تسنیم   |  اجتماعی  |  

مشکلات مدارس «بادرود» در تامین تجهیزات ضدعفونی/ مسئولان چه اقدامی انجام دادند؟

گروه استان‌ها - مدارس شهر بادرود برای برپایی کلاس‌ها تمام تلاش خود را به کار گرفتند؛ اما در تامین تجهیزات ضدعفونی با مشکلاتی رو به رو هستند.

مشکلات مدارس «بادرود» در تامین تجهیزات ضدعفونی/ مسئولان چه اقدامی انجام دادند؟

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نطنز، اعلام بازگشایی مدارس با حضور دانش‌آموزان، دل نگرانی‌ها و دغدغه‌های فکری را برای خانواده‌ها در پی داشت؛ این خانواده‌ها از طرفی خواهان ادامه تحصیل و جلوگیری از عقب ماندگی درسی فرزندان خود هستند و از طرف دیگر نگرانی‌هایی نسبت به حفظ سلامت آن‌ها دارند.

عده‌ای پس از اعلام آموزش و پرورش مبنی بر دائر شدن کلاس‌های درس به صورت حضوری اظهار داشتند که آموزش از راه دور در شرایط شیوع ویروس کرونا می‌تواند راهگشا باشد و نیاز به حضور دانش‌آموزان در مدارس نیست اما عده دیگر خلاف این عقیده را دارند.

عده‌ای دیگر تابع نظر کارشناسان در ستاد ملی مبارزه با کرونا و همچنین آموزش و پرورش هستند که آموزش حضوری را از نظر روحی و تربیتی به منظور شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان مفید دانسته و دانش‌آموزان را با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به حضور در مدارس توصیه می‌کنند.

پروتکل‌های بهداشتی در اولویت است

عباس عصمتی در این‌باره در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص بازگشایی مدارس شهر بادرود اظهار داشت: طبق دستور العمل آموزش و پرورش، تمامی کلاس‌های درس در مدارس منطقه بادرود به صورت حضوری دائر هستند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهر بادرود گفت: به مدیران مدارس تاکید شده است که پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه را در دستور کار قرار دهند و با بازگشایی مدارس و وضعیت زرد شهرستان نطنز، کلاس‎ها به صورت حضوری و بعضا به گروه‌های کوچک تقسیم شده‌اند.

شهریه مدارس هیئت‌امنایی قم به دلیل کرونا هیچ تغییری نمی‌کند‌مدارس استان کردستان تعطیل نمی‌شود؛ اجباری برای آموزش‌های حضوری نداریمزنگ ایثار و مقاومت به یاد حاج قاسم سلیمانی اول مهرماه در مدارس قزوین نواخته می‌شود

عصمتی ضمن اشاره به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مدارس تاکید کرد: تمام تدابیر لازم برای سلامت و کیفیت آموزشی دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است و تمامی دانش‌آموزان و معلمان و کادر آموزشی مدارس ملزم به داشتن ماسک و رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی هستند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهر بادرود با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مدارس شهر بادرود تعطیل نخواهند شد، گفت: خانواده‌ها مطئمن باشند در صورتی که خطری دانش‌آموزان را تهدید کند به هیچ وجه کلاس‌های حضوری برگزار نمی‌شود.

وی با انتقاد از انتشار اخبار غیر واقعی  و غیر موثق در فضای مجازی مربوط به منطقه بادرود گفت: اضطراب و استرس اولیا و همکاران فرهنگی از یک سو و کمبود منابع مالی مدارس از سوی دیگر از جمله مشکلات و کمبودهای پیش روی آموزش و پرورش  بادرود است.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهر بادرود به حضور دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: حضور دانش‌آموزان در کلاس درس 35 دقیقه است و تدریس برای گروه‌های که در مدرسه نیستند و همچنین پرسش و پیگیری امور تحصیلی دانش‌آموزان به صورت مجازی انجام می‌شود.

دو نوبت ضد‌عفونی در روز

حسن مخلصی معاون توسعه و منابع انسانی اداره آموزش و پرورش بادرود در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و همچنین بازگشایی مدارس، تمهیدات لازم از قبیل ضدعفونی کردن مدارس و همچنین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در دستورکار قرار دارد.

مخلصی با بیان اینکه حضور دانش‌آموزان در کلاس درس با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و یک متر فاصله انجام می‌شود، افزود: تعدادی از مدارس که جمعیت و تراکم جمعیتی بالا دارند از تمام ظرفیت مدرسه استفاده می‌شود؛ جهت پیشگیری از کرونا تمامی آبسردکن‌های مدارس قطع و سرویس‌های بهداشتی نیز به صورت روزانه در دو مرحله شستشو و ضدعفونی می‌شوند.

مخلصی همچنین گفت: تاکنون بالغ بر 220 لیتر آب ژاول بین مدارس شهری و روستایی منطقه بادرود توزیع شده و تعداد دو هزار ماسک سه لایه نیز در اختیار مدیران مدارس منطقه قرار گرفته است و تعداد 10 تب سنج دیجیتالی نیز در اختیار مدارس داده شده تا هر روز صبح دانش‌آموزان تحت آزمایش تب سنج قرار بگیرند

وی ضمن اشاره به برگزاری کلاس‌های توجیحی ویژه عوامل اجرایی مدارس به ویژه نیروی خدمات ابراز داشت: کلاس‌های توجیهی برای نیروهای خدماتی مدارس برای بهتر انجام گرفتن مراحل ضدعفونی کردن سطوح  سخت مدارس و ساعات کاری در مدارس برگزار شده است.

حضور پررنگ خیرین

حسن مخلصی‌زاده نیز در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: همزمان با بازگشایی مدارس و تاکید مسئولان آموزش و پرورش و شبکه بهداشت ودرمان شهرستان، تمامی دانش‌آموزان از ماسک استفاده کرده و فاصله 1.5 متری از یکدیگر را در کلاس درس و محوطه دبیرستان رعایت می کنند.

مدیر مدرسه متوسطه اول شهید دستغیب شهر بادرود ضمن اشاره به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی گفت: شست‌وشوی دست‌ها با مایع صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌ اعم از دانش‌آموزان و معلمان از جمله نکاتی است که برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه شده است.

مخلصی‌زاده ضمن اشاره به مشکلات مدارس در رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مدارس شهر بادرود ابراز داشت: برای تامین هزینه ماسک‌های سه لایه و مایع صابون با مشکل مواجه هستیم و انتظار داریم مسوولان آموزش و پرورش  و والدین و خیرین در زمینه ما  را یاری کنند .

به گزارش تسنیم؛ 42 واحد آموزشی و تعداد چهار هزار دانش‌آموز دختر و پسر در مقاطع مختلف تحصیلی  به همراه 400 فرهنگی شاغل در سال جدید تحصیلی مشغول به تحصیل  و فعالیت هستند.

گزارش از رحمت‌الله کاملی

انتهای پیام/801/ی

شهریه مدارس مدرسه استان کردستان   اخبار برگزیده
  

اگر روحانی و احمدی ‌نژاد با هم رقابت کنند، احمدی نژاد پیروز می شوددولت آقای روحانی، دولت یکدست و وزرا هم از یک جناح نبوده و بعضا حتی همفکر شخص حسن روحانی هم نبوده‌اند. او موجب شده نوعی نارضایتی و ناخشنودی از جانب مردم و رای‌دهندگان به او ایجاد شود. دولت روحانی در سطح ملی موفق نبوده است.
مستقل‌آنلاین حسن روحانی روزنامه وام 

  

سخنرانی روحانی ساعت 9 امشب در مجمع عمومی سازمان مللتمام وجوه جهان امروز متأثر از کرونا است آنچنانکه هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل نیز با سخنرانی‌های ضبط شده‌ی سران برگزار خواهد شد
۵۵ آنلاین سازمان ملل نیویورک توئیتر 

  

برای انتخابات 1400 با شخصیت‌ها و احزاب تاثیرگذار اصلاح‌طلب رایزنی می‌کنیمدر جلسه شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران، موضوع انتخابات1400 مورد بررسی قرار گرفت. همچنین غلامحسین کرباسچی گزارشی از دیدار با مهدی کروبی ارائه داد.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری اصلاح طلبان غلامحسین کرباسچی 

  

دارویی برای تعدیل پاسخ التهابی در کووید-19 شدیدمحققان "دانشگاه مالاگا"(University of Malaga) و "مرکز نانوپزشکی و زیست فناوری اندلس"(BIONAND) اسپانیا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند از یک دارو می‌توان برای تعدیل پاسخ التهابی در موارد شدید کووید-19 استفاده کرد.
مملکت‌آنلاین درمان فناوری دارو 

  

تصمیم جامعه روحانیت برای انتخابات 1400عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت که این تشکل برنامه ای برای معرفی کاندیدا در انتخابات 1400 ندارد.
مثلث جامعه روحانیت مبارز خودرو پدر 

  

جزئیات تحریم های جدید آمریکا پس از مکانیسم ماشه + فیلمرئیس‌جمهور آمریکا بیانیه‌ای درباره تحریم‌های جدید اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کرد.
گسترش رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

افرادی که نباید ماسک بزنندافرادی که بدون کمک قادر به برداشتن ماسک از صورت‌شان نیستند، شامل نوزادان و کودکان خردسال و همچنین افرادی که دچار سختی تنفس هستند، نباید از ماسک استفاده کنند.
مستقل‌آنلاین ماسک ورزش کودکان 

  

دونالد ترامپ، سال‌ها پیش از ریاست جمهوری خود معتقد بوده که اوباما قصد یک حمله نظامی به ایران را دارد چرا که این حمله بر موقعیت او در افکار عمومی و نظرسنجی‌ها موثر است. حال برخی گزارش‌ها و اقدامات آمریکا حاکی از فعال شدن این تئوری ترامپ در شش هفته باقیمانده به انتخابات آمریکاست.
رویداد۲۴ واشنگتن دونالد ترامپ خاورمیانه 

  

سخنگوی دولت نشست خبری این هفته خود را در سیستان بلوچستان برگزار کرد و با مقایسه دولت صدام و ترامپ به تشریح شباهت‌های آن‌ها در صدمه به ایران پرداخت.
رویداد۲۴ صادرات غیرنفتی سازمان بهداشت جهانی رئیس جمهور 

  

محصول جدید ایران خودرو در راه است | تصاویر و مشخصاتمدیر پروژه خودروی سورن سال از آمادگی ایران خودرو برای تجاری سازی این محصول در یک ماه آینده خبر داد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

ممنوعیت تردد خودرو در برخی خیابان‌های تهران امروز اول مهرمدیریت‌های شهری در بسیاری کشورها در روز جهانی بدون خودرو، شهروندان را به پرهیز از استفاده از خودروهای شخصی ترغیب می‌کنند. این روز مقارن با اول مهر ماه، با پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو که در دوران شهرداری پیروز حناچی از سوی مدیران شهری پیگیری می‌شود، همزمان شده است.
خودروتک خودرو شهرداری تهران تهران 

  

اقدام ادعایی آمریکا در بازگشت تحریم‌ها علیه ایران با واکنش رسانه‌ها و تحلیلگران مختلفی روبرو بوده و همگی حاکی از یک واقعیت انکار نشدنی است: انزوای بی قید و شرط ایالات متحده!
رویداد۲۴ رسانه ایالات متحده آمریکا ایران 

  

متهم اصلی بحران در بازار خودرواختلاف قیمتی که علتی جز تعلل شورای رقابت در قیمت گذاری خودرو و غیرواقعی بودن قیمت‌های اعلام شده توسط این شورا ندارد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

ترامپ قبل از انتخابات ناچار به لفاظی است/ ادعای فعال‌سازی اسنپ بک کلاهبرداری ترامپ است/ آمریکا حق استناد به هیچ یک از مفاد برجام را ندارد/ جهان مخالف احیای تحریم‌هاستاستاد دانشگاه شیکاگو تاکید کرد: جهان مخالف احیای تحریم‌های سازمان ملل است و آمریکا حق استناد به هیچ یک از مفاد برجام را ندارد.
ایلنا دونالد ترامپ ترامپ سازمان ملل 

  

تحریم‌های آمریکا علیه ایران در راستای معامله قرن انجام می‌شودیکی از رهبران جنبش حماس اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ایران در چارچوب عملی کردن نقشه معامله قرن صورت می گیرد.
۵۵ آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  اخبار داغ
  

مردم چقدر پول از بورس خارج کردند؟امروز 660 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد.
گسترش پول سرمایه 

  

طراحی فرایند واردات بدون ارز دارو در دستور کار ستاد کرونا تهرانرییس ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر این که طراحی فرآیند واردات بدون ارز دارو در دستورکار ستادفرماندهی عملیات مدیریت کرونا در تهران است، گفت: در شرایط فعلی و محدودیت منابع این راهکار می‌تواند در تیراژ محدودتر و یا به شکل عددی فرمول بندی شده عرضه شود.
ایلنا واردات ارز دارو 

  

اعلام سقف قیمت دلارتحلیل‌ گران فنی اعتقاد دارند قیمت دلار در بازار هرات با سقف محکم 27 هزار و 700 تومان روبه‌رو است.
اقتصادنیوز قیمت دلار بازار تهران 

  

سه اقدام ساده برای کاهش خطر ابتلا به کرونای شدیددانشمندان اعلام کردند با یک اقدام ساده می‌توان خطر ابتلا به کرونای شدید در فرد را کاهش داد.
۵۵ آنلاین المپیک مدیترانه ویروس 

  

ویژگی‌های عجیب و خطرناک موج جدید کرونا در پاییز/ ابتلای جوانان بیشتر از سالمنداندیروز موارد ابتلای روزانه کرونا در کشور رکورد زد و همزمان دورکاری یک سوم کارمندان لغو شد که این اقدام موجب افزایش موارد ابتلا خواهد شد.
برنا جوانان دورکاری سالمندان 

  

واکسن کرونا پایان مصیبت نیست! فیلمدر روزهای گذشته همه‌گیری کرونا بار دیگر شدت پیدا کرده و شاهد اثرات منفی آن بر بازارهای مختلف هستیم.
گسترش سنگاپور اکو کار 

  

تمدید مهلت پرداخت وام ودیعه مسکن و کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونابانک مرکزی در بخشنامه‌ای، تمدید مهلت پرداخت وام‌های ودیعه اجاره مسکن، مشاغل و کسب‌وکارها و حوزه‌های حمل‌ونقل آسیب‌دیده از کرونا را به بانک‌های عامل ابلاغ کرد.
ایلنا وام مسکن حوزه 

  

چند درصد از مبتلایان کرونا فاقد علامت هستند؟محققان دانشگاه برن در سوییس با بررسی سیستماتیک تحقیقات انجام شده در رابطه با ویروس SARS-CoV-2 دریافتند؛ بخش عمده افراد مبتلا به این ویروس، دارای علایم بیماری کووید 19 هستند و 20 درصد از مبتلایان هیچ گونه علامتی ندارند.
اقتصادنیوز بانک ویروس ایرنا 

  

قیمت دلار با واقعیت نمی‌ خواندیک عضو اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر ناهماهنگ بودن قیمت فعلی دلار با واقعیت‌های اقتصادی تاکید کرد: افزایش عرضه اصلی‌ترین راه برای کنترل روند صعودی بازار ارز است.
گسترش قیمت افزایش قیمت قیمت نفت 

  

مهران رجبی بازیگر فیلم «اخراجی ها» گفت: وضعیت جسمانی‌ام به صورت عمومی از گذشته بهتر است، اما همچنان 20 درصد از ریه هایم با بیماری کرونا درگیر است
صراط سرماخوردگی تنفس بیمارستان 

  

درخواست سازمان انتقال خون از بهبودیافتگان کرونا برای اهدای پلاسمامدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با بیان اینکه بهبودیافتگان کرونا در کشور از اهدای پلاسما استقبال نمی‌کنند گفت: میزان دریافت اهدای پلاسما از سوی بهبود یافتگان بیماران کرونایی در کشورمان همچنان پایین و کمتر از 2 درصد است در حالی که در برخی کشورها به بالای 10درصد رسیده است.
۵۵ آنلاین انتقال خون شیراز ایران