فردا   |  اقتصادی  |  

رسیدگی وزیر نیرو به مشکلات فارسی‌ها در حوزه آب و برق

مهدی جهانیان، نماینده وزارت نیرو که به منظور رسیدگی به مشکلات شهروندان فارس در حوزه برق و آب در حاشیه سفر رئیس جمهوری در شیراز حضور پیدا کرده است، طی نشستی به بررسی شکایات مردمی پرداخت.

رسیدگی وزیر نیرو به مشکلات فارسی‌ها در حوزه آب و برق

جهانیان در حاشیه این نشست با بیان اینکه اولویت اصلی نمایندگان وزارت نیرو در سفر به فارس بررسی مشکلات مردمی و رسیدگی به آنهاست، گفت: در این نشست به بیش از 150 پرسش مردمی و مشکلات مطرح شده، پاسخ داده و رسیدگی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای فارس، او اضافه کرد: مسائل و مشکلات در زمینه قطع برق، خسارت به وسایل برقی، انشعابات برق، هزینه برق مصرفی ، توزیع و گسترش شبکه برق در روستاها، برق دار شدن چاههای کشاورزی، تامین برق برای واحدهای صنعتی، تامین برق برای مناطق عشایری، مشکلاتی که واحد های نیروگاهی برای مناطق همجوار ایجاد می‌کنند و تعرفه برق مطرح شد و به آن رسیدگی شد.

نماینده وزارت نیرو همچنین گفت: مشکلات و مسائلی که برخی از شهروندان در زمینه آب داشتند نیز از جمله تامین آب محصولات کشاورزی، انشعابات آب مصرفی، تعرفه آب بها، تامین آب مناطق روستایی و عشایری، تامین آب برای واحدهای صنعتی، مشکلات چاههای مجاز و غیر مجاز، مشکلات ناشی از افت سفره‌های آب زیر زمینی، مسائل تنش آبی در روستاها، افت فشار و تخفیف در محاسبه آب بها مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

 

جهانیان با بیان اینکه دیدار چهره به چهره و رسیدگی به مشکلات مردم یک اولویت در سفر رئیس جمهوری اسلامی به فارس است، افزود: بسیاری از مسائل و مشکلاتی که در حوزه اداری مطرح شده و حل نشده در این دیدارها مطرح می‌شود.

او تصریح کرد: شهروندان حق دارند که مسائل و مشکلات خود را رو در رو و بی واسطه مطرح کنند و نمایندگان وزارت نیرو نیز وظیفه دارند که مشکلات مردمی و گلایه و شکایات آنان را بشنوند و به آن رسیدگی کنند.

نماینده وزارت نیرو با اشاره به اینکه در گفتگوی رودررو و بی واسطه با مردم ، پس از آگاهی از مشکلات، پیشنهادها و طرح‌های ملاقات کنندگان مطرح می‌شود، ادامه داد: ما وظیفه داریم بلافاصله مسئولان مربوطه را مخاطب قرار داده و خواستار پیگیری و رفع مشکلات و انجام اقدامات لازم برای به نتیجه رساندن موارد مطرح شده باشیم.

جهانیان خاطرنشان کرد: در این دیدارها، ملاقات کنندگان که از طبقات و گروه‌های شغلی مختلف بودند، بدون واسطه و در فضایی صمیمی پیشنهادات، مشکلات و طرحهای خود را در میان گذاشتند.

براساس این گزارش، در جریان این میزخدمت بیش از 250 مورد درخواست و تقاضا در حوزه توزیع نیروی برق شیراز مطرح و ثبت شد./ ایسنا

وزارت نیرو حوزه جمهوری اسلامی   اخبار برگزیده
  

واکنش طالبان به بیانات اخیر رهبری درباره افغانستانتسنیم/ سخنگوی وزارت خارجه طالبان با اشاره به اظهارات روز یکشنبه مقام معظم رهبری درباره وحدت مسلمانان از این سخنان استقبال کرد.
نامه نیوز طالبان افغانستان وزارت خارجه 

  

دولت رئیسی در باره FATF بر سر دوراهی تصمیم و بلاتکلیفی استدولت سیدابراهیم رئیسی باید موضع خود را در قبال موضوع FATF روشن کند؛ اینکه تمایل دارد بررسی مجدد آن را از مجمع درخواست کند یا خیر؟
۵۵ آنلاین دولت سیدابراهیم رئیسی مواد مخدر 

  

دوئل سخت یحیی گل محمدی و الهامی ؛ فرداسرمربیان دو تیم پرسپولیس و نساجی در تقابل این هفته برای چهارمین بار روبروی هم قرار می گیرند.که سهم گل محمدی 2 برد و الهامی 1 برد می باشد.
خانه فوتبال پرسپولیس خودرو فوتبال 

  

پاسخ وزیر اقتصاد به ادعای عبدالناصر همتیوزیر امور اقتصادی و دارایی شائبه فروش گسترده اوراق بدهی دولتی در مهرماه و اعمال فشار به بانک‌ها و صندوق‌های بانکها جهت تامین بودجه را تکذیب کرد.
فردا اقتصاد بودجه دولت 

  

واکنش همتی به طرح مسأله «عدم استقراض از بانک مرکزی» توسط دولترئیس کل پیشین بانک مرکزی به انتشار یک توئیت به مسأله عدم استقراض دولت از بانک مرکزی واکنش نشان داد.
مثلث بهاره رهنما بازی بانک مرکزی 

  

میانجیگری عاقلانه سردار آزمون میان مهدی طارمی و اسکوچیچسردار آزمون در ماجرای طارمی و اسکوچیچ نشان داد رشد خوبی داشته است.
خانه فوتبال سردار آزمون مهدی طارمی پرسپولیس 

  

انتشار برخی خبرها درباره «کودتای نظامی» در سودان | نخست‌وزیر تحت بازداشت خانگی قرار گرفتخبرگزاری ها از حمله گروهی از نظامیان به اقامتگاه عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان و بازداشت او خبر داده اند. گزارش هایی هم از بازداشت چهار نفر از وزیران دولت و مشاور مطبوعاتی نخست وزیر سودان منتشر شده است. منابع مطلع نظامیان ناشناس را به کودتا علیه دولت انتقالی متهم کرده اند.
۵۵ آنلاین سودان بازداشت تلویزیون 

  

رئیسی: برای اصلاح الگوی مصرف برنامه‌ پیشنهاد شودرئیس جمهور با تأکید بر ضرورت تأمین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران و توجه به عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، گفت: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های پیشنهادی خود را در زمینه اصلاح الگوی مصرف و رعایت عدالت اجتماعی هر چه زودتر ارایه دهند.
فردا اصلاح الگوی مصرف رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

ارتقا رکورد عرضه هفتگی دلار/تقاضای یورو زیاد شدهفته گذشته سومین هفته پرتزریق سال برای یورو بود، اما قیمت این ارز در بازار آزاد به طور محدود رشد کرد، به نظر می‌رسد تقاضا برای یورو به دلایلی افزایش یافته و روند صعودی قیمت را موجب شده است.
اقتصادنیوز دلار یورو قیمت 

  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا 

  

اسراییل: ازسرگیری تمرین حمله هوایی به ایران پس از 2 سال توقفهفته گذشته نیز کانال 12 تلویزیون اسراییل گزارش داد که اسراییل برای حمله احتمالی به ایران 1.5 میلیارد دلار به بودجه نظامی خود افزوده است
۵۵ آنلاین نیروی هوایی ایران سازمان ملل متحد 

  

رستم قاسمی، وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیموزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ عنوان دولت سیزدهم احداث مسکن در کشور را سیاسی نمی‌کند که به همین منظور تجربیات تلخ مسکن مهر را در طرح اقدام ملی مسکن جبران و اصلاح می‌کنیم
۵۵ آنلاین رستم قاسمی مسکن مهر مسکن 

  

جزئیاتی از استخدام در وزارت بهداشتوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور دستور داد که حداکثر تا 10 آبان ماه سال جاری تمامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید در مراکز پذیرفته شده فعالیت خود را آغاز کنند.
گسترش درمان وزارت بهداشت مجلس شورای اسلامی