مهر   |  سلامت  |  

نظام پرداختی پرستاران مشکل دارد/انتظار از وزیر بهداشت

به گزارش خبرگزاری مهر، طاهره زاهد صفت، در نشست شورای عالی نظام پرستاری، ضمن تبریک انتخاب وزیر جدید بهداشت، افزود: امیدواریم دکتر نمکی که آشنا به حوزه بودجه، اقتصاد سلامت و بهداشت است و در این شرایط حساس و بحرانیتقبل مسئولیت کرده اند، در تحقق اهداف نظام سلامت، موفق و پیروز باشند. وی ادامه داد: اولویت همه تشکل های حرفه ای به ویژه سازمان نظام پرستاری،حفظ منافع ملی و عمومی و دفاع از…

نظام پرداختی پرستاران مشکل دارد/انتظار از وزیر بهداشت

به گزارش خبرگزاری مهر، طاهره زاهد صفت، در نشست شورای عالی نظام پرستاری، ضمن تبریک انتخاب وزیر جدید بهداشت، افزود: امیدواریم دکتر نمکی که آشنا به حوزه بودجه، اقتصاد سلامت و بهداشت است و در این شرایط حساس و بحرانیتقبل مسئولیت کرده اند، در تحقق اهداف نظام سلامت، موفق و پیروز باشند. 

وی ادامه داد: اولویت همه تشکل های حرفه ای به ویژه سازمان نظام پرستاری،حفظ منافع ملی و عمومی و دفاع از حقوق بیماران و شهروندان و همچنین صیانت از ارائه دهندگان خدمات که همان گروه بزرگ پرستاران است، درسر لوحه اهداف و رسالت سازمان نظام پرستاری قرار دارد.

زاهدصفت تاکید کرد: سازمان نظام پرستاری و جامعه پرستاری کشور خود را ملزم به رعایت دفاع از سلامت مردم می داند و بیش از پیش تلاش وافر در جهت همکاری با وزارت بهداشت برای ارائه خدمات با کیفیت به مردم خواهد داشت.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری، افزود: همچنین از دکتر نمکی برای ابقای معاون پرستاری وزارت بهداشت تشکر و قدردانی می کنیم و این مسئله را به فال نیک می گیریم که ارتباط بیشتری بین ساختار اجرایی وزارت بهداشت و سازمان صنفی پرستاران برقرار شود تا بتوانیم به اهداف و رسالت خود جامع عمل بپوشانیم .

وی گفت: جای بسی خرسندی است که وزیر بهداشت طبق برنامه های خود طرح تکریم از پرستاران و رسیدگی به وضعیت معیشتی پرستاران را در اولویت کار خود قرار داده و امیدواریم این برنامه ها به واقعیت تبدیل شود تا پرستارانی که در بالین در حال ارائه خدمات هستند، بتوانند این واقعیت ها را لمس کرده و انگیزه بیشتری برای خدمت به مردم پیدا کنند.

زاهدصفت افزود: مشکلی که جامعه پرستاری در حال حاضر از آن رنج می برد، بار اضافی سیستم مراقبت و درمان بر دوش پرستاران بوده و البته پرداختی در قالب طرح قاصدک است که پرستاران را با مشکلات متعددی مواجه کرده است. زیرا طرح نظام پرداخت فعلی از پایه و اساس کاملا اشتباه و پرستاران از این شیوه پرداختی هیچ گونه رضایتمندی ندارند. 

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات جامعه پرستاری، عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری است که متاسفانه به دلایل و بهانه های مختلف تا کنون اجرایی نشده است و به دلیل محدودیت بودجه اراده ای برای اجرای آن وجود ندارد.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری، ادامه داد: امیدواریم طبق برنامه های وزیر بهداشت در خصوص سیستم ارجاع، پیگیری و اجرای طرح DRG که بحث عادلانه محوری برای گروه پرستاری و پیراپزشکی خواهد بود، پرستاران بتوانند به حق خود برسند و تحولی در سیستم پرداخت نظام سلامت کشور صورت گیرد تا دغدغه پرستاران از لحاظ روحی، روانی و مشکل معیشتی که از دغدغه های وزیر بهداشت نیز هست، مرتفع شود. 

وی گفت: شفافیت اجرای صحیح قوانین مبحث دیگری است که دغدغه گروه پرستاری در مراکز درمانی شده است زیرا قوانینی وجود دارد که به درستی در دانشگاه ها اجرایی نشده و به نوعی سلیقه ای اجرا می شود و نیاز است که نظارت دقیقی بر اجرای این قوانین وجود داشته باشد. در این راستا انتظار می رود از ظرفیت و پتانسیل پرستاران استفاده شده. جایگاه پرستاران در سیستم نظام ارجاع و پزشکی خانواده مورد تاکید قرار گیرد.

وی ادامه داد: طرح موضوع محدودیت پرستاری با مدرک فوق دیپلم و پایین تر، خبر نگران کننده ای است که طی سال های اخیر با مباحث پرستار بیمارستانی، کمک پرستاری و مراقبت سلامت قصد مخدوش کردن چهره این حرفه را داشته اند که همواره برای این گروه مایوس کننده است.

زاهدصفت تاکید کرد: امیدواریم، در جهت تحول و توسعه پرستاری همانند کشورهای توسعه یافته که برای پرستاری گام برداشته اند، گام های مثبتی برای پرستاران کشور برداشته شود. 

وی در خصوص جذب نیروی پرستاری، گفت: جلسات متعددی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برگزار شد که برآورد شد بین 100 تا 120 هزار نفر کمبود پرستار وجود دارد اما متاسفانه تعدادی که برای جذب در سال های 98 و 99 اعلام شده است باز هم پاسخگو نیست، زیرا نسبت قابل توجهی  پرستاران با فرسودگی شغلی در حال ارائه خدمات هستند که این امر در پاسخگویی به بیماران مشکل ساز خواهد شد. 

رئیس شورای عالی نظام پرستاری، در پایان افزود: همچنین از وزیر بهداشت برای پیگیری پوشش بیمه ای تعرفه های خدمات در منزل تشکر می کنیم که به نوعی هزینه های پرداختی مردم از جیب کمتر شده تا پرستاران نیز از بازار کار مناسب برای پاسخگویی به خدمات سلامت مردم در جامعه برخوردار خواهند شد.

بازار کار وزارت بهداشت کمیسیون بهداشت و درمان مجلس   اخبار برگزیده
  

قیمت 7 خودرو سایپا برای فروش فوری امروز اعلام شدفروش فوری محصولات گروه خودروسازی خودرو از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.
خودروتک قیمت خودرو سایپا 

  

شب گذشته پاریس نخوابید. هزاران نفر از مردم پاریس دیشب اطراف کلیسای در حال سوختن حلقه زدند ، دعا کردند و اشک ریختند
نامه نیوز پاریس آتش سوزی رئیس جمهور 

  

فیلم /دعوای شدید توییتری با مهناز افشار پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: Your browser doesn't support video. Please download the file: video/mp4 video/webm
مثلث مهناز افشار 

  

بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف هستندرئیس پلیس فتا گفت: بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف به کاربران هستند.
مثلث بانک مرکزی بانک پلیس فتا 

  

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ساز و کار متناظر برای اینستکس هفته گذشته در ایران راه اندازی شد تاکید کرد که اروپایی‌ها نسبت به انجام تعهداتشان در ایران بسیار عقب هستند.
نامه نیوز وزارت خارجه کار ایران 

  

عرضه یک خودرو محبوب در فروش فوری ایران خودرو (قیمت)شرکت ایران خودرو در راستای تنظیم بازار خودرو اولین مرحله فروش فوری محصولات خود در سال 98 را از فردا آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد تصمیم خود در مورد قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی را به استراتژی تحریمهای شدید علیه ایران ارتباط دهد. در همین رابطه، دولت ترامپ مدعی شد که به دلیل حمایت ایران از فعالیتهای تروریستی، به فشارهای مالی خود علیه این کشور ادامه می دهد.
نامه نیوز دولت کاخ سفید ایران 

  

آخرین خبر از قیمت طلا، سکه و دلار +جدولقیمت دلار در بازار تهران با 180 تومان افزایش به 14,230 (چهارده هزار و دویست و سی ) تومان رسید و قیمت سکه نیز در بازار با نوسان روبرو بود و در آخرین ساعت به زیر 5 میلیون تومان رسید.
مثلث بازار تهران قیمت یورو 

  

پیش بینی قیمت جدید برای پراید در بازاررئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به ثبات بازار خودرو در روزهای آغازین سال جدید، کمبود متقاضی و نیز عرضه‌های صورت گرفته توسط خودروسازان، پیش‌بینی کرد در صورت ادامه عرضه خودرو توسط خودروسازان روند کاهش قیمت‌ها ادامه یابد و به عنوان مثال پراید به حدود 37 میلیون تومان برسد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

شاید علت سفر نتانیاهو، جلب موافقت پوتین با حمله نظامی سنگین به نیروهای ایرانی و مستشاران ایرانی باشد، تا امکان ترمیم قدرت بازدارندگی اسرائیل در مقابله های نظامی اخیر فراهم شود.
نامه نیوز انتخابات اسرائیل سفر ونزوئلا 

  اخبار داغ
  

مبارزه ما با آمریکا یعنی رشد نقدینگی ایران نباید از آمریکا بالاتر باشدیک پژوهشگر ریسک گفت: مبارزه با آمریکا امروز یعنی رشد نقدینگی ایران از رشد نقدینگی آمریکا بالاتر نباشد.
تسنیم آلمان بانک مرکزی بانک 

  

آیا ملخ واقعا ارزش غذایی و دارویی دارد؟رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: در جای‌جای دنیا، استفاده از حشرات به‌عنوان منبع غنی‌شده پروتیین، روی و آهن و ویتامین و املاح هستند و منبع باارزشی به حساب می‌آیند.
برنا مواد غذایی صنایع غذایی روزنامه 

  

فهرست دریافت کنندگان ارز نیمایی و دولتی منتشر شد + سندبانک مرکزی فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما در بازه زمانی فروردین 1397 تا 31 فروردین 1398 را به روزرسانی و منتشر کرد.
تسنیم ارز ارز دولتی نرخ ارز 

  

مجمع مشورتی وانتخاب مشاوران جوان استاندارزنجان برگزار می شودزنجان- ایرنا- مجمع مشورتی جوانان جهت انتخاب مشاوران جوان استاندار زنجان، روز سه شنبه /3 اردیبهشت/ در سالن همایش های بین المللی روزبه زنجان برگزار می شود.
ایرنا جوانان جمهوری اسلامی زنجان 

  

مهار نوسان های نرخ ارز با راه اندازی بازار متشکل ارزیتهران- ایرنا- یک کارشناس امور بانکی با بیان اینکه بازار متشکل ارزی می‌تواند التهاب و نوسان نرخ ارز را کاهش دهد، گفت: به دلیل اینکه معاملات این بازار، شفاف است و خریداران و فروشندگان می توانند در شرایط رقابتی درخواست‌های خود را ارائه کنند، نوسان های آن نسبت به بازار غیرشفاف کمتر خواهد بود.
ایرنا نرخ ارز ارز قیمت ارز 

  

پیروزی ارزشمند زنیت در کراسنودارتیم زنیت سن‌پترزبورگ در حضور سردار آزمون، مهاجم ایرانی‌اش برنده حساس‌ترین نبرد هفته بیست‌وچهارم لیگ
خبرفوری سردار آزمون لیگ برتر روسیه 

  

ارزش مالی بیرانوند برابر با بودجه یک سال باشگاه پرسپولیس ! +قیمت جدیداقتصاد نیوز:ارزش دروازه‌بان ملی پوش تیم پرسپولیس اخیرا بیشتر شده و حالا او با بودجه یک سال تیمش برابری می کند.
اقتصادنیوز علیرضا بیرانوند باشگاه پرسپولیس تیم ملی فوتبال ایران 

  

باور به مقاومت و مبارزه با ظلم برای آمادگی ظهور امام زمان ضروری استاصفهان - ایرنا - رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اصفهان گفت: باور به مقاومت و مبارزه در برابر استکبار و ظلم جهت آمادگی برای ظهور امام زمان (عج) ضروری است.
ایرنا جوانان مهدویت اصفهان 

  

تکلیف واحد پولی کشور در صورت حذف صفر چه خواهد شد؟/ آیا حذف صفر تورم را کاهش می دهد؟جام ساز با بیان اینکه بر اینکه حذف صفر نه به کاهش تورم کمک می کند و نه به قدرت خرید مردم مربوط می شود و نه درآمد را افزایش می دهد و نه راهگشای مسائل اقتصادی خواهد بود افزود: این اقدام صرفا تغییر شکلی در اسکناس ها خواهد بود.
برنا سیاست پولی درآمد حذف صفر از پول ملی