنان علیه چپ و راست

البته احمدی‌نژاد مشی خود در چهار سال دوم دولتش را حفظ کرده و با کوبیدن هر دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا سعی می‌کند خود را خارج از جناح‌بندی‌های سیاسی ایران نشان دهد. او معتقد است که اصلاح‌طلبان و طرفداران دولت اعتدال چون خود را بازنده انتخابات 1400 می‌دانند به دنبال تعویق انتخابات و ایجاد فرصت بازیابی برای خود هستند و اصولگرایان برای آن که نام کاندیدای مورد نظرشان از صندوق بیرون بیاید، مشارکت پایین مردم در انتخابات را دنبال می‌کنند. او بیان می‌کند که هر دو جناح سیاسی کشور به دنبال کنار گذاشتن مردم از عرصه تصمیم‌گیری هستند.

احمدی‌نژاد سوم اردیبهشت در جمع طیفی از مردم اردبیل با مدعی می‌شود: یک طرف دنبال این است که به بهانه تشدید کرونا، انتخابات را عقب بیندازد تا فرصت پیدا کند و شرایط را به نفع خود تغییر دهد. طرف دیگر هم دنبال این است که در سایه کرونا و مشارکت پایین مردم، نامزد خود را از صندوق دربیاورد.

او در این اظهارات تلویحا به محمدباقر قالیباف که چندین دوره کاندیدای ریاست جمهوری شده و رای نیاورده حمله می‌کند و می‌گوید: این‌ها یک برنامه و پازل برای کشور دارند و یک قطعه اصلی این پازل آن کسی است که این‌ها می‌خواهند در این انتخابات بیرون بیاورند. یک فرد خاصی دارند که می‌خواهند به هر قیمت او را بیرون بیاورند ولو مردم 10 بار رای ندهند. این‌ها می‌گویند این کرونا فرصت خوبی است و وقتی آمار کرونا بالا می‌رود دیگر این نارضایتی مردم و عدم مشارکتشان دیده نمی‌شود.

یک تیر و چند نشان

ادبیات احمدی‌نژاد در ماه‌های اخیر به گونه‌ای است که بدون نام بردن از شخص یا گروه خاصی تلاش می‌کند به گونه‌ای سخن بگوید که با یک تیر چند نشان بزند. به طور مثال تیغ تیز انتقادات او در جایی تندتر می‌شود و ادعا می‌کند: جزیره خریده‌اند تا درصورت جوشیدن خشم ملت به آنجا فرار کنند.

احساس کاذب محبوبیت

موضوع دیگری که احمدی‌نژاد و اطرافیانش بر آن دامن می‌زنند محبوبیت اوست تا جایی که معتقدند اگر کاندیدای انتخابات 1400 شود در مقابل هر رقیبی، با رای بالا انتخاب خواهد شد. اما محمد عطریانفر عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران نظر دیگری دارد. او هفتم اردیبهشت درباره حرف‌های اخیر احمدی‌نژاد مبنی بر اینکه برخی مسئولان جزیره خریده اند تا به آنجا فرار کنند، گفت: فرمایشات آقای احمدی‌نژاد در طول این سال‌ها، به حدی رنگ باخته که اگر او بدتر از این نوع اتهام‌ها را هم مطرح کند، نه کسی باور می‌کند و نه او را می‌ستاید. بلکه اعتبار و منزلت محدود وی، نزد افکار عمومی روز به روز کمتر و کمتر می‌شود.

بسیاری از ناظران هم بر این موضوع تاکید دارند که با توجه به تجربه منع احمدی‌نژاد از حضور در انتخابات 96 و ثبت‌نام و احراز نشدن صلاحیتش، او می‌داند که اگر باز هم کاندیدا شود صلاحیتش از سوی شورای نگهبان احراز نخواهد شد و با این حرف‌ها و فضاسازی‌ها تلاش می‌کند در افکار عمومی را که با توجه به کارنامه ناموفق او در دوران ریاستش بر دولت، نگاه مثبتی به وی ندارند، به سمت خود متمایل کند و هزینه‌های رد صلاحیت احتمالی‌اش را بالا ببرد.

حیدری در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که مردم چنین اظهار نظرهایی را  از سوی افرادی که روزی مسئولیت داشتند باور می‌کنند، تاکید می‌کند: واقعیت این است که  دادستان‌ها در کل کشور می‌توانند به صورت مدعی‌العموم به این موضوعات ورود کنند؛ معتقدم دستگاه قضائیه مسئولیت دارد که به این موارد ورود کند و اساسا این نقد وجود دارد که چرا ورود نمی‌کند؟ این کار مصداق تشویش اذهان عمومی است. دستگاه قضائی ورود کرده و صحت و سقم موضوع را پیگیری کند.

تلاش برای نزدیکی به رئیسی

اما به گفته عبدالرضا داوری که تا همین چند وقت پیش جزو حلقه اصلی یاران احمدی‌نژاد به حساب می‌آمد و مدتی است علیه او دست به افشاگری می‌زند، معتقد است که احمدی‌نژاد تلاش دارد با ایجاد روابط حسنه با رئیس قوه قضائیه برای خود و اطرافیانش مصونیت ایجاد کند. داوری حتی مدعی می‌شود که اسفندیار رحیم‌مشایی و حمید بقایی دو یار غار و البته محکوم احمدی‌نژاد با رئیسی رابطه خوبی دارند و به همین دلیل دیگر در زندان نیستند. 

در اظهارات احمدی‌نژاد هم سید ابراهیم رئیسی تنها شخصی است که احمدی‌نژاد در این هفته‌ها مستقیما نام او را در سخنانش آورده و جوری از وی سخن گفته که این گونه برداشت شود تنها شخصی که در نظام با او مشکلی ندارد رئیسی است.

احمدی‌نژاد در همان سخنرانی سوم اردیبهشت، در بخش دیگری از صحبت‌های خود به نوعی به منع شدن خودش از کاندیداتوری در انتخابات اشاره و تصریح می‌کند: به شما بگویم که این‌ها همه را کنار می‌گذارند به جز نفرات خودشان. به بعضی‌ها گفته‌اند نیا نیا نیا. من به نظرم می‌رسد به آیت‌الله رئیسی هم می‌گویند نیا. ممکن است حالا آقای رئیسی فردا بیاید و بگوید من کاندیدا نیستم و فلان، ولی ما می‌دانیم موضوع چیست.

وی در توضیح این ادعای خود عنوان می‌کند: به او هم می‌گویند نیا؛ چرا؟ برای اینکه می‌خواهند همه را کنار بگذارند چون آن فرد خاص باید رای بیاورد. این‌ها می‌خواهند انتخابات زود برگزار شود که در همین فضای کرونا کارشان را بکنند. همچنین احمدی‌نژاد مثل گذشته تلاش می‌کند راهکارهایی برای فقرا ارائه دهد اما همچنان نوع حساب و کتابش مشکل دارد. او 22 فروردین در دیدار با جمعی از مردم استان سمنان، پنهان‌کاری در اتّخاذ تصمیمات کلان و انعقاد قراردادها را نتیجه ارزش قائل نبودن برای مردم و حذف تدریجی آنان از عرصه تصمیم‌گیری برمی‌شمرد و می‌افزاید: باید حکومت، دولت، مجلس و نهادها را به ملت برگردانیم. ثروت نهادها سر به آسمان زده است در حالی که به این همه ثروت و شرکت نیازی ندارند و باید آنها را به مردم برگردانند. اگر ثروت بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در بین مردم به طور مساوی توزیع شود، هیچ فقیری باقی نخواهد ماند!

با این وجود داوری باز هم درباره برخی مفاسد یاران احمدی‌نژادی و دست‌اندازی به بیت‌المال با حمایت او ادعاهایی را مطرح می‌کند. به طور مثال چهارم اردیبهشت، داوری در گفت‌وگو با اعتماد عنوان می‌کند: مجموعه احمدی‌نژاد آلوده به فساد اقتصادی است. حکم آقای بقایی را ببینید. مداخلات آقای بقایی و ده‌ها هزار سکه‌ای که در دوره آقای احمدی‌نژاد گرفته شده و سرنوشت نزدیک به دو هزار سکه معلوم نیست.

از سوی دیگر مصداق "این‌ها"یی که احمدی‌نژاد در سخنانش عنوان می‌کند مشخص نیست اما وقتی از "ملت" حرف می‌زند مشخصا به خودش اشاره دارد و خود را با ملت یکی می‌پندارد. او یک‌شنبه پنجم اردیبهشت در دیدار جمعی از مردم ورامین، پیشکسوتان ورزش قهرمانی و صنف قهوه‌خانه‌داران با حمله به تفاهم‌نامه همکاری ایران و چین که تصمیم نظام بوده، بیان می‌کند: من معتقدم در محتوای توافق با چین اگر چیزی به نفع ملت بود، حتما در بوق و کرنا می شد. می‌گویند یک موافقتنامه کلی‌ست. در دنیا موافقتنامه کلی را به سرعت منتشر می‌کنند چون تعهدی ندارد. وقتی منتشر نمی شود یعنی تعهداتی در آن وجود دارد. اگر مسئولین هزار بار هم تکذیب کنند، ملت باور نمی کند.

پیش به سوی تندروی

احمدی‌نژاد به یاد دوران "بگم بگم"های معروف خود در این روزها هم همچنان از افشاگری سخن می‌گوید و وعده می‌دهد که با نزدیک شدن به انتخابات ناگفته‌های دیگری را عنوان خواهد کرد. او نشان داده که در فضاسازی رسانه‌ای و بازی با افکار عمومی تبحر دارد اما با توجه به کارنامه‌اش و اظهاراتی که بارها خلافش ثابت شده شاید برخلاف تصورش دیگر حنایش برای خیلی از مردم رنگی ندارد.

در همین زمینه، ناصر ایمانی چهارم اردیبهشت در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار می‌کند: مواضعی که آقای احمدی نژاد در یکی دو ماه اخیر اتخاذ کرده نشان می‌دهد که نمی‌خواهد صلاحیتش تایید بشود. کسی که می‌خواهد تایید صلاحیت بشود، لااقل از چهار پنج ماه پیش از انتخابات مواضع تند و رادیکال خود را مخفی نگه می‌دارد، اما او نمی‌خواهد رئیس‌جمهور شود و می‌خواهد شورای نگهبان او را رد صلاحیت کند تا مواضع تندتر بگیرد.

وی ادامه می‌دهد: او در حال آماده‌سازی خود برای زمان و شرایطی است که حکومت بدین شکل نباشد که البته آنگونه نخواهد شد. او اکنون در حال به وجود آوردن شکل جدیدی از اپوزیسیون در کشور است که آن هم اپوزیسیون داخلی است.

موضوعی را که ایمانی به آن اشاره می‌کند، در افشاگری‌های اخیر داوری علیه احمدی‌نژاد هم دیده می‌شود و مشاور رسانه‌ای سابق رئیس دولت دهم مدعی می‌شود که احمدی‌نژاد و حلقه‌ای که او را در بر گرفته‌اند به دنبال تبدیل شدن به یلتسین ایران و عبور از جمهوری اسلامی هستند.

حبیب الله بوربور دبیر کل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی هم درباره کاندیداتوری احمدی‌نژاد برای انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم تصریح می‌کند: احمدی‌نژاد مریض لاعلاج است و شورای نگهبان صلاحیت یک فرد روانی را تائید نمی‌کند، فردی که بیمار باشد مشخص است که تائید نمی‌شود.

انتخابات بهانه است...

با توجه به اظهارات کارشناسان و رفتارها و اظهارات هنجارشکنانه احمدی‌نژاد، به نظر نمی‌رسد در این دوره هم مانند سال 96 صلاحیت احمدی‌نژاد برای کاندیدا شدن در انتخابات ریاست‌جمهوری از سوی شورای نگهبان احراز شود اما او همچنان در حال سفرهای استانی و دیدارهای مردمی انتخاباتی است و تلاش می‌کند از آب گل‌آلود این دوره از انتخابات ماهی خود را بگیرد. صیدی که شاید فقط محدود به انتخابات ریاست جمهوری نباشد و موسم انتخابات تنها بهانه‌ای برای تحرکات آینده او به حساب بیاید، چرا که احمدی‌نژاد بارها نشان داده رویاهای بزرگ‌تری در سر دارد و به قول داوری سیاست‌ورزی او مبتنی بر عناصر غیراخلاقی است.

 

احمدی نژاد بازی انتخابات ریاست جمهوری   اخبار برگزیده
  

ویدئو| مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا به کجا رسید؟مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اکنون به کجا رسیده است؟
مثلث ایران ایران و آمریکا وین 

  

کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه دادند/ جلسه گفت‌و‌گو و ارائه برنامه کاندیداها ادامه داردسخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: تاکنون آقایان مصطفی تاجزاده، محمود صادقی، مسعود پزشکیان، محمد شریعتمداری، محمد صدر، محسن هاشمی، صادق خرازی، عباس آخوندی و مصطفی کواکبیان و همچنین خانم‌ها شهیندخت مولاوردی و زهرا شجاعی برنامه‌های خود را ارائه و به پرسش‌های اعضای مجمع عمومی پاسخ دادند.
ایلنا ایران صادق خرازی عباس آخوندی 

  

مصوبه جدید شورای نگهبان ، نه شرعی است نه حقوقی و سیاسیعباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:متنی که از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد، اتفاق نادری در تاریخ 42 سال پس از انقلاب بود. به نظرم خودشان نیز خوب می‌دانند که این متن واجد اعتبار حقوقی نیست و به هیچ‌وجه الزام‌آور برای وزارت کشور و هیچ مرجع دیگری نیست. در نتیجه برای توجیه آن به نکاتی اشاره کردند که چیزی جز ادعای فوق را ثابت نمی‌کند.
۵۵ آنلاین شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

بررسی تاثیر ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان شوراها بر رفتار انتخاباتی شهروندانعضو شورای عالی استان‌ها معتقد است با ردصلاحیت‌های گسترده کاندیداهای شوراها و خالی ماندن برخی صندلی‌ها در برخی از شهرها، متاسفانه بخشی از مردم عملا در انتخابات شرکت نمی‌کنند و انگیزه مشارکت شهروندان به طور حتم کاهش خواهد یافت.
ایلنا شوراهای شهر خبرنگار شورای نگهبان 

  

اصرار خودروسازان به افزایش بیشتر قیمت خودروبا وجود تصویب افزایش 10 درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو، ظاهراً خودروسازان به افزایش 9 درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند.
خودروتک خودروسازان بهره وری افزایش قیمت 

  

احمدی‌نژاد: مسئولین خودشان واکسن زده‌اند خیالشان راحت استمن احتمال می‌دهم مسئولین کشور خودشان واکسن زده‌اند. خیالشان راحت است. خیلی نگران مردم نیستند. سوز و گدازی نمی‌بینیم. آدم بگوید روزی 450 نفر فوت می‌کنند، خیلی راحت. هیچ تغییری در روش‌ها و منش‌ها داده نمی‌شود. این امر فضای ذهنی و روحی مردم را سخت می‌کند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دولت دهم مترو 

  

جزئیات جدید از ترور سردار سلیمانی/ چه کسانی تلفن حاج قاسم را ردیابی کردند؟سه تیم تک‌تیرانداز خود را در فاصله 500 تا 800 متر دورتر از "منطقه ترور" مستقر کرده بودند، که همان جاده ورودی به فرودگاه بود، و به نحوی قرار گرفته بودند تا هدف خود را هنگام خروج از فرودگاه در یک مثلث احاطه کنند.
اقتصادنیوز سردار سلیمانی تلفن جاده 

  

افشاگری سنگین پرسپولیسی ها علیه زردها+جزئیات بیشترتیم سپاهان در سال 1350 با هدایت محمود یاوری در برابر پرسپولیس قدرتمند آن زمان با نتیجه تحقیرآمیز 6 بر صفر شکست خورد.
خانه فوتبال بهاره رهنما فوتبال بازی 

  

توئیت جدید ظریف: بایدن باید تصمیم بگیردوزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: رئیس جمهور بایدن باید تصمیم بگیرد که آیا ایالات متحده به بی‌قانونی ادامه خواهد داد و یا به قانون پایبند می‌شود.
فردا رئیس جمهور وین قانون 

  

اعلام پیش فروش سایپا با شاهین و 4 خودرو دیگر + مبالغ پیش پرداختسایپا برنامه پیش فروش خود به مناسبت عید سعید فطر را اعلام کرد. در این پیش فروش خودرو شاهین و 4 محصول دیگر سایپا عرضه شده است.
خودروتک سایپا خودرو خودروسازان 

  

ظریف روی مین رفتبه جهت بررسی دو مشکل عمده انتخابات یعنی رد صلاحیت‌ها و میزان مشارکت گفتگو کردیم با منصور حقیقت پور فعال سیاسی اصولگرا و نماینده مجلس نهم که مشروح آن را می‌خوانیم:
مستقل‌آنلاین دولت سردار سلیمانی رئیس جمهور 

  

تذکر رهبری به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ظریف نیست/ پشت پرده افشای فایل صوتی باید مشخص شود/ جریان رقیب بدنبال ناامیدی اصلاح‌طلبان استیک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: سخنان رهبری درباره برخی از گفته‌های وزیر امورخارجه به معنای این نیست که آقای ظریف مهره سوخته است.
ایلنا محمدجواد ظریف اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف شناخته‌شده ترین رقیب جدی جریان اصولگرا است/ اصولگرایان به اجماع نخواهند رسید/ عملکرد شورای نگهبان مشخص می‌کند مشارکت چگونه باشدیک کنشگر سیاسی اصوگرا فضای انتخاباتی جریان‌‌های سیاسی کشور را مورد بررسی قرار داد و میزان مشارکت را وابسته به عملکر شورای نگهبان دانست.
ایلنا اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

آغاز فروش اقساطی محصولات MVM با پیش پرداخت 30 درصدطرح جدید فروش اقساطی محصولات ام وی ام شرکت مدیران خودرو ویژه ماه اردیبهشت ماه آغاز شد.
خودروتک خودرو ماه ایران 

  

متن عجیب ارسالی به واتس آپ استقلالی‌ها+جزئیات بیشتر را بخوانیداستقلال نماینده پرقدرت کشورمان با اقتدار صدرنشین گروه خود در آسیا شد اما باز هم کادرفنی این تیم، آبی پوشان را ممنوع المصاحبه کرد!
خانه فوتبال مصاحبه کعبه فرهاد مجیدی 

  اخبار داغ
  

سود سهام عدالت پشت چراغ قرمز شرکت های بورسی+ فیلمبا وجود گذشت تقریبا یک ماه از صحبت های رئیس سازمان بورس در خصوص واریز بخش دوم سود سهام عدالت اما تاکنون مبلغی در این زمینه به حساب سهامداران واریز نشده است.
اقتصادنیوز سود سهام عدالت سهام 

  

پیش‌بینی بازاربورس در هفته آیندهبه عقیده کارشناس بازار سرمایه بازار با شک و شبهه همراه است و نظر قطعی درباره مثبت و منفی بودن آن اشتباه است.
۵۵ آنلاین سرمایه پتروشیمی شاخص 

  

افزایش 500 هزار تومانی قیمت سکه در یک هفتهیکی از اعضای هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، از صعودی شدن روند قیمت‌ها در بازار طلا و سکه پس از یک ماه آرامش نسبی و تعطیلی واحدهای صنفی خبر داد و اعلام کرد که نوسان افزایشی نرخ ارز طی یک هفته اخیر، سبب رشد قیمت‌ سکه و طلا در بازارهای داخلی شده است.
فردا افزایش قیمت قیمت سکه و طلا 

  

ضوابط واردات واکسن کرونا به کیش در قالب سند ملیدبیر شورای سلامت جزیره کیش اعلام داشت: واکسن های وارداتی کرونا به این منطقه برای تسریع روند واکسیناسیون ملی بوده و غیرقابل فروش است.
شما‌نیوز واردات وزارت بهداشت جزیره کیش 

  

افزایش 500 هزار تومانی قیمت سکهاقتصادنیوز : یکی از اعضای هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، از صعودی شدن روند قیمت‌ها در بازار طلا و سکه پس از یک ماه آرامش نسبی و تعطیلی واحدهای صنفی خبر داد و اعلام کرد که نوسان افزایشی نرخ ارز طی یک هفته اخیر، سبب رشد قیمت‌ سکه و طلا در بازارهای داخلی شده است.
اقتصادنیوز قیمت سکه و طلا تهران 

  

پیش بینی قیمت دلار برای فرداامروز در معاملات پشت‌خطی برخلاف روز‌های دیگر چندان خبری از اعلام قیمت یا به اصطلاح لفظی برای دلار نیست و تنها نرخی که در این بازار غیررسمی تعیین‌ شده 22650تومان است که سیگنالی برای قیمت دلار در بازار نقدی فردا خواهد بود.
گسترش قیمت دلار وین 

  

راه‌حل نجات بورس چیست؟بازار سرمایه هفته پیش رو را با دو تغییر جدید در دامنه نوسان و حجم مبنا آغاز می کند. تغییراتی که هرچند ممکن است برای کوتاه مدت مسکن بورس شوند، اما تزریق منابع جدید همچنان راه حل قطعی بازار است.
گسترش سرمایه فروشنده انتخابات ریاست جمهوری 

  

پیش بینی روند بورس تهران در آخرین هفته اردیبهشتاقتصادنیوز:شاخص کل بورس در پایان هفته سوم اردیبهشت ماه به رقم یک میلیون و 183 هزار واحد رسید. روند تغییرات شاخص در سه روز انهایی هفته صعودی بود و در مجموع در هفته اخیر شاخص کل 11 هزار و 724 واحد رشد کرد و شاهد بازدهی مثبت یک درصدی بورس بودیم. آیا این روند صعودی شاخص در هفته آینده هم ادامه خواهد داشت؟
اقتصادنیوز بورس تهران تهران شاخص 

  

اولین بازتاب حمایت از بورسنرخ‌های سود در سررسیدهای مختلف در بازار ثانویه اوراق بدهی به 22٫5 درصد رسید.
۵۵ آنلاین سود اوراق بدهی اقتصاد