امیدواریم سفر اِمشب گروسی به تهران سازنده باشد

سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری هفتگی، به سوالات خبرنگاران درباره سفر گروسی به تهران، تحولات افغانستان و مذاکرات وین پاسخ داد.

امیدواریم سفر اِمشب گروسی به تهران سازنده باشد

آنچه دیگران می خوانند: عمو پورنگ راهی بیمارستان شد | حال عمو پورنگ وخیم شد جوگیر شدن مهراوه شریفی نیا کار دستش داد + فیلم قیمت پراید در بازار امروز 1 آذر | جدول قیمت پراید عمو پورنگ مهاجرت کرد | اردواج عمو پورنگ با دختر شریفی نیا جوگیر شدن مهراوه شریفی نیا کار دستش داد + فیلم

به گزارش شمانیوز: خطیب زاده درباره روند اجلاس پیش روى شوراى حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی،گفت: «امشب سفر آقاى گروسى به ایران را داریم. روابط ایران با آژانس همواره فنى بوده است، امیدورایم این سفر مانند سفرهاى قبلى موفقیت آمیز باشد، به آژانس توصیه کردیم اجازه ندهد برخى از کشورها با توجه به اغراض خود روابط ایران و آژانس را تحت تاثیر قرار دهند.»

مدیرکل آژانس در آستانه جلسات فصلی شورای حکام و  پیش از دور هفتم مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا بر سر احیای توافق هسته‌ای برجام به تهران می‌آید.قرار است مذاکرات احیای برجام به میزبانی وین از هفته آینده با حضور کشورهای 1+4 یعنی انگلیس، فرانسه، روسیه و چین بعلاوه آلمان انجام شود.

نشست مطبوعاتی هفتگى سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان امروز دوشنبه با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی برگزار شد.

 به‌گفته خطیب زاده آژانس انرژى اتمى به خوبى مى‌داند که تمام اقدامات تروریستى رژیم صهیونیستی در ایران، با سکوت برخى کشورهاى مدعى انجام شده است و  ایران این اقدامات را در چارچوب خود پیگیرى می‌کند، سخنگوی وزارت خارجه با عنوان این موضوع که موضع ایران در گفت و گوهای وین رفع همه تحریم‌ها است درباره جو‌سازی رسانه‌ای برخی کشور‌ها درباره مذاکرات وین گفت:امیدواریم طرف‌‌های مقابل به جای  عملیات روانی با اراده جدی برای دستیابی به توافق عملی به وین بیایند. اگر طرف های خارجی با نیت‌‌های غیرسازنده به وین بیایند قطعا پاسخ ایران متناسب خواهد بود.

خطیب زاده خطاب به دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس گفت:آنچه در وین انجام می‌شود تمرکز بر رفع تحریم‌هایی است که بر علیه ایران اعمال شده است اگر کشورهای حوزه خلیج فارس فکر می‌کنند ما گفت وگویی متفاوت داریم باید این موضع را بشنوند. شورای همکاری خلیج فارس اخیرا گفته است که گفت‌وگوهای وین بدون حضور کشورهای عرب خلیج فارس به نتیجه نمی‌رسد.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه دولت کنونی آمریکا  راه دولت ترامپ را پیش گرفته است.خطیب زاده گفت اگر برجام برای ایران منافع روشن و مشخص اقتصادی نداشته باشد قطعا این پنجره تا ابد برای امریکا باز نمی‌ماند.

تحولات افغانستان هم امروز موضوع مورد سوال خبرنگاران بود. خطیب زاده با اشاره به اینکه آینده افغانستان را مردم این کشور می‌سازند گفت: ما به روشنی گفته‌ایم که هیئت حاکمه سرپرستی افغانستان به عنوان مسئول وضعیت مردم موظف است و باید تمام تلاش خود را برای صلح، ثبات و امنیت مردم افغانستان انجام دهد. ایران مراوداتى هفته گذشته با این کشور داشته است. افغانستان بخش جداناپذیرى از صلح این منطقه است.

 خطیب زاده در ادامه درباره بی‌مسئولیتی سازمان‌های بین المللی در قبال آوارگان افغانستانی گفت: ایران بیش از چهار میلیون از آوارگان افغانستانی را میزبانی کرده است و این شرایط نمی‌تواند ادامه یابد. تلاش می‌‌کنیم مردم افغانستان شرایط کشورشان را بسازند.

خبرنگاران در نشست خبری امروز درباره روابط ایران با کشورهای عراق،امارات ،سوریه و نیز حمله به سرکنسولگری ایران در هامبورگ هم پرسیدند. سخنگوى وزارت خارجه درباره سوریه گفت: سوریه یکى از کنشگران مهم و غیر قابل حذف در جامعه عرب است.برخى از کشورها تلاش کردند که سوریه را از اتحادیه عرب حذف کنند اما در اقدامات اخیر کشورهای این حوزه فهمیده‌اند که سوریه قابل حذف نیست.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه روابط ایران و عراق چند بعدى و چند لایه جلو مى رود، سعی کردیم به صلح ،ثبات و پیشرفت عراق در منطقه کمک کنیم. رژیم صهیونیستی هرکجا رفته است جز ناامنی و بى ثباتی با خود نبرده است.

خطیب زاده در مورد سفر یک هیئت اماراتى به ایران، گفت: روابط ایران با کشور امارات به رغم برخى پرونده هاى اختلافی با یک فهم مشترک به حسن همسایگى در سطح خوبى قرار دارد و این روابط تجاری، اقتصادی و سیاسی رفت و امدهای دیپلماتیک را مى طلبد و سفرها در دستور کار است.

 حمله به سرکنسولگری ایران در هامبورگ سوال دیگری بود که خطیب زاده با محکوم کردن این اقدام گفت:سفیر آلمان به وزارت خارجه فراخوانده شده و این موضوع با کمک دولت آلمان در حال پیگیری است.

انتهای پیام/

سفر خلیج فارس افغانستان   اخبار برگزیده
  

امام جمعه قم: ما آمریکا را بی آبرو کردیمهشیاری مردم در این سال‌ها و جدا کردن صف خودشان از فتنه و آشوب‌ها عامل اصلی شکست فتنه گران و دولت‌های مستکبر بوده است و در حوادث اخیر نیز هشیاری و بصیرت مردم برای چندمین بار باعث بی آبرویی آمریکا، هم‌پیمانش و فریب‌خوردگان داخلی خواهد شد.
مستقل‌آنلاین امام حسین نماز جمعه قم 

  

علم الهدی: نظام و انقلاب برای مردم مهم‌تر از نان و آب است43 سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد و مردم ثابت کرده‌اند که اصول انقلاب، رهنمودهای امام(ره) و مدیریت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب بر همه چیز زندگی‌شان مقدم است.
مستقل‌آنلاین سید احمد علم الهدی رئیس جمهور جوانان 

  

سامانه‌ها در برابر حملات سایبری بیمه می‌شوندرییس بیمه مرکزی مطرح کرد: جدیدترین محصول صنعت بیمه، بیمه سامانه‌ها در برابر حملات سایبری است.
ایلنا بیمه بیمه مرکزی صنعت 

  

سیاست‌گذاری ما باز کردن دامنه نوسان استرئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: موضوع دامنه نوسان، ابعاد مختلفی دارد. اگر بخواهیم دامنه نوسان را حذف کرده و یا آن را افزایش دهیم، نوسانات بازار بیشتر خواهد شد. از آنجایی که تصمیمات با ثبات نیستند تلاطمات حاصل از آنها در بازار بورس قابل پذیرش نخواهد بود اما سیاست‌گذاری کلی ما باز کردن دامنه نوسان خواهد بود.
ایلنا بیمه تامین اجتماعی تامین اجتماعی ماه 

  

آغاز جنگ روایت‌ها از وین/ مذاکرات در هاله ابهام فرو رفتدور هفتم مذاکرات یا به روایت تیم مذاکره‌کننده جدید دور نخست، در حالی روز جمعه پس از 5 روز به پایان رسید که جنگ روایت‌ها بیش از هر موضوع دیگری توجه مخاطبان و دنبال‌کنندگان مذاکرات را به خود جلب کرده است.
اقتصادنیوز جنگ وین 

  

سکه در آستانه 13 میلیونی شدن؟قیمت سکه در صورت ادامه رشد دلار در روز جاری می تواند به سوی مقاومت بلندمدت 13 میلیون و 200 هزار تومان حرکت کند.
فردا قیمت دلار وین 

  

خشم آمریکا از رویکرد ایران در دور جدید مذاکراتسخنگوی کاخ سفید گفت: رئیس‌جمهوری آمریکا متعهد به بازگرداندن این کشور به پایبندی به تعهدات برجامی خود است.
نامه نیوز ایران کاخ سفید وین 

  

تحویل چهارمین محموله میعانات گازی ایران به ونزوئلاایران در راستای قرارداد با ونزوئلا برای صادرات میعانات گازی به این کشور و دریافت نفت خام، چهارمین محموله میعانات گازی خود را به این کشور تحویل داد.
۵۵ آنلاین ایران ایران و ونزوئلا ونزوئلا 

  

تمام مشکل کشور عدم توجه رئیس جمهور به مجلس انقلابی بود؟عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: تفاوت بین رئیسی و روحانی در تعامل با مجلس از زمین تا آسمان است.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور ریاست جمهوری مجلس شورای اسلامی 

  

نتیجه دربی در دستان هافبک هایک پیشکسوت تیم فوتبال استقلال می‌گوید نقش هافبک‌ها در داربی 97 پایتخت بسیار می‌تواند در نتیجه مسابقه تاثیرگذار باشد.
خانه فوتبال دربی فرهاد مجیدی فوتبال 

  

منطق غیرمعقول تیم بایدن در مذاکراتجان گلاسر در توئیتی از منطق غیرمعقول تیم بایدن در مذاکرات گفت.
مثلث عکس گوشت ترامپ 

  

لایحه نظام جامع رسانه‌ای در حال بررسی برای تدوین استوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: لایحه نظام جامع رسانه‌ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال بررسی برای تدوین است.
ایلنا لایحه بودجه رسانه مجلس شورای اسلامی 

  

جدیدترین وضعیت حضور کمال کامیابی‌نیاوضعیت جدیدترین مصدوم پرسپولیس در آستانه دربی
خانه فوتبال پرسپولیس دربی فوتبال 

  

محمد صالح جوکار: یکی از مسائل بحث اقتصاد آب است که بسیار مهم استنماینده مردم یزد در مجلس گفت: صنایع آب‌بر که عمدتا در استان‌های کویری تاسیس شده‌اند نباید از آب‌های حوزه‌ای استفاده کنند بلکه باید آب این صنایع از طریق انتقال آب از دریا تأمین شود.
فردا اقتصاد انتقال آب مجلس شورای اسلامی 

  

صرفه‌جویی 13 میلیاردی شهرداری در یک مناقصه با ورود سازمان بازرسی​سرپرست سازمان بازرسی شهرداری تهران از ورود به موقع سازمان بازرسی ‌و صرفه جویی 13 میلیاردی شهرداری تهران در یک مناقصه خبر داد.
ایلنا صرفه جویی شهرداری تهران تهران 

  اخبار داغ
  

دومین سیگنال مثبت پولی به بورسپس از اینکه دولت در راستای حمایت از بازار سرمایه، انتشار اوراق بدهی را به حداقل‌ترین میزان ممکن رساند، اکنون نرخ بهره بین بانکی پس از 6 ماه نیز کاهش پیدا کرد که کارشناسان کاهش این نرخ را عاملی برای رونق بورس می‌دانند.
نامه نیوز کاهش نرخ بهره دولت درآمد 

  

بورس اسیر تردید خریداران/ شاخص در مسیر نزولیاقتصادنیوز: در روز نخست در هفته جاری، بازار سهام اسیر تردید خریداران و فشار فروشندگان بودند.
اقتصادنیوز شاخص سهام 

  

روند صعودی قیمت دلار ادامه دارد؟قیمت رمزارزها در 24 ساعت گذشته کاهش بسیار زیادی را تجربه کرد و در مقابل در بازارهای داخلی قیمت طلا و دلار روند صعودی چشم‌گیری داشتند. بورس همچنان در روند نزولی شاخص قرار دارد.
گسترش قیمت افزایش قیمت دلار 

  

افزایش قیمت دلار و طلا ادامه دارد؟ +‌ فیلمقیمت رمزارزها در 24 ساعت گذشته کاهش بسیار زیادی را تجربه کرد و در مقابل در بازارهای داخلی قیمت طلا و دلار روند صعودی چشم‌گیری داشتند. بورس همچنان در روند نزولی شاخص قرار دارد.
گسترش قیمت دلار شاخص 

  

چرا افراد مسن در برابر کروناویروس آسیب‌پذیرتر هستند؟گروهی از پژوهشگران ایتالیایی و آمریکایی در بررسی جدید خود، به بررسی علت ابتلای افراد مسن به کووید-19 شدید و مرگ و میر ناشی از آن پرداخته‌اند.
مملکت‌آنلاین کودکان موش پژوهش 

  

رئیس سازمان بورس: خودرو‌های لاکچری وارد بورس می‌شوندرئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار کرد: در این مرحله خودرو‌های لاکچری که عمدتا داخلی و مونتاژی هستند و حساسیت قیمتی روی آن‌ها وجود ندارد به تدریج وارد بورس می‌شوند، اما برای بقیه خودرو‌ها برنامه‌ای نداریم.
اقتصادنیوز سازمان بورس و اوراق بهادار خودرو 

  

تاثیر دلار 30 هزار تومانی بر بورسامروز شاخص کل کف حمایتی یک میلیون و 340 هزار واحد را از دست داد. کارشناسان معتقدند این افت ممکن است تا یک میلیون و 310 هزار واحد ادامه یابد.
گسترش دلار شاخص بودجه 

  

واکنش عجولانه قیمت دلار به نتیجه مذاکراتقیمت دلار امروز و در واکنش به پایان دور جدید مذاکرات احیای برجام در حالی صعودی شده است که به اعتقاد کارشناسان احتمال بروز شوک ناگهانی به بازار ارز کشور بسیار بعید است.
فردا قیمت قیمت نفت دلار 

  

قیمت سکه امامی امروز شنبه 1400/09/13قیمت سکه امامی در بازار امروز گران شد.
اقتصادنیوز قیمت 

  

سرمایه گذاری در بازار رمزارزها بهتر است یا بورس؟مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس گفت: بازار رمزارزها با وجود آنکه قابلیت تحلیل ندارند و اطلاعاتی که بتوان بر اساس آن تحلیل قابل اتکاء ارائه داد و در دسترس نیست برای سرمایه‌گذاران و معامله گران جذاب است. در حالی که در بازار سرمایه شرکت هایی با اطلاعات شفاف و بنیاد قوی که برای تریدرها جذابیتی ندارد.
گسترش سرمایه دانش بنیان سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

آیا سویه اُمیکرون کرونا خطرناک است؟«سومیا سوامیناتان»، دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت، اعلام کرد: "نسبت به سویه اُمیکرون کرونا وحشت نکنید، زیرا شواهد اولیه نشان می‌دهد بسیاری از موارد ابتلا، خفیف یا بدون علامت هستند."
۵۵ آنلاین کانادا اورژانس آفریقای جنوبی 

  

تست‌های کرونا "امیکرون" را به راحتی شناسایی می‌کنندرییس بخش عفونی بیمارستان لقمان حکیم با بیان اینکه تست های موجود کرونا این سویه را به راحتی شناسایی می کنند، گفت: تست کرونای افرادی که به سویه امیکرون مبتلا هستند هیچ تفاوتی با گونه های دیگر کرونا ندارد و قابل شناسایی است.
ایلنا بیمارستان کودکان آموزش 

  

آخرین تغییرات قیمت دلار (13 آذر)قیمت دلار و قیمت یورو برای تاریخ 13 آذر ماه 1400 اعلام شد.
گسترش قیمت دلار یورو 

  

بورس به کمک بخش خصوصی نیاز داردرئیس اتاق بازرگانی تهران می‌گوید که این تشکل بخش خصوصی آمادگی دارد تا در تمامی بخش‌ها به بهبود شرایط بازار سرمایه کمک کند.
گسترش بخش خصوصی اتاق بازرگانی تهران 

  

ترجیح مردم برای ورود به بازار رمز ارز علی‌رغم وجود شرکت‌های قوی بورسی/ فعالیت 7 هزار سبد خرد بورسیمدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس گفت: بازار رمز ارزهای با وجود آنکه قابلیت تحلیل ندارند و اطلاعاتی که بتوان بر اساس آن تحلیل قابل اتکاء ارائه داد، ودر دسترس نیست برای سرمایه‌گذاران و معامله گران جذاب است. در حالی که در بازار سرمایه شرکت هایی با اطلاعات شفاف و بنیاد قوی که برای تریدرها جذابیتی ندارد.
ایلنا سازمان بورس و اوراق بهادار ارز اتریوم