ایلنا   |  ورزشی  |  

فخری: برای حضور در بازی‌های آسیایی دعوا راه افتاده بود/ پاداش قهرمان جهان معادل قیمت یک پراید شده است

سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی هانگژو گفت: برخی رشته‌ها عنوان کردند شاید با تیم سوم در بازی‌های آسیایی شرکت کنیم اما خبر دارم برای حضور در این مسابقات دعوا راه افتاده بود.

فخری: برای حضور در بازی‌های آسیایی دعوا راه افتاده بود/ پاداش قهرمان جهان معادل قیمت یک پراید شده است

سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی هانگژو گفت: برخی رشته‌ها عنوان کردند شاید با تیم سوم در بازی‌های آسیایی شرکت کنیم اما خبر دارم برای حضور در این مسابقات دعوا راه افتاده بود.

به گزارش ایلنا، پیمان فخری درباره تعویق بازی های آسیایی 2022 هانگژو اظهار داشت: قبول این اتفاق برای ما هم خیلی سخت بود. وقتی می‌دیدیم سوال‌ها و مکاتبات ما را مبهم جواب می‌دهند، تعجب می‌کردیم. چین سابقه برگزاری رویدادهای بسیار بزرگی مثل المپیک را دارد اما کتابچه کووید 19 خود را اعلام نمی‌کردند. با توجه به این شرایط سخت نمی‌توانستیم اردوها را به شکل خوبی برگزار کنیم. کتابچه کووید شرایط بازی‌ها را اعلام می‌کند. به صورت مثال در زمان برگزاری المپیک توکیو گفتند هر ورزشکار پس از اتمام مسابقاتش 48 ساعت برای ترک دهکده فرصت دارد. ما نیاز به اطلاعات داشتیم تا در جریان محدودیت‌ها قرار بگیریم. در نهایت حدود 10 روز قبل شورای المپیک آسیا از تعویق یک ساله این مسابقات خبر داد.

وی درمورد اینکه ظاهرا هیچ کشوری مثل ایران از تعویق بازی‌های آسیایی جا نخورده است و به جز فوتبال، بسیاری از رشته‌ها از این اتفاق ضرر کردند،‌ گفت: برخی رشته‌ها عنوان کردند شاید با تیم سوم در بازی‌های آسیایی شرکت کنیم اما خبر دارم برای حضور در این مسابقات دعوا راه افتاده بود. دلیل عمده‌اش هم مسائل مالی است. متاسفانه دست‌اندکاران ما برای معیشت قهرمانان تدارک خوبی ندیده‌اند. در واقع ورزشکاران ما با این وضعیت محکوم به مدال آوری در بازی‌های آسیایی هستند اما با لغو این مسابقات، بخش اعظمی از پاداش خود را از دست می‌دهند. با توجه به این شرایط اقتصادی، تمام هم و غم ورزشکاران شرکت در بازی‌های آسیایی است تا با مدال گرفتن، پاداش خوبی بگیرند.

سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی درباره اینکه آیا بهتر نیست پرداخت پاداش همیشه در ورزش کشور ساری و جاری باشد، توضیح داد: روز گذشته در خدمت سازمان برنامه و بودجه بودیم که گفتند با لغو بازی‌ها، دیگر چه نیازی به پول است؟ ما هم جواب دادیم ورزش اینگونه نیست که فکر کنید الان همه بخوابند تا یک سال دیگر بازی‌های آسیایی و دو سال دیگر المپیک شروع شود. ورزش جریانی است که در طول چهار سال  باید فعالیت مستمر داشت. دست اندکاران تصور می‌کنند فقط باید در سال برگزاری المپیک یا بازی‌های آسیایی بودجه مشخص یا مضاعفی به ورزش بدهند. 

فخری عنوان کرد: ما مراسمی به عنوان تجلیل از قهرمانان داریم که طبق امتیازبندی، مدال‌های قهرمانان به آنها پاداش می‌دهند. در دوره قبلی  متاسفانه به دلیل شرایط اقتصادی، تحریم‌ها و وضعیتی که برای سکه ایجاد شد، امتیاز قهرمانی را 2 میلیون تومان در نظر گرفتند. یعنی فردی که قهرمان جهان شود، 100 امتیاز یعنی 200 میلیون تومان می‌گیرد. ورزشکاری که کل دنیا را شکست داده معادل یک پراید پاداش می‌گیرد. به همین دلیل مسابقات قهرمانی جهان به حاشیه می رود اما در بازی‌های آسیایی به این دلیل که جایگاه مدال و رده‌بندی کشورها هم اهمیت دارد، زورشان به قهرمانان نمی‌رسند و ورزشکاران را شارژ می‌کنند. به صورت مثال یک میلیارد و نیم به ورزشکار می‌دهند.

وی ادامه داد: نتیجه این اقدام خارج شدن یک یک مسابقات برای قهرمانان ما و اهمیت پیدا کردن بازی‌های آسیایی می‌شود. جمعه گذشته که خبر لغو بازی‌های آسیایی اعلام شد، بیش از 40-30 تماس از سرمربی، ورزشکار و رئیس فدراسیون داشتم که همه از این موضوع ابراز ناراحتی کرده و می‌گفتند چه کنیم. در شرایطی که اتفاقی نیفتاده است. سال آینده مسابقات کسب سهمیه المپیک در رشته‌های مختلف خارج می‌شود و با این وضعیت کارمان سخت خواهد شد.

سرپرست کاروان اعزامی به بازی‌های آسیایی هانگژو درمورد اینکه آیا با توجه به ترافیک موجود، امکان برگزار نشدن مسابقات در سال آینده وجود دارد، گفت: اگر این اتفاق بیفتد، ضربه سنگینی خواهد بود. البته کار برای برگزاری مسابقات در سال آینده سخت است زیرا سال برگزاری مسابقات گزینشی المپیک است و امکان دارد زور شورای المپیک آسیا به فدراسیون های جهانی و IOC نرسد. همه مسابقات برنامه ریزی شده و اینگونه نیست که زمان خالی گیر بیاوریم و بگوییم بازی‌های آسیایی را در آن برگزار می‌کنیم. 

فخری اضافه کرد: از طرفی همه قهرمانان پیک کاری خود را برای کسب سهمیه می‌گذارند که این موضوع تناقض زیادی با بازی‌های آسیایی دارد. برگزاری همزمان این رویدادها کار بسیار سختی است مگر اینکه اتفاق خاصی بیفتد. به همین دلیل شورای المپیک آسیا نتوانست تاریخی را اعلام کند و حتی 25 روز طول کشید تا IOC تاریخ جدید برگزاری المپیک را اعلام کند. الان هم یکی از دلایل تاخیر در اعلام تعویق بازی های آسیایی، پیدا کردن تاریخ جدید بود که نتوانستند این کار را انجام بدهند. اکنون هم دنبال تشکیل کارگروهی هستند تا با فدراسیون های جهانی برای تعیین تاریخ جدید، رایزنی کند.

وی درمورد اینکه کدام رشته‌ها بیشتر تحت تاثیر تعویق بازی‌های آسیایی قرار گرفته‌اند، گفت: ما باید کاروانی حدود 500 نفره را به پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی که 19 تا 28 مرداد برگزار می‌شود، اعزام کنیم. قرار بود خیلی از رشته‌ها تیم دوم خود را به این مسابقات اعزام کنند اما اکنون تیم‌های اصلی‌شان اعزام خواهند شد. برخی رشته‌های ما مثل ووشو که در المپیک نبود و در بازی‌های آسیایی شانس کسب مدال بسیار زیادی داشت، ضربه سنگینی خورد. برخی رشته‌ها مثل هندبال، اردوهای خود را لغو نکرده‌اند اما برخی رشته‌ها هم این کار را انجام دادند. نمی‌توانیم قهرمانان را برای زمان نامعلومی در اردو نگه داریم. فشار تمرینات آنها بالا است و نزدیک به شش ماه در اردو بودند. قطعا باید برنامه ریزی جدیدی داشته باشیم.

سرپرست کاروان ایران به بازی‌های آسیایی درمورد اینکه آیا با تعویق این مسابقات کمیته ملی المپیک بنا دارد روالی که برای پرداخت دستمزد به ورزشکاران و مربیان دارد ادامه بدهد، توضیح داد:‌ قطعا بودجه فدراسیون‌ها را به آنها تزریق خواهیم کرد و تمام برنامه ها را انجام می‌دهیم. اکنون برنامه تغییر کرده و برخی رشته‌ها با لغو بازی های آسیایی سعی دارند ورزشکاران خود را در برخی مسابقات جهانی و جایزه بزرگ‌ها شرکت بدهند. قطعا این شرایط را برای فدراسیون‌ها حفظ خواهیم کرد. در جلسه روز گذشته هم گفتیم بازی‌ها تعطیل شده اما ورزش تعطیل نشده است. با این شرایط مالی باید به قهرمانان و فدراسیون‌ها بودجه تعلق بگیرد.

فخری در گفت و گو با برنامه ورزش و مردم افزود: ما سیاست‌گذاری اشتباه کرده‌ایم. قهرمانان بخش اعظمی از کارشان این است که افتخار آفرینی می‌کنند اما چرا ما درمورد بازی‌های آسیایی به این شکل سیاست گذاری کرده‌ایم که قهرمانی جهان را کنار بگذارد. من با قهرمانان زیادی در دنیا ارتباط دارم. کشورهای اروپایی تیم‌های دوم خود را به بازی های اروپایی می‌فرستند و ما هم اگر سیاست خود را تغییر بدهیم، برای حضور در بازی‌های آسیایی دعوا نمی‌شود. متاسفانه برخی مقایسه‌ رشته‌های ورزشی با هم درست نیست فوتبال پدیده عجیبی است. در زمان برگزاری بازی‌های نساجی در تهران دیدید هر روزی که این تیم بازی داشت، جاده‌ها بسته می‌شد. این همه طرفدار برای حمایت از تیم‌شان به تهران می‌آمدند و شهر قائمشهر کامل بسته می‌شد. قهرمانان وقتی چنین سرمایه اجتماعی را به بار می‌آورند، حق دارند در رفاه کامل قرار بگیرند.

انتهای پیام/

بازی بودجه سازمان برنامه و بودجه   اخبار برگزیده
  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  

هنوز از افزایش حقوق بازنشستگی خبری نیستتا پایان اردیبهشت ماه 1401 پنج روز باقی است اما هنوز از افزایش حقوق بازنشستگی خبری نیست.
مستقل‌آنلاین سازمان تامین اجتماعی بازنشستگی تامین اجتماعی 

  

کوبا نمی‌تواند غلات ایران را تامین کند/ عدم موفقیت بخش خصوصی در تهاتر اوره با نهادهبازرس اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور گفت: برای تامین نیاز غلات باید مراودات تجاری را با کشورهایی که جزو تامین‌کنندگان عمده و اصلی غلات در دنیا محسوب می‌شوند مانند برزیل، آرژانتین، آمریکا، استرالیا، کانادا، اورگوئه، آلمان و فرانسه را توسعه بدهیم.
ایلنا کوبا ایران استرالیا 

  

کاهش کیفیت هوا در برخی استان‌هاسازمان هواشناسی کشور با اشاره به کاهش کیفیت هوا در برخی استان‌ها اعلام کرد که به تدریج از غلظت گرد و غبار از سمت غرب کشور کاسته خواهد شد.
ایلنا هواشناسی اهواز سازمان هواشناسی 

  

آمریکا برای برجام دست به دامان قطر شدوزیر خارجه قطر در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود، درباره تحولات مذاکرات با ایران و همچنین جنگ اوکراین گفتگو کرد.
نامه نیوز قطر ایران اوکراین 

  

کشورهای خارجی جاسوس به ایران نفرستندخطیب زاده: انگلیس از فرستادن جاسوس به ایران خودداری کند. بیش از نیم میلیون ایرانی در انگلیس هستند و به ایران رفت و آمد می کنند و هیچ مشکلی ندارند.
مستقل‌آنلاین ایران انگلیس 

  

ادعای عجیب وزیر دفاع آمریکا برای حمله به 3 نقطه در ایرانخبرگزاری فارس نوشت: وزیر دفاع سابق آمریکا روایتی از کشمکش‌ها در دولت دونالد ترامپ بعد از سرنگونی پهپاد 200 میلیون دلاری گلوبال‌هاوک توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارائه کرده است.
مثلث وزارت دفاع ایران خودرو خودرو 

  

تحقیق حراست فدراسیون فوتبال درباره یک داور لیگ برتریپای حراست فدراسیون فوتبال به ماجرای کمک داور بازی تراکتور- ذوب‌آهن باز شد
خانه فوتبال فدراسیون فوتبال فوتبال بازی 

  

چه کسانی در اولویت دریافت سهام عدالت هستند؟اقتصادنیوز: بنابر اعلام رئیس کمیسون اقتصادی مجلس، کسانی که برگه سهام عدالت دارند، در اولویت دریافت سهام عدالت هستند.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام 

  

قانون تثبیت ساعت رسمی کشور به دولت ابلاغ شدرئیس مجلس شورای اسلامی، طی نامه‌ای به رئیس جمهور، قانون تثبیت ساعت رسمی کشور را ابلاغ کرد.
فردا قانون دولت رئیس جمهور 

  

واریز کمک معیشتی ماه اول به حساب همه متقاضیان/ درخواست‌ها ظرف یک ماه بررسی می‌شودوزیر کار گفت: با دستور رئیس‌جمهور کمک معیشتی ماه اول به حساب همه افراد متقاضی در سامانه واریز شده است.
ایلنا ماه کار رئیس جمهور 

  

رهبر انقلاب: اطلاعات گسترده و بیان جذاب مرحوم فاطمی‌نیا منبعی پر فیض برای جوانان بودرهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت عالمِ واعظ حجت‌الاسلام آقای حاج سیّد عبدالله فاطمی‌نیا را تسلیت گفتند
مثلث رهبر انقلاب وام جوانان 

  اخبار داغ
  

این نماد در بورس عرضه اولیه می‌شودتعداد 355 میلیون سهم معادل 12 درصد سهام شرکت سیمان آبیک چهارشنبه این هفته، با نماد معاملاتی "سآبیک" در بورس تهران عرضه اولیه می‌شود.
گسترش بورس تهران سهام سیمان 

  

جزییات جدید از عرضه خودرو در بورسعرضه خودرو در بورس با پذیرش دو خودروی شاهین و وانت کارا وارد فاز عملیاتی می‌شود.
گسترش خودرو بورس کالا بانک 

  

بازار طلا امروز 27 اردیبهشت/ قیمت سکه چند شد؟قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران 14میلیون و 425 هزار تومان است.
فردا قیمت تهران بهار 

  

افزایش شدید قیمت دلار | قیمت دلار در بازار امروزصرافی بانک ملی ایران امروز قیمت فروش دلار آمریکا را 25,618(بیست و پنج هزار و ششصد و هجده تومان) اعلام کرد.
مثلث افزایش قیمت قیمت ارز قیمت 

  

قیمت سکه و دلار متشکل امروز سه شنبه 27 اردیبهشت 1401اقتصادنیوز : در بازار ارز و طلا امروز قیمت سکه و قیمت دلار متشکل عقب نشینی کردند.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

رشد شاخص بورس در معاملات امروز / 27 اردیبهشتدر پایان نیمه اول معاملات شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران و شاخص هم‌وزن به ترتیب یک درصد و 0.1درصد رشد داشتند.
گسترش شاخص خودرو تهران 

  

قیمت سکه امامی امروز سه شنبه 27 اردیبهشت 1401اقتصادنیوز: قیمت سکه در بازار امروز ارزان شد.
اقتصادنیوز قیمت 

  

قیمت دلار در بازار متشکل؛ سه شنبه 27 اردیبهشت 1401اقتصادنیوز: قیمت دلار در بازار متشکل امروز افت کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

طرح جدید مجلس برای حمایت از حقوق سهامداران بورس+ جزئیاتجمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح حمایت از حقوق سهامداران جزء را تهیه و تدوین کرده اند.
اقتصادنیوز مجلس شورای اسلامی 

  

روند نزولی قیمت سکه در معاملات پشت خطیقیمت سکه در معاملات پشت خطی شب گذشته مانند رور دوشنبه عقب نشینی کرد.
گسترش قیمت رنگ دلار 

  

چهارشنبه؛ آغاز عرضه خودرو در بورس کالا + جزئیاتبراساس آخرین اخبار اعلام شده از سوی بورس کالا، قرار بر این است تا علاوه بر خودروهایی که تاکنون در این بازار پذیرش شده‌اند، خودروهای فیدلیتی و دیگنیتی 2 محصول پر طرفدار گروه بهمن در روزهای آینده در بورس کالا پذیرش و عرضه شوند.
اقتصادنیوز خودرو بورس کالا 

  

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی؛ سه شنبه 27 اردیبهشت 1401اقتصادنیوز: صرافی بانک ملی ایران امروز قیمت فروش دلار آمریکا را 25,618(بیست و پنج هزار و ششصد و هجده تومان) اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار دلار آمریکا 

  

جزئیاتی از راه‌اندازی تارنمای عرضه‌های اولیه بورستارنمای ipo.tse.ir به عنوان مرجع اصلی عرضه های اولیه بورس تهران اطلاعات مفیدی در اختیار عموم سرمایه گذاران قرار می دهد و انتظار می رود که سرمایه گذاران با مراجعه به این تارنما، مشارکت بیشتری در جلسات معارفه شرکتهای در شرف عرضه اولیه داشته باشند.
گسترش بورس تهران تهران سرمایه 

  

بی توجهی دلار به اخبار برجام/ پیش بینی قیمت دلار امروز 27 اردیبهشتبی توجهی دلار به اخبار می تواند نشان دهنده وجود تقاضای معنی دار در بازار باشد. با این حال، عده ای از معامله گران باور دارند که بازیگران بزرگ به دنبال فروش دلار خود در قیمت های بالا هستند و سپس قیمت ها کاهشی می شود.
اقتصادنیوز دلار قیمت