فردا   |  سیاسی  |  

رنگ تبلیغات انتخابات شوراهای شهر تهران به صدا در آمد

با آغاز تبلیغات انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش از امروز(پنجشنبه 20 خردادماه سال جاری) 2هزارو 294 نفر در تهران برای کسب 21 صندلی این شورا به مدت هفت روز در عرصه تبلیغات با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

رنگ تبلیغات انتخابات شوراهای شهر تهران به صدا در آمد

 ایسنا: با انتشار اسامی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در روز سه شنبه هفته جاری به صورت رسمی توسط فرمانداری تهران نامزدهای این دوره انتخابات شورا کد انتخاباتی خود را دریافت کردند به این ترتیب نامزدها می توانند از امروز (پنجشنبه 20 خردادماه سال جاری) تبلیغات خود را آغاز کنند.

مدت زمان فعالیت تبلیغات انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش هفت روز ادامه خواهد داشت و در ساعت 7 صبح روز پنجشنبه ( 27 خردادماه سال جاری) به پایان می رسد.

در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش 2هزارو 294 نفر از داوطلبین احراز صلاحیت شده اند که شهروندان تهرانی در 28 خردادماه سال جاری می توانند در 3 هزارو 797 شعبه اخذ رای موجود در تهران حداکثر به 21 نامزد مورد نظر خود رای بدهند.

در این میان هریک از گروه ها و جناح ها برای انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در قالب ائتلاف ها لیست های 21 نفره ای را اعلام می کنند که تاکنون شورای ائتلاف شهر تهران، اسامی 21 نفره این شورا در انتخابات ششمین دوره شورای شهر تهران را اعلام کرده است و شورای وحدت و جبهه اصلاح‌طلبان از اعلام لیست خود ظرف روزهای آینده خبر داده اند.

برای مشاهده اسامی و کد انتخاباتی 2292 نامزد ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر اینجا کلیک نمایید.

عمر تشکیل شوراها به حدود 22 سال رسیده و پنج دوره را در این 22 سال پشت سر گذاشته است. اولین قانون شوراهای اسلامی کشور در سال 1361به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و پس از آن این قانون در 5 نوبت دستخوش تغییرات و اصلاحاتی شد که نهایتاً نیز آخرین اصلاح آن در پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی در سال 1375 صورت گرفت. این نهاد که از آن به عنوان پارلمان شهری یاد می کنند و در قانون اساسی نیز به عنوان ارکان تصمیم گیری کشور معرفی شده، انتظار می رود امورات شهرها را به صورت یکپارچه مدیریت کند. البته در همین راستا طرح جامع مدیریت شهری در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در حال بررسی است.

وجود شوراها در قانون اساسی تصریح شده؛ اما تدوین سازوکار اجرایی آنها تا سال 1377 که اولین دورهٔ انتخابات سراسری شوراها هفتم اسفندماه همین سال برگزار شد به تعویق افتاده بود. در این سال در بیش از 40 هزار حوزه انتخاباتی، انتخابات برگزار و حدود 200 هزار نفر از منتخبین مردم در سراسر کشور جهت اداره امور شهرها و روستاهای کشور به عنوان عضو شورای اسلامی شهر یا روستا برگزیده شدند و به این ترتیب شوراهای اسلامی در کشور از 9اردیبهشت سال 1378 فعالیت رسمی خود را آغاز کردند.

انتخابات شورای شهر تنها انتخاباتی است که نظارت بر آن برعهده شورای نگهبان نیست و بررسی و رسیدگی به صلاحیت داوطلبان برعهده هیات های اجرایی و نظارت است و هیات های نظارت نیز از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشکیل می شود. اما براساس گفته بسیاری کارشناسان حوزه شهری همین تاخیر در تشکیل شوراها باعث شده بسیاری از دستگاه ها به نوعی شوراها را به رسمیت نشناسند و درنتیجه شوراها در جایگاه اصلی خود قرار نگیرند.

نگاهی به تشکیل پنج دوره شورای اسلامی شهر تهران

سه دوره اول این شورا 15 عضو اصلی و 6 نفر عضو علی‌البدل داشت؛ اما در دور چهارم تعداد اعضا به 31 نفر عضو اصلی و 12 نفر عضو علی‌البدل افزایش یافت، البته در خرداد 1395 شورای نگهبان با مصوبهٔ مجلس برای کاهش تعداد اعضای شورای شهر تهران به 21 نفر موافقت کرد و نهایتا در پنجمین دوره شورا، تعداد اعضای شورای شهر تهران، ری و تجریش به 21 نفر کاهش یافت. هیئت رئیسه شورا شامل رئیس، نایب رئیس، دو نفر منشی و سخنگو می‌باشد. طی حدود 22 سال فعالیت شورای شهر تهران، عبدالله نوری در اولین دوره و مهدی چمران در دوره‌های بعد تا پایان دوره چهارم رئیس شورا بودند، البته به استثنای سال نخست دوره چهارم که احمد مسجدجامعی ریاست آن را بر عهده داشت. در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران نیز در هر چهار سال محسن هاشمی به عنوان ریاست این شورا انتخاب شد.

نخستین دوره شورای شهر تهران  (15 نفره)- 1378 تا 1380

دوم خرداد سال1378 انتخابات نخستین دوره شورای شهر تهران برگزار شد. در این دوره شورا کار خود را با حواشی بسیاری آغاز کرد؛ دوره ای که عبدالله نوری به عنوان نفر اول منتخبان، نزدیک به 600هزار رای کسب کرد و رییس اولین دوره شورای شهر شد. در این انتخابات اصلاح طلبان به صورت کامل و لیستی رای آوردند و تمامی کرسی های شورای شهر تهران را ازآن خود کردند. این شورا بین دو طیف کارگزاران و مشارکت تقسیم شد ولی اختلاف برای انتخاب شهردار شکل گرفت. نهایتا مرتضی الویری با 15 رای شهردار شد و 3 سال در این پست باقی ماند ولی پس از این 3 سال، استعفا داد و بعد از وی 30 بهمن ماه سال 1380 تا 13 اسفندماه سال 1380 محمد حقانی به عنوان سرپرست شهرداری تعیین شد.

به گفته بسیاری در شورای دوره نخست جنبه های سیاسی بر جنبه های تخصصی غلبه داشت و همین موضوع اختلافات بسیاری را شکل داده بود. پس از الویری؛ ملک مدنی برای کمتر از یک سال به عنوان شهردار تهران انتخاب شد ولی کمی بعد اختلافات بار دیگر بالا گرفت و نهایتا موضوع به شورای حل اختلاف و وزارت کشور و همچنین دفتر ریاست جمهوری و نمایندگان سه قوه رسید. این اختلافات تاجایی ادامه پیدا کرد که بحث انحلال شورا مطرح شد. بحثی که توسط معاون امور اجتماعی و شورای وقت وزارت کشور مطرح شد.

طرح انحلال، اختلافات را بیشتر کرد تاجایی که هیات حل اختلاف مرکزی شامل نمایندگانی از قوای سه گانه کشور و حکمیتی رسمی میان طرفین اختلاف در شورا ، رای به انحلال شورای شهر دوره اول دادند و پس از آن محمدحسین مقیمی به عنوان سرپرست شهرداری تهران منصوب شد. به این ترتیب تجربه ای ناموفق برای نخستین دوره شوراها رقم خورد.

در این دوره ابتدا عبدالله نوری و پس از آن دوزدوزانی ریاست شورا را برعهده داشتند.

به گزارش ایسنا، همچنین در دوره اول شورای اسلامی شهر تهران عبدالله نوری و محمد غرضی و خانم جمیله کدیور به منظور کاندیدا شدن در انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره ششم از عضویت در شورای اسلامی شهر تهران برابر قانون استعفا دادند و از این رو ، تعداد اعضای نمایش داده شده در جدول زیر 18 نفر است، در حالیکه تعداد اعضای شورای اسلامی شهر تهران دراین دوره 15 نفر بوده است.

دومین دوره شورای شهر تهران  (15 نفره)- 1382 تا 1386

انتخابات دومین دوره شورای شهر تهران در 19 اسفند سال 1381 برگزار شد انتخاباتی که در آن 562هزارو 522 نفر شرکت کردند که کمی کمتر از یک سوم مشارکت در دوره نخست شورای شهر تهران بود به شکلی که در این دوره مهدی چمران منتخب دوره 192 هزارو 716 رای کسب کرد و مهدی چران در این دوره ریاست را برعهده داشت. در این دوره از 30 اردیبهشت سال 1382 محمود احمدی نژاد شهردار تهران شد و تا 7 تیر سال 1384 شهردار ماند اما با کاندیدا شدنش برای ریاست جمهوری به مدت دوماه علی سعیدلو به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب شد و پس از آن در 23 شهریور سال 1384 محمدباقر قالیباف تا سال 1386 به عنوان شهردار تهران انتخاب شد.

سومین دوره شورای شهر تهران  (15 نفره)- 1386 تا 1392

انتخابات شورای سوم 24 آذر سال 1385 برگزار شد که در آن یک میلیون و 656 هزارو 558 نفر شرکت کردند یعنی چیزی حدود سه برابر مشارکت در دوره دوم شورا که در آن مهدی چمران به عنوان منتخب 603 هزارو 766 رای کسب کرد. در این دوره مهدی چمران ریاست شورا را برعهده داشت. این دوره به دلیل لزوم همزمانی انتخابات شوراها با ریاست جمهوری با 2 سال افزایش عمرش شش ساله به پایان رسید. در این دوره محمدباقر قالیباف به عنوان شهردار تهران انتخاب شد.

چهارمین دوره شورای شهر تهران  (31 نفره)- 1392 تا 1396

انتخابات چهارمین دوره شورای شهر تهران 24 خرداد ماه سال 92 برگزار شد که در آن 2میلیون و 786 هزارو 357 نفر شرکت کردند و مهدی چمران به عنوان منتخب 566هزارو 614 رای کسب کرد. در این دوره در سال اول احمدمسجدجامعی و سه سال دیگر را مهدی چمران ریاست شورا را برعهده داشت. در این دوره نیز محمدباقر قالیباف در ادامه دوره سوم در دوره چهارم نیز به طور کامل در کل دوره با رای اعضای شورای شهر تهران شهردار تهران باقی ماند.

به گزارش ایسنا، اعضای چهارمین دوره شورای شهر تهران 31 نفر عضو اصلی (شامل: 13 نفر از لیست اصلاح‌طلبان، 17 نفر از لیست اصولگرایان و 1 نفر مشترکاً در هر دو لیست) و 12 عضو علی‌البدل برگزیده داشت این درحالیست که برای دوره پنجم هر 21 نفر منتخب مردم تهران از لیست امید اصلاح طلبان بودند.

پنجمین دوره شورای شهر تهران  (21 نفره)- 1396 تا 1400

انتخابات دوره پنجم شورا نیز در خرداد سال 1396 برگزار شد و بار دیگر اصلاح طلبان به طور کامل و لیستی تمامی کرسی های این دوره شورا را ازآن خود کردند در این دوره محسن هاشمی به عنوان منتخب یک میلیون و 138هزارو 473 رای کسب کرد و برای هرچهار سال ریاست این دوره شورا را برعهده داشت.

این دوره هرچند اختلافاتی مثل دوره نخست شوراها که با حضور کامل اصلاح طلبان همراه بود را نداشت اما انتخاب شهردار تهران با حواشی همراه بود به شکلی که در ابتدا مصطفی سلیمی برای یک روز یعنی 5 شهریور 1396 سرپرست شهرداری تهران شد و پس از آن با تاخیر در جواب استعلامات نهایتا محمدعلی نجفی به عنوان شهردار تهران انتخاب شد. وی که از ابتدای شهریور ماه سال 1396 انتخاب شده بود 5 شهریور به پست شهرداری تهران رسید و 21 فروردین 1397 از این پست با طرح علت مریضی اش استعفا داد.

به این ترتیب پس از نجفی سمیع‌الله حسینی مکارم از 21 فروردین سال 1397 تا 26 اردیبهشت 1397 به عنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب و نهایتا سید محمدعلی افشانی در 26 اردیبهشت 1397 از سوی شورا به عنوان شهردار تهران انتخاب شد اما وی نیز در 26 آبان 1397 به دلیل اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان مجبور به کناره گیری از شهرداری تهران شد و پس از وی شورا پیروز حناچی را به عنوان شهردار تهران انتخاب کرد که از آبان سال 1397 تاکنون به عنوان شهردار تهران مشغول به کار است.

تبلیغات انتخابات مجلس شوراهای شهر   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

تامین بخش عمده‌ای از نیازهای فعلی با واکسن ایرانی کرونا/ تولید واکسن "ایران برکت" به 3 میلیون دوز رسیدمدیر اجرایی مطالعات بالینی واکسن تولیدی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با تاکید بر روند مناسب تولید واکسن "کوو ایران برکت" گفت: با آغاز تولید از ابتدای خرداد تاکنون حدود سه میلیون دوز واکسن تولید شده است و از تیرماه با راه‌اندازی خط تولید جدید، ماهانه 11 میلیون دوز واکسن تولید خواهد شد.
برنا ایران تولید 

  

کاهش 50 درصدی ماموریت‌های کرونایی اورژانس تهرانپیمان صابریان گفت: با توجه به اینکه افرادی که در قرنطینه خانگی هستند از خدمات اورژانس استفاده می‌کنند؛ نسبت به پیک چهارم 50 درصد ماموریت‌ها کاهش پیدا کرده است.
برنا اورژانس تهران 

  

مردم به دلیل ترس از کرونا از سفر به عراق استقبال نمی‌کنند/ از 200 پرواز در هفته به 15 پرواز رسیده‌ایممعاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در هفته های اخیر مجوز بیش از 20 پرواز در هفته را به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و عراقی صادر کرده بودیم اما به دلیل نبود مسافر حدود 15 پرواز به اجرا رسید و عملیاتی شد.
ایلنا سازمان هواپیمایی کشوری سفر عراق 

  

«کیفیت آموزش در مناطق عشایری» در دوران کرونا ارتقا یافته استمدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر، گفت: در دوران کرونا با همت معلمان دغدغه‌مند و دلسوز عشایری که به صورت خودجوش مدارس عشایری را دایر نموده و کلاس‌های درس را به صورت حضوری برگزار کردند، شاهد ارتقای کیفیت آموزش در مناطق عشایری نسبت به مناطق شهرنشین و عمق یادگیری بالاتر، در دانش آموزان عشایر بوده ایم.
ایلنا آموزش مدرسه دولت 

  

آمار جدید از افزایش قیمت خودرو در بازارگزارش میدانی از قیمت انواع خودروهای پرتیراژ داخلی در آگهی فروش فضای مجازی بیانگر افزایش 2 تا 9 میلیون تومانی قیمت این خودروها نسبت به 3 هفته پیش با وجود تشدید رکود حاکم بر بازار خودرو و فضای انتظار نتایج انتخابات ریاست جمهوری و مذاکرات سیاسی است.
گسترش فضای مجازی خودروسازان بازار خودرو 

  

دو سناریو در بازار سکه/راه فرار قیمت سکه از نزولقیمت سکه در روز جاری دو راه پیش رو دارد از مرز 10 میلیون و 800 هزار رد شود تا از دامنه نزول خارج شود یا ریزش به سوی کف 10 میلیون و 500 هزار را انتخاب کند.
اقتصادنیوز قیمت 

  

کدام وام کرونایی؟ /فهرست پرداختی‌ها را اعلام کنیددر حالی که مسئولان وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از پرداخت بخش اعظمی از تسهیلات کرونایی در نظر گرفته شده برای رانندگان برون شهری متاثر از شیوع این ویروس خبر دادند، رئیس اتحادیه سواری کرایه این خبر را رد کرد و گفت: اگر غیر از این است مسئولان و متولیان فهرست دریافت کنندگان تسهیلات کرونایی را منتشر کنند.
اعتماد وام وزارت راه و شهرسازی اتوبوس 

  

جزییات مجوز مصرف داوطلبانه برای 2 واکسن ایرانی کرونا / الزامات واکسیناسیون کودکانمدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: به زودی نتیجه صدور مجوز مصرف اضطراری داوطلب
خبرفوری واکسیناسیون کودکان دارو 

  

دژپسند: بانک مرکزی از 3 مسیر به بورس آسیب زد وزیر اقتصاد: در ابتدای سال 99 نرخ سود بین بانکی حدود 9 درصد بود که در همان مقطع رشد بازار سهام آغاز شده است اما در اواخر خرداد به صورت ناگهانی نرخ سود بین بانکی تقریبا دو برابر شد و به حدود 18 تا 19 درصد رسید. این موضوع یک سیگنال منفی برای بازارهای مالی محسوب می‌شود و تنها محدود به اقتصاد ایران نیست. در سال 99 نه تنها نرخ سود بین بانکی تغییر کرد بلکه نرخ سود سپرده‌های یکساله از…
فردا بانک مرکزی بانک اقتصاد 

  

عوامل ریزش بورس از زبان وزیر اقتصادوزیر اقتصاد گفت: در سال 99 نه تنها نرخ سود بین بانکی تغییر کرد بلکه نرخ سود سپرده‌های یکساله از 15 درصد به 16 درصد افزایش یافت.
گسترش اقتصاد اقتصاد ایران سود 

  

نشانه های مثبت جدید در بورسروز گذشته روند بازار سهام نزولی بود اما 1+2 روند مثبت در معاملات دیده می‌شود.
گسترش ایران خودرو خودرو سهام 

  

جولان کرونا در مازندرانبا نزدیک شدن به انتخابات و تب و تاب های انتخاباتی عادی انگاری کرونا گویی بیش از پیش جلوه می کند حال آن که هنوز این ویروس در جامعه حضور و بروز دارد به طوری که تاکنون 326 بیمار مبتلا به کووید 19 در بیمارستان های مازندران بستری هستند.
۵۵ آنلاین ویروس روابط عمومی پوشش 

  

پیش بینی بورس تا پایان هفته جاریبورس تا کنون منفی پیش رفته است و به نظر می‌رسد تا اواخر هفته هم به همین صورت باشد اما در روزهای آخر معاملات روند بازار تغییر خواهد کرد و با توجه به شواهد موجود احتمالا روند مثبت‌تری را نسبت به روزهای قبل داشته باشد.
گسترش انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری دولت 

  

بورس در شرایط حساس / روند نزولی تمام می‌شود؟بازار سهام در روز گذشته افتی ملایم را تجربه کرد تا در همدستی کاهش مداوم صف‌های فروش نسبت به گذشته، شروع فصل مجامع و ثبات شکل گرفته پیشا انتخاباتی در بازارهای موازی، امیدواری به خروج از روند نزولی بازار و قرار گرفتن در یک مسیر خنثی تقویت شود.
گسترش بورس تهران درآمد سهام 

  

کرونا چقدر روی پوست زنده می ماند؟یروسی که باعث ابتلا به آنفلوانزا می شود، روی پوست انسان حدود2 ساعت زنده می ماند در صورتی که مدت زمان فعال بودن کرونا روی پوست انسان 5 برابر این زمان است.
برنا پوست آنفلوانزا