پزشکیان: مگر نمی‌گویید حقید، از چه می‌ترسید؟!

مسعود پزشکیان در نخستین جلسه با اعضای تحریریه و اعضای بخش تحلیلی انصاف نیوز پس از رد صلاحیتش در مورد نطق‌های اخیرش، رد صلاحیت خود و کاندیداهای نهایی که در مناظرات حضور دارند و در نهایت درباره‌ی اینکه در این «انتخابات» چه باید کرد، به گفت‌وگو پرداخت. دکتر پزشکیان در این دورهمی در دفتر انصاف … نوشته پزشکیان: مگر نمی‌گویید حقید، از چه می‌ترسید؟! اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

پزشکیان: مگر نمی‌گویید حقید، از چه می‌ترسید؟!

مسعود پزشکیان در نخستین جلسه با اعضای تحریریه و اعضای بخش تحلیلی انصاف نیوز پس از رد صلاحیتش در مورد نطق‌های اخیرش، رد صلاحیت خود و کاندیداهای نهایی که در مناظرات حضور دارند و در نهایت درباره‌ی اینکه در این «انتخابات» چه باید کرد، به گفت‌وگو پرداخت.

دکتر پزشکیان در این دورهمی در دفتر انصاف نیوز، درباره‌ی رد صلاحیت خود از سوی شورای نگهبان، گفت: می‌گویند ارزیابی کردیم؛ چه را ارزیابی کردید؟! می‌گویند برنامه بدهید! بروید بپرسید برنامه چیست؛ به شما قول می‌دهم که هیچکدام آنها اصلا نمی‌دانند برنامه چیست. مشکل این است که مفاهیم علمی و اعتقادی اصلا درست درک نمی‌شود.

اینها همان آیات الرحمن را هم اجرا کنند مملکت درست می‌شود، اما علمی. مشکل این است که کسانی حتی قرآن را هم نمی‌فهمند.

«وَأَقِیمُوا الْوَزْنَ بِالْقِسْطِ وَلَا تُخْسِرُوا الْمِیزَانَ» همین یک آیه را اجرا کنند و هیچ کار دیگری نکنند. خداوکیلی بر اساس عدالت وزن کنند و پول دهند و پست دهند و میدان دهند و فرهنگ درست کنند.

تاکید شده است که وزن کن؛ ولی وزن کردن در مباحث مدیریتی ابزار دارد.

او در پاسخ به اینکه خود پیامبر هم نتوانست در نهایت چنین جامعه‌ای بسازد، گفت: بحث این است که پیامبر خواست و نشد. فرق زمان پیامبر و الان این است که جامعه‌ای آن زمان آدم‌های بدوی بودند ولی الان مردم می‌خواهند کاری کنند. 40 سال هر بلایی سر این مردم آوردند و آنها کوتاه آمدند، اینها اگر می‌خواستند مردم همراهی می‌کردند؛ اما گویی نمی‌خواهند. البته من یک چیز دیگری هم تصور می‌کنم که؛ بلد نیستند. یعنی اصلا مفاهیم ارزیابی را بدرستی بلد نیستند. مفاهیم برنامه را هم بلد نیستند و آنچه را هم بعنوان برنامه نوشتیم برنامه نیست و هنوز آن تمام نشده می‌خواهیم برنامه‌ی هفتم را بنویسیم. کدام دیوانه‌ای نقشه‌ی این ساختمان را می‌کشد و هنوز تمام نشده می‌گوید این تمام نشد رهایش کنیم حالا نقشه‌ی یک ساختمان دیگر بکشیم.

پزشکیان درمورد درستی یا نادرستی برنامه داشتن نامزدها برای اداره‌ی کشور گفت: اصلا نمی‌شود یک آدمی در عرض دو ماه، سه ماه، شش ماه برای اداره‌ی مملکت برنامه‌ای تهیه کند. غیر ممکن است. این حرف‌هایی هم که می‌زنند خیلی‌هایش در این مملکت شدنی نیست. نه اینکه اعتقاد ندارند، اما اعتقاد هم داشته باشند شدنی نیست.

الان 40 سال است در جمهوری اسلامی مسئولان می‌خواهند مملکت درست شود، هی هم شعاری می‌دهند؛ چرا درست نمی‌شود؟ مگر مسئول نیستند؟! چرا اجرا نمی‌شود؟ نمی‌شود من مسئول سازمانی باشم، تصمیمی بگیرم و زیردستانم اجرا نکنند؛ یا نمی‌شود آن بحث را در ساختار پیاده و قبول کرد و یا اینکه می‌شود و باید دید که گیر ماجرا در این روند کجاست.

می‌گویند چرا مردم در صف مرغ می‌ایستند؛ خب شما عامل صف بستن برای مرغ هستید؛ با امریکا می‌جنگی باید تاوانش را هم بدهی؛ از دیوار سفارت عربستان بالا می‌روی باید تاوانش را هم بدهی، بله علیه‌تان پول خرج می‌کند، برایت مانع درست می‌کند و خودت هم این مانع را تشدید می‌کنی و بعد می‌آیی می‌گویی چرا اینطور شد و «آی مردم! دیدید اینها چه کردند؟!». خب لامذهب تو بودی که از دیوار رفتی بالا، تو بودی که این فحش را دادی. همه باهم نشسته‌ایم مملکت را خراب کرده‌ایم و حالا شما که اول این صف هستید فحش هم می‌دهی؟! عجب هنری داریم ما!

دکتر پزشکیان درمورد اینکه چه باید کرد -که یکی از اعضای تحلیلی انصاف نیوز طرح می‌کند- نیز می‌گوید: من خودم هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ام؛ باید با یکسری از عقلا صحبت کنیم تا تصمیمی بگیریم.

او به تلاشهای برخی کاندیداها برای جذب او با وعده‌ی حضور در دولت احتمالی آنها اشاره می‌کند و می‌گوید: خیلی‌ها فشار می‌آورند؛ اما آدم باید چیزی از کسی ببیند که دفاع کند؛ خیال می‌کنند که من دنبال پست و مقام هستم.

یکی دیگر از اعضای تیم تحلیلی انصاف نیوز در این بخش از صحبت‌ها می‌گوید که این انتخابات تنها یک انتخابات ریاست جمهوری نیست و انتخاب یک خط مشی برای سال‌های آتی است و از انتخاب افراد بالاتر است.

پزشکیان در واکنش به این موضوع گفت: صحبتم این است که آدم باید کشش و توانایی در فرد ببیند که برود و دفاع کند. من از روحانی بزور رفتم و دفاع کردم. از روحانی هم دفاع نکردم، گفتم طرف آدمی است که نسبت به باقی تواناتر است.

عضو تحلیلی انصاف نیوز در ادامه با نام بردن از دو کاندیدای تایید شده‌ی شورای نگهبان، پرسید: شما فکر نمی‌کنید اگر دولتی باشد که مثلا آقای فلانی با بهمانی رئیسش باشند و شما معاون اولش، درواقع نفر اول دولت شمایید؟

پزشکیان گفت: اینها قدرت طلبند؛ البته تا حدی که من می‌شناسم.

در ادامه بحث به سمت مناظره‌ها رفت و پزشکیان درمورد برخی کاندیداها نظرش را گفت و به‌طور کلی هم گفت: اما بطور کلی زمانبندی و ساختار این مناظره مناسب نیست. مثلاً می‌گویند در سه دقیقه حرف بزن، تا بیایی گرم شوی تمام می‌شود. بعد هم می‌گویند در چهار دقیقه جمع‌بندی کن که چکار می‌خواهی کنی؟ خیلی هم که نخبه باشند نمی‌توانند چنین کنند؛ نمایش است.

درمورد ترکی حرف زدن مهرعلیزاده و همتی نیز گفت: چون تابحال چنین بروزی نداشتند شاید خیلی پذیرفته نشود. کسی تابحال اصلا اینها را ترک زبان نمی‌شناخته. من را علیرغم اینکه هیچ پان نیستم و نسبت به آنها هم کاملا جبهه دارم اما اینها می‌گویند که «پان ترک» است! نیستم خداوکیلی! بزور می‌گویند «نه! تو پانترکی». تنها نسبت به قومیت‌ها -نه فقط ترک‌ها- تعصبی دارم که هرکسی باید حقش را داشته باشد.

من وقتی دوران وزارتم تمام شد به تبریز بازگشتم؛ اینها برخی بعنوان نماینده به تهران آمدند و دیگر بازنگشتند. خیلی حرف است. مردم می‌فهمند و درک می‌کنند.

مدیر انصاف نیوز در این جلسه، درمورد ترکی حرف زدن دو نامزد در این مناظرات آن را به مسابقات عصر جدید تشبیه کرده و گفت: مثل شرکت کنندگان عصر جدید که آخرش می‌گویند مثلا من چند کلمه ترکی و کردی و گیلکی حرف می‌زنم بنابراین ای همشهریانم به من رای دهید؛ شبیه به همین فضا بود و دلنشین نبود. زشت بود وسط مناظره اینگونه حرف زدن.

در بخش دیگری از این جلسه پزشکیان با توجه به استناد او به نهج البلاغه در سخنانش، درمورد بزرگ‌ترین شاخصه‌ی شیعه بودن، گفت: شیعه بودن تمام دعوایش بر عدالت است. وقتی عدالت را رعایت نکنی دیگر چه می‌کنی؟

پزشکیان در پاسخ به اینکه پس از نطقش که نمایندگانی اهانت آمیز صحبت کردند، آیا چیزی گفته و پاسخی داده است یا نه، گفت: بگذار بگویند.

«إِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلاَماً» / «وَإِذَا مَرُّوا بِاللَّغْوِ مَرُّوا کِرَامًا» با جاهل که نمی‌شود بحث کرد.

در قرآن آیه‌ای هست که خیلی جالب است «وَ مِنْهُمْ مَنْ یَسْتَمِعُونَ إِلَیْکَ أَ فَأَنْتَ تُسْمِعُ الصُّمَّ وَ لَوْ کانُوا لا یَعْقِلُونَ» بعضی از آنان به سخنان تو گوش فرا می‌دهند، اما آیا تو می‌توانی کلام حق را به گوش کسانی که گوش دلشان بسته است و تعقل نمی‌کنند، برسانی؟

«وَ مِنْهُمْ مَنْ یَنْظُرُ إِلَیْکَ أَ فَأَنْتَ تَهْدِی الْعُمْیَ وَ لَوْ کانُوا لا یُبْصِرُونَ»

از آنها آدم‌هایی هست که نگاهت می‌کنند؛ آیا می‌خواهی آن را که بصیرت ندارد هدایت کنی؟

«إِنَّ اللَّهَ لا یَظْلِمُ النَّاسَ شَیْئاً وَ لکِنَّ النَّاسَ أَنْفُسَهُمْ یَظْلِمُونَ» خدا نیست که به مردم ظلم می‌کند، این خودشان هستند که به خود ظلم می‌کند.

علی اصغر شفیعیان در ادامه‌ی این جلسه با طرح این پرسش که چه باید کنیم گفت: برای ما مهم است که شما چه چارچوبی را مدنظر دارید و می‌خواهید در این انتخابات چه کنید؛ ما فعلا کاری نمی‌کنیم تا ببینیم شما چه می‌کنید.

پزشکیان با تاکید دوباره بر اینکه هنوز تصمیم نگرفته است پاسخ داد: نمی‌دانم، هنوز تصمیم نگرفتم؛ هنوز احراز نکردم که اصلح کیست (با خنده).

او درمورد فعالیت‌های انتخاباتی تا پیش از رد صلاحیت ادامه داد: استقبالی که شروع شده بود قابل توجه بود و به نظرم آنها هم از همین ترسیدند.

شفیعیان در این مورد گفت: خیلی‌ها پس از رد صلاحیت چه در فضای مجازی، فعالین رسانه‌ای و چه نخبگان سیاسی، گفتند ترسیده‌اند که شما را تایید کنند و در نتیجه‌ی انتخابات تاثیر بگذارد!

در ادامه اعضای حاضر به استفاده‌ی دیگر نامزدها از برخی طرح‌ها و کلیدواژه‌های دکتر پزشکیان در تبلیغات انتخاباتی و مناظره‌ها از جمله ضرورت شفافیت داده‌ها اشاره کردند که او به شوخی گفت «کپی پیست کردند» و ادامه داد: البته راه دیگری هم ندارد. این راه رفته شده. نمی‌دانم چرا می‌ترسند. چرا نمی‌خواهند شفافش کنند؟! من باید بترسم یا اینها که خیلی ادعای حزب‌اللهی بودن دارند.

پزشکیان در ادامه‌ی این جلسه گفت: مشکل کار مملکت ما این است که همان حرفی که حضرت علی می‌زنند که پشت سر حاکمان حرف‌های خوبی نمی‌زنند، پشت سر ما هم حرف‌های خوبی نمی‌زنند؛ من که نباید سرم را بکنم توی برف و نبینم. خیلی از حرف‌هایی هم که می‌زنند حق است، آدم نمی‌تواند جوابشان را بدهد. به پیر و پیغمبر من زمان شاه خیلی راحت‌تر از اعتقاداتم دفاع می‌کردم تا الان. الان بروم چه بگویم؟! از که دفاع کنم؟! قدرت دستمان است؛ بگویم از چه می‌خواهم دفاع کنم؟

به من می‌گویند «شما چرا قرآن و نهج البلاغه خواندی؟ قرآن را چرا بر نیزه کردی!»؛ خب خارجی حرف بزنیم می‌گویند غرب‌زده هستی، قرآن را هم می‌گوییم که چنین؛ آخر لامذهب من به چه زبانی حرف بزنم که تو بفهمی و حداقل اگر دلیل آوردم دیگر انگ نچسبانی؛ بگو با چه زبانی بگویم! آدم نمی‌داند از کجا برایشان دلیل بیاورد که بعدش انگ نچسبانند.

پزشکیان در پاسخ به سوال یکی از اعضای بخش تحلیلی انصاف نیوز در مورد اینکه آیا از چهره‌های شاخص مجلس کسی درمورد ردصلاحیت با شما صحبت کرده است یا نه؟، گفت: آقای ذوالنور آن روز هم آمد گفت من در شورای امنیت قبل از اینکه مقام معظم رهبری صحبت کنند در مورد رد صلاحیت صحبت کردم. می‌گفت آنجا به من حمله کردند و فردایش که آقا صحبت کرد دیدند همینطور است. ذوالنور می‌گوید که ما شرمنده‌ایم.

پزشکیان در بخش دیگری از این جلسه به آیه‌ای اشاره می‌کند و می‌گوید: خیلی آیه‌ی عجیبی است؛ «إِنَّ الَّذِینَ تَوَفَّاهُمُ الْمَلَائِکَهُ ظَالِمِی أَنْفُسِهِمْ قَالُوا فِیمَ کُنْتُمْ ۖ قَالُوا کُنَّا مُسْتَضْعَفِینَ فِی الْأَرْضِ ۚ قَالُوا أَلَمْ تَکُنْ أَرْضُ اللَّهِ وَاسِعَهً فَتُهَاجِرُوا فِیهَا ۚ فَأُولَٰئِکَ مَأْوَاهُمْ جَهَنَّمُ ۖ وَسَاءَتْ مَصِیرًا»

می‌گوید ملک الموت که می‌آید جان بگیرد می‌پرسد چه کردی؛ می‌گویند نگذاشتند کاری کنیم، می‌گوید «زمین خدا واسع نبود؟! هجرت می‌کردید» آنها ماوایشان جهنم است.

منظور این است که روز قیامت هیچ ضعف و ناتوانی را خدا از انسان‌ها قبول نخواهد کرد. نمی‌گوید نماز نخواندند و… می‌گوید چرا در زمین در حالت ضعف و بدبختی ماندید، بروید در جهنم.

آدم باید بداند دنبال چه می‌گردد. ما همین‌جا برای همین مردم بیچاره‌ای که نیازی به ما دارند هستیم و خدمت می‌کنیم. دنبال این هم نیستم که بروم جای دیگری تا راحت زندگی کنم.

او در پاسخ به اینکه علت خاصی دارد که فامیلی‌اش پزشکیان است، گفت: شاید بخاطر این است که پدرم کمک‌بهیار بوده و در بهداری کار می‌کرده است. من از تبار هیچ گردن‌کلفتی نیستم. در گلوی اینها هم گیر کرده‌ایم و نه می‌توانند قورتمان دهند و نه هیچی. (با خنده)

او در انتها گفت: مسلمانان باید بروند و خودشان اصول دین را بررسی کنند و پیدا کنند که ابزار عدالت چیست. اینها اصلا یک جو عقل برای ما قائل نیستند؛ من باید به عدالت برسم و تو نمی‌توانی بگویی این عدالت است و بعد من اطاعت کنم. من باید به آن برسم که این عدالت است، تو نمی‌توانی بگویی. اینها می‌گویند نه تو نمی‌فهمی، اگر نمی‌فهمم پس مسلمان نیستم! جمعش کن؛ اصلا شما هیچکدامتان مسلمان نیستید.

مگر نمی‌گویید حقید، از چه می‌ترسید؟! تو عرضه کن بگذار دیگران هم عرضه کنند، مردم نگاه می‌کنند و کالای هرکه بهتر بود طرف او می‌آیند دیگر. اما تو کالای بنجلت را بزور می‌گویی کالای من را بپذیر؛ خب نمی‌پذیرند، زور است؟! اخلاقت را بپذیرند، علمت را بپذیرند یا رفتارت را؟! زور می‌گویید!

انتهای پیام

برچسب هاانتخابات 1400 زاکانی مسعود پزشکیان معصومه رشیدیان مهرعلیزاده نطق مسعود پزشکیان همتی

مسعود پزشکیان فضای مجازی نماز   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

پیش بینی بورس فردا؛ فروشندگان پُرزور میشوند؟اقتصادنیوز: بازار سهام دوشنبه را به تاثیر از عرضه ها، ممکن است متفاوت با دو روز ابتدایی هفته دنبال کند.
اقتصادنیوز سهام 

  

افت جالب قیمت دلار در صرافی های بانکی| کاهش قیمت دلار در صرافی های بانکیافت جالب قیمت دلار در صرافی های بانکی امروز رخ داد. کاهش قیمت دلار در صرافی های بانکی را شاهد هستیم. ریزش قیمت دلار در صرافی‌های بانکی اتفاق افتاده است.
۵۵ آنلاین قیمت دلار صرافی 

  

کسانی که کرونای حاد گرفتن چند درصد ممکن است دوباره مبتلا شوند؟یک مطالعه جدید نشان می‌دهد بیمارانی که از موارد شدید کووید 19 بهبود می‌یابند، احتمالاً دوباره به این عفونت مبتلا نمی‌شوند.
برنا 

  

آیا واقعا ترکیبات دارچینی در درمان ویروس کرونا موثرند؟نتایج یک مطالعه نشان می دهد که سینامالدئید موجود در دارچین، مکمل خوبی همراه با دگزامتازون برای درمان ویروس کرونا است.
برنا درمان ویروس 

  

جزئیات شیوه ‌نامه ضد کرونایی کنکورسخنگوی سازمان سنجش با اشاره به تدابیر در نظر گرفته شده بهداشتی برای برگزاری کنکور، گفت: داوطلبانی که از 24 خرداد به بعد به کرونا مبتلا شده‌اند تا دوشنبه 31 خرداد فرصت دارند برای خوداظهاری به سایت سنجش مراجعه کنند.
گسترش کنکور سازمان سنجش وزارت بهداشت 

  

آب استخر کرونا را نابود می‌کندبر اساس آخرین تحقیقات آب استخر‌های شنا تنها در 30 ثانیه ویروس کرونا را از فعالیت می‌اندازد.
برنا شنا ویروس 

  

تست کرونای 22 فرنگی‌کار اردوی جوانان مثبت شد!اردوی تیم کشتی فرنگی جوانان کشورمان با توجه به مثبت شدن تست کرونای 22 نفر از اعضای این تیم لغو شد.
مملکت‌آنلاین کشتی فرنگی کار جوانان 

  

آیا واقعا داروهای فشار خون بر میزان شدت کرونا موثرند؟محققان دانشگاه مینه‌سوتای آمریکا به این سوال که آیا مصرف داروی فشار خون تاثیری بر شدت کرونا در بیماران دارد یا خیر، پاسخ دادند.
برنا فشار خون 

  

آغاز خوداظهاری کنکوری‌های مبتلا به کرونا 1400مهلت خوداظهاری داوطلبان کنکور سراسری 1400 در درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور از امروز 30 خرداد ماه آغاز شد.
برنا کنکور سازمان سنجش آموزش 

  

با عرضه خودرو در بورس مخالفم/ طرح وزارت صمت برای قیمت‌گذاری خودرو به مجلس ارائه شدوزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس کارشناسی نیست، گفت: تحریم موجب شده واردات خودرو متوقف شود لذا بازار رقابتی نیست.
مملکت‌آنلاین بازار خودرو بازار رقابتی واردات خودرو 

  

این آب در 30 ثانیه ویروس کرونا را نابود می کنداقتصادنیوز :‌نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که آب استخرهای شنا تنها در 30 ثانیه ویروس کرونا را از فعالیت می‌اندازد.
اقتصادنیوز ویروس شنا 

  

افراد بالای 70 سال برای تزریق دوز دوم واکسن کرونا حتما منتظر دریافت پیامک باشندرئیس مرکز بهداشت شرق تهران با بیان این‌که افراد بالای 70 سال برای تزریق دوز دوم واکسن کرونا منتظر پیامک بمانند، گفت: افراد ترجیحاً دوز دوم واکسن را در همان مرکزی دریافت کنند که دوز اول را تزریق کرده بودند...
برنا پیامک تهران 

  

آخرین وضعیت کرونایی سپند امیرسلیمانی + تصاویر بیمارستاناولین ویدئو و صحبت‌های سپند امیرسلیمانی که چند روز است به دلیل عوارض کرونا جراحی انجام داده بود را ببینید. این ویدیو را خواهرش در اینستاگرام منتشر کرده است.
خانه فوتبال بیمارستان جراحی اینستاگرام 

  

دلالان بازار ارز به دنبال ایجاد ترس در بورسبازار سرمایه این روزها درگیر انتخابات ریاست جمهوری است و واکنش مثبت این بازار به انتخاب آیت‌الله رئیسی به عنوان هشتمین رئیس جمهور کشور، می‌تواند روزهای امیدوار کننده‌ای را برای بازار سهام به ارمغان بیاورد.
فردا بازار تهران ارز قیمت ارز