یادداشت ابوالفضل فاتح درباره‌ی مرتضی فرج آبادی

دکتر ابوالفضل فاتح، موسس ایسنا، در یادداشتی به بهانه‌ی کناره‌گیری مرتضی فرج آبادی از معاونت عکس ایسنا بسمه تعالی نازنین برادرم آقا مرتضی فرج آبادیمطلع شدم از معاونت عکس خبرگزاری ایسنا کناره گرفته اید....

یادداشت ابوالفضل فاتح درباره‌ی مرتضی فرج آبادی

دکتر ابوالفضل فاتح، موسس ایسنا، در یادداشتی به بهانه‌ی کناره‌گیری مرتضی فرج آبادی از معاونت عکس ایسنا

بسمه تعالی

نازنین برادرم آقا مرتضی فرج آبادیمطلع شدم از معاونت عکس خبرگزاری ایسنا کناره گرفته اید..به یاد می آورم که چگونه و با کمترین امکانات، سرویس عکس ایسنا را تاسیس کردید و به لطف خداوند و همت جوانان با انگیزه و خوش فکر و بی ادعا و با هوش و هنرمند افتخارات فراوانی را در عرصه ی «عکاسی خبری» آفریدید.سپاس خدای را که امروز وقتی به گذشته می نگرید، خود را منشاء أثار مهمی می بینید. لحظه لحظه هایی که شما و دوستان عزیزمان ثبت کردید و مفاهیم عمیقی که از زاویه نگاه و لنز دوربین هایتان به تصویر کشیدید، برگی زرین در تاریخ رسانه ای کشورمان است.نگاه زلال و انسانی، ذهن خلاق و شهامت تصویری شما به هنر و اندیشه ی عکاسی تان غنای ویژه ای بخشیده بود و همان نگاه حساس و دردمند و منتقد و صریح و کنجکاو بود که مورد استقبال مخاطبان جویای حقیقت قرار می گرفت و از ان جمله است مضامین اجتماعی نظیر « بامحرومان» و «کارتن خوابها» و … که از رنج مردم به تصویر کشیده اید و اگر ذره ای از آلام مردم کاسته باشد، برای دنیا و آخرت شما بسنده می کند و هر آنچه در صیانت از میراث معنوی و اخلاقی و میراث فرهنگی و هر مضمون آگاهی بخش که به تصویر کشیده اید اقدامی برای ارتقاء عقلانیت و پیشرفت کشور بوده و ان شاء الله ماجور است.مرتضی عزیز:می دانم که در این سالها بسیار کوشش کردید و البته رنج فراوان کشیدید تا مجموعه ای متمایز و به واقع واجد شخصیت رسانه ای بیافرینید و بسیار هم موفق و موثر بوده اید؛ دست مریزاد. البته تلاش شما و دیگر بخش های ایسنا، همواره برخی قدرتمندان کم تحمل و پر مدعا را آزار داده است؛ همان ها که تملق و ریا و تزویر را بر خلوص و شرف و آزادگی ترجیح می دهند.عکاس چشم رسانه و رسانه چشم ملت است. افسوس می خورم که بسیاری از مراکز قدرت در کشور عزیزمان این چشم را ضعیف و این زبان را الکن و از رسانه جز مجیزگویی نمی خواهند و به جای فراهم آوردن فضا برای انعکاس واقعیت ها، عکاس خبری را که وظیفه ای جز درست و هوشمندانه دیدن ندارد، توصیه به دورباش و کورباش می کنند، تا دور از چشم رسانه های آگاه و دردمند، هر انچه می خواهند بر سر این ملک و ملت مظلوم و بی پناه بیاورند و کسی هم به آقایان نگوید بالای چشمشان ابروست! غم انگیزتر آن است که برخی مدیران رسانه ها نیز با توجیه مصلحت و حفظ وضع موجود، به این رویکرد ضد رسانه ای تن داده و متاسفانه ساحت رسانه را به ابزاری در اختیار قدرتمندان تنزل داده اند و حتی به مقصود نازل خود هم نرسیده اند، حال آن که رسانه بیش و پیش از هر چیز باید به صداقت، به انصاف، به انسانیتُ به آگاهی و بیداری و در یک کلام به مردم تعهد داشته باشد.فرصت را مغتنم شمرده با مرور همه ی سالهای افتخار آفرین و به سهم خود از شما برادر بزرگوار به عنوان چهره ی ماندگار ایسنا و دیگر عزیزان سرویس چند رسانه ای که همگی از چهره های درخشان عکاسی و رسانه در ایران هستید و از همه ی عزیزان ایسنای بزرگ، کمال امتنان را ابراز می دارم و امیدوارم با تجربیات گرانسنگی که در دست دارید، منشاء خدمات بزرگتر و درخشانتری در آینده باشید.به یاری خداوند، با وجود همکاران عزیز ایسنا، اطمینان دارم تاریخ وطن و رخدادهای مهم به شکل صحیح تر، جامع تر و هنرمندانه تری ثبت و روایت سالم تر و بی پیرایه تر و البته هوشمندانه تری به مردم و نسل های آینده منتقل خواهد شد و تا شما بر این اراده هستید، هرگز کسی نخواهد توانست، این ملت شریف و آزاده را وادار به دورباش و کورباش کند.

مرتضی عزیز، فروتن عزیز، عکاسان عزیز ایسنامی دانید که تا چه اندازه به شما علاقمندم.یاد همه شما به خیر و چشمان هنرمندتان نورانی باد.به خدا می سپارمتانابوالفضل فاتح

انتهای پیام

برچسب هاابوالفضل فاتح مرتضی فرج آبادی

ایران میراث فرهنگی عکاسی   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

بانک مرکزی؛ متهم ردیف اول سقوط بورسعوامل مختلفی برای سقوط سال گذشته شاخص بورس نام برده می‌شود و گروهی از کارشناسان عوامل پولی را علت اصلی سقوط بورس می‌دانند.
گسترش بانک مرکزی بانک شاخص 

  

ورود چهارمین محموله واکسن کرونا به کشور/ تشریح برنامه‌های 140 هزار نیروی هلال احمر در شعب اخذ رأیدبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به ورود چهارمین مرحله از واکسن کرونا به کشور، گفت: در روز 28 خردادماه 140 هزار نیروی هلال احمر به عنوان حامیان سلامت در حدود 75 هزار شعب اخذ رأی حضور خواهند داشت.
ایلنا وزارت بهداشت وزارت کشور ستاد انتخابات کشور 

  

میزان حمایت‌های مصوب کارگروه آسیب‌های کرونا در سینما چقدر بود؟جدول حمایت‌های مصوب کارگروه آسیب‌های کرونا در سینما در ماه‌های فروردین و اردیبهشت منتشر شد.
خبرفوری سینما اکران سینما جدول 

  

بزرگ‌ترین محموله واکسن کرونا وارد کشور می‌شودسخنگوی جمعیت هلال احمر از ورود دو میلیون دوز واکسن‌ کرونا به کشور در صبح روز پنجشنبه 27 خرداد خبر داد.
ایلنا هلال احمر وزارت بهداشت تهران 

  

بایدن اتهام‌زنی‌ها به چین درخصوص منشأ ویروس کرونا را تکرار کردرئیس‌جمهور آمریکا با ابراز تردید درباره همکاری دولت چین با تحقیقات سازمان جهانی بهداشت درباره منشأ شیوع ویروس کرونا، گفت پکن فقط درباره نقش خود برای کمک به جهان حرف می‌زند.
اعتماد چین ویروس رئیس جمهور 

  

قارچ سیاه و کرونا/ ماسک‌ها محل رشد قارچ‌های سیاه هستند؟در هند نوعی عفونت قارچی به اسم موکورمایکوزیس یا زیگومیکوزیس که به «قارچ سیاه» هم معروف است، شیوع پی
خبرفوری دارو ویروس تولید 

  

جزئیات پروتکل‌های ضدکرونایی برای انتخاباتِ فردااستفاده از ماسک در صفوف و شعب اخذ رای برای تمامی افراد الزامی بوده و لازم است که محیط برگزاری انتخابات نیز مورد گندزدایی قرار گیرد.
اقتصادنیوز ماسک 

  

خبر مهم از ورود بزرگترین محموله واکسن کرونا به ایرانمحمدحسن قوسیان‌مقدم گفت: بزرگ‌ترین محموله واکسن کرونا از ابتدا تاکنون صبح پنجشنبه 27 خرداد به تهران می‌رسد.
اقتصادنیوز ایران تهران 

  

چرا بورس پس از دو هفته بازهم سقوط کرد؟سهام پس از دو هفته صعودی، دوباره عقب‌نشینی کردند
گسترش دولت سهام درآمد 

  

تاثیر بورس برمیزان رای ملت در انتخاباتدر گیر و دار بحث‌ها و گفت‌وگوهای انتخاباتی که هرچه به روز برگزاری انتخابات نزدیک‌‌تر می‌شویم، داغ‌تر و تا حدودی جنجالی‌تر می‌شود، گاه گداری هم کاربران شبکه‌های اجتماعی به دیگر اظهارنظرها‌ی خارج از فضای انتخابات توجه می‌کنند. دیروز صحبت‌های رئیس دولت در جلسه هیات دولت مورد توجه بخشی از کاربران دو شبکه اجتماعی توییتر و اینستاگرام قرار گرفته بود.
گسترش درآمد انتخابات ریاست جمهوری دولت دوازدهم 

  

معامله 2 هزار میلیارد تومانی خارج از ساعت معاملاتی بورساقتصادنیوز: فرابورس درحالی از اطلاعیه مهم 6 نماد از تابلوی قرمز به تابلوی زرد و نارنجی خبر داد که یک معامله 2 هزار میلیارد تومانی در روز پایانی هفته جاری خارج از بورس انجام شد.
اقتصادنیوز 

  

این داروی ارزان قیمت درمان جدید کروناستاقتصادنیوز : دقیقاً یک سال پس از کشف یک داروی استروئیدی ارزان قیمت که در کاهش مرگ و میر بیماران در مرحله حاد کووید 19 مؤثر بود، اکنون پژوهشگران می‌گویند که داروی نجات‌بخش دیگری را برای این بیماری پیدا کرده‌اند.
اقتصادنیوز قیمت درمان مرگ 

  

بعد از کرونا این عذاها را بخوریداقتصادنیوز : همه ما یک سال و اندی گذشته روزهای سختی را پشت سر گذاشته ایم که هنوز هم از شر اثرات منفی آن روی ابعاد مختلف زندگی مان خلاص نشده ایم. بسیاری از افراد به این عفونت مبتلا شده اند و برخی هم عزیزان خود را به دلیل این عفونت مهملک از دست داده اند.
اقتصادنیوز