فردا   |  سیاسی  |  

میرلوحی و دوستانشان با این پول‌ها برای تهران چه کردند؟

معاون سابق مالی و اقتصادی شهرداری تهران می گوید مدیریت فعلی شهر تهران باید در قبال پنهانکاری فروش اوراق قرضه ، دریافت 40 هزار میلیارد تومان تسهیلات و تناقض میزان بدهی مورد ادعای این دوره پاسخگو باشد.

میرلوحی و دوستانشان با این پول‌ها برای تهران چه کردند؟

گروه سیاست سایت فردا - قدرت الله گودرزی در خصوص برخی موارد مالی مطرح شده خصوصا موضوع بدهی های شهرداری تهران در دوره مدیریت گذشته گفت:این مسئله پیش از این بارها مطرح شده و البته ادعاهای کذبی که در خصوص بدهی 55 هزار میلیاردی مدیریت سابق شهرداری تهران مطرح شد مورد رسیدگی قرار گرفت و احکام صادره در این خصوص به خوبی نشان می دهد که این ادعا کذب بوده ، با این وجود اصرار بر این انتشار اکاذیب و تکرار ادعاهای غیر واقعی بسیار عجیب است.

معاون سابق شهرداری اضافه کرد:آقای میرلوحی در مصاحبه اخیر خودشان مبلغ بدهی های فعلی شهرداری تهران را 66 هزار میلیارد تومان عنوان نموده و اعلام کرده اند که این ارقام بدهی به جای مانده از دوره مدیریت قبلی است و مدعی شدند در دوره جدید نه تنها بدهی اضافه نشده بلکه 8500 میلیارد تومان از بدهی های قبلی را هم پرداخت کرده اند.این در حالی است که معاون مالی و اقتصادی فعلی شهرداری تهران اعلام کرده مبلغ 1700 میلیارد تومان از بدهی های قبلی را پرداخت کرده ایم و این تنها بخش کوچکی از تناقضات در ادعای آقایان است.

گودرزی اضافه کرد:بهتر بود قبل از پرداختن به این موضوع و ارائه مطالب خلاف واقع اقای میرلوحی به سیستم مالی شهرداری و کتابچه عملکرد دیون مورخ 1/7/1397 مراجعه می کردند که البته بنده بارها مبلغ دیون یا بدهی مانده از دوره قبل را با سند و مدرک معتبر در مصاحبه ها و حتی مناظره ها به ایشان اعلام و ارائه کرده ام لکن متاسفانه همچنان بر تکرار موضوعات کذب و خلاف واقع اصرار دارند. به همین علت مجددا موضوع را تشریح می کنم:بدهی های بانکی شامل بر اصل وام به مبلغ 13934 میلیارد تومان ، جرایم به مبلغ 4012 و اوراق مشارکت به مبلغ  1000 میلیارد تومان مجموعا 17936 میلیارد تومان بوده و بدهی دیون مناطق سازمان ها وشرکت ها بابت پیمانکاران ،املاک، بیمه و مالیات مجموعا 8517 میلیارد تومان که جمعا 26453 میلیارد تومان اعلام شد. لازم به ذکر است در پیوست لایحه بودجه سال 1397 شهرداری ارائه شده به شورای شهر کل دیون شهرداری در دوره قبل 23447 میلیارد تومان اعلام کرده اند.

وی افزود:آقای میرلوحی اعلام کرده اند شهرداری تهران در حال حاضر حدود 50 هزار میلیارد تومان بدهی بانکی دارد و از سوی دیگر گفته اصل وام در آن زمان 14 هزار میلیارد تومان بوده است و الان با سود و جرایم به بیش از 50 هزار میلیارد تومان رسیده است. اما با توجه به موارد فوق اعلام نکردند در حال حاضر از مبلغ 50 هزار میلیارد تومان چه میزان مبلغ اصل تسهیلات است؟ پاسخ به این سوال ساده است. بر اساس گزارش های موجود که به راحتی قابل دسترسی است تسهیلات دریافتی شهرداری تهران در حال حاضر به بیش از 50 هزار میلیارد تومان رسیده است یعنی در دوره فعلی مدیریت شهری بیش از 40 هزار میلیارد تومان تسهیلات جدید دریافت کرده، این در حالی است که ایشان مدعی بودند هیچ گونه تسهیلات جدید دریافت نکرده اند. حالا بهتر نیست به جای فرافکنی ایشان و دوستانشان بگویند دلیل این اظهارات غیر واقع چه بوده و با این وام ها برای تهران چه کار کرده اند؟ هزینه های میلیاردی تهران 1400 و طراحی لوگو و پول پاشی برای انتشار اخبار که در این روزها اسنادش منتشر شده از محل همین تسهیلات تامین کردید؟

معاون سابق مالی و اقتصادی شهرداری تهران اضافه کرد:آقای میرلوحی فقط به پرداختی های اسفند سال 1399 نگاهی بیاندازند که شهرداری تنها در پایان سال با استفاده از برات کارت بیش از 1000 میلیارد تومان بدهی جدید ایجاد کرده است. بعد مدعی می شوند در شرایط کرونا نه تنها وام نگرفتیم بلکه بیش از 2000 میلیارد تومان اضافه دارایی مالی و درآمد مازاد بر هزینه داشتیم.این میزان بدهی و دریافت تسهیلات در تاریخ بودجه شهرداری دیده نمی شود و باید در این خصوص پاسخگو باشند.

گودرزی افزود:اعلام کرده اید بدهی به پیمانکاران مناطق در حال حاضر 7500 میلیارد تومان است در حالی که جای دیگر اعلام کردید 5940 میلیارد تومان است از طرفی اعلام کردید 8500 میلیاد تومان دیون گذشته را پرداخت کردید و هیچ بدهی جدیدی اضافه نکردید. بر این اساس نباید شهرداری در حالی حاضر هیچ بدهی به پیمانکاران داشته باشد.آیا بدهی هفت هزار میلیاردی مصداق بدهی جدید نیست که آن را پنهان می‌کنید؟

وی همچنین اظهار داشت:یکی از مهمترین اسنادی که شورا تصویب می کند تفریغ بودجه سالانه است. بر این اساس باید پرسید چگونه می خواهید وام های دریافتی را پنهان کنید و در عین حال اسم این کار را شفافیت و انضباط مالی می گذارید؟ چرا ایجاد بدهی از محل فروش اوراق مشارکت را کتمان می کنید و در ارقام اعلامی خود نمی آورید که طی 4 سال گذشته نزدیک به 3000 میلیارد تومان اوراق مشارکت فروخته اید. نحوه اعلام آمار و اطلاعات شما ازجمله گزارش تحقیق و تفحص که حتی فرمانداری تهران آن را غیر قانونی دانشته در خصوص موضوعات مختلف به همین شکل است که حتی اجازه توضیح دادن به مدیران گذشته را ندادید اما باید در قبال مطالب غیر واقعی که مطرح کرده اید پاسخگو باشید.

گودرزی در پایان گفت:در دوره گذشته شهرداری ده‌ها مگا پروژه عظیم مثل تونل توحید و رسالت و نیایش و پل صدر یا توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و خطوط مترو اتفاق افتاد که ثروت و سرمایه افزوده تهران است اما شما با 40 هزار میلیارد تومان تسهیلات در این دوره چه کرده‌اید و کدام اقدام قابل توجه و ارزشمند برای شهروندان در این دوره انجام شده به جز اتلاف و اسراف منابع و اعتبارات که اسناد مرتبط با آنها در روزهای اخیر به طور گسترده منتشر شده و مردم تهران در جریان فعالیت‌ها و پول پاشی های رسانه ای که برای تخریب خدمات دوره گذشته انجام داده اید قرار گرفتند.

 

وام مترو بودجه   اخبار برگزیده
  

استان خوزستان در نتیجه انتصاب‌های شما به تابلوی بحران‌های کشور تبدیل شده استنماینده اهواز گفت: علت اینکه در هفته پایانی کار دولت دوازدهم این سوال را مطرح می‌کنم این است که یک پیام جدی به دولت آینده و وزرای آینده بدهیم که ما نمایندگان در کار نظارت اغماض نخواهیم کرد.
ایلنا استیضاح اهواز کار 

  

فرانسه: تعویق مذاکرات امکان احیای برجام را به خطر می‌اندازدسخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه از ایران به خاطر به تعویق افتادن آغاز دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته ای انتقاد کرد.
فردا فرانسه ایران ایران و آمریکا 

  

ورود مجلس به ماجرای اعترضات اخیر در چند شهرسخنگوی نشست فراکسیون مستقلین ولایی گفت: جهت بررسی مسائل اجتماعی و اعتراضات اخیر و گرانی‌ها، این فراکسیون خواستار جلسه اختصاصی به صورت علنی یا غیرعلنی در صحن برای بررسی این موضوع شدند.
مثلث وزارت بهداشت رئیس جمهور دولت 

  

توصیه مهم رهبر انقلاب به رئیسی درباره چینش کابینهعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از توصیه رهبر انقلاب به ابراهیم رئیسی در چینش کابینه روایت کرد.
۵۵ آنلاین رهبر انقلاب مجمع تشخیص مصلحت نظام محمد حسین صفار هرندی 

  

توضیح درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها"/ دولت‌ها باید علمدار و پیشگام تحقق آزادی‌های گروهی باشنداستاد دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها" توضیحاتی را ارائه کرد.
ایلنا وزارت کشور شورای نگهبان نیروی انتظامی 

  

خبرآنلاین/ عضو مجمع روحانیون مبارز و وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: 200 کشور عضو FATF هستند، چگونه ایران خودش را با 2 کشور کاملا منزوی در عرصه بین الملل ، مقایسه می کند؟!
نامه نیوز ایران تهران اصولگرایان 

  

افشاگری درباره وضعیت زندگی و حقوق مخالفان برجامروزنامه آفتاب یزد به نقل ازفرجی راد سفیر اسبق ایران در بلژیک نوشت: «افرادی که مخالف برجام هستند و ادعاهایی را مطرح می‌کنند حداقلش این است که حقوق خوبی می‌گیرند و زندگی مطلوبی دارند»
اقتصادنیوز روزنامه ایران بلژیک 

  

اعلام خودروهای جایگزین برای دعوتنامه داران پژو 206 صندوقدار، تیپ 5 و تندر 90اگر خودروهایی مانند وانت آریسان ، پژو 206 تیپ 5 ، پژو 206 صندوقدار را ثبت نام کرده بودید باید به فکر تغییر علاقه خود باشید چرا که برنامه ای برای تولید و تحویل این خودروها وجود ندارد و جدول تبدیل این تعهدات از سوی ایران خودرو منتشر شده است.
خودروتک پژو ایران خودرو خودرو 

  

شعار این آقایان حل مشکل معیشت بود اما ببینید دنبال چه طرح‌هایی هستند!مبنای طرح ضد اینترنت مجلس به هیچ وجه «صیانت» نیست. کنترل «مرز دیجیتال» را نباید به نیروهای مسلح بدهند. می خواهید نیروهای مسلح را با مردم درگیر کنید؟! شعار این آقایان حل مشکل معیشت مردم بود اما ببینید دنبال چه طرح هایی هستند.
مستقل‌آنلاین اینترنت اینستاگرام کاربران اینترنت 

  

پای خودروهای دست دوم به لیزینگ باز شداز سال گذشته و به دنبال رشد دو برابری قیمت خودرو، شرکت های لیزینگ اعطای تسهیلات به خودروهای کارکرده را در سطحی وسیع دنبال کرده اند؛ تا پیش از این، تنها خودروهای صفر قابلیت لیزینگ داشت اما امروز خودروهای کارکرده و برخی خودروهای ساخت داخل نیز امکان لیزینگ دارد.
خودروتک خودرو قیمت 

  

برای تایید آزادی نماینده فیفا به ایران می آیدکامرانی‌فر:میزبانی تیم ملی در ورزشگاه آزادی قطعی نشده/2 نفر از فیفا و ای اف سی به ایران می‌آیند
خانه فوتبال ورزشگاه آزادی فیفا ایران 

  

احمدی‌نژاد هورالعظیم را بخاطر اکتشاف نفت خشک کردبه جهت بررسی شرایط فوق گفتگو کردیم با دکتر مهدی قمشی استاد دانشگاه شهید چمران اهواز و رئیس دانشکده مهندسی آب و محیط زیست دانشگاه شهید چمران که مشروح آن را می‌خوانیم‌:
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد ایران تهران 

  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو 

  اخبار داغ
  

حرکت فواره‌ای شاخص بورسدر روز چهارشنبه شاخص کل بورس رشد اندکی داشت و شاخص هم وزن افت کرد.
اقتصادنیوز شاخص وزن 

  

روز شلوغ سیمانی ها در بورسبعد از تمام فراز و فرودهای یک هفته اخیر در صنعت سیمان، امروز چهارشنبه بورس کالا شاهد عرضه حجم بالایی سیمان در معاملات گروه صنعتی خود بود. معاملاتی که که البته همین امروز هم کم حاشیه نداشت و سایه‌اش بر معاملات بازار اوراق مشهود بود.
گسترش بورس کالا اکو صنعت 

  

چه دیواری کوتاه تر از بورس؟!آشفته بازار سیمان و گرانی این کالا، باعث شده دوباره برخی دیواری کوتاه تر از بورس برای این گرانی پیدا
خبرفوری شهرسازی بورس کالا سیمان 

  

تعجب نکنید اینجا رامسر است/عکس باورنکردنی از شرایط کرونایی رامسرنمازخانه بیمارستان امام سجاد (ع) رامسر به علت افزایش چشم‌گیر مبتلایان تبدیل به بخش کرونا شد/باشگاه خبرنگاران
فردا عکس بیمارستان 

  

آیا واقعا باید حتما با شکم پر واکسن کرونا زد؟اگر می خواهید واکسن کرونا بزنید هرگز ناشتا نباشید چون ممکن است دچار افت فشار خون شوید.
برنا فشار خون 

  

اگر واکسن کرونا را تولید نمی‌کردیم، دنیا آن را به ما نمی‌دادفرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اهمیت تولید علم و فناوری گفت: قطعا اگر ما امروز به توانایی تولید واکسن کرونا دست پیدا نمی‌کردیم کشورهای تولید کننده این واکسن به ما واکسن نمی‌دادند.
ایلنا تهران تولید نیروهای مسلح 

  

معاون درمان ستاد کرونا تهران: هرگونه تجمع به هر شکلی ممنوع استمعاون درمان ستاد کرونا تهران گفت: هرگونه تجمع به هر شکلی ممنوع است و هر کسی بنا به مصالحی اگر قرار است جمعی بالای 30 نفر را شکل دهد، باید از ستاد کرونای استان مجوز بگیرند.
۵۵ آنلاین درمان تهران شهرری 

  

واکسن طاعون براساس واکسن کرونا ساخته شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، هرچند طاعون یک بیماری باستانی تصور می‌شود اما در زمان حاضر موارد ابتلاء به آن در مناطق حومه‌ای در آفریقا، آسیا و آمریکا نیز رصد شده است. اکنون محققان کارگروه واکسن آکسفورد مشغول آزمایش یک واکسن برای طاعون هستند که بر اساس واکسن ویروس کرونا ساخته شده است. قرار است در یک آزمایش بالینی 40 فرد بزرگسال 18 تا 55 ساله و سالم این واکسن را دریافت…
مهر آنتی بیوتیک باستانی درمان 

  

حدود 70 درصد مبتلایان به کرونای دلتا این نشانه ها را همگی دارند!رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: در حال حاضر نشانه‌های جهش دلتا در حدود 70 درصد از مبتلایان به کرونا دیده می‌شود.
برنا ویروس 

  

آمار جهانی کرونا/ روسیه و فرانسه، رکورددار مبتلایان در قاره سبزمجموع مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به 195 میلیون و 992 هزار
خبرفوری روسیه سوئد اوکراین 

  

کووید 19 نرمالیته دوران جدید را فروریخت/کرونا؛ بحران هست یا نه؟ به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه رادیویی سوفیا سه‌شنبه پنجم مرداد با موضوع «فلسفه و اکنونی بودن بیماری کرونا» از آنتن شبکه رادیویی گفت وگو پخش شد؛ در برنامه این هفته که با اجرای «محمدجواد ادبی» استاد فلسفه و عرفان دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه امام صادق(ع) همراه بود، «سید جواد میری» عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با حضور در استودیو و «مالک شجاعی جشوقانی» استادیار…
مهر دموکراسی ایران تهران 

  

وعده عجیب احمد موسوی پس از ابتلا به کرونا به هواداراناحمد موسوی مدافع تیم استقلال در مورد وضعیتش پس از ابتلا به کرونا و شرایط آبی پوشان در هفته‌های پایانی لیگ صحبت کرد.
خانه فوتبال بازی استقلال آیفون 

  

برای نوبت‌دهی تزریق واکسن کرونا دیگر منتظر دریافت پیامک نمانیدسخنگوی سازمان غذا و دارو با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود از انتخاب زمان و محل تزریق واکسن کرونا توسط خود افراد خبر داد و نوشت: دیگر نیازی به انتظار برای دریافت پیامک نوبت‌دهی نیست.
ایلنا پیامک دارو واکسیناسیون