تسنیم   |  ورزشی  |  

سردرگمی ورزشی‌ها با تناقض در تصمیمات ستاد مقابله با کرونا/ اطلاعیه‌‌ بدون اطلاع‌رسانی تغییر کرد!

تصمیمات اتخاذ شده از سوی ستاد مقابله با گسترش بیماری کرونا در ورزش دارای تناقضاتی بوده و اطلاعیه این ستاد بدون اطلاع‌رسانی دچار تغییر شده است.

سردرگمی ورزشی‌ها با تناقض در تصمیمات ستاد مقابله با کرونا/ اطلاعیه‌‌ بدون اطلاع‌رسانی تغییر کرد!

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، ورود ویروس کرونا به کشور، آنقدر همه را غافلگیر کرده که تصمیمات اتخاذ شده در این خصوص در ورزش یا قاطعانه نیست یا با تغییرات مواجه می‌شود. نمونه آن تصمیماتی است که درباره برگزاری مسابقات ورزشی از شب گذشته تا امروز صبح در ورزش گرفته شده که با هم همخوانی ندارد یا منطقی پشت آن نیست.

اطلاعیه شماره یک «ستاد مقابله با گسترش بیماری کرونا در ورزش» فدراسیون پزشکی ورزشی اطلاع‌رسانی درباره نحوه رعایت بهداشت در برابر ویروس کرونا بود. با این حال در اطلاعیه شب گذشته اعلام شد تمام مسابقات ورزشی «غیر از فوتبال» از روز دوشنبه به مدت 10 روز لغو شده است. دو نکته در این اطلاعیه وجود داشت که ابتدا باید پرسید چرا در خصوص فوتبال استثنا قائل شده بود و آیا ویروس کرونا به فوتبال یا میان تماشاگران این رشته ورزشی راهی ندارد؟

نکته دوم در خصوص اطلاعیه این ستاد، تعطیلی مسابقات از روز دوشنبه بود. باید سؤال پرسید آیا ویروس کرونا روز یکشنبه (امروز) دست نگه خواهد داشت و به ورزشکاران یا تماشاگران منتقل نمی‌شود تا مسابقات بدون هیچ خطری برگزار شود؟

مسئله دیگری نیز در اطلاعیه شماره دو «ستاد مقابله با گسترش بیماری کرونا در ورزش» فدراسیون پزشکی ورزشی وجود داشت. در اطلاعیه‌ای که ابتدا از سوی روابط عمومی این فدراسیون روی پایگاه خبری فدراسیون پزشکی ورزشی منتشر شده بود، اشاره‌ای به لغو مسابقات به غیر از فوتبال نشده بود. تمامی رسانه‌ها با اشاره به اطلاعیه منتشر شده اولیه اطلاع‌رسانی کردند (اینجا) و درباره اصلاح خبر اطلاع‌رسانی صورت نگرفت. هم اکنون خبر روی پایگاه خبری فدراسیون پزشکی ورزشی اصلاح شده (اینجا) و حتی کانال اطلاع رسانی وزارت ورزش هم بامداد امروز خبر اصلاح شده را منتشر کرده است.

با این حال «ستاد مقابله با گسترش بیماری کرونا در ورزش» فدراسیون پزشکی ورزشی که زیر نظر وزارت ورزش و جوانان تشکیل شده است، به چند ساعت نکشیده تصمیم خود را تغییر داد. در تصمیم جدید که در اطلاعیه شماره سه منتشر شده، اعلام شد که تمام مسابقات ورزشی برگزار خواهد شد، اما بدون حضور تماشاگران.

این در شرایطی است که در فوتبال برخی تیم‌ها نسبت به این تصمیم معترض هستند و معتقدند باید مسابقات آنها با حضور تماشاگران باشد و بتوانند از این مسئله استفاده کنند. در حالی که موضوع شیوع ویروس کرونا در کشور یک مسئله جدی است و نباید در این خصوص به خاطر برخی منافع خود، جان تماشاگران و مردم را به خطر انداخت. شاید اگر جدیت بیشتری در «ستاد مقابله با گسترش بیماری کرونا در ورزش» وجود داشته باشد، اینگونه صحبت‌ها مطرح نشده و سردرگمی میان اهالی ورزش و تماشاگران ایجاد نشود.

اطلاعیه سوم ستاد پیشگیری از گسترش کرونا ویروس در ورزش: تمام مسابقات بدون تماشاگر برگزار می‌شوددیدار استقلال و ذوب آهن بدون تماشاگر برگزار می‌شود

 

انتهای پیام/

فوتبال ورزش وزارت ورزش و جوانان   اخبار برگزیده
  

آقای نماینده درباره افزایش حقوق‌ها خوش خبر است / میزان دریافتی نمایندگان مجلساقتصادنیوز:نماینده مردم بهشهر در مجلس گفت: دو خبر خوش را به مردم نوید می‌دهم؛ یکی افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان و دیگری افزایش تولید محصولات کشاورزی است.
اقتصادنیوز مجلس شورای اسلامی خودرو ازدواج 

  

سامانه 1666 می‌تواند پاسخگوی 15 هزار نفر باشد/ دفترچه منقضی بیمه‌شدگان یک ماه تمدید شد/ تا یک ماه آتی بیماران خاص نیاز به مراجعه برای چکاپ ندارند/ 90 درصد هزینه‌های درمان کرونا توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شودمدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: کسانی که دفترچه بیمه آنها منقضی است، نیاز به مراجعه به دفاتر پیشخوان ندارند و پزشکان می‌توانند استعلام الکترونیکی بگیرند و در دفترچه‌های منقضی نسخه بنویسند.
ایلنا بیمه ماه بیمارستان 

  

اقدام جدید دولت درباره افزایش حقوق بازنشستگانرئیس سازمان برنامه و بودجه از اقدام جدید دولت برای افزایش متناسب سازی حقوق بازنشستگان در پایان فروردین ماه خبر داد.
مثلث دولت سازمان برنامه و بودجه بودجه 

  

وزارت بهداشت: برخی استان‌ها از پیک بیماری کرونا خارج شدنداگر مردم رعایت کنند تا آخر فروردین این بیماری مهار می شود، در غیر این صورت تا خرداد ماه، زمان نیاز است تا به وضعیت تعادل برسیم و از پیک این بیماری خارج شویم.
۵۵ آنلاین بیمارستان درمان ماه 

  

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه توصیه کرد: در شرایط شیوع کرونا افراد بیش از هر زمان هنگام خرید مواد خوراکی رعایت نکات بهداشتی را داشته و مراحل پاکسازی و ضدعفونی خوراکی‌ها را به دقت انجام دهند.
نامه نیوز کرمانشاه مهناز افشار پول 

  

تعطیلی خودروسازان آمریکایی تمدید شدمنابع آگاه اعلام کردند که 3 شرکت بزرگ خودروسازی آمریکا شامل جنرال موتورز، فیات‌کرایسلر و فورد قصد دارند، تعطیلی کارخانه‌های خود در دیترویت را به دلیل شیوع ویروس کرونا تا ماه آوریل تمدید کنند.
خودروتک خودروسازان جنرال موتورز ویروس 

  

اولین کراس اوور بومی از سایپا بیرون می آید یا ایران خودرو؟خودروهای کراس اوور اکنون در تمام جهان روی بورس هستند و بازار خودرو ایران نیز به شدت برای این کلاس خودرو سر و دست می شکند. اما در تمام این سال ها 2 خودروساز اصلی ایران یعنی ایران خودرو و سایپا در سبد محصولات خود کراس اوور بومی نداشتند. در سال 99 قرار است این نقص سبد محصول برطرف شده و هر دو خودروساز بزرگ کشور کراس اوورهایشان را به بازار عرضه کنند.
خودروتک بازار خودرو سایپا ایران خودرو 

  

در بحث مقابله با کرونا در کشور پیشتاز هستیمهمزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور طی یکی دو ماه گذشته، صحبت‌هایی مبنی بر عدم تعطیلی معادن و شرکت‌های معدنی و صنعتی در کشور و در شهرهای مختلف مطرح گردید.
مستقل‌آنلاین ویروس تعطیلات دولت 

  

پیش پرداخت چند ماه یارانه معیشتی به مردم + جزئیاتعضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از پیشنهاد نمایندگان مجلس در جلسه مجازی برای پیش پرداخت چند ماهه یارانه نقدی و معیشتی به مردم خبر داد.
مستقل‌آنلاین ماه یارانه وام 

  

روحانی: برای زندگی با این ویروس آماده شویدرئیس جمهور: این ویروس کرونا در جامعه است ولی شرایط جامعه را باید قابل تحمل کنیم. ما باید خود را برای زندگی با این ویروس آماده کنیم تا درمان این بیماری و یا واکسن آن تهیه شود.
مستقل‌آنلاین اینستاگرام ویروس رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

پوپک بسامی: شاید فاجعه رخ می داد/ ملی پوش وزنه برداری در خط مقدم مبارزه با کروناپوپک بسامی عضو تیم ملی وزنه برداری زنان ایران است که امروز عکس هایش با لباس های مخصوص پرستاران پربیننده شده است.
ورزش۳ زنان ایران استرس 

  

برگزاری جشنواره ملی ارزش ها و فضائل ایرانیان در مقابله با ویروس کرونا + جزئیاتجشنواره ملی ارزش ها و فضائل ایرانیان با هدف تهیه آرشیوی از رشادت و همیاری عموم مردم و حافظان سلامت کشور در مقابله با ویروس کرونا برگزار می شود.
برنا ویروس سلامت 

  

امسال 12 فروردین به‌نماد همبستگی ملت ایران در مبارزه با بیماری کرونا تبدیل شده استوزیر کشور گفت: امسال دوازدهم فروردین به نماد همدلی و همبستگی ملی ملت ایران در مبارزه با بیماری منحوس ویروس کرونا تبدیل شده است و مردم هماهنگ و همصدا با رای قاطع خود به تدبیر نظام در طرح فاصله گذاری اجتماعی و رعایت ضوابط بهداشتی برای ایمنی بخشی به جامعه پیشگام شدند.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران استقلال 

  

راه‌اندازی سامانه «خود ارزیابی وضعیت روانشناختی در بحران ویروس کرونا»سامانه خود ارزیابی وضعیت روانشناختی در بحران ویروس کرونا، به منظور غربالگری هوشمند افراد جامعه و پیشگیری از آسیب‌های روانی - اجتماعی ناشی از این بحران، توسط سازمان بهزیستی کشور راه‌اندازی شد.
ایلنا ویروس بهزیستی مصاحبه 

  

وزیر کشور: 12 فروردین امسال به‌نماد همبستگی ملت ایران در مبارزه با کرونا تبدیل شده استوزیر کشور در پیامی نوشت، 12 فروردین امسال به نماد همدلی و همبستگی ملی ملت ایران در مبارزه با بیماری منحوس ویروس کرونا تبدیل شده است.
تسنیم ایران جمهوری اسلامی ایران استقلال 

  

نماینده مردم تهران و مدیرمسوول روزنامه اعتماد در نامه‌ای به رییس جمهوری با اشاره به تعطیلی روزنامه‌ها از سوی ستاد مبارزه با کرونا گفت: در این روزهای حساس حضور رسانه‌های کاغذی می‌تواند دولت و مردم را برای عبور هرچه سریعتر و البته کم‌هزینه‌تر از کرونا یاری کند؛ لذا از حضرتعالی می‌خواهم دستور فرمایید انتشار هرچه سریعتر مطبوعات در دستور کار ستاد مبارزه با کرونا قرار گیرد.
نامه نیوز مطبوعات کار موبایل