مهر   |  سلامت  |  

نظام پرداختی پرستاران مشکل دارد/انتظار از وزیر بهداشت

به گزارش خبرگزاری مهر، طاهره زاهد صفت، در نشست شورای عالی نظام پرستاری، ضمن تبریک انتخاب وزیر جدید بهداشت، افزود: امیدواریم دکتر نمکی که آشنا به حوزه بودجه، اقتصاد سلامت و بهداشت است و در این شرایط حساس و بحرانیتقبل مسئولیت کرده اند، در تحقق اهداف نظام سلامت، موفق و پیروز باشند. وی ادامه داد: اولویت همه تشکل های حرفه ای به ویژه سازمان نظام پرستاری،حفظ منافع ملی و عمومی و دفاع از…

نظام پرداختی پرستاران مشکل دارد/انتظار از وزیر بهداشت

به گزارش خبرگزاری مهر، طاهره زاهد صفت، در نشست شورای عالی نظام پرستاری، ضمن تبریک انتخاب وزیر جدید بهداشت، افزود: امیدواریم دکتر نمکی که آشنا به حوزه بودجه، اقتصاد سلامت و بهداشت است و در این شرایط حساس و بحرانیتقبل مسئولیت کرده اند، در تحقق اهداف نظام سلامت، موفق و پیروز باشند. 

وی ادامه داد: اولویت همه تشکل های حرفه ای به ویژه سازمان نظام پرستاری،حفظ منافع ملی و عمومی و دفاع از حقوق بیماران و شهروندان و همچنین صیانت از ارائه دهندگان خدمات که همان گروه بزرگ پرستاران است، درسر لوحه اهداف و رسالت سازمان نظام پرستاری قرار دارد.

زاهدصفت تاکید کرد: سازمان نظام پرستاری و جامعه پرستاری کشور خود را ملزم به رعایت دفاع از سلامت مردم می داند و بیش از پیش تلاش وافر در جهت همکاری با وزارت بهداشت برای ارائه خدمات با کیفیت به مردم خواهد داشت.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری، افزود: همچنین از دکتر نمکی برای ابقای معاون پرستاری وزارت بهداشت تشکر و قدردانی می کنیم و این مسئله را به فال نیک می گیریم که ارتباط بیشتری بین ساختار اجرایی وزارت بهداشت و سازمان صنفی پرستاران برقرار شود تا بتوانیم به اهداف و رسالت خود جامع عمل بپوشانیم .

وی گفت: جای بسی خرسندی است که وزیر بهداشت طبق برنامه های خود طرح تکریم از پرستاران و رسیدگی به وضعیت معیشتی پرستاران را در اولویت کار خود قرار داده و امیدواریم این برنامه ها به واقعیت تبدیل شود تا پرستارانی که در بالین در حال ارائه خدمات هستند، بتوانند این واقعیت ها را لمس کرده و انگیزه بیشتری برای خدمت به مردم پیدا کنند.

زاهدصفت افزود: مشکلی که جامعه پرستاری در حال حاضر از آن رنج می برد، بار اضافی سیستم مراقبت و درمان بر دوش پرستاران بوده و البته پرداختی در قالب طرح قاصدک است که پرستاران را با مشکلات متعددی مواجه کرده است. زیرا طرح نظام پرداخت فعلی از پایه و اساس کاملا اشتباه و پرستاران از این شیوه پرداختی هیچ گونه رضایتمندی ندارند. 

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات جامعه پرستاری، عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری است که متاسفانه به دلایل و بهانه های مختلف تا کنون اجرایی نشده است و به دلیل محدودیت بودجه اراده ای برای اجرای آن وجود ندارد.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری، ادامه داد: امیدواریم طبق برنامه های وزیر بهداشت در خصوص سیستم ارجاع، پیگیری و اجرای طرح DRG که بحث عادلانه محوری برای گروه پرستاری و پیراپزشکی خواهد بود، پرستاران بتوانند به حق خود برسند و تحولی در سیستم پرداخت نظام سلامت کشور صورت گیرد تا دغدغه پرستاران از لحاظ روحی، روانی و مشکل معیشتی که از دغدغه های وزیر بهداشت نیز هست، مرتفع شود. 

وی گفت: شفافیت اجرای صحیح قوانین مبحث دیگری است که دغدغه گروه پرستاری در مراکز درمانی شده است زیرا قوانینی وجود دارد که به درستی در دانشگاه ها اجرایی نشده و به نوعی سلیقه ای اجرا می شود و نیاز است که نظارت دقیقی بر اجرای این قوانین وجود داشته باشد. در این راستا انتظار می رود از ظرفیت و پتانسیل پرستاران استفاده شده. جایگاه پرستاران در سیستم نظام ارجاع و پزشکی خانواده مورد تاکید قرار گیرد.

وی ادامه داد: طرح موضوع محدودیت پرستاری با مدرک فوق دیپلم و پایین تر، خبر نگران کننده ای است که طی سال های اخیر با مباحث پرستار بیمارستانی، کمک پرستاری و مراقبت سلامت قصد مخدوش کردن چهره این حرفه را داشته اند که همواره برای این گروه مایوس کننده است.

زاهدصفت تاکید کرد: امیدواریم، در جهت تحول و توسعه پرستاری همانند کشورهای توسعه یافته که برای پرستاری گام برداشته اند، گام های مثبتی برای پرستاران کشور برداشته شود. 

وی در خصوص جذب نیروی پرستاری، گفت: جلسات متعددی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برگزار شد که برآورد شد بین 100 تا 120 هزار نفر کمبود پرستار وجود دارد اما متاسفانه تعدادی که برای جذب در سال های 98 و 99 اعلام شده است باز هم پاسخگو نیست، زیرا نسبت قابل توجهی  پرستاران با فرسودگی شغلی در حال ارائه خدمات هستند که این امر در پاسخگویی به بیماران مشکل ساز خواهد شد. 

رئیس شورای عالی نظام پرستاری، در پایان افزود: همچنین از وزیر بهداشت برای پیگیری پوشش بیمه ای تعرفه های خدمات در منزل تشکر می کنیم که به نوعی هزینه های پرداختی مردم از جیب کمتر شده تا پرستاران نیز از بازار کار مناسب برای پاسخگویی به خدمات سلامت مردم در جامعه برخوردار خواهند شد.

بازار کار وزارت بهداشت کمیسیون بهداشت و درمان مجلس   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (شنبه 4 اسفند 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز شنبه 4 اسفند ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز کاری قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

متهم ردیف اول التهاب در بازار خودرودر هفته‌ای که گذشت رشد بهای 5 تا 25 میلیونی محصولات تولید داخل خبر از آغاز التهابی تازه در بازار خودرو داد. در حالی که کارشناسان بارها به وزارت صمت درباره لزوم توجه به رشد تولید در کنار اعمال سیاست‌ آزادسازی قیمت‌ها هشدار دادند، این پیام از سوی سیاست‌گذار دریافت نشد...
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

دهن کجی قیمت ها به پیش فروش خودروسازانیک کارشناس صنعت خودروسازی گفت: رفتارهای دولتی و خودروسازان مبنی بر اینکه بازار خودرو دارای حاشیه سود قابل توجهی است، در کنار افزایش تقاضا و ورود سرمایه‌های سرگردان عاملی شد تا در روزهای اخیر شاهد رشد قیمت‌ها در بازار خودرو باشیم و پیش‌فروش‌ها هم نتوانند تاثیری بر آن بگذارند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودروسازان 

  

وزیر امور خارجه روسیه با زیر سوال بردن ادعای تحریم کنندگان در غرب و اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تحریم های آنان ملت ها را هدف قرار نمی دهد، اظهار داشت: در درجه اول این مردم کشورها هستند که از تحریم ها ضربه می خورند.
نامه نیوز سرگئی لاوروف روسیه باراک اوباما 

  

«هرکسی هر نوعی تغییر می‎خواهد، پای صندوق آراست.» این سخنان حسن روحانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تکرار آن در سفر به هرمزگان حکایت از تحرکات مخالفینی دارد که این روزها کمر به طرح استیضاح و عدم کفایت سیاسی او بسته‎اند...
نامه نیوز حسن روحانی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مهدی فرجی: نوسانات ارزی به کیفیت «ن خ» لطمه‌ای وارد نکرده!مهدی فرجی از مراحل ساخت مجموعه تلویزیونی «ن خ» گفت.
برنا تهران تلویزیون خبرنگار 

  

دیهیم: در روزهای آینده بازار ارز متعادل‌تر می‌شودیک اقتصاددان با بیان اینکه، عواملی مثل سفرهای خارجی آستانه نوروز، اجلاس اخیر FATF و برخی تصمیمات دولت روی قیمت ارز موثر بوده است، گفت: به نظر می‌رسد با کاهش تقاضا در روزهای آتی قیمت ارز تا حدودی متعادل تر شود.
تسنیم ارز قیمت ارز بانک مرکزی 

  

امروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ شنبه 4 اسفنددر نخستین روز هفته بازار طلا و ارز تهران با کاهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد اما در ادامه وارد سیر صعودی قیمت‌ها شد. این روند صعودی بعدازظهر با شیب بیشتری ادامه یافت. سکه تا نیمه بالای کانال 4.7 میلیون تومانی بالا رفت. دلار به میانه کانال 13 هزار تومانی رسید و طلای آبشده روی مرز 1.9 میلیونی ایستاد.
خودروتک بازار طلا و ارز ارز یورو 

  

دور چهارم رقابت های آزاد ایروفلوت روسیه با پیروزی ارزشمند طباطبایی برابر حریف روسی خود به پایان رسید.
صراط روسیه مسکو یورو 

  

معافیت مالیاتی مشوق ورود ارز صادراتی به کشور استتهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات انتقال پول از خارج به کشور، گفت: معافیت مالیاتی به عنوان ابزاری در دست دولت و مجلس، مشوق و انگیزه ای برای وارد کردن ارز صادراتی به کشور است.
ایرنا ارز تهران ایرنا 

  

سامانه های مبارزه با قاچاق کالا تا پایان اسفند آماده می شودتهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا پایان اسفند آماده می شود و مرحله بعد اتصال این سامانه ها با یکدیگر است.
ایرنا سازمان بازرسی کل کشور قاچاق تهران 

  

رئیس اتحادیه قالیشویی از کلاهبرداری قالیشویی‌های غیر مجاز به بهانه ارائه خدمات ارزان خبر داد
صراط کلاهبرداری خودرو صدا و سیما 

  

اهدای سه نشان ارزشمند بسکتبال ایران به موزه ورزشفدراسیون بسکتبال چند نشان ارزشمند خود را به موزه ورزش تقدیم کرد.
برنا بسکتبال ایران موزه