تسنیم   |  اقتصادی  |  

نرخ بیکاری عشایر فقط 4 درصد است/ قبول پروانه چَرا به عنوان وثیقه بانکی برای عشایر

رئیس سازمان امور عشایر گفت: میزان بیکاری در جامعه عشایری تنها 4 درصد است که آن نیز مربوط به افراد تحصیل کرده است که شغلی متناسب با تحصیلات خود نیافته‌اند.

نرخ بیکاری عشایر فقط 4 درصد است/ قبول پروانه چَرا به عنوان وثیقه بانکی برای عشایر

- اخبار اقتصادی -

کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: در قانون ایجاد اشتغال پایدار برای مناطق روستایی و عشایری تاکید ویژه ای به ایجاد اشتعال در مناطق عشایری شده به طوری که وزارت کار سامانه ای برای ارائه تسهیلات به این بخش در نظر گرفته است و در سال اول 400 میلیارد تومان سهم عشایر کشور بود.

وی افزود: عشایر کشور حتی بیشتر از مبالغ تسهیلات دریافتی، طرح به سامانه وزارت کار معرفی کردند به طوری که بر اساس اطلاعات به دست آمده 300 میلیارد تومان از آن رقم جذب شده است، اطلاعات مابقی متقاضیان بهره مندی از این تسهیلات نیز در سامانه ثبت شده و منتظر راه اندازی مجدد است. 

16.5 درصد از تسهیلات پرداخت شده طرح های اشتغال روستایی و عشایری انحراف داردطرح جدید افزایش 50 درصدی مستمری بازنشستگی روستائیانقبول پروانه چَرا و یارانه به جای وثیقه بانکی

رئیس سازمان امور عشایر کشور ادامه داد: با راه اندازی دوباره سامانه وزارت کار، علاوه بر اختصاص 100 میلیارد تومان به طرح قبلی، برای طرحهای مرحله دوم نیز اعتبارات جدید پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: بر اساس اصلاح قوانین و دستور العملهای که  برای ارائه تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در حال انجام است، سعی شده، شفافیت بیشتری در حوزه روستا و عاشیر حاصل شود تا بتوان عملکرد بهتری داشته باشیم، به طوری که برای تامین وثیقه، پیشنهاد پروانه چرا و یارانه داده شده و در جلسات اولیه نیز تصویب شده است. 

قندالی افزود: یکی از مشکلات عشایر در حوزه جذب تسهیلات مالی تامین وثیقه بوده که تامین آن برای عشایر دشوار است که با تصویب نهایی این پیشنهاد قدرت نهایی جذب تسهیلات مالی را در جامعه عشایری بالا میبرد.

اعتقادی به بوم‌گردی در حاشیه اتوبان ها نداریم 

این مقام مسئول اظهار داشت: عشایر در حوزه های مختلفی از جمله دامپروی، زراعت، بوم گردی، گلخانه و گیاهان دارویی ظرفیتهای مناسبی برای اشتغالزایی در کشور دارند به طوری که در حال حاضر تعداد زیادی از عشایر کشور در حوزه کاشت گیاهان دارویی فعالیت میکنند.

وی با بیان اینکه  عشایر کشور در سطحی بالغ بر 10 هزار هکتار تولید گیاهان دارویی دارند گفت: با توجه به گسترش کشت گیاهان دارویی در جامعه عشایری، پیش بینی می شود که تولید عشایر در این بخش حرف اول تولید را در کشور بزند و تولیدات آنها در این بخش افزایش چشمگیری داشته باشد .

عشایر تنها 4 درصد بیکار دارند/ بیکاران تحصیل کرده اند

رئیس سازمان امور عشایر گفت: بوم گردی در جامعه عشایری باید در عمق جوامع عشایری باشد تا خود عشایر بتوانند از این فعالیت سود ببرند و مردم نیز با واقعیت های زندگی عشایری آشنا شوند و به بوم گردی هایی که در حواشی بزرگراه ها اتفاق می افتد، اعتقادی ندارم.

وی اظهار داشت: تکیه و تاکید سازمان عشایر ایران در بخش بوم گردی بر سامانه عرفی است و نیازی به ساخت و ساز در بخش بوم گردی عشایری وجود ندارد.

قندالی در پاسخ به اینک در جوامع عشایری بیکار نیز وجود دارد گفت:میزان بیکاری در جامعه عشایری تنها 4 درصد است که آن نیز مربوط به افراد تحصیل کرده است که شغلی متناسب با تحصیلات خود در جوامع عشایری نیافته اند.

انتهای پیام/

بیکاری عشایر ایران   اخبار برگزیده
  

3 خودروی جایگزین پژو 405 چقدر موفق خواهند بود؟روز گذشته ایران خودرو به صورت رسمی برنامه خود برای معرفی مدل‌های جانشین پژو 405 جی‌ال‌ایکس را اعلام کرد. بر این اساس تیپ گازسوز این خودرو جایگزین مدل‌های تاکسی خواهند شد و البته برای پر کردن جای خالی مدل محبوب بنزینی سمند، پارس و رانا در نظر گرفته شده است. حالا نکته مهم اینجاست که این 3 خودرو در فاز قیمت دیگری قرار دارند.
خودروتک پژو ایران خودرو ایران 

  

تولید یک مدل پراید متوقف نمی شود؟در حالی که بحث توقف تولید پراید جدی است و حتی برنامه زمانبندی آن نیز از سوی شرکت سازنده اعلام شده است، به نظر می رسد تولید دست کم یک مدل از پراید ادامه پیدا خواهد کرد و صحبتی از توقف تولید آن به میان نیامده است.
خودروتک تولید خودرو پژو 

  

نظر رهبر انقلاب در مورد «چندهمسری»/ بیانیه 3 کشور اروپایی در مورد اقدامات برجامی ایران/ مشروح هشتمین پرونده رسیدگی به 9 متهم اقتصادی/ شکایت 100 دانشجو از علی مطهری به هیأت نظارتانتقاد یک وکیل دادگستری از عدم مشخص شدن سرنوشت پرونده معاون شهردار پیشین و عضو دفتر رئیس قوه قضائیه، گزارش نشنال اینترست از آمادگی سیستم دفاعی ایران برای مقابله با تهدیدها، بیانیه 3 کشور اروپایی در مورد اقدامات برجامی ایران، آغاز ثبت نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره­ ی مجلس از 10 آذر،‌ مشروح هشتمین پرونده رسیدگی به 9 متهم اقتصادی، شکایت 100 دانشجو از علی مطهری به هیأت نظارت، ...
ایلنا رهبر انقلاب ستاد انتخابات کشور ایران 

  

اگر ترامپ دانشجوی تاریخ بود، می‌دانست که در سال 1964، آمریکا درگیری طولانی و خونینی در ویتنام را با بهانه حمله به دو ناوشکن در آب‌های جنوب چین شروع کرد. لذا اگر ترامپ به‌دنبال دلیلی برای انتقام‌جویی علیه ایران باشد، می‌تواند مطمئن باشد که لیستی بلند از اقدامات تحریک‌آمیز را در جیبش حمل می‌کند و انتخاب‌های فراوانی دارد.
نامه نیوز روزنامه ترامپ باراک اوباما 

  

مدیر بخش سیاست عدم اشاعه تسلیحات اتمی در انجمن کنترل تسلیحات آمریکا، گام چهارم کاهش محدودیت‌های ایران به موجب برجام را نقض این توافق بین المللی ندانست و گفت در حال حاضر ایران به دنبال دستیابی به بمب اتم نیست.
نامه نیوز غنی سازی اورانیوم آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

رییسی : عقب نشینی نمی کنیمدستگاه قضایی در مقابله با فساد عادلانه و منصفانه عمل می کند
مثلث قوه قضاییه جمهوری اسلامی حوزه 

  

نشریه آمریکایی : ترامپ جرات جنگ با ایران را نداردفارن افرز نوشت: در مقابل فشار حداکثری آمریکا ایران تاب آورد و قدرتمندتر شد.
مثلث ترامپ جنگ ایران 

  

آنکه در مبارزه با فساد «خط قرمز» داشت احمدی‌نژاد بودذوالنوری مدعی شده بود که رییس جمهور قصد داشته مردم یزد را با هم درگیر کند. روزنامه ایران در سر مقاله خود به اظهارات رییس کمیسیون امنیت ملی پاسخ داد و نوشت: اتفاقاً آخرین تجربه به جان هم انداختن مردم شاهکار دوستان و همفکران جناب ذوالنور در مشهد و در دی ماه سال 96 بود که به سرعت سراسری شد و با تدابیر وزارت کشور و نیروی انتظامی آن آشوب فروکش کرد.»
مستقل‌آنلاین ابوالحسن بنی صدر پدر احمدی نژاد 

  

تحریم مداحان میلیونی/مداح 25 میلیون تومانی نمی‌خواهیم!مسئول «هیئت انصارالمحسن» قم پ: زنگ زدیم به آقایی که متاسفانه در سیمای خودمان اعلام می‌کند من چیزی نمی‌گیرم، گفت برای یک شب 25 میلیون تومان می‌گیرم. 25 میلیون تومان برای نیم ساعت مداحی، یعنی ثانیه‌ای و دقیقه‌ای چند؟ این درد را به کجا ببریم؟ یک نفر دیگر گوشی را برداشته می‌گوید چه جور برنامه‌ای می‌خواهید؟ ... می‌گوید مثلا اگر توی روضه کسی غش کرد، مبلغ می‌رود بالا!»/ایرنا
مستقل‌آنلاین مداحان قم 

  

اظهارات جدید زنگنه درباره «سهمیه‌بندی بنزین»اقتصادنیوز؛ بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت توضیحاتی را درباره مخزن جدید نفتی کشف شده و بحث‌های مطرح شده درباره سهمیه‌بندی بنزین ارائه کرد.
اقتصادنیوز بیژن نامدار زنگنه سهمیه بندی بنزین بنزین 

  اخبار داغ
  

زننده دو گل عراق برابر ایران هر کدام هدیه ای به ارزش 90 هزار دلار دریافت خواهند کرد.
صراط جدول دلار عراق 

  

مدافع تیم ملی عراق بعد از پیروزی مقابل ایران گفت: با تمام مشکلاتی که داشتیم در این بازی به پیروزی رسیدیم و مردم عراق را در شرایط سخت خوشحال کردیم.
نود ایران عراق بازی 

  

جزئیات قیمت برق رمزارزهامطابق با جزئیات اعلام شده، قیمت برق مراکز استخراج رمزارزها به ازای هر کیلووات ساعت در هشت ماه از سال
خبرفوری قیمت برق ماه 

  

رئیس قوه قضائیه: نارضایتی برخی افراد از مبارزه با فساد اهمیتی نداردرئیس قوه قضائیه گفت: باید جامعه احساس کند که عدالت اجرا و با فساد مبارزه می‌شود، این که برخی از اشخا
خبرفوری آموزش نیروهای مسلح حضرت معصومه 

  

دستگیری یک قاچاقچی ارز توسط وزارت اطلاعاتروابط عمومی اداره کل اطلاعات استان یزد اعلام کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی، یکی از قاچاقچیان ارز که
خبرفوری ارز وزارت اطلاعات روابط عمومی 

  

تاثیر نوسانات ارزی در بورساقتصادنیوز: اگر چه فعالان بازار سهام نیم نگاهی به بازار ارز متاثر از نوسانی بودن آن دارند اما با درک محدودیت در رشد این بازار نمی‌توان وزنه تاثیرگذاری را برای آن لحاظ کرد. در این میان متغیرهای مداخله‌گر نظیر قیمت‌های جهانی، هجوم نقدینگی سرگردان و نیز مشکلات ناشی از تحریم مواردی هستند که می‌توانند میزان تاثیرگذاری مستقیم را تحت تاثیر قرار دهند...
اقتصادنیوز سهام ارز قیمت 

  

یک قاچاقچی مخوف ارز دستگیر شدروابط عمومی اداره کل اطلاعات استان یزد اعلام کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی، یکی از قاچاقچیان ارز که در زمینه خرید و فروش ارز و صدور حواله‌های ارزی غیر مجاز، فعالیت داشت، دستگیر شد...
مستقل‌آنلاین ارز روابط عمومی استان یزد