ایلنا   |  اجتماعی  |  

ارتقاء کیفیت خدمات آموزشی و پرروشی در مناطق مرزی

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی از ارتقاء کیفیت خدمات آموزشی و پرروشی در مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته با مشارکت نهاد‌های انقلابی و مذهبی خبر داد.

ارتقاء کیفیت خدمات آموزشی و پرروشی در مناطق مرزی

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی از ارتقاء کیفیت خدمات آموزشی و پرروشی در مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته با مشارکت نهاد‌های انقلابی و مذهبی خبر داد.

به گزارش ایلنا، احمد محمودزاده در گردهمایی مشترک رؤسای ادارات و کارشناسان مسئول شوراهای آموزش‌وپرروش گفت: بر اساس برنامه ریزی چهارساله تلاش می‌کنیم با همکاری و مشارکت نهاد‌های مذهبی، انقلابی و مردمی زمینه ارتقاءکیفیت خدمات آموزشی و پرروشی در مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته را فراهم سازیم. 

محمودزاده با گرامی داشت یاد و خاطره مجاهدت‌های شهید مصطفی چمران گفت: زندگی پر فراز وفرود و سراسر تلاش، شهید چمران این مالک اشتر جنوب لبنان بیانگر این واقعیت است که در مکتب امام علی (ع) عمل صالح، کار برای خدا، ایثار در راه ارزش ها، عشق به مردم، فداکاری و ازخودگذشتگی است که می‌تواند سبب ساز شکوفا شدن ابعاد خدایی انسان و کسب مقام والای رضایت الهی شود.

او هدف از برگزاری و تشکیل این گرد همایی را هم اندیشی، هم فکری، هم افزایی و همگرایی بین بخشی حوزه‌های مختلف ستادی و استان‌ها در ابعاد سیاست گذاری، اجرا و نظارت به منظور کیفی‌سازی فعالیت‌های طراحی شده دانست و تاکید کرد: در همین راستا برنامه ریزی‌های میان مدت و بلند مدت مبتنی بر واقعیت‌ها و ظرفیت‌ها صورت گرفته است. 

معاون وزیر آموزش و پرروش با اشاره به آثار مطلوب برنامه ریزی در تحقق اهداف آموزش وپرورش از جمله تربیت نیروی انسانی افزود: در سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی برنامه ریزی کرده‌ایم با تسهیل و بسط مشارکت‌ها به عنوان یکی از مؤلفه‌های اصلی حکمرانی شایسته از ظرفیت همه‌ عوامل سهیم و موثر در تعلیم و تربیت و کلیه ذی نفعان آموزش و پرورش برای ارتقاء کمی و کیفی مدرسه به عنوان نقطه عطف و هدف هر برنامه‌ی تحولی استفاده کنیم. 

او با بیان این که نیروی انسانی با کیفیت عامل توسعه وهم هدف توسعه به شمار می‌رود افزود: ثروت واقعی هر کشوری نیروی انسانی آموزش دیده و کسانی که آن نیرو را تربیت می‌کنند می‌باشند و به همین دلیل جایگاه معلم به عنوان عامل اصلی تربیت نیروی انسانی و افسران سپاه پیشرفت کشور جایگاهی ممتاز به شمار می‌رود و در سند تحول بنیادین هم بالاترین عنصری که عامل خودسازی، جامعه‌سازی و تمدن‌سازی است معلم می‌باشد و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و حضرت امام خمینی (ره) به واسطه اهمیت نقش معلم و اهمیت نقش آموزش و پرورش در رشد و توسعه و تعالی همه جانبه کشور و تحقق اصل استقلال آزادی و جمهوری اسلامی نگاه ویژه‌ای به این نهاد مهم داشته‌اند. 

محمودزاده با اشاره به این که تحقق و اجرای مطلوب سند تحول بنیادین مطالبه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ازکارگزاران آموزش وپرروش و همه بخش‌های اجرایی است خاطر نشان کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبتنی بر فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی و متناسب با تحولات محیطی برای دستیابی آموزش و پرورش در تراز جمهوری اسلامی است و بر اساس این سند تربیت نیروی انسانی و دانش آموزانی خلاق، متعهد، فکور، با هویت، شجاع بصیر و وفادار به ارزش‌های دینی و ملی مهم‌ترین هدف ترسیم و تدوین شده در این سند است و در صورت تحقق چنین چیزی ما هم می‌توانیم ادعا کنیم که آموزش و پرورش ما در تراز انقلاب اسلامی و در تراز حیات طیبه گام برداشته است و بدون تردید در این مسیر مبتنی بر سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب و سند تحول دولت مردمی و برنامه‌های اعلامی وزیر آموزش و پرورش؛ همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها به ویژه نهاد‌های انقلابی و مذهبی باید به آموزش و پرورش کمک کنند. 

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی اظهار داشت: قانون شوراهای آموزش و پرروش بستر اصلی مشارکت هدفمند و هم افزا در نظام تعلیم و تربیت است که با حضور عالی‌ترین مقام‌های اجرایی و مذهبی در سطوح استان و شهرستان تشکیل می‌شود و در صورت اهتمام همه جانبه می‌تواند گره گشای بسیاری از مشکلات و عامل اصلی «مردمی سازی» آموزش و پرورش به شمار رود. 

وی با بیان برخی ظرفیت‌های مادی و معنوی قانون شوراهای آموزش وپرروش خطاب به رؤسای ادارات مشارکت استان‌ها و کارشناسان شوراهای آموزش و پرورش گفت: مطالبه‌گری برای عمل کردن همه دستگاه‌ها به تکالیف قانونی مصرح در این قانون و حساسیت در احقاق حقوق آموزش و پرورش از محل اجرای مفاد این قانون وظیفه دفتر شوراها و سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی است. 

معاون وزیر آموزش وپرروش با بیان این که نگاه به موسسان مدارس غیر دولتی باید به عنوان «کار آفرینان آموزشی» باشد تصریح کرد: حضور این «کار آفرینان آموزشی» در عرصه مدرسه داری جلوه‌ای عینی از توسعه مشارکت است که توانسته است علی رغم برخی نا مهربانی‌ها و نگاه‌های غیر همراه نشان دهند که چگونه تسهیل حضور مردم و به تعبیر رهبر انقلاب سپردن کار به دست مردم می‌تواند علاوه بر کمک به دولت و برداشتن باری از دوش مدیریت اجرایی کشور در امر توسعه آموزش زمینه ساز بروز و تحقق آثار عملی سند تحول در بسیاری از این مدارس باشد. 

محمود زاده افزود: در راستای توسعه مشارکت‌ها و مردمی‌سازی حکمرانی در آموزش وپرروش برنامه ریزی کرده‌ایم تا زمینه حضور نهاد‌های انقلابی، مذهبی و مردمی به سمت ارتقا کیفیت آموزش و توسعه عدالت آموزشی در مدارس مناطق مرزی، حاشیه‌ای و کمتر توسعه یافته ایجاد شود و در تعامل با این نهاد‌ها و معاونت‌های تخصصی برنامه عملیاتی 4ساله تدوین کرد ه‌ایم و به منظور تسریع در این امر از ظرفیت مناطق آزاد و هم چنین اصلاح و بازنگری قوانین موجود استفاده شده است که نمونه بارز آن اصلاح و بازنگری قانون شوراهای آموزش وپرروش و تدوین نظام جامع مشارکت و بازنگری در چگونگی فعالیت‌های مدارس هیات امنایی و وابسته است.

 

انتهای پیام/

جمهوری اسلامی ثروت آموزش   اخبار برگزیده
  

درخواست رئیسی جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمترئیس مجلس شورای اسلامی از درخواست رئیس جمهور جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طرح استیضاح در راستای اصلاح امور و پیشرفت کار است، بهتر است این فرصت را برای اصلاح اصولی ساختار به دولت بدهیم.
مثلث وزارت نیرو رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی 

  

طرح اصلاح قانون کاهش مجازات حبس تعزیری با فوریت بررسی می‌شودنمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری موافقت کردند.
ایلنا قانون بازداشت مجلس شورای اسلامی 

  

مربی پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شدیک پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شد
خانه فوتبال خودرو نساجی فوتبال 

  

تاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادندتاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادند. صحبت‌های انتقادی کارگردان «برادران لیلا» درباره تحریم‌ها در جشنواره مونیخ: یک فاجعه رخ داده و همچنان هم ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین خودکشی معتاد مسکن 

  

واریز یارانه نقدی جدید در دولت رئیسی/ کالابرگ چه زمانی توزیع می‌شود؟جانشین معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرار است یارانه نقدی در قالب یک پلتفرم و بستر، به کالابرگ تبدیل شود و مردم با مراجعه به فروشگاه‌ها بتوانند کالاها را خریداری کنند که خوشبختانه کارهای آن تا حد خوبی پیش رفته است.
فردا یارانه نقدینگی دولت 

  

لزوم ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به شورارئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا طی تذکری خواهان ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به این کمیسیون شد.
ایلنا شهرداری تهران جوانان مرگ 

  

چرا باید با غرب خبیث مذاکره کنیم وقتی از تحریم و مشکلات اقتصادی عبور کردیم؟بر چالش تحریم غلبه کرده و در حال خروج تدریجی از رکود اقتصادی هستیم. سؤال اساسی که مطرح می‌شود این است که با این ‌حال چه نیازی به مذاکره با غرب خبیث و جنایتکار است؟
مستقل‌آنلاین بانک جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

نامهٔ جبههٔ اصلاحات ایران به ابراهیم رئیسیاکنون به‌هر تقدیر این وظیفه و انتظار متوجه دولت جنابعالی است تا با کسب اختیارات لازم، هر چه سریع‌تر موضوع مذاکرات هسته‌ای کشور را با شجاعت و بر اساس تامین منافع ملی کشور به نتیجه برسانید.
مستقل‌آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران اقتصاد ایران 

  

اعلام آمادگی فرانسه برای توافق با ایران در وینوزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای با اشاره به سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران تصریح کرد که برای به نتیجه رساندن برجام آمادگی دارند.
مثلث فرانسه بانک صادرات بانک 

  

رونمایی از مربی جدید تراکتورسازیسرمربی جدید تراکتور دستیار خود را روسیه می آورد.
ایلنا تراکتورسازی ایران روسیه 

  

افزایش وام ضروری بازنشستگان به 15 میلیون تومانبازنشستگان کشوری منتظر دریافت وام 15 میلیون تومانی از تیرماه هستند.
ایلنا وام بازنشستگی خبرنگار 

  

فرصت احیای مذاکراتسفر بورل به تهران و تحرکات اخیر در روند مذاکرات برجامی با تحلیل‌های مختلفی همراه شده، مثلا «فرهیختگان» نوشته: اگر بخواهد توافقی اتفاق بیفتد، حداکثر تا نیمه‌ شهریور فرصت باقی است.
فردا سفر تهران روزنامه 

  

رئیس قوه قضاییه، نورانی و معتقد استمن رئیس نورانی قوه قضاییه فعلی را از 50 سال قبل و از دوره نوجوانی می‌شناسم و هم نسبت به خانواده و هم به خودشان شناخت دارم.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور قوه قضاییه تجاوز 

  

رئیسی: مردم اروپا هم از کوپن استفاده می کنندبرخی از کشور‌های اروپایی نیز به دلیل گرانی کالا‌های اساسی روش تخصیص کوپن را برای توزیع کالا در پیش گرفتند و برخی کالا‌ها را بدین شکل در کشورشان توزیع می‌کنند.
مستقل‌آنلاین گرانی اوکراین دختران 

  

مصوبه مجلس نقض قانون اساسی جمهوری اسلامی استدکتر گرجی می‌گوید: مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی به معنای دقیق کلمه نقض حق دادخواهی شهروندان و بنیان‌های قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون 

  اخبار داغ
  

سهم برابر بانک و بورس در تامین کسری بودجه دولت +نموداربراساس گزارش های بانک مرکزی در هفته آخر بهار 1401 دولت توانسته مجموعا هزار و 960 میلیارد تومان اوراق به مشتریان خود بفروشد که سهم بانک ها و بورسی ها برابر بوده است.
اقتصادنیوز بانک مرکزی بانک بودجه 

  

خبر کرونایی خوب برای جام جهانیبا اعلام مسووولان بخش اورژانس سازمان بهداشت جهانی کرونا جام‌جهانی 2022 قطر را تهدید نمی کند.
برنا جام جهانی سازمان بهداشت جهانی اورژانس 

  

آمار کرونا در ایران امروز پنجشنبه 9 تیر 1401در طول 24 ساعت گذشته، 3 بیمار مبتلا به کووید 19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 141 هزار و 389 نفر رسید.
اقتصادنیوز ایران 

  

یک بازیکن شاخص دیگر هم از گردونه‌ی رقابت‌های تنیس ویمبلدون کنار رفت.
ورزش۳ شاخص تنیس 

  

سرمایه میلیاردی پرسپولیس در بورسافزایش سرمایه 350 میلیارد تومانی باشگاه پرسپولیس در سازمان بورس ثبت شد.
گسترش سرمایه باشگاه پرسپولیس پرسپولیس 

  

آبله میمون و کرونا با هم در اتباط اند؟مدیرگروه بیماری های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران، به تشریح راه های پیشگیری و مقابله با آبله میمونی پرداخت.
مستقل‌آنلاین دانشجو تورم خانواده 

  

شوک به خریداران سکه/افزایش یک میلیون تومانی قیمت سکه امامی/قیمت سکه رکورد زدسکه امامی تا این لحظه 15 میلیون و 550 هزار تومان قیمت خورده است که نسبت به آخرین قیمت معاملاتی روز گذشته افزایش یک میلیون تومانی را ثبت کرده است.
فردا افزایش قیمت قیمت 

  

بازارطلا و ارز 1401/04/09 / قیمت دلار چند؟امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای 18عیار هر گرم یک میلیون و 432 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 15 میلیون و 400 هزار تومان است.
فردا یورو ارز قیمت 

  

فرار حقیقی ها از بورس /روند نزولی ارزش معاملاتبورس تهران این هفته با افت شاخص ها مواجه شد اما میزان کاهش شاخص ها زیاد نبود و عملا می توان گفت بورس در یک هفته فقط درجا زده است.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران شاخص 

  

آمار کرونا ایران 9 تیر مشخص شدوزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا، بهبودیافتگان و جان‌باختگان ناشی از بیماری کرونا را در کشور اعلام کرد.
۵۵ آنلاین ایران وزارت بهداشت آموزش 

  

ورود سرمایه گذاران بورسی به این بازاربه جرات می‌توان گفت بخش زیادی از سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌های واردشده به بازار مسکن، نتیجه مهاجرت‌‌‌‌‌‌‌‌ سهامداران بورسی به این بازار است.
گسترش سرمایه بهار بهره وری