ایلنا   |  ورزشی  |  

قلعه‌نویی: برخی از بخل و حسادتشان توانایی فنی تیم‌های من را زیر سوال می‌برند/ مجیدی سرمایه ارزشمندی برای استقلال و فوتبال ایران است

سرمربی سپاهان نسبت به شایعات اخیر و صحبت رفتنش به استقلال صحبت کرد.

قلعه‌نویی: برخی از بخل و حسادتشان توانایی فنی تیم‌های من را زیر سوال می‌برند/ مجیدی سرمایه ارزشمندی برای استقلال و فوتبال ایران است

سرمربی سپاهان نسبت به شایعات اخیر و صحبت رفتنش به استقلال صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، امیر قلعه‌نویی در گفت‌وگو با برنامه ورزش و مردم، با تمجید از کادر درمان اظهار داشت: مدافعان سلامت واقعاً ایثار می‌کنند و باید اسامی تک تک آنها را در تاریخ بنویسند. آنها از خانواده و جان‌شان گذشتند و باید دست‌شان را ببوسیم. به خاطر خانواده و سلامت جامعه باید خیلی از مسائل را رعایت کنیم که این اتفاق نمی‌افتد. امیدوارم زودتر این ویروس لعنتی از بین ببرد.

وی درباره آمار خوب تیم فوتبال سپاهان در لیگ نوزدهم گفت: این آمار را هر سال داشتیم. ما دشمنان قسم‌خورده داریم و نمی‌دانیم چرا برخی رفتارها را می‌کنند. تیم ما در هر بازی 5.83 موقعیت ایجاد کرده و تیمی که رتبه دوم گلزنی را دارد. در استفاده از فرصت‌ها تیم ششم جدول هستیم. تیم اول لیگ در ایجاد موقعیت و موقعیت ندادن به تیم حریف هستیم. دوستان محبت دارند و شاید از بخل و حسادتشان برخی از کارها را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به نقل قولی از پیشکسوت فقید سینمای ایران گفت: عزت‌الله انتظامی می‌گفت شغل برخی از مردم شده بُخل و حسادت که باید این رفتارها را کنار بگذاریم. باید درباره تیمی که این همه پیشرفت داشته، واقعیات را به مردم بگوییم. نمی‌دانم چگونه اسم برخی از کارشناسان را می‌گذارند کارشناس. آنها یا نسبت به افراد با حُب و بغض صحبت می‌کنند، یا فوتبال را به گونه دیگر می‌فهمند.

سرمربی سپاهان درباره پیشنهاد تیم ملی به خودش تصریح کرد: از مهدی علی‌نژاد و حیدر بهاروند تشکر می‌کنم. قضیه تیم ملی تمام شده بود و در حد پیشنهاد باقی نماند. جلساتی هم میان مدیران فدراسیون، علی‌نژاد و هیئت‌مدیره باشگاه سپاهان برگزار شد. 13 سال زحمت و زجر کشیدم تا چیزی را ثابت کنم که کردم. با این حال انگار قسمت نبود. اتفاقاتی در سال 2006 افتاد که ما را به ناحق دادگاهی کردند. آن زمان تیم ملی شرایط خوبی نداشت، فدراسیون رئیس نداشت و دو گرو سیاسی به جان هم افتاده بودند.

قلعه‌نویی در ادامه اشاره خود به شرایط بد فوتبال ایران در زمان حضور او در تیم ملی بیان کرد: در شرایطی که فوتبال ما تعلیق شده بود، به تیم ملی کمک کردیم و فکر می‌کنم میانگین 2.1 امتیاز از هر مسابقه بد نبود. دوستان برنامه‌ریزی کردند و ما را دادگاهی کردند. 13 سال زحمت کشیدم که این اتفاق بیفتد که افتاد و لطف خدا شامل حالم شد. سپاهان باشگاه بسیار بزرگی است و آرزوی همه مربیان بزرگ این است که سرمربی این تیم بشوند. این باشگاه 70 تیم و سه هزار ورزشکار دارد.

وی با بیان اینکه سپاهانی را تحویل گرفت که در چند سال شرایط خوبی نداشت، خاطرنشان کرد: ذوب‌آهن در لیگ دوم شد و در لیگ قهرمانان آسیا بود، اما ما به خاطر مردم ایثار کردیم و ذوب‌آهن را به خاطر سپاهان رها کردیم. زمانی استقلال و پرسپولیس بودجه کافی نداشتند و سپاهان بودجه خوبی داشت که رقابت ایجاد شد. باید بپذیریم برخی تیم‌ها، فرااستانی هستند و در هر شهری میزبان محسوب می‌شوند. این تیم‌ها شرایط خوبی هم دارند و بودجه آنها 40 درصد از ما بالاتر است.

سرمربی سپاهان در ادامه اظهار داشت: ما سپاهانی را گرفتیم که بودجه 40 درصد کمتر از سایر مدعیان داشت، حمایت فرااستانی ندارد و برخی حمایت‌ها شامل حالش نمی‌شود. در این یک سال و نیم نتایج خوبی گرفتیم و به آرامش تیمی رسیدیم. سپاهان هم راه طلایی را که گم کرده بود، پیدا کرد. بسیاری از تیم‌ها شرایط خوبی داشتند، اما آرامشی ندارند. ما علاوه بر پیدا کردن راه، به تیم آرامش دادیم و کار مهمی کردیم. ما در سپاهان تیمی درست کردیم که حداقل سه، چهار سال تاریخ مصرف دارد. شما نگاهی به هافبک‌های سپاهان بیندازید.

قلعه‌نویی با بیان اینکه به خاطر تعهدش نسبت به سپاهان، پیشنهاد تیم ملی را بر عهده این باشگاه گذاشت، گفت: مدیرعامل کارخانه سپاهان انسان بزرگی و کارگران کارخانه هم به او عشق می‌ورزند. باشگاه سپاهان ساعت 24 بیانیه داد که راه را پیدا کردیم که قلعه‌نویی باشد یا نباشد، در آن می‌مانیم. پس از این بیانیه در سپاهان ماندم.

وی درخصوص احتمال حضورش در استقلال تصریح کرد: به فرهاد مجیدی سلام می‌کنم که سرمایه‌ای ارزشمند برای استقلال و فوتبال ایران است. جلسه‌ای با هم در هتل اوین داشتیم و تجربیاتم را به مجیدی منتقل کردم. همانند کاری که برانکو در برلین برای من کرد و تجاربش را در اختیارم گذاشت. از مجیدی می‌خواهم آرامش داشته باشد و تلاش کند که تلاش هم می‌کند. میان بازی کردن و مربیگری تفاوت وجود دارد. به قول استاد کاظم اولیایی، مربیگری تنها شغلی است که آبروی آدم در گروی پاهای افراد دیگر است!

سرمربی سپاهان با بیان اینکه مطرح کردن انتقالش به استقلال شیطنت‌هایی برای استقلال و سپاهان است، خاطرنشان کرد: تا زمانی که در جایی مسئولیت دارم، فکر و ذکرم همانجاست. پیش‌تر استقلال اواسط فقط به من پیشنهاد داد و زمانی که سرمربی استقلال اهواز بودم چنین اتفاقی افتاد، اما این پیشنهاد را نپذیرفتم و گفتم تا آخر فصل در استقلال اهواز هستم. به مجیدی گفتم که وارد مسائل حاشیه‌ای نشود و از هواداران استقلال می‌خواهم به تیم‌شان کمک کنند. چون استقلال تیم بزرگی است.

قلعه‌نویی با اشاره به افت برخی تیم‌های بزرگ فوتبال جهان بیان کرد: منچستریونایتد پس از فرگوسن، هنوز شرایط عادی ندارد و دو تیم شهر میلان هم با چنین وضعیتی مواجه هستند. من افتخار می‌کنم که مربی سپاهان هستم و در جایی کار می‌کنم که هواداران و مردم خوبی دارد. همه مربیان بزرگ ایران آرزو دارند مربی سپاهان باشند.

وی درخصوص ابتلای چند بازیکن فولاد به کرونا و در پاسخ به این پرسش که آیا ادامه مسابقات با این شرایط درست است یا خیر، اظهار داشت: چند هفته پیش در این باره صحبت کردم که متاسفانه برخی دوستان نشان دادند دنبال سلامت جامعه نیستند و دنبال چیزهای دیگر هستند. سلامت جامعه و مشکلات اقتصادی مردم خیلی مهم است و از دولت و مسئولان مرتبط می‌خواهم به فکر مردم باشند. فوتبال هم بخشی از جامعه است.

امیر قلعه نویی اهواز بازی   اخبار برگزیده
  

آیا قرار است جهانگیری کاندیدای انتخابات 1400 شود؟یک فعال سیاسی اصولگرا بیان کرد: برخی تلاش دارند از آقای جهانگیری تصویر جدیدی خلق کنند تا او بتواند آبرومندانه در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 نامزد شود. سهم آقای جهانگیری از پاسخگویی وضع موجود کمتر از آقای روحانی نیست. او مسئول ارشد اجرایی در دولت محسوب می‌شود.
اعتماد انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری اسحاق جهانگیری 

  

تصویب قانون مالیات بر خانه‌های خالی + جزئیاتنمایندگان مجلس با تصویب تبصره های 10 گانه ماده 54 قانون مالیات های مستقیم، سازوکار اخذ مالیات از خانه های خالی را مشخص کردند.
ایلنا قانون قانون خدمات کشوری مالیات 

  

خبری خوش درباره واکسن کروناشرکت "نواواکس"(Novavax) اعلام کرد که واکسن کرونا ویروس ساخت این شرکت نتایج امیدوارکننده‌ای داشته است.
اقتصادنیوز ویروس سیستم ایمنی فناوری 

  

وعده دولت برای کنترل قیمت خودروصادقی نیارکی گفت: اکنون نوسانات زیادی در اقتصاد کشور وجود دارد اما قیمت خودرو را در سطح خودروسازان کنترل می‌کنیم.
خودروتک دولت قیمت افزایش قیمت 

  

رئیس جمهور چرا به دنبال حاشیه سازی است؟نماینده دلیجان گفت: رئیس جمهور می تواند یک نفر را برای وزارت صمت معرفی کند. بهتر بود مشاوران رئیس جمهور خبر می‌دادند که چقدر بازار آشفته است البته به صورت حضوری نه از پشت شیشه دودی ماشین!
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور قیمت موبایل 

  

شب ‌عزل ‌ در جماران / هاشمی : پیش امام گریه کردمدو روز بعد آیت‌الله امینی از قم به من تلفن کردند و گفتند امام به دبیرخانه خبرگان دستور دادند که جلسه خبرگان را تشکیل دهید که این مسئله را حل کنید و تمام کنید. من به ایشان گفتم خب حالا شما بیایید تهران، ما هنوز بر این مسئله حرف داریم.
مثلث محمدرضا گلزار گریه نوروز 

  

فارس/ معاون دفتر نشر آثار رهبر انقلاب به حاشیه‌سازی معدودی از نمایندگان مجلس واکنش نشان داد.
نامه نیوز رهبر انقلاب قیمت جنایت 

  

تحریف دوباره FATF/چرا چین و روسیه با ایران همکاری بانکی ندارند؟روایتی تازه از علت عدم همکاری بانکی کشورهای روسیه وچین با ایران طی هفته جاری موجب شد بار دیگر مساله تبعات عدم الحاق ایران به کنوانسیون‌های FATF مطرح شده و ضریب پیدا کند.
۵۵ آنلاین چین ایران و چین روزنامه 

  

ماجرای جنایت در ساختمان 118 چیست؟جوان 28ساله که سه سال قبل به دنبال لاف پولداری برای یک زن مطلقه، زن عمویش را برای سرقت طلا خفه کرده بود، صبح روز گذشته با گذشت فرزندان مقتول، از قصاص نفس نجات یافت.
مملکت‌آنلاین جنایت سرقت بازداشت 

  

احمدی‌نژاد: علاقه ندارم هیچکس در زندان باشد/ نظر من، نظر رسمی جمهوری اسلامی نیست‏محمود احمدی نژاد در گفتگو با ریچاد اسپنسر خبرنگار روزنامه تایمز لندن به پرسش‌های او در باره مسائل مختلف منطقه‌ای و بین المللی پاسخ داد.
رویداد۲۴ احمدی نژاد زندان یمن 

  اخبار داغ
  

یک شرکت آمریکایی که به تولید واکسن‌ بیماری‌های عفونی مشغول است، اعلام کرده که در تولید واکسن کرونا پیشرفت‌های گسترده‌ای داشته است.
نامه نیوز تولید جنایت ویروس 

  

کدام شهرهای کشور در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند؟فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: حدود 170 شهر ایران در وضعیت قرمز قرار دارند و اکثر شهرهای کشور فاقد مصونیت کرونا هستند.
مثلث تهران استانداری تهران ایران 

  

کشف سریعترین راه تشخیص کرونا/اعلام جزئیات وام ودیعه‌ی تهرانی‌ها/کربلا قرنطینه شد/‌ مقصر اصلی انفجار کلینیک سینا مشخص شدکرونا در هفته گذشته هم همچنان در گوشه و کنار دنیا سرتیتر بسیاری از اخبار بود و گویا تمامی ندارد اما در همین گیر و دار اخبار بسیاری در حوزه اجتماعی منتشر شد با هم به مرور برخی از این اخبار خواهیم پرداخت.
برنا وام کربلا انفجار 

  

اسم واکسن کرونا، ساخت آمریکا فاش شدشرکت "نواواکس"(Novavax) اعلام کرد که واکسن کرونا ویروس ساخت این شرکت نتایج امیدوارکننده‌ای داشته است.
اقتصادنیوز ویروس سیستم ایمنی فناوری 

  

کرونا در آمریکا هر 80 ثانیه جان یک نفر را می‌گیرداقتصاد نیوز: یافته‌های تازه در آمریکا از شتاب گرفتن مرگ و میر ناشی از کرونا در این کشور و مرگ یک تن در هر 80 ثانیه حکایت دارد.
اقتصادنیوز دونالد ترامپ ترامپ دموکرات 

  

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای تهران با بیان اینکه شرایط تهران همچنان قرمز است، گفت:‌ درخواست ستاد کرونا تهران و استانداری تهران که در کمیته امنیتی انتظامی و اجتماعی وزارت کشور مطرح شد و امیدواریم مورد تایید ستاد ملی نیز قرار بگیرد این است که کلیه محدودیت‌های اعمال شده تاکنون در تهران برای هفته آینده نیز تمدید شود...
نامه نیوز تهران استانداری تهران استان البرز 

  

روسیه دارویی به نام "آویفایر" برای درمان کووید 19 وارد بازار کرده است. ترکیب این دارو شباهت زیادی به آویگان تولید ژاپن دارد که در برخی کشورها، از جمله آلمان برای درمان کووید 19 استفاده می‌شود. کریل دمیتریف، رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه چندی پیش در تلویزیون روسیه گفت: «ما موفقیت خوبی در تولید دارو داشتیم. این دارو در حال حاضر به بیش از 15 کشور جهان صادر می‌شود...
رویداد۲۴ روسیه آلمان رئیس جمهور 

  

قیمت عرضه اولیه جدید بورسیتعداد 105 میلیون سهم شرکت پتروشیمی ارومیه، با نماد معاملاتی "شاروم" در فرابورس ایران عرضه اولیه و هر سهم این شرکت 630 تومان کشف قیمت شد.
مستقل‌آنلاین قیمت پتروشیمی ارومیه 

  

عکس | اثر عجیب کرونا بر چهره کارلوس کی روشکارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی کلمبیا پس از ماه‌ها تعطیلی به خاطر کرونا، با همکارانش برای اردوی ماه آینده این تیم برنامه ریزی کرد.
خودروتک کارلوس کی روش کلمبیا بازی