ایلنا   |  ورزشی  |  

ماجدی: ناظمی با حقوق 120 هزار تومانی داور فینال جام جهانی شد/ کمیته اخلاق درباره اعتراض به داوری وارد کار می‌شود

سرپرست ریاست فدراسیون فوتبال ایران گفت: اگر گلاره ناظمی 120 هزار تومان می‌گیرد، در عوض به حدی خوب کار کرده که داور فینال جام جهانی می‌شود و پرچم کشور را بالا می‌برد. نمی‌خواهم توجیه کنم که نباید فدراسیون فوتبال و کمیته داوران نباید هزینه‌ها را افزایش بدهد و شأن و شخصیت داوران را در نظر نگیرد اما یک شبه نمیتوان راه صد ساله رفت.

ماجدی: ناظمی با حقوق 120 هزار تومانی داور فینال جام جهانی شد/ کمیته اخلاق درباره اعتراض به داوری وارد کار می‌شود

سرپرست ریاست فدراسیون فوتبال ایران گفت: اگر گلاره ناظمی 120 هزار تومان می‌گیرد، در عوض به حدی خوب کار کرده که داور فینال جام جهانی می‌شود و پرچم کشور را بالا می‌برد. نمی‌خواهم توجیه کنم که نباید فدراسیون فوتبال و کمیته داوران نباید هزینه‌ها را افزایش بدهد و شأن و شخصیت داوران را در نظر نگیرد اما یک شبه نمیتوان راه صد ساله رفت.

به گزارش ایلنا، میرشاد ماجدی در زمان سخنرانی خود در کلاس داوری فوتسال اظهار داشت: خوشحالم در خدمت داوران فوتسال هستم. از داوران عزیزم افشاریان و اعضای کمیته داوران تشکر می‌کنم.  در سال 1992 برای اولین بار وارد جام جهانی فوتسال به میزبانی هنگ کنگ شدیم و در گروه هلند، اروگوئه و ایتالیا قرار گرفتیم. روی کاغذ کسی فکر نمی کرد این تیم بتواند حرکت کند. به قول افشاریان 120 هزار تومان برای داوران فوتسال پول نیست. همه برای عشق و علاقه کار می‌کنند. فوتسال و فوتبال ساحلی زیر مجموعه فوتبال هستند اما باید تلاش خود را چند برابر کنیم. این دو رشته جزو بزرگان جهان هستند و اگر پیشرفت نمی‌کنیم باید حداقل جزو 4-3 تیم برتر بمانیم.

وی افزود: در سال 1992 حسین عسگری به عنوان داور همراه ما بود و حتی شاید خودش هم فکر نمی کرد داور فینال شود. اما جزو قدیمی ها و افسانه های فوتسال است. این رشته در ایران ریشه تاریخی دارد. اگر به کشورهای حاضر در جام جهانی نگاه کنید، شاید الان اسم هایی را ببنید که سنخیتی با فوتبال نداشته باشند. ما در زمین های خاکی و آسفالت همین رشته را اجرا می کردیم. در آن زمان توپ تنبل نبود اما در ادامه قوانین جدیدی آمد.

سرپرست فدراسیون فوتبال تصریح کرد: آقای گالان عزیز توقع داریم در جام جهانی آینده دست کم کوبل داوری از ایران دعوت شود. در قرعه کشی جام جهانی به اینفانتینو گفتیم آمدیم صدای مظلومیت خود را به گوش جهان برسانیم. با این تحریم ها و مسائلی که برای ایران ایجاد شده از شما به عنوان یک انسان آزاده خواهش می کنم به جز موارد مالی نگاه ویژه ای به ایران داشته باشید و امیدواریم این اتفاق بیفتد.نمی‌گوییم هر چهار داور بازی ایرانی باشند اما دست کم کوبل داوری از ایران به جام جهانی دعوت کنید.

ماجدی افزود: درباره مسائل مالی 3-2 روز قبل خدمت افشاریان و همکارانش بودم و آنها از ما امضا گرفتند حق الزحمه داوری را در سال آینده افزایش خیلی خوبی بدهیم. دست کم مبلغ افزایش یافته ای که قبلاً پرداخت نشده بود بتوانیم پرداخت کنیم. با وجود محدودیت ها و مشکلات مالی فدراسیون، حرکت رو به جلوی ما متوقف نشده است. کلاس ها برگزار می‌شود و همچنین اعزام تیم‌های مختلف در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان یک عضو این خانواده که خودم بازیکن و مربی فوتسال بودم می‌دانم سه عضو در این رشته باید برابر کار در معدن پول بگیرند. داور، مربی و دروازه‌بان فوتسال باید بیش از این حفاظت شوند‌. نکته و کلیدی این است که روانشناسی حین بازی در فوتسال خیلی مهم است. یادم است داور 27 ثانیه مانده به پایان بازی سوت زد و پنالتی دوم را گرفت. خودم در سالن بودم که دیدم پس از گل شدن آن پنالتی چه مسائلی ایجاد شد

ماجدی ادامه داد: تمام توضیحات عزیزان خوب است اما جو سالن و روانشناسی در بازی حرف اول و آخر را می‌زند. خیلی از داوران در لحظه ای که باید مدیریت بحران کنند، تصمیم صحیح بگیرند یا قانون را خم کنند، این کار را انجام نمی دهند‌. فیدبک این موضوع به کمیته داوران، فدراسیون و کمیته فوتسال باز می گردد.

سرپرست فدراسیون فوتبال گفت: می دانم حقوق شما کم است و پول خاصی نمی گیرید و شاید تمرکز نداشته باشید‌ اما این مسئولیت را قبول کرده اید. اگر گلاره ناظمی 120 هزار تومان می‌گیرد، در عوض به حدی خوب کار کرده که داور فینال جام جهانی می‌شود و پرچم کشور را بالا می‌برد. نمی‌خواهم توجیه کنم که نباید فدراسیون فوتبال و کمیته داوران نباید هزینه‌ها را افزایش بدهد و شأن و شخصیت داوران را در نظر نگیرد اما یک شبه نمیتوان راه صد ساله رفت. در کنار تمام همکارانم در هیات رییسه بستری را فراهم می کنیم که داوران هم انتفاع بیشتری ببرند.

ماجدی اضافه کرد: هفته قبل اعضای مستقل کمیته های انضباطی و اخلاق و استیناف را خواستم. دنبال شرط و مقرراتی هستیم از پرخاشگری مربی و بازیکن به داور  جلوگیری کنیم. سعی داریم سد بسیار خوبی را با حمایت ارکان قضایی در لیگ فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی به وجود آوریم.  

وی افزود: همه ما فوتبال خود را با اسپانیا و ایتالیا مقایسه می کنیم اما بحث ها و جنجال‌های  مربوط به داوری خود را با آنها مقاسیه نمی‌کنیم. بازیکن در خارج از کشور پس از پنالتی و دریافت کارت زرد سر خود را پایین می‌اندازد و می‌رود. اینجا روی اوت دستی و کرنر جنجال ایجاد می‌شود. خیلی از تیم‌های ما ضمن احترام به آنها سعی دارند با سفسطه گری کار را جلو ببرند. به کمیته انضباطی و اخلاق پیشنهاد دادیم راه بازدارنده ای درمورد اعتراض به مظلوم ترین قشر فوتبال یعنی داوران ایجاد کنیم. این پیشنهاد هم باید در هیات رییسه تصویب شود.

انتهای پیام/

میرشاد ماجدی فوتبال بازی   اخبار برگزیده
  

درخواست رئیسی جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمترئیس مجلس شورای اسلامی از درخواست رئیس جمهور جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طرح استیضاح در راستای اصلاح امور و پیشرفت کار است، بهتر است این فرصت را برای اصلاح اصولی ساختار به دولت بدهیم.
مثلث وزارت نیرو رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی 

  

طرح اصلاح قانون کاهش مجازات حبس تعزیری با فوریت بررسی می‌شودنمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری موافقت کردند.
ایلنا قانون بازداشت مجلس شورای اسلامی 

  

مربی پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شدیک پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شد
خانه فوتبال خودرو نساجی فوتبال 

  

تاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادندتاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادند. صحبت‌های انتقادی کارگردان «برادران لیلا» درباره تحریم‌ها در جشنواره مونیخ: یک فاجعه رخ داده و همچنان هم ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین خودکشی معتاد مسکن 

  

واریز یارانه نقدی جدید در دولت رئیسی/ کالابرگ چه زمانی توزیع می‌شود؟جانشین معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرار است یارانه نقدی در قالب یک پلتفرم و بستر، به کالابرگ تبدیل شود و مردم با مراجعه به فروشگاه‌ها بتوانند کالاها را خریداری کنند که خوشبختانه کارهای آن تا حد خوبی پیش رفته است.
فردا یارانه نقدینگی دولت 

  

لزوم ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به شورارئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا طی تذکری خواهان ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به این کمیسیون شد.
ایلنا شهرداری تهران جوانان مرگ 

  

چرا باید با غرب خبیث مذاکره کنیم وقتی از تحریم و مشکلات اقتصادی عبور کردیم؟بر چالش تحریم غلبه کرده و در حال خروج تدریجی از رکود اقتصادی هستیم. سؤال اساسی که مطرح می‌شود این است که با این ‌حال چه نیازی به مذاکره با غرب خبیث و جنایتکار است؟
مستقل‌آنلاین بانک جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

نامهٔ جبههٔ اصلاحات ایران به ابراهیم رئیسیاکنون به‌هر تقدیر این وظیفه و انتظار متوجه دولت جنابعالی است تا با کسب اختیارات لازم، هر چه سریع‌تر موضوع مذاکرات هسته‌ای کشور را با شجاعت و بر اساس تامین منافع ملی کشور به نتیجه برسانید.
مستقل‌آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران اقتصاد ایران 

  

اعلام آمادگی فرانسه برای توافق با ایران در وینوزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای با اشاره به سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران تصریح کرد که برای به نتیجه رساندن برجام آمادگی دارند.
مثلث فرانسه بانک صادرات بانک 

  

رونمایی از مربی جدید تراکتورسازیسرمربی جدید تراکتور دستیار خود را روسیه می آورد.
ایلنا تراکتورسازی ایران روسیه 

  

افزایش وام ضروری بازنشستگان به 15 میلیون تومانبازنشستگان کشوری منتظر دریافت وام 15 میلیون تومانی از تیرماه هستند.
ایلنا وام بازنشستگی خبرنگار 

  

فرصت احیای مذاکراتسفر بورل به تهران و تحرکات اخیر در روند مذاکرات برجامی با تحلیل‌های مختلفی همراه شده، مثلا «فرهیختگان» نوشته: اگر بخواهد توافقی اتفاق بیفتد، حداکثر تا نیمه‌ شهریور فرصت باقی است.
فردا سفر تهران روزنامه 

  

رئیس قوه قضاییه، نورانی و معتقد استمن رئیس نورانی قوه قضاییه فعلی را از 50 سال قبل و از دوره نوجوانی می‌شناسم و هم نسبت به خانواده و هم به خودشان شناخت دارم.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور قوه قضاییه تجاوز 

  

رئیسی: مردم اروپا هم از کوپن استفاده می کنندبرخی از کشور‌های اروپایی نیز به دلیل گرانی کالا‌های اساسی روش تخصیص کوپن را برای توزیع کالا در پیش گرفتند و برخی کالا‌ها را بدین شکل در کشورشان توزیع می‌کنند.
مستقل‌آنلاین گرانی اوکراین دختران 

  

مصوبه مجلس نقض قانون اساسی جمهوری اسلامی استدکتر گرجی می‌گوید: مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی به معنای دقیق کلمه نقض حق دادخواهی شهروندان و بنیان‌های قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون 

  اخبار داغ
  

آیا کرونا ساخته آزمایشگاه است؟بحث احتمال آزمایشگاهی بودن ویروس کرونا همچنان داغ است. کمیته‌ای از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در چین توصیه کرده که امکان نشت ویروس از آزمایشگاه‌ها بررسی شود، اما سه کشور مقاومت می‌کنند.
مستقل‌آنلاین ویروس چین برزیل 

  

علت افزایش تعداد مبتلایان به کرونا چیست؟اقتصادنیوز: معاون درمان وزارت بهداشت درباره علت افزایش میزان مبتلایان به کرونا در هفته گذشته این است که بیماری در کشورهای همجوار بیشتر است و میزان انجام تست‌ها در ایران بیشتر شده و به همین علت تعداد موارد شناسایی افزایش پیدا می‌کند.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت درمان ایران 

  

زیر سویه های جدید کرونا چقدر خطرناک هستند؟رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت:زدن ماسک در اتوبوس، مترو، تاکسی، مراکز خرید، ادارات و شرکت های خصوصی بسیار اهمیت دارد.
برنا ویروس ماسک اتوبوس 

  

علت افزایش آمار کرونا در هفته گذشته/ میزان ذخیره واکسن به گزارش خبرنگار مهر، سعید کریمی، در گفتگوی ویژه خبری شبکه خبر سیما، گفت: در حال حاضر ویروس کرونا از بین نرفته و مردم نباید ساده انگاری کنند. وی افزود: در حال حاضر با وجود ایمنی در بیشتر کشورها شرایط کرونا مطلوب نبوده ولی در ایران شرایط مناسب است‌. یکشنبه هفته گذشته میزان افزایش مراجعه به پنج هزار نفر رسیده که امروز این آمار کاهش پیدا کرده است و میزان بستری به 350 عدد در روز…
مهر درمان وزارت بهداشت خبرنگار 

  

رشد ارزش صنعت حمل و نقل در بورسدر بهار 1401 با افزایش بازدهی نماد های گروه حمل و نقل نسبت به زمستان پارسال؛ شاخص این صنعت با افزایش محسوسی همراه بود اما تورم فصلی بهار امسال در رشد اسمی شاخص صنعت حمل و نقل نقش داشت.
اقتصادنیوز صنعت حمل و نقل تورم 

  

105 شهر کشور در وضعیت زرد کرونایی به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس آخرین به‌روز رسانی‌ها، همانند هفته‌های گذشته، هیچ یک از شهرهای کشور در وضعیت قرمز و نارنجی نیستند. طبق اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از 91 به 105 شهر افزایش و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از 357 به 343 شهر کاهش یافت. بر این اساس اکنون، صفر شهر قرمز و صفر شهر نارنجی در کشور داریم. همچنین 105 شهر در…
مهر وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

343 شهر کشور در وضعیت آبی/ افزایش شهرهای زردکروناییبر اساس اعلام وزارت بهداشت، تعداد شهرهای با وضعیت زرد از 91 به 105 شهر افزایش و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از 357 به 343 شهر کاهش یافت.
ایلنا وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

5 راهکار پیشنهادی برای کاهش قیمت خودرو5 راهکار اصلی برای کاهش قیمت خودرو در گزارش تحول صنعت خودرو پیش‌بینی شده که یکی از این راه‌ها روش‌ تامین مالی زنجیره‌ای است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

ادعای عجیب کره شمالی علیه کره جنوبی درباره منشأ کرونا + جزئیاتپیونگ‌یانگ، بالن‌های ارسالی از سمت کره جنوبی را عامل ‌همه‌گیری کرونا در کره شمالی می‌داند.
نامه نیوز کره جنوبی کره شمالی بالن 

  

کیم، عامل شیوع کرونا در کره شمالی را معرفی کرداقتصادنیوز: کره شمالی پس از ادعای بحث‌برانگیزش مبنی بر عاری بودن این کشور از ویروس کرونا برای بیش از دو سال، بالاخره در 12 ماه مه امسال به همه‌گیری کووید-19 اعتراف کرد.
اقتصادنیوز کره شمالی ویروس ماه 

  

لاماها مفید برای مقابله با ویروس کرونا | لاماها به کمک انسان ها آمدندمحققان دریافته‌اند که لاماها آنتی‌بادی‌هایی تولید می‌کنند که تقریباً یک‌دهم اندازه آنتی‌بادی‌های معمولی هستند. این ذرات ایمنی بسیار پایدارند و می‌توانند محکم به ویروس‌ها وصل شوند.
۵۵ آنلاین ویروس تولید سیستم ایمنی 

  

الزامی جدید بورسی برای استقلال و پرسپولیسرئیس سازمان خصوصی سازی گفت: استقلال و پرسپولیس حتما باید متن کامل همه قرارداد‌های مالی مهم خود را به شرکت فرابورس و سازمان خصوصی سازی ارائه کنند.
گسترش باشگاه استقلال استقلال پرسپولیس 

  

تغییرات جدید در نقشه کرونایی کشور / کاهش شهرهای آبیاقتصادنیوز: براساس جدیدترین رنگ‌بندی کرونایی کشور که توسط وزارت بهداشت اعلام شد، تعداد شهرهای آبی رنگ کاهش یافت.
اقتصادنیوز رنگ وزارت بهداشت