برنا   |  اجتماعی  |  

دستور رئیس قوه قضائیه برای رسیدگی ویژه به لایحه منع خشونت علیه زنان/ با تاکید بر سن رشد به سمت خط زدن کودک همسری می‌رویم

آقاپورعلیشاهی گفت: در دیدار با آقای رئیسی ایشان اعلام آمادگی کامل برای حمایت از این طرح کردند و ابراز داشتند این طرح جزو اولویت‌هایشان است و خارج از نوبت آن را در کمیسیون تخصصی مطرح خواهند کرد.

دستور رئیس قوه قضائیه برای رسیدگی ویژه به لایحه منع خشونت علیه زنان/ با تاکید بر سن رشد به سمت خط زدن کودک همسری می‌رویم

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ مدت زیادی است که لایحه منع خشونت علیه زنان در بلاتکلیفی قرار دارد. هر چند ماه یکبار اعلام می‌شود که این لایحه در آستانه تصویب و اجراست ولی همچنان این مهم رخ نداده است. مهم خواندن تصویب این لایحه از آن جهت حائز اهمیت است که می‌تواند در کاهش رفتارهای خشونت‌آمیز نسبت به زنان اثرگذار باشد. به تصویب نرسیدن این لایحه و تلاش برای دور شدن جامعه از شکل‌گیری کودک همسری دو طرح و لایحه‌ای بود که از سوی مجلس و زنان مجلس در سال گذشته به شدت پیگیری شد ولی همچنان نتیجه‌ای حاصل نشده است.

تلاش دوباره برای خط زدن کودک همسری

اولادقباد، رئیس فراکسیون زنان، در رابطه با آخرین وضعیت  لایحه امنیت زنان به خبرنگار برنا گفت: در دیدار فراکسیون زنان به رئیس قوه قضائیه همه اعضا تاکید بر تسریع در تصویب این لایحه داشتند و رئیس قوه قضائیه نظر مثبت در به نتیجه رسیدن تصویب این لایحه را ابراز کردند.

رئیس فراکسیون زنان در رابطه با سرنوشت طرح کودک همسری نیز چنین گفت: طرح کودک همسری از سوی کمیسیون قضایی رد شد اما پیگیری دوباره مطرح شدن این طرح در مجلس هستیم ولی هنوز اتفاق تازه‌ای در این خصوص شکل نگرفته است.

حمایت رئیس قوه قضائیه برای تصویب لایحه منع خشونت علیه زنان

 و اما معصومه آقاپورعلیشاهی، نایب رئیس اول فراکسیون زنان، نیز در رابطه با لایحه کودک همسری گفت: در رابطه با لایحه کودک همسری بسیار تلاش کردیم اما متاسفانه در کمسیون قضایی رای نیاورد و ما همچنان در حال تلاش هستیم که این طرح را به عنوان پیشنهاد مطرح کنیم و مجددا  وارد صحن شود. این بار سعی داریم که روشی را در پیش بگیریم که ضمن رای آوردن در صحن مجلس از سوی شورای نگهبان هم به تایید برسد.

آقاپورعلیشاهی با تاکید بر سن رشد افزود: یکی از موارد و نکات بسیار مهم در این رابطه این است که ما بحث رشد جسمی و عقلانی  را مطرح کنیم که مغایرتی با  فرهنگی عرفی و مذهبی کشور نداشته باشد و بشود که در صحن مجددا  مطرح  شود.

وی در خصوص لایحه امنیت زنان نیز خبر داد: خوشبختانه تعدادی از ماده‌های این لایحه در صحن تصویب شده و تکمیل این لایحه هم توسط خانم ابتکار در هیات دولت انجام می‌شود.

نایب رئیس اول فراکسیون زنان در رابطه با دیدار با رئیس قوه قضائیه ابراز امیدواری کرد و در پایان گفت: در دیدار با آقای رئیسی ایشان اعلام آمادگی کامل برای حمایت از این طرح کردند و ابراز داشتند که این طرح جز اولویت‌هایشان است و خارج از نوبت این طرح را در کمیته تخصصی دفتر قضائی مطرح خواهند کرد تا ان‌شاءالله در مجلس دهم به به تصویب برسد.

خشونت خشونت علیه زنان زنان   اخبار برگزیده
  

اینستااگرام فیلتر می شود؟/ پیشنهاد عضو هیات رییسه مجلس را بخوانیدخانه ملت نوشت: عضو هیئت رییسه مجلس با تاکید بر اینکه حق ایران است که از اینستاگرام شکایت و اعلان جرم کند، گفت: اگر مدیران اینستاگرام رفتار خود را جبران نکردند، می‌توان برای استفاده از آن محدودیت قائل شد.
مثلث مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی 

  

بازار در شوک قیمت جدید پرایدقیمت پراید در حالی از مرز 50 میلیون تومان عبور کرده است که بازار خودرو در سکون و رکودی کامل به سر می‌برد.
خودروتک بازار خودرو خودرو قیمت 

  

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در واکنش به عدم تمدید معافیت‌های نفتی گفت می خواهیم ایران یک کشور عادی شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران برنامه موشکی ایران 

  

خبر مهم برای دوستاران 90/ بازگشت عادل فردوسی پور و پخش مجدد برنامهمثلث آنلاین: عضو شورای نظارت بر صدا و سیما از بررسی موضوع پخش مجدد برنامه 90 از رسانه ملی در نشست آتی شورای نظارت بر صدا و سیما خبر داد.
مثلث روزنامه صدا و سیما رسانه 

  

قیمت و شرایط فروش فوری امروز ایران خودروایران خودرو شرایط فروش فوری دو محصول خود را برای تنظیم بازار اعلام کرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

ساعاتی پس از انتشار عکس تبلیغاتی یک آرایشگاه زنانه در بابل در فضای مجازی ، مسئولان این شهرستان اعلام کرده اند که فرد متخلف دستگیر و آرایشگاه وی پلمپ شده است.
نامه نیوز تبلیغات بازداشت بازی 

  

قیمت خودرو / قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (دوشنبه 2 اردیبهشت 1397) / قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز دوشنبه 2 اردیبهشت 98 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

روزنامه واشنگتن پست به نقل از دو مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور روز دوشنبه اعلام خواهد کرد که معافیتهای تحریمی واردکنندگان نفت ایران از دوم ماه می (12 اردیبهشت) دیگر تمدید نخواهد شد؛ اقدامی که تبعاتی برای بازارهای جهانی نفت دارد.
نامه نیوز ترامپ ایران نفت 

  

آیا لوپتگی سرمربی تیم ملی می شود؟کسانی که کلینزمن را به خوبی می‌شاسند عقیده دارند او به ایران نخواهد آمد.
مثلث ایران فدراسیون فوتبال رئال مادرید 

  

قیمت 7 خودرو سایپا برای فروش فوری امروز اعلام شدفروش فوری محصولات گروه خودروسازی خودرو از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.
خودروتک قیمت خودرو سایپا 

  اخبار داغ
  

چند نرخی بودن ارز اصلی‌ترین مشکل صادرات استمودودی گفت: مشکلات عمده صادرکنندگان کشور، چندنرخی بودن ارز، قوانین وضع‌شده به‌منظور بازگشت ارز صادرا
خبرفوری ارز قیمت ارز صادرات غیرنفتی 

  

سبحانی‌فر: شرایط تورمی لزوم اجرای نظام رتبه بندی معلمان را مضاعف کرده استنماینده مردم سبزوار در مجلس در تذکری به وزیر آموزش و پرورش به وی متذکر شد: شرایط تورمی ایجاد می کند
خبرفوری ایران کمیسیون صنایع و معادن مجلس آموزش 

  

درآمدهای ارزی غیر نفتی اولویت آزمایشگاههای راهبردی استمشهد- ایرنا- مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه توجه بیشتر به ظرفیتهای داخلی و کشف راههای کسب درآمدهای غیرنفتی باعث پیشرفت کشور خواهد شد،گفت که ارتقا تعاملات بین المللی این آزمایشگاهها با هدف افزایش درآمدهای ارزی اولویت دارد.
ایرنا ریاست جمهوری استاندارد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ حرکت غیرمنتظره بازاراقتصادنیوز: امروز سه‌شنبه 3 اردیبهشت بازار طلا و ارز پایتخت برخلاف انتظارات افزایشی ناشی از سیگنال اخبار مربوط به عدم تمدید معافیت‌ از تحریم نفت ایران، وارد مدار نزولی شد. عصر امروز سکه طرح در نیمه پایین کانال 4.8 میلیون تومان قرار گرفت و مثقال طلای آبشده به زیر مرز 1.9 و نیمه بالای کانال 1.8 میلیون تومان بازگشت...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو 

  

آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در روز سه‌شنبهجدیدترین قیمت طلا، سکه و ارز در روز سه‌شنبه سوم اردیبهشت ماه را در این خبر بخوانید.
خبرفوری قیمت ارز قیمت یورو