ایلنا   |  ورزشی  |  

آغاز کار خانه کاراته و تدوین چشم انداز 20ساله در آینده نزدیک

طباطبایی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: تاسیس خانه کاراته، اتمام بازسازی کمپ تیم ملی و تدوین سند چشم انداز 20ساله کاراته ایران در دستور کار فدراسیون قرار دارد.

آغاز کار خانه کاراته و تدوین چشم انداز 20ساله در آینده نزدیک

طباطبایی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: تاسیس خانه کاراته، اتمام بازسازی کمپ تیم ملی و تدوین سند چشم انداز 20ساله کاراته ایران در دستور کار فدراسیون قرار دارد.

به گزارش ایلنا، حسن طباطبایی در ارتباط تلفنی با برنامه «ورزش بدون ویرایش» با یادآوری این که کاراته برای نخستین بار در المپیک حضور پیدا کرده است، عنوان کرد: هرچند تیم ملی کاراته ایران برای نخستین بار در این سطح از مسابقات شرکت می‌کند اما امیدهای زیادی برای موفقیت آن وجود دارد.

وی شرایط تیم ملی کاراته را مطلوب توصیف کرد و گفت: ستاره‌های درخشانی در تیم ملی حضور دارند که به گفته بسیاری از کارشناسان بی نظیر هستند. همچنین کارنامه تیم در چند سال گذشته قابل قبول بوده است به طوری که سه دوره پی در پی در مسابقات جهان در بخش کمیته تیمی به مقام قهرمانی رسیده است.

رئیس فدراسیون کاراته ایران در ادامه عنوان کرد: فدراسیون تلاش کرده است با کمک وزارت ورزش، حمایت‌های مالی خود را از تیم ملی حفظ کند و تا به امروز هیچ اعزامی به دلیل مشکلات مالی لغو نشده است.

طباطبایی به مشکلات دریافت ویزا برای مسابقات کسب سهمیه برزیل اشاره کرد و گفت: این مشکل که به دلیل بیماری کرونا ایجاد شد ما را به استیصال رسانده بود تا این که آقایان صالحی امیری، علی نژاد و طهماسبی شخصا موضوع را پیگیری و حل کردند.

وی خاطر نشان کرد: شرایط اپیدمی بر کل کشورهای دنیا سایه افکنده است و بر همین اساس هر کشوری برای اعطای ویزا شرایط خاص خود را دارد، از این رو تلاش شده است تا برای مسابقات فرانسه تمهیدات لازم صورت بگیرد تا تیم دچار مشکل نشوند.

رئیس فدراسیون کاراته از واکسیناسیون اعضای تیم ملی کاراته خبر داد و اظهار کرد: مرحله نخست تزریق واکسن انجام شده است و مرحله دوم در روز دوشنبه صورت خواهد گرفت.

طباطبایی درباره آینده و برنامه فدراسیون برای ورزش کاراته گفت: نگاه ما استراتژیک است و یکی از مهمترین کارهایی که من به شدت پیگیر آن هستم نگارش سند چشم انداز 20ساله برای کاراته کشور در سه بخش کوتاه، میان و بلند مدت است که در حال حاضر توسط یک تیم حرفه‌ای انجام می‌شود.

وی، استفاده از خرد جمعی را یکی از راه‌های پیشرفت ورزش کاراته دانست و عنوان کرد: خانه کاراته یکی از نیازهای اصلی کاراته کشور است که سالهاست معطل مانده است و برای شروع به کار آن به کمک فدراسیون و حمایت وزارت ورزش نیاز است.یکی از اهداف اصلی فعال کردن کمیته‌های مختلف در فدراسیون است که نشست‌هایی در این زمینه در حال برگزاری است.

طباطبایی در پایان مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو؛ با بیان این که کمپ تیم‌های ملی در ورزشگاه انقلاب تقریبا نهایی شده است، گفت: کارهای بازسازی رو به اتمام است و امیدواریم ظرف مدت یک ماه آینده آماده تحویل باشد.

***تیم ملی کاراته از برنامه خود جلوتر است

مسعود رهنما درباره عملکرد تیم ملی کاراته جمهوری اسلامی ایران گفت: عملکرد مربیان زن و مرد تیم ملی کاراته بسیار مطلوب بوده است به طوری که از لحاظ امتیازی نسبت به برنامه بسیار جلوتر هستند و نباید بار عدم دریافت سهمیه کاتا را به گردن مربیان بیاندازیم.

وی خاطر نشان کرد: تا مسابقات فرانسه باید راجع به رنکینگ حرف بزنیم و پس از این مسابقات باید بر مدال متمرکز شویم چرا که برای رقابت‌های فرانسه هدف کسب سهمیه است.

سرمربی پیشین تیم ملی کاراته با یادآوری این که کل جامعه ورزش ایران حدود 38 سهمیه برای المپیک به دست آورده است، بیان کرد: عملکرد تیم ملی کاراته ایران بسیار مطلوب بوده است که توانسته 4 سهمیه را به خود اختصاص دهد یعنی 10ونیم درصد از فرصت کسب مدال در المپیک 2021 متعلق به ورزشکاران کاراته است.

رهنما تاکید کرد: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید 10ونیم درصد از بودجه المپیک را به فدراسیون کاراته اختصاص دهد و با توجه به این که هنوز احتمال کسب سهمیه و رسیدن به درصد 15 وجود دارد باید میزان بودجه افزایش یابد.

وی به انتقادهای بی اساس برخی درباره عملکرد کاراته اشاره کرد و گفت: راهکار موفقیت این است که از چاپلوسی و تقدیس گرایی به سمت نقدهای سازنده برویم و از سوی دیگر هیچگاه نباید انتقاد را تخریب جلوه داد.

این پیشکسوت کاراته کشور در واکنش به گفته مجری رادیو گفت‌وگو مبنی بر بی توجهی فدراسیون به سطوح پایه و نوجوانان، اظهار کرد: در تمام سیستم‌های جوامع بشری اگر کارها اولویت بندی نشود، اهداف بعدی دچار مشکل خواهند شد. عالی ترین آرزوی جامعه ورزشی حضور در المپیک است و این که در حال حاضر اولویت فدراسیون و آقای طباطبایی، حضور در المپیک است یک موضوع منطقی است.

رهنما ادامه داد: فرض این که به تیم‌های پایه توجه نشده است را باید در رویدادهای بین المللی جستجو کرد که هنوز برگزار نشده است. از سوی دیگر در جامعه‌ای که بیش از چندصد هزار ورزشکار فعال وجود دارد، به نظر می‌رسد اگر در اندک زمان ممکن پس از رهایی از المپیک پشتوانه سازی انجام دهیم دچار مشکل نخواهیم شد.

وی تاکید کرد: عده‌ای از مطرح کردن این موضوع که حضور در المپیک بر پشتوانه سازی اولویت پیدا کرده است قصد تخریب دارند در حالی که می‌دانیم که این رقابت در سطح سیاسی هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

کاراته کار جمهوری اسلامی ایران   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

چرا روس‌ها واکسن کرونا نمی‌زنند؟روسیه یکی از پیشتازان تولید واکسن برای ویروس کووید-19 در جهان است و با وجود تردیدهای اولیه در سطح بین المللی، بسیاری از کشورها حتی دول اروپایی حاضر شدند واکسن اصلی روس ها موسوم به اسپوتنیک وی را استفاده کنند. با این حال در خود روسیه مردم با وجود امکان واکسیناسیون رایگان و همگانی، اقبال چندانی به این محصول وطنی نشان نمی‌دهند.
۵۵ آنلاین روسیه ویروس سازمان بهداشت جهانی 

  

کاندیداها درباره نان شب وعده می‌دهند حال آنکه قرار بود پیشرفت کنیم/ در دوره‌ای مسئولان اگر با موزیسین‌ها دست می‌دادند دست‌شان را می‌شستند/ کرونا 300 سیصد آموزشگاه موسیقی را تعطیل کرد/ بحران مشروعیت موسیقی هنوز وجود داردنشست مجازی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات با موضوع «بازشناسی پیامدهای کرونا بر اقتصاد موسیقی ایران» صبح امروز سه‌شنبه 25 خردادماه برگزار شد و شهرام صارمی و پیروز ارجمند میهمانان آن بودند.
ایلنا نان نیروی انتظامی کمیسیون فرهنگی مجلس 

  

کرونا سریعتر از روند واکسیناسیون در حال گسترش استسازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: کروناویروس سریعتر از روند واکسیناسیون در دنیا در حال گسترش است.
۵۵ آنلاین واکسیناسیون ویروس مرگ 

  

بورس امروز 25 خرداد / افت 44 واحدی شاخص کلشاخص کل بورس در پایان معاملات امروز 25 خرداد 1400 با افت 44 واحدی، به عدد یک میلیون و 150 هزارواحد رسید.
برنا شاخص 

  

آسترازنکا به شکست در درمان کرونا با آنتی بادی اعتراف کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شرکت داروسازی آسترازنکا اعلام کرد تحقیقاتش درباره استفاده از یک نوع درمان با آنتی بادی مونوکلونال به نام AZD7442 برای جلوگیری از شدت ابتلای فردی که قبلاً در معرض ویروس کرونا قرار داشته، موفقیت آمیز نبوده است. طبق بیانیه شرکت، شرکت کنندگان در این آزمایش بالینی، افراد بالای 18 سال بوده‌اند که قبلاً واکسن نزده بودند و طی 8 روز قبل در نزدیکی…
مهر درمان ویروس موفقیت 

  

خبری خوب و خوشحال کننده برای کرونایی‌های بهبودیافتهنتایج یک بررسی نشان می‌دهد بیمارانی که در نخستین ماه‌های شروع همه‌گیری کرونا، مبتلا شده و بهبود یافتند حتما باید واکسن دریافت کنند تا به انواع جدید ویروس مبتلا نشوند.
برنا ویروس ماه 

  

تمدید «بسته حمایت از کسب و کارها و مشاغل به شدت آسیب‌دیده از کرونا»بسته حمایت از کسب و کارها و مشاغل به شدت آسیب‌دیده از کرونا در سال 1400 تمدید شد.
ایلنا بازی آموزش قهوه 

  

قیمت خودرو فیدلیتی 5 و 7 نفره رسما اعلام شد + عکسبهمن موتور قیمت فیدلیتی کراس اوور جدید خود را اعلام کرد. خودرو فیدلیتی در دو مدل 5 و 7 نفره به تولید می رسد.
خودروتک قیمت خودرو تولید 

  

سرنوشت بورس در پساروحانیبورس ایران 10 ماهی است در وضعیت نامتعادلی قرار دارد و حالا با نزدیک شدن به برگزاری سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری، شرایط برای سهامدارانی که ماه‌های طولانی است متضرر شده‌اند کمی حساس‌تر به نظر می‌رسد.
اقتصادنیوز ایران انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

رفت و برگشت شاخص بورس / افت مازاد عرضه بازار +اینفودر حالی که در 90 دقیقه ابتدایی شاخص کل 5 هزار واحد بالا رفته بود، پس از آن نزول کرد و به سطح قبلی بازگشت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

بررسی توقف واکسیناسیون کرونا «روی خط خبر» رادیو سلامتبرنامه «روی خط خبر» که اختصاص به اتفاقات مهم در حوزه سلامت اجتماعی دارد و روز چهارشنبه 26 خرداد ماه روی آنتن رادیو سلامت می‌رود.
ایلنا واکسیناسیون خبرنگار رادیو 

  

انتظارات تورمی درباره قیمت دلار موجب رشد سال گذشته بورس شد/ بورس حباب نداردرئیس سازمان بورس گفت: قیمت دارایی‌ها نسبت به تورم انتظاری و انتظارات فعالان اقتصادی از آینده شکل می‌
خبرفوری قیمت افزایش قیمت دلار 

  

ورزشگاه پوشکاش آره نا با تمام ظرفیت خود میزبان دیدار تیم های پرتغال و مجارستان خواهد بود.
ورزش۳ ورزشگاه پرتغال مجارستان 

  

ربیعی : دولت سیاست‌های مداخله ای در بورس نداشته استسخنگوی دولت: تصمیم گیری در حوزه بازار سرمایه با مشورت کارشناسان و به صورت جمعی بوده است.
گسترش دولت سخنگوی دولت سرمایه