اداره فرهنگ و ارشاد شمیرانات صاحب مکانی در منطقه یک شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، احمد مازنی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در جلسه‌ای که صبح امروز (چهارشنبه، 23 خرداد) در محل کمیسیون فرهنگی مجلس برگزار شد، با حضور فرماندار شمیرانات، شهردار منطقه یک، نماینده شورای شهر تهران، مسئول شورای شهرستان شمیرانات و لواسان و مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران، موضوع "ساختمان اداره فرهنگ و…

اداره فرهنگ و ارشاد شمیرانات صاحب مکانی در منطقه یک شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، احمد مازنی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در جلسه‌ای که صبح امروز (چهارشنبه، 23 خرداد) در محل کمیسیون فرهنگی مجلس برگزار شد، با حضور فرماندار شمیرانات، شهردار منطقه یک، نماینده شورای شهر تهران، مسئول شورای شهرستان شمیرانات و لواسان و مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران، موضوع "ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات" را مورد بررسی قرار داد که نهایتا با همکاری شهرداری منطقه یک مقرر شد به صورت موقت، ساختمانی به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات واگذار شود.

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره این جلسه گفت: در این جلسه مسئله ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات در دستور کار بود که از حدود 10 سال پیش به دلیل برخی مشکلات به صورت موقت در منطقه 22 تهران (دهکده المپیک) مستقر شده و در نتیجه مردم و هنرمندان شمیرانات، لواسان، رودبار قصران برای انجام یک کار ساده اداری مربوط به حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی مجبور بودند مسیر طولانی طی کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: یک ماه پیش، من پس از دیداری در دفتر لواسانات با مسئولان ذیربط تماس گرفتم تا این مسئله حل شود و جلسه‌ای که امروز برگزار شد در همان راستا بود و مقرر شد ساختمانی مشخص در منطقه یک که جزئیات آن در صورتجلسه ذکر شده و متعلق به شهرداری منطقه یک است، تا روز 22 تیر ماه در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات قرار داده شود و مراسم گشایش و افتتاحیه نیز در روز 23 تیر که مصادف با 11 ذیقعده سالروز تولد امام رضا(ع) است، برگزار شود.

مازنی تاکید کرد: در این جلسه تصمیم گرفته شد که بین شهرداری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تهاتری صورت گیرد؛ یعنی با مدیریت فرمانداری، زمینی را که برای ساخت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات در نظر گرفته بودند با این ساختمان تهاتر کنند و در مرحله بعد این ساختمان در تملک اداره فرهنگ و ارشاد شمیرانات قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: امیدواریم این قدم کوچکی که برداشته شده در جهت ارتقاء و تعالی فرهنگ و هنر این منطقه که ظرفیت هنری بالایی دارد و در راستای تکریم هنرمندان و اهالی فرهنگ شهرستان شمیرانات باشد.

قنبری: رویکرد شهرداری در این دوره فرهنگی است

همچنین در این جلسه داریوش قنبری معاون پارلمانی شهرداری تهران گفت: جای تاسف دارد که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات، ساختمان ندارد؛ کمااینکه در عرصه آموزشی هم این ضعف وجود دارد.

وی ادامه داد: سیستم برنامه‌ریزی در کشور روستا محور است یعنی روستاهایی وجود دارند که با وجود متروکه بودن، دارای بهترین مدرسه هستند که تبدیل به اصطبل شده است در حالی که در زمستان گذشته در بازدید از مدرسه بوعلی در دهکده ونک مشاهده کردم که بخشی از سقف آن ریخته بود.

قنبری با بیان اینکه این نوع نگاه به شهرها باید تغییر کند، افزود: نگاه درستی به شهرها علی‌الخصوص تهران وجود ندارد؛ ضمن آنکه در ارتباط با مسائل فرهنگی و آموزشی نیز دولت از خود سلب مسئولیت کرده است.

معاون پارلمانی شهرداری تهران درباره موضوع این جلسه توضیح داد: شهرداری در ارتباط با این موضوع مسئولیت مستقیم ندارد که به مراکز دولتی جا و مکان بدهد اما با توجه به اینکه رویکرد شهرداری در این دوره فرهنگی است، ما در حد توان و مقدورات خود کمک خواهیم کرد./

پایان پیام

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

افشای جاسوسی از مقامات بلندپایه در خاور میانه​اقتصاد نیوز:هکرها با نفوذ به دستکم 10 اپراتور در نقاط مختلف دنیا از جمله خاورمیانه، در 7 سال گذشته به جاسوسی از مقامات بلندپایه پرداخته اند.
اقتصادنیوز جاسوسی خاورمیانه اقتصاد 

  

حسین مرعشی: از اختلاف روحانی و جهانگیری نگران شده ایمحسین مرعشی در روزنامه کارگزاران نوشت:از زمانی که جایگاه معاون اول رئیس‌جمهور در قانون اساسی تغییر کرد و به جای نخست وزیر در قانون جمهوری اسلامی تعریف شد، همیشه در دولت‌هایی که به عنوان دولت‌های خردمند تعریف می‌شدند، از جایگاه قابل توجهی برخوردار بود.
مثلث حسین مرعشی دولت دوازدهم رئیس جمهور 

  

تست مخفیانه یک خودرو در تهران (تصاویر)به تازگی تصاویری از تست شاسی بلند معروف و هیبریدی BYD یعنی مدل تانگ در خیابان های تهران منتشر شده است که البته ظاهری پوشیده شده با برچسب های مخصوص بدنه دارد اما با توجه به قدمت حضور این خودرو در جهان با یک نگاه می توان حدس زد که با چه خودرویی طرف هستیم.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

وی عصر سه شنبه در آئین گرامیداشت روز ملی اصناف در سالن اجتماعات مجتمع اداری اصناف قم اظهار داشت: رهبری حسابی در آمریکا ندارد، و این کار احمقانه‌ای است که ترامپ انجام می‌دهد.
نامه نیوز قم موشک ایران 

  

ترامپ دوباره عقب نشینی کرد : ایران با دولت من مذاکره کندتسنیم : رئیس‌جمهور آمریکا ساعاتی پس از خط و نشان کشیدن برای ایران در فضای مجازی، بار دیگر از ایران خواست که با دولت وی مذاکره کند.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

اصلاح طلبان دنبال استعفای روحانی هستندعضو هیأت رئیسه مجلس گفت: با این دست فرمون فکر می کنم که استعفای آقای روحانی اتفاق بیفتد چون او ظرفیت روحی، انرژی، برنامه صحیح و تیم مناسب را در اختیار ندارد بنابراین ادامه این وضعیت تا یک جایی خواهد بود بعد از آن سیستم قفل می کند،
نامه نیوز اصلاح طلبان حسن روحانی سلامت 

  

قیمت خودرو چقدر کاهش پیدا کرد؟ (جدول)قیمت خودرو در چهارمین روز هفته کاهشی محسوس را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است.
خودروتک قیمت خودرو جدول 

  

فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ، موظف به توقف برخورد با مأموران نیروی انتظامی در ماجرای برخورد با یک مجرم در منطقه تهرانپارس شد.
نامه نیوز بازداشت دیپلماسی نیروی انتظامی 

  

لغو حمله، فریب بزرگفایل صوتی یادداشت لغو حمله، فریب بزرگ را با صدای سید علی هاشمی بشنوید.
مستقل‌آنلاین 

  

دعوای جهانگیری و روحانیفایل صوتی یادداشت دعوای جهانگیری و روحانی را با صدای سید علی هاشمی بشنوید.
مستقل‌آنلاین 

  اخبار داغ
  

بازگشت وجوه ارزی راکد به حساب شرکت پتروپارسبا اقدام به‌موقع دستگاه‌های مسئول، وجوه ارزی راکد در یکی از صرافی‌ها به حساب شرکت پتروپارس واریز شد.
ایلنا پتروپارس صرافی وزارت نفت 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ ریزش قیمت مثقال طلا به زیر مرز روانیاقتصادنیوز؛ امروز چهارشنبه 5 تیرماه 1398 بازار طلا و ارز پایتخت با روند کاهش قیمت همراه شد و شیب مدار نزولی سکه نیز تندتر بود. عصر امروز قیمت دلار در بازار آزاد در محدوده 13100 تومانی رفت و صرافی ملی قیمت خریدوفروش دلار و یورو را 150 تومان کاهش داد تا نرخ رسمی دلار زیر مرز 13 هزار تومانی رفت. سکه طرح جدید در نیمه پایین کانال 4.6 میلیون تومانی و طلای آبشده زیر مرز روانی 1...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو 

  

اجرای طرح‌های جداسازی آب‌شرب از آب خام در شهرها راهکاری برای سازگاری با کم آبی استمعاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به تهیه 600 طرح جداسازی آب شرب از آب خام در شهرها و تصویب 340 طرح در وزارت کشور و ابلاغ آن به شهرداری‌ها، اجرای این طرح را راهکاری برای سازگاری با کم آبی بویژه در مناطق خشک کشور ذکر کرد.
ایلنا سازمان برنامه و بودجه وزارت کشور وزارت نیرو