15 روش شناخت همسر در آغاز زندگی مشترک

یک مشاور ازدواج 15 نکته به ظاهر کوچک اما مهمی را فاش می کند که هر فردی باید برای شناخت همسر و شریک زندگی اش بداند؛ آن هم تا شش ماه بعد از شروع رابطه؛ از غذای مورد علاقه او گرفته تا محرک های خانوادگی.

15 روش شناخت همسر در آغاز زندگی مشترک

یک مشاور ازدواج 15 نکته به ظاهر کوچک اما مهمی را فاش می کند که هر فردی باید برای شناخت همسر و شریک زندگی اش بداند؛ آن هم تا شش ماه بعد از شروع رابطه؛ از غذای مورد علاقه او گرفته تا محرک های خانوادگی.

جف گونتر، یک مشاور حرفه‌ای ازدواج دارای مجوز از پورتلند، اورگان، نکاتی در مورد هوش رابطه در صفحه تیک تاک خود به اشتراک می‌گذارد.

یکی از ویدیوهای اخیر او بینندگان را تحت تأثیر قرار داده و از زمان انتشار آن در 17 آوریل، چهار میلیون بازدید داشته است.

گونتر، که دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته ازدواج و خانواده درمانی از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی است، این نکات را بدون توضیح بیشتر به اشتراک گذاشت.

او گفت که پس از گذشت شش ماه از یک رابطه، فرد باید بداند که طرف مقابلش چگونه دوست دارد تولدش را جشن بگیرد، چقدر به تنهایی نیاز دارد و غذا، برنامه تلویزیونی، فیلم و گروه موسیقی مورد علاقه او را بشناسد.

زوجین باید بدانند که چه چیزی شریک زندگی آنها را سر حال می آورد، چقدر طول می کشد تا برای رفتن به جایی آماده شوند، و بحث برانگیزترین تصمیم آنها چیست.

همچنین، خوب است بدانید کدام یک از اعضای خانواده بیشتر او را “تحریک” می کند، بنابراین ، می توانید برای تعاملاتی که احساسات منفی ایجاد می کنند آماده شوید.

او می گوید:

«مهم نیست که چقدر پایدار و «با هم» هستید، خانواده‌هایتان می‌توانند فوراً باعث از هم گسیختگی عاطفی شما یا بازگشت به اضطراب نوجوانی شوند.»

15 نکته طلایی شناخت همسر در 6 ماه اول ازدواج

چیزهای کوچک اما مهمی که باید در مورد همسر و عشق زندگی خود بدانید عبارت اند از:

چگونه می خواهند تولد خود را جشن بگیرند؟ چقدر دلشان می خواهد تنها باشند؟ غذای مورد علاقه آنها چیست؟ چه چیزی آنها را سر حال می آورد؟ چه مدت طول می کشد آماده شوند و از در بیرون بروند؟ برنامه تلویزیونی، فیلم و گروه موسیقی مورد علاقه آنها چیست؟ بحث برانگیزترین برداشت آنها چیست؟ بهترین دوست آنها کیست و چرا؟ کدام عضو خانواده بیشتر آنها را تحریک می کند؟ چه چیزی آنها را فوراً می خنداند؟ بزرگترین ناامنی آنها چیست؟ بهترین راه برای حمایت از آنها در هنگام استرس یا ناراحتی چیست؟ آنها در نهایت از این رابطه چه می خواهند؟ آنها به خود اجازه می دهند از نظر مالی در چه زمینه ای ولخرجی کنند؟ بزرگترین لذت گناه آمیز آنها چیست؟

چرا این سوالات در شناخت همسر مهم هستند؟

«اگر بدانید که شریک زندگی‌تان چه واکنشی نسبت به خانواده‌اش نشان می‌دهد، وقتی از پدر و مادر یا خواهر و برادرش ناراحت می‌شوند، مطمئن می شوید از شما دور نمی‌شوند. در عوض، می‌دانید که چگونه در شرایط سخت از آنها حمایت کنید.»

و مهمتر از آن، اگر کاری انجام دهید تا تحریک خانواده‌شان را به آنها یادآوری کنید که باعث درگیری عاطفی آنها می‌شود، می‌توانید یک قدم به عقب بردارید و تمام تلاش خود را بکنید تا آن را شخصی نگیرید. الگوهای قدیمی خانواده ما به ناچار در روابط عاشقانه ما دوباره ظاهر می شوند. هوشمندانه ترین کار این است که برای مقابله با آن آماده باشیم.

این مشاور توصیه می‌کند که بدانید بهترین دوست همسرتان کیست – و چرا – این را هم باید بدانید که چه چیزی شریک زندگی تان را به خنده می‌اندازد، بزرگترین ناامنی و بزرگترین لذت‌های گناه‌آمیز شریک زندگی چیست و آنها دوست دارند برای چه چیزی ولخرجی کنند و پول هدر دهند.

اهمیت شناخت همسر

به گفته او، شناخت بهترین راه برای حمایت از شریک زندگی در زمانی که استرس یا ناراحتی دارند، نیز مهم است.

«ارائه حمایتی که شریک زندگی‌تان نیاز دارد، خواه فضای عاطفی باشد، حل مشکل با هم، یا منحرف کردن حواس او با یک فعالیت پرنشاط، به شما امکان می‌دهد به روشی آسیب‌پذیر ارتباط برقرار کنید.»

«این به نوبه خود، رابطه را تقویت می کند و ایمنی و امنیت لازم را برای مدت طولانی ایجاد می کند.»

به گفته این مشاور، در نهایت، خوب است بدانید که یک شریک رمانتیک از رابطه چه می خواهد.

فهرست 15 شماره‌ای گونتر با استقبال خوبی از سوی کاربران رو به رو شده است. حتی برخی از آنها پیشنهادات خود را اضافه کرده اند.

آنها چند نکته بزرگ دیگر به فهرست اضافه کردند: مانند نحوه پردازش خشم، سبک دلبستگی او و اینکه آیا خروپف می کند یا خیر.

برخی دیگر ترجیحات کوچکتری را پیشنهاد کردند: مانند روشی که شخص دستمال توالت خود را آویزان می کند، میزان دمایی که دوست دارد پکیج را تنظیم کند، و اینکه آیا اغلب باد از معده اش خارج می شود یا خیر.

بیشتربخوانید:

سکوت و حرف نزدن در روابط زن و شوهری یک رفتار اشتباه آسیب زا است که از آن به عنوان قاتل خاموش هم یاد می شود و هر رابطه ای را تا حد خطرناکی آسیب پذیر می کند.

منبع: روزیاتو

پدر مشاور ازدواج 



  اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

واکنش عجیب بورس به عرضه خودرودلبری کارشناس بورس گفت: عرضه 200 خودرو در بورس کالا در کوتاه مدت اثری در معاملات گروه خودرو ندارد، اما در بلند مدت به دلیل کاهش اختلاف قیمت بازار و عرضه بورس کالا منجر به بهبود صورت های مالی می شود.
گسترش بورس کالا ایران خودرو خودرو 

  

قیمت سکه 14 میلیون و 500 هزار تومان شداقتصادنیوز : امروز دوشنبه 2 خرداد 1401 با سیگنال افزایشی قیمت اونس طلا انتظارات صعودی در بازار سکه تقویت شد .
اقتصادنیوز قیمت 

  

ابهام در بورسبازار در حال حاضر دارای پتانسیل‌های بسیاری برای رشد داشته و قیمت‌های جهانی در بالاترین سطح خود قرار دارند و انتظار می‌رود با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد جهانی، قیمت‌ها تثبیت شوند.
گسترش خودرو خودروسازان پول 

  

قیمت خودرو در سراشیبی سقوط!بر اساس معاملات انجام شده امروز ( دوم خرداد 1401) قیمت خودرو در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات دیروز با کاهش مواجه بوده است.
مثلث قیمت خودرو تندر90 

  

قیمت سکه رکورد زد/افزایش 80 هزار تومانی قیمت سکه در یک روزبازار طلا و سکه با وجود نوسانات افزایشی اونس جهانی و دلار در بازار آزاد، ثبات نسبی قیمت را تجربه می‌کند. این در حالی است که سکه امامی به تاثیر از شرایط با 80 هزار تومان افزایش قیمت روبرو بوده است.
فردا قیمت افزایش قیمت دلار 

  

خروج نجومی پول از بورس / غلبه قرمزها در بازار سهاماقتصادنیوز: در پایان معاملات امروز 2 خرداد 1401 بازار سهام، شاخص‌های بازار سهام افت کردند و عرضه‌ی بازار افزایش یافت به طوری که در پایان معاملات تعداد نمادهای صف فروش بیشتر از صف‌های خرید بود.
اقتصادنیوز پول سهام شاخص 

  

نقش صندوق تضمین در بورس چیست؟رییس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه اوراق مرابحه می‌تواند کمک‌کننده بودجه دولت باشد، گفت: این اوراق دست دولت را بازمی‌گذارد تا خرید کالاهای موردنیاز را از طریق سرمایه‌های خرد انجام دهد.
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار آستان قدس رضوی بودجه 

  

پیش‌بینی مهم از بورس فردابورس امروز تقریبا دو درصد نزول کرد اما همچنان در کانال 1٫5 میلیونی باقی مانده است. کارشناسان عقیده که این هفته بازار روند متعادلی را دنبال می‌کند.
گسترش ایران خودرو خودرو ایران 

  

کف و سقف قیمت خودروهای وارداتی مشخص شداقتصادنیوز: بنابر اعلام نماینده مرودشت، رویکرد مجلس این است که برای قیمت و حجم موتور خودرو سقفی تعیین نشود و دولت این موضوع را با تعرفه کنترل کند؛ یعنی خودروهایی که قیمت پایین‌تری دارند با تعرفه کمتر و خودروهای گران‌قیمت با تعرفه بیشتر وارد شود.
اقتصادنیوز خودرو دولت قیمت 

  

قیمت سکه و دلار متشکل امروز دوشنبه 2 خرداد 1401اقتصادنیوز :در بازار امروز قیمت سکه و قیمت دلار متشکل افزایش یافت.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

آمار کرونا امروز 2 خرداد 1401 در ایرانبنابر اعلام وزارت بهداشت، طی 24 ساعت گذشته 268 بیمار جدید کووید 19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه هفت نفر نیز به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.
نامه نیوز محمدرضا گلزار ایران وزارت بهداشت