ایلنا   |  فرهنگی  |  

محمد رحمانیان، علی اتحاد، مهدی مشهور و دیگران در «بوتیک تئاتر ایران»

«بوتیک تئاتر ایران» با فضای ویژه خود میزبان 9 نمایش می‌شود.

محمد رحمانیان، علی اتحاد، مهدی مشهور و دیگران در «بوتیک تئاتر ایران»

«بوتیک تئاتر ایران» با فضای ویژه خود میزبان 9 نمایش می‌شود.

به گزارش ایلنا، مجموعه بوتیک تئاتر ایران از خرداد امسال میزبان 9 نمایش همانند، هفتادوشش دوصفر، ژستن، جریان، صحنه‌هایی از چند ازدواج، نامه‌هایی بر شانه باد، چخوف ساد، موزه معصومیت و سه‌گانه ری می‌شود.

«بوتیک تئاتر ایران» به عنوان جدیدترین فضای نمایشی پردیس تئاتر شهرزاد اجرا در فضاهای نامتعارف در تلاش است در ساختمانی که سال‌هاست کاربری‌اش را از دست داده است، افق های جدیدی به روی تئاتر گشوده و اجراهای بدیع و ابتکاری از هنرمندان تئاتر کشور در این مکان اجرا شود.

این مجموعه در تلاش است که با انتخاب آثاری متفاوت به مکانی غیرمتعارف برای اجراهای تعاملی و پرفورمنس بدل شودو امکان اجراهای بدیع و ابتکاری از هنرمندان تئاتر کشور را در این مکان برگزار کند.

برنامه این مجموعه تا شهریور با حضور کارگردان‌هایی نظیر محمد رحمانیان، مهدی مشهور، علی اتحاد، نسیم ادبی، آریان رضایی و... به شرح زیر است:

«ژَستَن» از مفهوم تاریخ با آرمان طیران

نمایش"ژَستَن"به نویسندگی و کارگردانی آرمان طیران به دنبال ارائه تجربه ای در روایت دراماتیک از تاریخ  در بازه زمانی 1299 تا 1400 خورشیدی است. این نمایش از 16 خرداد در بوتیک تئاتر ایران اجرامیشود. در "ژَستَن"مفهوم تاریخ و حضور اجتماعی/سیاسی، توسط راوی/ بازیگران ارائه می‌شود.

نمایش برگزیده بخش «تجربه‌های اجرا»

نمایش «همانند» به کارگردانی فرزانه جعفرنیا نیز از 5 خرداد به بوتیک تئاتر ایران می آید. این نمایش در بخش تجربه‌های اجرا  دیپلم افتخار و تندیس بیست و سومین جشنواره تئاتر دانشگاهی را از آن خود کرد. میلاد افواج، مهرنوش حاجی‌خانی، احسان قره‌داغی، کیمیا کاوند، مصطفی لطیفی‌خواه در این نمایش حضور دارند.

این نمایش داستان خانواده‌ای‌ست که بعد از گذشت 7 روز از فوت پدرشان در خانه او مراسمی برگزار کرده‌اند.

چهار ساعت بی‌وقفه با پرفورمنس «هفتادوشش دوصفر»

نمایش «هفتادوشش دوصفر» پرفورمنسی به طراحی، کارگردانی و اجرای بهمن عباسپور است که از 5 خرداد در بوتیک تئاتر ایران برگزار خواهد شد. «هفتاد و شش دو صفر» هر روز به مدت چهار ساعت بی‌وقفه در جریان است. مخاطبان محدودیتی برای زمان ورود، خروج و تماشای این اجرا نخواهند داشت. نقل قولی از «هلن گرمیون» به عنوان استیتمنت این اجرا برگزیده شده است؛ آنجا که می‌گوید: «من همیشه گفت‌وگوهای خیالی خلق می‌کنم تا آنچه را در ذهنم می‌گذرد به زبان بیاورم. این گفت‌وگوهای خیالی تسلی‌ام می‌دهند...»

«جریان» در چندین اتاق جداگانه

نمایش «جریان» به کارگردانی سیناشیبانی از 16 خرداد ماه به بوتیک تئاتر ایران می آید وداستان آن در چندین اتاق جداگانه شکل می‌گیرد و هر اجراگر در اتاق مخصوص به خود حضور دارد. این اجرا به واسطه آوازی تکرار شونده و کوتاه، در فضای ساختمان به حرکت درمی‌آید. اسما اسدی‌زاده، فرسا پورحسن، رها سلیمانی، محمدرضا حیاتی، فربد غفاری، امین سیمیار، امین پورعما اجراگران این اثر نمایشی هستند.

«چخوف ساد» محمد رحمانیان

محمد رحمانیان نمایشنامه‌نویس و کارگردان مطرح تئاتر ایران نیز از نیمه تیر ماه با نمایش «چخوف ساد 2و3» با دو گروه متفاوت به  بوتیک تئاتر ایران می‌آید.

محمد رحمانیان در همین زمینه گفت: سال 82 نمایش «مرغ دریایی من» یا «چخوف - ساد» را با تعدادی از دانشجویانم برای جشنواره سینایا رومانی آماده اجرا کردم که قصد دارم این نمایش را مجدداً به صحنه ببرم. این نمایش قرار است با عنوان «چخوف - ساد، جلد دوم» به زودی و احتمالاً در اواسط تیرماه در بوتیک تئاتر ایران اجرا شود. این مکان که به تازگی در کنار پردیس تئاتر شهرزاد افتتاح شده است پیش از این یک بیمارستان متروکه بوده که این روزها به مکانی غیرمتعارف برای اجراهای تعاملی و پرفورمنس تبدیل شده که مکان مناسبی برای اجراهای متفاوت محسوب می‌شود.

«صحنه‌هایی از یک ازدواج» آریان رضایی

نمایش «صحنه‌هایی از یک ازدواج» به کارگردانی آریان رضایی بر اساس تکنیک‌های تئاتر تعاملی و با تکیه بر تجربه  های اجرایی و پژوهشی گروه در ده سال گذشته داستان اختلافات و چالشهای متعدد زناشویی است که در اپیزودها و صحنه های گوناگون هر کدام در یکی از سالنها و اتاق‌های ساختمان بوتیک تئاتر اجرا می‌شوند و در هر اپیزود شاهد یک جدل زناشویی هستیم.

علی اتحاد با «نامه‌هایی بر دوش تندباد» و اثری چند رسانه‌ای

«نامه‌هایی بر دوش تندباد» اثری چندرسانه‌ای به نویسندگی و کارگردانی علی اتحاد است که در آن از امکانات تئاتر، موسیقی،ادبیات، پرفورمنس-آرت، اینستالیشن-آرت، اودیو-آرت، ویدیو-آرت، نقاشی و مجسمه استفاده می‌شود. این کار بر اساس رمان"نامه‌هایی بر دوش تندباد"نوشته‌ی علی اتحاد طراحی شده است و از نیمه خرداد ماه در بوتیک تئاتر اجرا می‌شود.

روایت نسیم ادبی از عشق و یادگاری‌هایش

«موزه معصومیت» نام نمایشی به کارگردانی مشترک نسیم ادبی، بازیگر شناخته‌شده تئاتر، سینما و تلویزیون و کارگردان تئاتر و ندا شاهرخی، کارگردان تئاتر است که مرداد ماه در بوتیک تئاتر ایران اجرا می‌شود.

اثری که طول آن تماشاگران انتخاب می‌کنند که اولین تجربه کدام بازیگران از عشق و عاشق شدن را بشنوند و یادگاری‌های کدام‌شان را از این تجربه ببینند. «شیوه اجرا به این شکل است که تماشاگر مثلا یک آب‌نبات قلبی‌شکل را از میان یادگاری‌هایی که می‌بیند انتخاب می‌کند، وارد سالن می‌شود و می‌پرسد این، متعلق به کیست و آن بازیگر که این آب‌نبات وابسته به قصه اوست دستش را بالا می‌گیرد و تماشاگر مقابل او می‌ایستد و قصه بازیگر را می‌شنود. درواقع بازیگر برای همه تماشاگران بازی نمی‌کند و تماشاگر است که بازیگرش را انتخاب می‌کند و هرکدام از تماشاگران می‌توانند انتخاب کنند که قصه چه تعداد از بازیگران را بشنوند.»

مهدی مشهور با «سه گانه ری» و اجراهایی شبانه‌روزی

سه گانه ری با طراحی و پردازش مهدی مشهور که سال گدشته اولین قسمت آن با نام «ری مهشید» سه شبانه روز اجرای بی وقفه را در فضای باز خونه کار دگره تجربه کرد، از یکم شهریور اجرا می‌شود. «ری مهشید کاظمی» با حضور بنیامین اثباتی(Coming up) | مینا زمان (مدونا) فهیمه هرمزی (مست و ملنگ) | سحر صبا (هزارویک شبِ نکرده) سجیه آشوری ( لیلا تیموری) | سمیه شوقی (اکسپلور) برگزار شد و ری گوسفند نیز در بخش میهمان جشنواره تئاتر تجربی مختص اجرا شد.

ایده‌ی اولیه‌ی این طرح از اجرای «دو ‌سرخ‌پوست ‌آمریکاییِ ناشناخته از غرب دیدن می‌کنند» اثر فوسکو و گومز پنیا (1992) برگرفته شده است.

بوتیک تئاتر ایران امیدوار است افق هایی نو درتئاتر ایران با اجراهای متنوع صورت بگیرد ونوع دیگری از نمایش‌هایی که سال‌ها در فضای تئاترایران مغفول مانده در این مکان به اجرا برسد. بوتیک تئاتر شهرزاد از این پس محملی است برای حضور و اجراهای متفاوت تتئاتر و هنرهای اجرایی که به عنوان مرکز آلترناتیو و تجربی قصد دارد که در این مسیر و تولیدات این نوع از تئاتر گام بردارد.

انتهای پیام/

تلویزیون موسیقی ازدواج   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

پیش بینی جذاب از قیمت سکه / امروز 1 خردادبه باور معامله گران در صورتی که امروز سرنوشت دلار نزولی شود سکه می تواند به زیر خط 14 میلیون و 200 هزار تومان برگردد.
گسترش قیمت دلار رنگ 

  

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی؛ 1 خرداد 1401اقتصادنیوز: صرافی بانک ملی ایران امروز قیمت فروش دلار آمریکا را 25,704(بیست و پنج هزار و هفتصد و چهار تومان) اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار دلار آمریکا 

  

سقوط دسته جمعی قیمت خودرو در بازار ایرانپژو 206 تیپ 2 مدل 1399 از 290 میلیون تومان در چهارشنبه گذشته، دیروز به 286 میلیون تومان رسیده است و مدل 1400 این خودرو نیز در این مدت 5 میلیون تومان ارزان شده است.
اقتصادنیوز قیمت خودرو ایران 

  

افت شدید قیمت خودرو | الان وقت خرید است؟قیمت خودرو در بازار امروز اعلام شد.
۵۵ آنلاین قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

درمان کرونا شاید با آنتی بیوتیکبر اساس نتایج یک تحقیق جدید آنتی‌بیوتیک مقرون ‌به‌ صرفه‌ای که عفونت‌های تنفسی را درمان می‌کند، ممکن است بتواند بر کووید 19 نیز فائق آید.
مستقل‌آنلاین درمان آنتی بیوتیک رسانه 

  

تداوم عرضه خودرو در بورس کالا از الزامات تعادل بازار استعلی جدی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است که در کشور ما برخلاف دنیا به جای آنکه خودروسازان برای تولید بیشتر و بهتر رقابت کنند، این خریداران هستند که به دلیل شرایط نامساعد فعلی برای خرید، رقابت می کنند اما این معادله با عرضه مستمر خودرو در بورس کالا و واردات می تواند تغییر کرده و رقابت اصلی را به سمت تولید بیشتر و بهتر سوق دهد.
ایلنا خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

پیش بینی قیمت سکه اول خرداد 1401اقتصادنیوز : سکه در ابتدای روز شنبه واکنش شدیدی به پیش روی دلار داشت ولی به تدریجی کمی فاز هیجان از بازار سکه رفت واین فلز گران بها به سوی محدوده 14 میلیون و 300 هزار تومانی عقب نشست.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

قیمت خودرو امروز اول خرداد 1401/ ریزش5 میلیونی این خودرو پرطرفدارنوسان قیمت در بازار خودرو کشور ادامه دارد. کارشناسان معتقدند در تابستان شاهد یک موج نوسان قیمتی خواهیم بود.
فردا قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

پیش بینی قیمت سکه از مسیر طلا و دلاراقتصادنیوز: به باور معامله گران در صورتی که امروز سرنوشت دلار نزولی شود سکه می تواند به زیر خط 14 میلیون و 200 هزار تومان برگردد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

بورس قرمز می شود؟/ پیش بینی بازار سهام در اولین روز خرداد 1401روز شنبه تمامی شاخص‌های بازار سهام نزول کردند. شاخص کل برای دومین روز متوالی افت کرد و دومین سطح مقاومت شکسته شده احیا شد.
اقتصادنیوز سهام شاخص 

  

امیدوار به «پولبک» در بورس /پیش بینی بازار سهام اول خردادکاهش یک درصدی شاخص کل بورس در معاملات روز گذشته، چشم انداز معاملات امروز را منفی کرده، اما هنوز امیدها برای برگشتن بازار به سمت بالا از بین نرفته است.
اقتصادنیوز سهام شاخص 

  

رهبر کره شمالی با دریافت کمک های خارجی جهت درمان کرونا مخالفت کرد!کیم جونگ اون رهبر کره شمالی همزمان با شدت گرفتن ویروس کرونا در این کشور،با دریافت حمایت پزشکی خارجی مخالفت کرد.
مستقل‌آنلاین کره شمالی درمان کیم جونگ اون 

  

آشنایی با راهکار کره شمالی برای مقابله با کروناکره شمالی در حالی با شیوع ویروس کرونا مواجه شده است که به داروهای موثر ضد ویروس دسترسی ندارد و جمعیت این کشور واکسینه نشده‌اند.
برنا کره شمالی ویروس 

  

پیش بینی عجیب رییس اتحادیه طلا و جواهر از قیمت سکه/حباب سکه چقدر است؟قیمت انواع سکه در بازار طلا به‌دنبال افزایش اونس جهانی، افزایش قیمت را تجربه می‌کند، به‌گونه‌ای که قیمت سکه امامی 270 هزار تومان افزایش یافته است.
فردا تولید قیمت افزایش قیمت