اداره فرهنگ و ارشاد شمیرانات صاحب مکانی در منطقه یک شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، احمد مازنی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در جلسه‌ای که صبح امروز (چهارشنبه، 23 خرداد) در محل کمیسیون فرهنگی مجلس برگزار شد، با حضور فرماندار شمیرانات، شهردار منطقه یک، نماینده شورای شهر تهران، مسئول شورای شهرستان شمیرانات و لواسان و مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران، موضوع "ساختمان اداره فرهنگ و…

اداره فرهنگ و ارشاد شمیرانات صاحب مکانی در منطقه یک شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، احمد مازنی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در جلسه‌ای که صبح امروز (چهارشنبه، 23 خرداد) در محل کمیسیون فرهنگی مجلس برگزار شد، با حضور فرماندار شمیرانات، شهردار منطقه یک، نماینده شورای شهر تهران، مسئول شورای شهرستان شمیرانات و لواسان و مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران، موضوع "ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات" را مورد بررسی قرار داد که نهایتا با همکاری شهرداری منطقه یک مقرر شد به صورت موقت، ساختمانی به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات واگذار شود.

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره این جلسه گفت: در این جلسه مسئله ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات در دستور کار بود که از حدود 10 سال پیش به دلیل برخی مشکلات به صورت موقت در منطقه 22 تهران (دهکده المپیک) مستقر شده و در نتیجه مردم و هنرمندان شمیرانات، لواسان، رودبار قصران برای انجام یک کار ساده اداری مربوط به حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی مجبور بودند مسیر طولانی طی کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: یک ماه پیش، من پس از دیداری در دفتر لواسانات با مسئولان ذیربط تماس گرفتم تا این مسئله حل شود و جلسه‌ای که امروز برگزار شد در همان راستا بود و مقرر شد ساختمانی مشخص در منطقه یک که جزئیات آن در صورتجلسه ذکر شده و متعلق به شهرداری منطقه یک است، تا روز 22 تیر ماه در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات قرار داده شود و مراسم گشایش و افتتاحیه نیز در روز 23 تیر که مصادف با 11 ذیقعده سالروز تولد امام رضا(ع) است، برگزار شود.

مازنی تاکید کرد: در این جلسه تصمیم گرفته شد که بین شهرداری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تهاتری صورت گیرد؛ یعنی با مدیریت فرمانداری، زمینی را که برای ساخت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات در نظر گرفته بودند با این ساختمان تهاتر کنند و در مرحله بعد این ساختمان در تملک اداره فرهنگ و ارشاد شمیرانات قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: امیدواریم این قدم کوچکی که برداشته شده در جهت ارتقاء و تعالی فرهنگ و هنر این منطقه که ظرفیت هنری بالایی دارد و در راستای تکریم هنرمندان و اهالی فرهنگ شهرستان شمیرانات باشد.

قنبری: رویکرد شهرداری در این دوره فرهنگی است

همچنین در این جلسه داریوش قنبری معاون پارلمانی شهرداری تهران گفت: جای تاسف دارد که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات، ساختمان ندارد؛ کمااینکه در عرصه آموزشی هم این ضعف وجود دارد.

وی ادامه داد: سیستم برنامه‌ریزی در کشور روستا محور است یعنی روستاهایی وجود دارند که با وجود متروکه بودن، دارای بهترین مدرسه هستند که تبدیل به اصطبل شده است در حالی که در زمستان گذشته در بازدید از مدرسه بوعلی در دهکده ونک مشاهده کردم که بخشی از سقف آن ریخته بود.

قنبری با بیان اینکه این نوع نگاه به شهرها باید تغییر کند، افزود: نگاه درستی به شهرها علی‌الخصوص تهران وجود ندارد؛ ضمن آنکه در ارتباط با مسائل فرهنگی و آموزشی نیز دولت از خود سلب مسئولیت کرده است.

معاون پارلمانی شهرداری تهران درباره موضوع این جلسه توضیح داد: شهرداری در ارتباط با این موضوع مسئولیت مستقیم ندارد که به مراکز دولتی جا و مکان بدهد اما با توجه به اینکه رویکرد شهرداری در این دوره فرهنگی است، ما در حد توان و مقدورات خود کمک خواهیم کرد./

پایان پیام

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

حتی اگر کسی جنون هم داشته باشد با آمریکا مذاکره نمی‌کندحجت‌الاسلام مجتبی‌ ذوالنور، ‌نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، گفت: آمریکایی‌ها موضوع موشکی و توان دفاعی ما را هدف گرفته‌اند و این موضوع هم طبیعتا به ضرر ماست و ما چرا باید بپذیریم که بر سر توان دفاعی‌مان مذاکره کنیم و آن را کاهش دهیم؟ چرا آمریکایی‌ها موشک داشته باشند و ما نداشته باشیم؟ موضوع دیگر،‌ موضوع برجام است...
مستقل‌آنلاین مجتبی ذوالنور قم مجلس شورای اسلامی 

  

بروجردی: حمله به آرامکو ارتباطی به ایران نداردآمریکا به دنبال راه‌اندازی فریب حداکثری علیه ایران است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران سیاست خارجی 

  

شبکه ان بی سی نیوز بامداد چهارشنبه اعلام کرد، رهبران ارتش آمریکا در نشست روز دوشنبه گزینه های ممکن علیه ایران را مطرح کردند اما رئیس جمهوری با طرح درگیری دوباره آمریکا در یک جنگ خارجی دیگر مخالفت کرد.
نامه نیوز ترامپ ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

حسین شیخ الاسلام گفت: حملات پهپادی مقاومت یمن در ماه های اخیر به عربستان نشان داد هیچ پایگاه آمریکایی در منطقه امن نیست. معتقدم آمریکا امنیت پایگاه هایش را فدای امنیت ریاض نمی کند.
نامه نیوز ترامپ ایرباس یمن 

  

سرکرده منافقین مرد!علی حسین نژاد، مترجم قدیمی و سابق در بخش روابط خارجی سازمان منافقین در پاسخ به پرسشی درباره «مسعود رجوی» رهبر منافقین که از سال 2003 تاکنون ناپدید شده گفت: سازمان منافقین اخیرا در کنفرانسی که به مناسبت 55امین سال تأسیسش برگزار کرد به مرگ مسعود رجوی اذعان کرد. حسن نژاد تصریح کرد: بی‌تردید مسعود رجوی به عربستان فرار کرد و در آن جا مُرد...
مستقل‌آنلاین مسعود رجوی عربستان مرگ 

  

آمریکا عملا پشت سعودی را خالی کرداقتصادنیوز: رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، حمله به تاسیسات نفتی سعودی را پیچیده و دقیق دانست و گفت: سعودی‌ها درخواست حمایت‌های اطلاعاتی یا نظامی بیشتری به آمریکا نداده بودند.
اقتصادنیوز ایران خاورمیانه ایرنا 

  

حمله تند ظریف به امریکا در واکنش به حادثه ارامکو + عکسوزیر امور خارجه کشورمان با انتشار توئیتی با کنایه به آمریکا به ارتکاب جرایم جنگی متجاوزین به یمن با حمایت این کشور اشاره کرد.
شما‌نیوز عکس یمن خبرآنلاین 

  

مهمترین شرط مذاکره با آمریکا لغو تحریم‌های یکجانبه استشرایط ما تامین نشود، در مذاکره چیزی به دست نخواهیم آورد.
مثلث کره شمالی مجلس دهم ترامپ 

  

یک مقام امریکایی : موشک های کروز از ایران به عربستان شلیک شدندیک مقام ارشد دولت آمریکا به خبرگزاری آمریکایی "آ‌بی‌سی نیوز" ادعا کرد: ایران حدود 20 "پهپاد" را به عربستان فرستاده و در کنار آن حدود 12 موشک "کروز" را از خاک کشورش به عربستان شلیک کرده است.
شما‌نیوز مایک پومپئو موشک ایران 

  

حواشی پیرامون خانواده نعمت‌زاده که از شرکت‌داری آنان آغاز شده بود، زمانی اوج گرفت که رسانه‌های مختلف خبری منتشر کردند که داماد نعمت‌زاده به عنوان نماینده کمیسر ژنرال دولت ایران در اکسپو میلان 2015 معرفی شده بود.
نامه نیوز حسن روحانی جمهوری اسلامی ایران خاورمیانه 

  اخبار داغ
  

آلمان: ارز موازی یورو را قبول نخواهیم کردوزیر دارایی آلمان اعلام کرد که هیچ ارزی به جز یورو برای استفاده در منطقه یورو پذیرفته نخواهد شد.
خبرفوری آلمان ارز مجازی ارز 

  

ریسک‌های بازار متشکل ارزی از نگاه قائم مقام موسسه مللقائم مقام موسسه اعتبارى ملل گفت: احتمال مداخله مستقیم و مدیریت دولت در صورت افزایش نرخ ها، عدم کشف ریسک هاى مترتب بر فعالیت بازار مذکور به دلیل عدم وجود بازارهاى مشابه و تجربیات جهانى و محدودیت فعالیت بازار به معاملات نقدى از ریسک هاى بازار متشکل معاملات ارزى است.
شما‌نیوز یورو دولت تجاوز 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ رشد آرام دلار و سکه با کم‌توجهی بازار به سیگنال‌های سیاسیاقتصادنیوز؛ امروز چهارشنبه 27 شهریور 1398 بازار طلا و ارز تهران بار دیگر تغییر جهت داد و اینبار به مدار صعودی کم‌شیب بازگشت. با این وجود بازار همچنان بی‌تفاوت به اخبار سیاسی نوسان‌های اندک را ثبت کرد. عصر امروز دلار در بازار آزاد در محدوده 11500 تومانی معامله شد و و صرافی ملی قیمت رسمی دلار و یورو را بدون تغییر و به ترتیب 11400 و 12700 تومان برای فروش اعلام کرد...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازار تهران بازی 

  

اقدام سیدجلال حسینی بسیار ارزشمنئ بود (فیلم)حرکات ارزشمند قهرمانان بزرگ ورزشی در هیاهوی ورزش قهرمانی را باید ارج نهاد و بنده به نمایندگی از مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به خصوص شخص وزیر از کاپیتان با اخلاق پرسپولیس بواسطه حرکت ارزشمندی که داشتند تشکر و قدردانی می کنم
ایلنا جلال حسینی ورزش پرسپولیس 

  

کشف چندصد دستگاه استخراج ارز دیجیتال در زنجاناقتصادنیوز؛ رئیس پلیس آگاهی استان زنجان گفت: 809 دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) به همراه 773 دستگاه منبع تغذیه از سوی عوامل مبارزه با قاچاق و ارز پلیس آگاهی این استان، کشف و ضبط شد.
اقتصادنیوز ارز استان زنجان زنجان 

  

فریب بلیت‌های ارزان کانال‌‌های تلگرامی را نخوریدسرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور گفت: زائران عزیز به هیچ وجه فریب قیمت‌های ارزان بلیت
خبرفوری ایران فضای مجازی قیمت 

  

هشدار دادستانی به زائران اربعین: فریب بلیت‌های ارزان کانال‌‌های تلگرامی را نخوریدسرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور گفت: زائران عزیز به هیچ وجه فریب قیمت‌های ارزان بلیت هواپیما در سایتها و نرم افزارها، کانال‌های تلگرامی و موارد مشابه را نخوردند و بلیت خود را از شرکت‌های دارای مجوز تهیه کنند.
تسنیم اربعین ایران گرانی 

  

زائران اربعین فریب قیمت‌های ارزان بلیط هواپیما را نخورندسرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور از زائران پیاده روی اربعین خواست تا فریب قیمت‌های ارزان بلیط هواپیما را در سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی نخورند.
برنا اربعین قیمت بلیط 

  

3 نفر از کارگران بازداشت شده هپکو آزاد شدند/ با بازداشت کارگران هپکو موافق نیستم/ خواستار آزادی کارگران بازداشت شده هپکو هستیم/ یارانه طبقات متوسط و پایین قطع نمی‌شود/ حمایت از کارآفرین‌ها بازهم با پول‌پاشی/ آیا «خصوصی‌سازی» کلید مبارزه با فساد در خوهر چند منابع محلی خبر از فروکش کردن اعتراضات کارگران هپکو می‌دهند، اما پس‌لرزه‌های اعتصاباتی که حتی تا بستن راه‌آهن سراسری نیز پیش رفت، اخبار مربوط به هپکو را در صدر اخبار سرویس کارگری ایلنا قرار داد.
ایلنا سازمان تامین اجتماعی بازداشت خصوصی سازی 

  

حاجی‌میرزایی: آموزش و‌پرورش به نظام ارزیابی نیاز داردوزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه سند تحول زمانی اجرا می‌شود که تمام ارکان تعلیم‌و‌تربیت با آن آشنا باشند، گفت: عدالت آموزشی و تقویت مدارس دولتی که نگرانی دانش‌آموزان است از اولویت‌های بنده است.
تسنیم آموزش کنکور جوانان