ایلنا   |  سیاسی  |  

بدون اعتماد به یکدیگر نمی‌توانیم در مبارزه علیه تروریسم به موفقیت برسیم

رئیس مجلس افغانستان گفت: بدون اعتماد به هم و بدون همکاری‌های صادقانه با یکدیگر نمی‌توانیم در مبارزه علیه تروریسم به موفقیت برسیم.

بدون اعتماد به یکدیگر نمی‌توانیم در مبارزه علیه تروریسم به موفقیت برسیم

رئیس مجلس افغانستان گفت: بدون اعتماد به هم و بدون همکاری‌های صادقانه با یکدیگر نمی‌توانیم در مبارزه علیه تروریسم به موفقیت برسیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس افغانستان در دومین کنفرانس روسای مجالس 6 کشور برای مقابله با تروریسم گفت: در این نشست با اشتراک دوستان در مبارزه با مشکلات تروریسم همراه هستیم. باید بگوییم تروریست‌ها وحشتناک‌ترین جنایات را انجام می‌دهند.

وی تاکید کرد: افغانستان یگانه کشوری است که جولانگاه تروریست‌ها بوده است و بیشترین خسارات را متحمل شده است و همه روزه صدها تن از مردم افغانستان در این مسیر قربانی می‌شوند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: با همکاری‌های منطقه‌ای می‌توان برگ زرین دیگری را در مبارزه با تروریسم رقم زد. تهدیدها و چالش‌های دیگر زاییده فضای ناامنی است سر راه ما وجود دارد. تروریسم آسایش مردم ما را با خطر مواجه کرده است.

رییس مجلس افغانستان گفت: کشورهای منطقه‌ای دارای منافع مشترک هستند و هدف این نشست‌ها هم جز برای یافتن راهی برای همکاری این کشورها نیست. تروریسم چالش اساسی برای ارتباطات منطقه‌ای است که باید قوانین مشترک در پارلمان‌های ما برای مقابله با این معضل تصویب شود. بدون اعتماد به هم و بدون همکاری‌های صادقانه با یکدیگر نمی‌توانیم علیه تروریسم به موفقیت برسیم.

وی با اشاره به لزوم مبارزه با تروریسم و همکاری‌های منطقه‌ای، اظهار کرد: چرا متحد نشویم و همکاری با هم نداشته باشیم؟ این همکاری‌ها در گرو عزم قوی است که درنتیجه آن زمینه امنیت پایدار در منطقه ایجاد می‌شود.

رییس مجلس افغانستان در پایان از تدبیرکنندگان این اجلاس و همچنین علی لاریجانی تشکر کرد.

تروریسم موفقیت افغانستان   اخبار برگزیده
  

دردسر عجیب برای فوتبالیست مشهور/ حبس موقت تا زمان صدورحکم نهاییفوتبالیست مشهور تا زمان حکم نهایی در حبس می ماند.
برنا تایلند فوتبال بازداشت 

  

باشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی واکنش نشان دادباشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود واکنش نشان داد.
برنا باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  

تا می توانید مغز بخورید و فرقی نمی کند از کدامیک از مغزها استفاده کنید. بادام، بادام زمینی، فندوق... همگی پر خاصیت هستند.
برنا سرطان پروستات رژیم غذایی مغز 

  

پیش‌بینی پدیده استقلال درست از آب درآمدمهاجم استقلال می گوید این تیم با حمایت می تواند نتایج بهتری کسب کند.
برنا باشگاه استقلال استقلال بازی 

  اخبار داغ
  

تامین 15 میلیون دلار ارز برای تهیه 11 هزار تن کاغذ/ توزیع پنج هزار تن کاغذ بین 400 نفر ناشردبیر کارگروه ساماندهی کاغذ وزرات‌ارشاد از تامین 15 میلیون دلار ارز برای تهیه حدود 11 هزار تن کاغذ مورد نیاز نشریات و مطبوعات از سوی بانک مرکزی خبر داد.‌
ایلنا دلار ارز معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد 

  

جشنواره خوارزمی میدان رقابت برای تولید دانش استکرمانشاه - ایرنا - معاون فرماندار پاوه گفت: جشنواره نوجوان خوارزمی میدان رقابت برای تولید دانش و تفکر و ارتقای خلاقیت است و همه کسانی که در این مسیر تلاش می کنند، پیروز این رقابت ها هستند.
ایرنا تولید کرمانشاه ایرنا 

  

گل محمدی: تساوی برابر استقلال در آزادی ارزشمند بود / بازیکنان پدیده در حد تیم ملی نمایش نشان دادندسرمربی پدیده مشهد می‌گوید در بازی برابر استقلال هر دو تیم بیشتر روی تاکتیک‌های دفاعی متمرکز بودند و به همین دلیل مهاجمان دو تیم فرصت کمی داشتند.
ایلنا استقلال ورزشگاه آزادی بودجه 

  

سرمربی تیم فوتبال پدیده گفت:گرفتن یک امتیاز از استقلال در ورزشگاه آزادی ارزشمند بود.
نود استقلال فوتبال ورزشگاه آزادی 

  

طباطبایی: گرو و نیومایر در اروپا چقدر ارزش دارند؟ / استقلال گرانقیمت‌ترین نیمکت ایران را داردپیشکسوت استقلال تهران از عملکرد دو بازیکن خارجی این تیم رضایت ندارد.
ایلنا جوانان استقلال ایران 

  

طباطبایی: واقعاً ارزش نیومایر و گرو در اروپا چقدر است؟/ در مورد کیفیت این بازیکنان زودتر از اینها نظرم را گفته بودمهادی طباطبایی، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: خیلی‌وقت پیش گفتم دو بازیکن خارجی استقلال از کیفیت پایینی برخوردارند.
تسنیم ورزشگاه آزادی فوتبال اروپا فوتبال 

  

مردم توجهی به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز نکنندبا توجه به روند کاهشی نرخ ارز در بازار و تقویت مداوم ارزش پول ملی، برخی کانال های ناشناخته مجازی با انتشار جملات جعلی درباره"وضعیت اقتصادی کشور"، "هزینه‌بر بودن پایین نگاه داشتن قیمت ارز برای بانک مرکزی" و انتساب آن به رئیس کل بانک مرکزی تلاش می‌کنند نسبت به بازار پول و ارز در بین مردم نگرانی ایجاد کنند.
ایلنا پول روابط عمومی ارز 

  

پائولو سرجیو: می‌توان مقابل سایپا مبارزه کرد و به 3 امتیاز رسیدپائولو سرجیو، سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: در هفته گذشته با بازیکنان صحبت کردیم و به آنها نشان دادیم می‌توان مقابل سایپا مبارزه کرد و به سه امتیاز بازی رسید.
تسنیم سایپا فوتبال صنعت