ایلنا   |  اجتماعی  |  

ممانعت از ساخت‌وساز تعاونی‌ها در شمال و شمال شرق استان تهران/ آخرین جزئیات از احداث شهرک جدید خوارزمی در 45 کیلومتری پایتخت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران آخرین جزئیات از ساخت شهرک جدید خوارزمی در 45 کیلومتری پایتخت را اعلام کرد.

ممانعت از ساخت‌وساز تعاونی‌ها در شمال و شمال شرق استان تهران/ آخرین جزئیات از احداث شهرک جدید خوارزمی در 45 کیلومتری پایتخت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران آخرین جزئیات از ساخت شهرک جدید خوارزمی در 45 کیلومتری پایتخت را اعلام کرد.

«عبدالرضا چراغعلی» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به  منطقه شهرری گفت: شهرری یک منطقه استراتژی و بسیار مورد توجه مدیریت استان تهران است و تلاش می‌شود برخی کاستی‌ها و مشکلاتی که در این منطقه وجود دارد را با اولویت در حوزه عمرانی پیگیری و دنبال کنیم. 

وی ادامه داد: در این زمینه موضوعاتی چون شهرک گلخانه‌ای و همچنین رسیدگی و ساماندهی مشاغل مزاحم در این منطقه از دستوراتی است که استاندار تهران به بنده محول کرده است و ما اقدامات لازم را در راستای ساماندهی این موضوعات در دستور کار قرار داده‌ایم تا برخی از مشکلات را حل کرده و از همه مهمتر به بحث آلودگی هوا و آلاینده‌هایی که در این منطقه وجود دارد را بتوانیم برطرف کرده و شرایط مطمئن‌تر و بهتری را در حوزه محیط‌زیست فراهم کنیم. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با بیان اینکه در حوزه تقسیمات کشوری صحبتی نمی‌کنم، تصریح کرد: در حوزه ترافیک نیز اقدامات و برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است و برخی معابر و تقاطع‌ها به ویژه تقاطع غیرهمسطح در این منطقه که باید حتما در اولویت باشد و با وزارت راه در این خصوص وارد مذاکره شده‌ایم و فکر می‌کنم در سال 1400 سال فعالیت‌های گسترده عمرانی و خدماتی به ویژه در حوزه اشتغال برای مردم شهرری باشد. 

چراغعلی در بخش دیگری از صحبت‌ها درباره شهر جدید خوارزمی خاطرنشان کرد: درخصوص شهر جدید خوارزمی ابلاغ رسمی نداشته‌ایم اما جلسه‌ای مقدماتی درباره اینکه عرصه‌هایی که در این منطقه وجود دارد را می‌توانیم برای ساخت و ساز مسکن توسعه دهیم، برگزار شده است و در حال بررسی هستیم تا نقاط جدید تجمعی مسکن را با برنامه و حساب و کتاب مهندسی و با رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی ومحیط‌زیست در این منطقه ایجاد کنیم. 

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت این موضوع و جلوگیری از ساخت و ساز تعاونی‌ها در شمال و شمال شرق استان، مقرر شد طرح جامع شهر جدید خوارزمی جهت تامین سرانه‌های عمومی و افزایش جمعیت‌پذیری و تراکم شهر بازنگری شود و محیط زیست همکاری لازم را جهت حل مشکل تعاونی‌های مسکن این طرح انجام دهد، اما به دلیل اینکه مطالعات مشاور در این زمینه کافی نبود، تصمیم‌گیری در این خصوص برای برخی موضوعات و نقطه‌نظرات ما با رعایت حفظ حریم صنایعی که در این منطقه وجود دارد به هفته آینده موکول شد. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با بیان اینکه ما امیدواریم بتوانیم با ایجاد این شهرک که در 45 متری شهرستان تهران قرار دارد با رعایت همه استانداردها به نیاز مسکن در استان تهران پاسخ دهیم، گفت: این طرح برنامه‌ای برای جایگزینی برای تعاونی‌های مسکن 33گانه است و امیدواریم بخشی از این جایگزینی را در این منطقه صورت دهیم. تلاش می‌کنیم با کمک‌های وزارت راه و شهرسازی و تعاونی‌های مسکن 33گانه نسبت به اضافه شدن این اراضی به سرانه‌های عمومی و نقاط تنفسی برای استان تهران به ویژه پایتخت اقدام کنیم. البته تاکنون اقداماتی شده، اما کافی نبوده است و همچنین همراهی تعاونی‌های مسکن را نداشته‌ایم، اما مصمم هستیم در فرصت باقی مانده تا پایان دولت دوازدهم و در نیمه اول سال 1400 اخبار خوبی در این زمینه داشته باشیم و بتوانیم بخش قابل توجهی از مشکلات مسکن و تعاونی‌های مسکن را حل کنیم. 

چراغعلی در پاسخ به این سوال که آیا همه زیرساخت‌ها در این شهرک ایجاد می‌شود یا مانند شهرک‌های گذشته در ابتدا مردم ساکن می‌شود و بعد زیرساخت ایجاد می‌شود، تصریح کرد: در مدیریت شهری این رویه غیرمنطقی است که در ابتدا سکونت به محلی برده شود و سپس تاسیسات زیربنایی عمومی و ضروری را در آن منطقه گسترش دهیم.

وی افزود: در مدیریت شهری ما آموخته‌ایم که باید در ابتدا تاسیسات زیربنایی را ایجاد کرد و بعد در یک منطقه کاربری‌های مسکونی به این منطقه الحاق شود. قطعا در این برنامه هم این توجه وجود دارد، اما نیازمند کمک‌های همه وزارت خانه‌ها، سازمان‌ها و ادارات کل مانند نوسازی مدارس، بهداشت و درمان و ورزش و جوانان و… هستیم تا شرایط قابل قبولی برای مردم استان که قرار است در این مناطق ساکن شوند، ایجاد کنیم. 

او در پاسخ به این سوال که آیا باز هم شهرک‌هایی مانند شهرک خوارزمی در استان تهران ایجاد خواهد شد، گفت: تمام تلاش ما این است که کاربری‌های پرتردد را از تهران فاصله دهیم من در گذشته نیز اعلام کرده‌ام که زیرساخت و تاسیسات شهری تهران بیش از این پاسخگوی مهاجران و ساخت و سازهای جدید به ویژه در پایتخت نیست و بیش از این نمی‌توانیم برای کاربری‌های مسکونی در تهران بارگذاری کنیم، چرا که محیط زیست، بهداشت و درمان و… پاسخگو نیستند. بنابراین تمام تلاش ما این است که به شهرهای اقماری و نقاط تجمعی و مسکونی اطراف تهران توجه بیشتری کنیم تا باری از روی دوش مرکز استان تهران برداشته شود و مردم نیز در رفاه بیشتری داشته باشند و این نگرانی‌هایی که در حوزه ترافیک و سلامت مردم داریم را به حداقل برسانیم.

دولت دوازدهم شهرسازی وزارت راه و شهرسازی   اخبار برگزیده
  

آخرین بررسی ها درباره پالرمو و CFT از زبان محسن رضاییدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از پایان کار کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پالرمو و CFT خبر داد و گفت: پیشنهادات کمیسیون برای طرح در صحن مجمع تشخیص آماده شد.
فردا گروه ویژه اقدام مالی دولت محسن رضایی 

  

سود بانک‌های آمریکا 36.5 درصد کاهش یافتبانک‌های امریکا مقادیر عظیمی را برای پشتیبانی در برابر ضرر و زیان‌های احتمالی طی بحران کرونا کنار گذاشته بودند که باعث کاهش 36.5درصدی سوددهی آنها در 2020 شد، کاهش نرخ بهره هم بر سود این بانک‌ها تأثیر گذاشته است.
گسترش سود بانک مرکزی بانک 

  

کاهش قیمت نفت در پی افزایش ذخیره‌سازی‌های آمریکاقیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 6 دقیقه امروز (چهارشنبه، ششم اسفندماه) با 38 سنت کاهش به 64 دلار و 99 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با 55 سنت کاهش به 61 دلار و 12 سنت برای هر بشکه رسید.
ایلنا قیمت قیمت نفت نفت 

  

تکذیب تغییر دبیرکل و مسئولین واحدها در حزب جمهوریتبا توجه به انتشار برخی خبرهای کذب در تعدادی از رسانه های مغرض، درباره تغییر دبیرکل و مسئولین برخی واحدهای حزب جمهوریت، پایگاه رسمی اطلاع رسانی این حزب، اطلاعیه ای را صادر کرد.
مستقل‌آنلاین کمیسیون ماده 10 احزاب قانون رسانه 

  

شهر‌های ممنوعه اعلام شدن | ورود به استان‌های شمالی و 8 شهر دیگر ممنوع استرئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا جزئیات ممنوعیت ورود خودروهای شخصی به شهرهای ممنوعه را تشریح کرد.
۵۵ آنلاین استان خوزستان هواشناسی خودرو 

  

آماده‌باش پلیس از 20 اسفند تا 19 فروردین 1400/ منتظر تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایام نوروز هستیمفرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس بیشترین سهم را در پیشگیری از ویروس کرونا داشته است، گفت: پلیس از 20 اسفند تا 19 فرودین آماده باش هستم؛ ما آماده ارائه خدمات به مردم هستیم و باید دید ستاد ملی مقابله با کرونا چه تصمیمی برای عید خواهد گرفت.
ایلنا پلیس ساخت و ساز استان خوزستان 

  

کنایه های تند روحانی به مجلس: حق نداریم با اعضاب مردم بازی کنیم/ هیچ قوه‌ای نمی تواند در کار قوه مجریه دخالت کندرئیس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ قوه ای نمی‌تواند در امر قوای دیگر دخالت کند، گفت: اصل 113 کامل روشن و از بدیهیات است واضحات تفسیر ندارد کاملا روشن است که رییس جمهور مسئول اجرای قانون است نه ناظر.
اقتصادنیوز بازی کار قانون 

  

گروهی از نمایندگان جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به رئیس جمهور این کشور، خواستار تجدید نظر در لغو احتمالی تحریم‌های ایران شدند.
نامه نیوز جمهوری خواه سهام عدالت سهام 

  

توییت قالیباف: اتحاد مردم، قفل تحریم را خواهدشکسترییس مجلس در توییتی نوشت: قفل تحریم‌ها هم با اتحاد مردم ایران شکسته خواهد شد.
مملکت‌آنلاین ایران مجلس شورای اسلامی قانون 

  

آمار کرونای انگلیسی در این شهر ایران شدت گرفت + جزئیاتآمار کرونای انگلیسی در هرمزگانی به 9 تن رسید سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت :
مستقل‌آنلاین ایران مصاحبه خبرنگار 

  

عادل فردوسی پور- علی کریمی؛ پای چه کسی در میان است؟بعد از آنکه حسین شریعتمداری، علی کریمی را به‌دلیل بستن مچ‌بند سبز، شایسته احراز صلاحیت ندانست، جریانی همسو با این تفکرات، با مطرح‌کردن مسائلی غیرواقع، سعی در برهم‌زدن شرایط به ضرر کریمی کردند.
خانه فوتبال علی کریمی فدراسیون فوتبال ازدواج 

  

کاهش قیمت خودرو با اهرم دلار / افت یک تا 4 میلیون تومانیپس از یک روند افزایشی تقریبا 10 روزه اما آرام، قیمت خودرو از یکی دو روز پیش روند کاهشی را در پیش گرفت.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت ارز قیمت 

  

پنتاگون: دفاع موشکی ما بر کره شمالی متمرکز است نه چین، روسیه و ایرانمعاون رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده گفت: توانایی دفاع موشکی آمریکا به وضوح بر کره شمالی متمرکز است، نه چین، روسیه و ایران و باید برای مقابله با تهدیدات این کشور به پیشرفت خود ادامه دهیم.
مثلث صدا و سیما کره شمالی ماه 

  

فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس / 2 مثال از میزان مالیات خودرو لوکسدر جریان بررسی لایحه بودجه 1400 در مجلس شورای اسلامی، دریافت مالیات از خودروهای لوکس برای سال آینده تصویب شد. همچنین در این مصوبه فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس نیز آمده است. با این مصوبه همچنین ملاک لوکس بودن خودرو که آن را مشمول دریافت مالیات می کند نیز مشخص شد.
خودروتک مالیات خودرو لایحه بودجه 

  

جدی گرفتن صادرات یک واجب سیاسی استنماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بازرگانی باید صادرات محور باشد و باید با برنامه‌ریزی بازار صادرات را جدی بگیریم چراکه این یک واجب سیاسی است.
۵۵ آنلاین صادرات غیرنفتی استان مرکزی تولید 

  اخبار داغ
  

نسخه مردانه پیشگیری از کرونااقتصادنیوز : مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه نوع تغذیه ی مردان در حفظ سلامت آن ها مؤثر است، بیان کرد: مردان با پیروی از یک برنامه غذایی درست، می توانند از بروز بسیاری بیماری ها مانند بیماری های غیر واگیر (بیماری های قلبی عروقی دیابت فشار خون چربی خون ) و بیماری واگیر دار مانند کرونا پیشگیری کنند.
اقتصادنیوز تغذیه وزارت بهداشت درمان 

  

3 خبر مهم برای بورس بازان /افزایش سرمایه شرکت ها در ایستگاه اسفنداقتصادنیوز: سه گانه اخبار مربوط به تحولات برجامی و آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده و بررسی لوایح FATF با پیگیری جدی بورس بازان همراه بود.
اقتصادنیوز سرمایه 

  

تاثیر عجیب دهان شویه بر پیشگیری از کرونااقتصادنیوز : یک متخصص دندانپزشک در همدان بر استفاده از دهان شویه برای جلوگیری از ورود کرونا به بدن تاکید کرد.
اقتصادنیوز همدان 

  

به این دلیل کرونا جان مردان را بیشتر می گیریداقتصادنیوز : سخنگوی وزارت بهداشت گفت: شدت موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از کووید-19 در مردان بیش از زنان است.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت مردان مرگ 

  

کرونا در کودکان به دو شکل بروز می کند/علائم مشابه بیماری کاوازاکی به گزارش خبرگزاری مهر، وحید ضیایی، گفت: در رشته روماتولوژی به دو شکل با کرونا مواجه هستیم، ابتدا بیمارانی که مادام‌العمر دارو مصرف می‌کنند و دارای بیماری مزمن هستند و سیستم ایمنی آنها تحت تأثیر این بیماری قرار می‌گیرد. وی به شکل دوم بروز بیماری کرونا در کودکان اشاره کرد و افزود: شکل دوم به این صورت است که در کودکان عارضه‌ای ایجاد می‌شود و نشان می‌دهد ارتباطی با عفونت کووید 19…
مهر کودکان دارو سیستم ایمنی 

  

سهم 130 کشور از واکسن کرونا «هیچ» است + فیلمدبیرکل سازمان ملل برای چندمین بار نسبت به توزیع ناعادلانه واکسن کرونا ابراز تاسف کرده است؛ چرا که 75 درصد از واکسن کرونا در دسترس تنها 10 کشور است و سهم 130 کشور دیگر از دوز‌های واکسن هیچ است.
گسترش سازمان ملل 

  

مبتلایان کرونای انگلیسی در این استان افزایشی شداقتصادنیوز : رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک از شناسایی 4 مورد جدید مبتلا به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در استان مرکزی خبر داد.
اقتصادنیوز استان مرکزی ویروس