عادل فردوسی پور- علی کریمی؛ پای چه کسی در میان است؟

بعد از آنکه حسین شریعتمداری، علی کریمی را به‌دلیل بستن مچ‌بند سبز، شایسته احراز صلاحیت ندانست، جریانی همسو با این تفکرات، با مطرح‌کردن مسائلی غیرواقع، سعی در برهم‌زدن شرایط به ضرر کریمی کردند.

عادل فردوسی پور- علی کریمی؛ پای چه کسی در میان است؟

عادل فردوسی پور- علی کریمی؛ پای چه کسی در میان است؟ کدخبر: 17379 ارسال به دیگران پرینت 6 اسفند 1399

بعد از آنکه حسین شریعتمداری، علی کریمی را به‌دلیل بستن مچ‌بند سبز، شایسته احراز صلاحیت ندانست، جریانی همسو با این تفکرات، با مطرح‌کردن مسائلی غیرواقع، سعی در برهم‌زدن شرایط به ضرر کریمی کردند.

پایگاه خبری خانه فوتبال: آنچه دیگران می خوانند: شرط عجیب خواستگار ملیکا برای ازدواج نوش جان؛ 8 دمنوش معجزه گر برای لاغری +روش تهیه جزئیات باورنکردنی یک برنامه لاغری؛رژیم غذایی کتوژنیک یارانه ها از 1400 یکی میشوند؛ساماندهی با شناسه پرداخت هر نفر فوت سوزناک هموطنان؛آمار کرونا 5 اسفند 1399 خاطره تلخ علی کریمی از خبر فوت علی انصاریان به مادرش + فیلم دردناک جاماندگان سهام عدالت بخوانند / ارزش سهام عدالت چقدر شد ؟ + جزئیات مهم فوری؛ مرگ تلخ سه نفر با کرونای انگلیسی اطلاعات کامل و تفاوت واکسن‌ کرونا در دنیا و ایران سه پیشنهاد تغییر یارانه سیاه

 

شرایط برای علی کریمی در راه رسیدن به صندلی ریاست فدراسیون فوتبال پیچیده شده و به نظر می‌رسد در این مسیر، سنگ‌هایی فراتر از تصور او و مشاورانش انداخته شده است. بعد از آنکه حسین شریعتمداری، علی کریمی را به‌دلیل بستن مچ‌بند سبز، شایسته احراز صلاحیت ندانست، جریانی همسو با این تفکرات، با مطرح‌کردن مسائلی غیرواقع، سعی در برهم‌زدن شرایط به ضرر کریمی کردند. تلاش‌های آنها، اما بی‌نتیجه ماند و صلاحیت علی کریمی برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال ایران تأیید شد.

بعد از تأیید صلاحیت و درحالی‌که دیگر کاندیدا‌ها رو به لابی‌های مرسوم برای بالابردن شانس ریاست کردند، علی کریمی ترجیح داد وارد چنین مقوله‌ای نشود. او و مهدی مهدوی‌کیا (نایب‌رئیس اول انتخابی علی کریمی) با صدور بیانیه‌ای نوشتند که با آگاهی نسبت به اتفاقات پشت‌پرده سعی می‌کنند در فضایی متفاوت برنامه‌های انتخاباتی خودشان را پیش ببرند.

در این بین یکی از امکانات تبلیغاتی که در اختیار کاندیدا‌ها قرار گرفته بود، استفاده از ظرفیت تلویزیون و برنامه‌های ورزشی آن بود. در اولین گام قرار شد که هر چهار کاندیدای پست ریاست فدراسیون فوتبال ایران در برنامه‌ای از پیش ضبط‌شده با مجری‌گری محمدحسین میثاقی شرکت کرده و برنامه‌هایشان را اعلام کنند. اگر این پیشنهاد با استقبال سه نفر دیگر یعنی مصطفی آجرلو، شهاب‌الدین عزیزی‌خادم و کیومرث هاشمی قرار گرفت، ولی علی کریمی با نمایشی‌خواندن این برنامه تلویزیونی در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد حاضر نیست در آن شرکت کند.

کریمی و پلتفرم‌های اینترنتی

اطرافیان کریمی از همان ابتدا گفته بودند اگر قرار باشد مناظره‌ای مستقیم با دیگر کاندید‌ها صورت نگیرد، او علاقه‌ای به شرکت در برنامه‌های تلویزیونی نخواهد داشت. با‌این‌حال، علی کریمی در اقدامی جالب‌توجه به سراغ یکی از برنامه‌های اینترنتی رفت تا اهدافش برای انتخابات فدراسیون فوتبال را در آن برنامه شرح دهد؛ به‌این‌منظور که برنامه مذکور ازطریق نمایش خانگی در دسترس عموم قرار بگیرد.

کریمی در این برنامه روبه‌روی مجری نشست و از تصمیمش برای ورود به عرصه انتخابات گفت و سپس برنامه‌هایش برای مدیریت فدراسیون فوتبال را شرح داد. البته که حضور اسکایپی مهدی مهدوی‌کیا هم مزید بر علت شد تا برنامه‌های تیم کریمی روشن و دقیق‌تر بیان شود. در ادامه چهره‌های دیگری مانند خداداد عزیزی و پرویز پرستویی هم به‌صورت ویدئویی در این برنامه چند موضوع را مطرح کردند که علی کریمی نسبت به همه آن‌ها واکنش نشان داد. قرار شد این برنامه اینترنتی در دو قسمت 60 دقیقه‌ای روی خروجی برود و قسمت اولش دوشنبه‌شب مصادف با برنامه فوتبال برتر که دیگر کاندیدا‌ها در حال توضیح برنامه‌شان بودند، پخش شود. قسمت دوم هم مقرر شد فردای آن روز، یعنی سه‌شنبه پخش شود. برخلاف انتظار، اما نه دوشنبه و نه سه‌شنبه خبری از پخش این برنامه نبود.

ساترا مجوز می‌دهد، نمی‌دهد؟

با تأخیر در پخش این برنامه رفته‌رفته این شایعه به‌طور قوی مطرح شد که ساترا، سازمانی که مستقیما زیر نظر صداوسیما کار می‌کند و محتوای پخش شبکه‌های خانگی را زیر نظر می‌گیرد، با پخش مصاحبه انتخاباتی علی کریمی مخالفت کرده است. این موضوع تا آنجا پیش رفت که عوامل تهیه‌کننده برنامه شروع به رایزنی با نهاد‌های مختلف کردند تا اگر چنین شایعه‌ای درست است، ابتدا دلیل آن را جویا شده و سپس نسبت به رفع‌کردن آن اقدام کنند. برای عوامل این برنامه هم عجیب بود که چرا ساترا مجوزی به این قسمت‌ها نداده، درحالی‌که علی کریمی برخلاف رویه معمول، این‌بار اسمی از شخص دیگری نبرده و بسیار باهوش عمل کرده بود.

سرانجام، اما عصر روز گذشته ساترا با صدور بیانیه‌ای تقریبا گنگ خبر داد که عدم صدور مجوز برای این برنامه صحت ندارد. در بخشی از این بیانیه آمده است: «ضمن تکذیب خبر منتشره مبنی‌بر عدم صدور مجوز در برخی از رسانه‌ها، اعلام می‌شود یکشنبه سوم اسفند‌ماه درخواستی از سوی فیلیمو برای پخش برنامه یکی از کاندیدا‌های فدراسیون فوتبال به دبیرخانه ساترا وصول شد که در مسیر معمول برای این برنامه‌ها قرار دارد. ‌این برنامه به‌دلیل ساختار حرفه‌ای و نمایشی در دستور کار دبیرخانه قرار گرفته است. فرایند در نظر گرفته‌شده برای همه محتوا‌های نمایشی حرفه‌ای یکسان است که درخصوص برنامه همرفیق و سریال‌های قورباغه، خوب بد جلف و... طی شده و رسانه‌های صوت و تصویر برنامه‌های خود را طی این فرایند منتشر کرده‌اند. ‌در صورتی که برنامه در دسته‌بندی نمایشی حرفه‌ای قرار نمی‌گرفت، امکان پخش از صفحات شخصی افراد در رسانه‌های کاربرمحور را داشت و به فرایند فوق‌الذکر نیاز نداشت».

پشت‌پرده چه خبر است؟

با توجه به اینکه ساترا پیش از این، عادل فردوسی‌پور، یکی دیگر از چهره‌های محبوب ورزشی را از دور خارج کرده و اجازه پخش برنامه‌اش را نداده بود، محتمل به نظر می‌رسید که در راه پخش برنامه علی کریمی هم سنگ‌اندازی کند. این موضوع وقتی بیشتر قابل تصور است که پای علی فروغی، مدیر جوان شبکه سوم به میان می‌آید. او ظاهرا باید در برنامه‌های ورزشی شبکه‌های مختلف اعمال نظر کند و این اعمال نظر را به ظاهر در برنامه‌های اینترنتی هم دارد. اینکه چرا در صدور مجوز این برنامه تأخیر به وجود آورده‌اند هم دلیل بسیار مشخصی دارد. ماجرا از آن قرار است که علی کریمی از حضور در برنامه شبکه سه که فروغی ریاست آن را بر عهده دارد، به دلیل «نمایشی»‌بودن سر باز می‌زند و بعد در برنامه‌ای اینترنتی شرکت می‌کند که قرار بوده هم‌زمان با همان برنامه روز دوشنبه شبکه سه سیما پخش شود. پرواضح است که به‌دلیل اختلافات پیش‌آمده، در مسیر پخش مصاحبه انتخاباتی علی کریمی ایجاد اخلال شود.

این اخلال ابتدا با شایعه صدور عدم مجوز صورت گرفته و در ادامه احتمالا درگیر مرور زمان می‌شود و به‌موقع برای پخش حاضر نمی‌شود! درواقع به نظر می‌رسد ساترا خیلی هوشمندانه کاری کرده که پخش برنامه علی کریمی به تعطیلات آخر هفته بخورد و بیننده چندانی نداشته باشد. از طرفی، چون روز یکشنبه هم انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار می‌شود، تأثیر این برنامه که عنوان شده می‌تواند معادلات فدراسیون فوتبال را به‌هم بزند، از بین می‌رود. شاید این موضوع «شخصی» باشد و به‌نوعی انتقام‌گرفتن از علی کریمی؛ ولی پشت این غرض‌ورزی اتفاق تلخ‌تری نهفته است.

ماجرای 1000 تبلت و 2/5 میلیاردی که علی کریمی می‌خواهد!

بر کسی پوشیده نیست که علی کریمی زیاد اهل مصاحبه نیست و به‌سختی حاضر می‌شود تا در برنامه‌ای شرکت کند. او برای حضور در این برنامه اینترنتی هم درخواست 2.5 میلیارد تومان کرده است که البته با موافقت تهیه‌کننده قرار گرفته است. در‌واقع شرط علی کریمی این بوده که به ازای حضورش در این برنامه مبلغ 2.5 میلیارد تومان، معادل خرید هزار تبلت برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت، به یکی از مؤسسه‌های خیریه مورد نظر علی کریمی کمک شود. اسپانسر برنامه حاضر به پرداخت این رقم شده، ولی حالا که در پخش برنامه علی کریمی خلل به وجود آمده و پخش نشده، آن‌ها هم ظاهرا از پرداخت این هزینه تا زمان پخش برنامه سر باززده‌اند. اینجا درست همان موردی است که به نظر می‌رسد تصمیم مسئولان ساترا بیش از علی کریمی به آن هزار دانش‌آموز ضرر می‌زند.

ویژه :

استفاده از ظرفیت ایران تلویزیون حسین شریعتمداری علی کریمی لینک کوتاه : کپی شد با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

علی کریمی فدراسیون فوتبال ازدواج   اخبار برگزیده
  

واکنش جنجالی سرمربی الریان به شکست مقابل پرسپولیس+جزئیات بیشترالریان در دومین دیدار خود در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا به مصاف پرسپولیس رفت و با نتیجه 3 بر یک شکست خورد.
خانه فوتبال پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا آسیا 

  

پیش‌بینی‌ یک نماینده درباره کاندیداتوری «رئیسی»یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: پیش‌بینی من این است که سید ابراهیم رئیسی داوطلب کاندیداتوری انتخابات خواهد شد و نامزدهای جریان انقلابی به نفع ایشان کنار خواهند کشید.
فردا مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

مقایسه دستمزد کارگران ایران با کارگران کشورهای مختلففاصله بسیار زیادی بین حداقل حقوق کارگران در ایران و حداقل حقوق کارگران در کشوری مثل قطر وجود دارد که باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.
ایلنا دستمزد حداقل دستمزد ایران 

  

پیش بینی بورس امروز / کِشتی بورس به گِل می‌نشیند؟در معاملات دیروز رکود معاملات به عمیق‌ترین سطح رسید و مازاد عرضه افزایش یافت. در این شرایط بورس امروز چه روندی خواهد داشت؟
اقتصادنیوز 

  

وعده کاهش قیمت خودرو در اردیبهشت تحقق می یابد؟علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت بهمن پارسال وعده داد که با حذف دلالان و افزایش تولید، قیمت خودرو حداکثر تا اردیبهشت 1400 کاهش خواهد داشت.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

بررسی دوباره عرضه خودرو در بورسبراساس دستورکار هفتگی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، اعضای این کمیسیون امروز به بررسی طرح ساماندهی خودرو با حضور مسوولان و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط می‌پردازند. هفته گذشته طرح ساماندهی خودرو در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفت این در شرایطی است که با عدم تامین نظر نمایندگان‌، این طرح بار دیگر به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارجاع داده شد‌.
خودروتک خودرو خودروسازان بورس کالا 

  

محدودیت‌ها تا آخر هفته تمدید شد/ مردم نگران نباشندعلیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا، تا آخر هفته محدودیت‌ها را تمدید کردیم و بر اساس آن پنجشنبه برای ادامه محدودیت تصمیم می گیریم...
۵۵ آنلاین استان اصفهان اصفهان بیمارستان 

  

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی غنی‌سازی 60 درصدی ایران را تایید کردسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: سطح غنی‌سازی UF6 تولیدی ایران 55.3 درصد بوده است.
ایلنا آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی غنی سازی 

  

واکنش احمدی نژاد به حادثه نطنزرئیس دولت دهم به انفجار تأسیسات هسته‌ای ایران و وارد آمدن چند میلیارد دلار خسارت به آن اشاره کرد و گفت: از آن طرف دنیا تأسیسات ما را منفجر می‌کنند و بعد شما می‌خواهید برای مذاکره بروید. این بار چه چیزی را می‌خواهید معامله کنید. یک فضایی هم درست کرده‌اید که هیچکس حرف نزند! چرا حرف نزنیم؟ این کشور متعلّق به تک تک مردم ایران است...
مثلث احمدی نژاد بهنوش بختیاری دولت دهم 

  

جلسه کمیسیون مشترک برجام که ساعتی پیش در سطح معاونین با حضور هیئت‌های ایران و گروه 1+4 در گرندهتل وین آغاز شده بود، دقایقی پیش پایان یافت.
نامه نیوز کارت اعتباری ایران وین 

  

برگزاری بزرگ‌ترین انتخابات اقتصادی کشور تا چند روز آینده/ سود سهام عدالت افراد طبق عملکرد شرکت‌ها متفاوت از هم می‌شودعضو شورای عالی بورس با بیان اینکه انتخابات سهام عدالت بزرگ‌ترین انتخابات اقتصادی کشور است، گفت: هر کدام از سهام‌داران از این پس سهامدار یک شرکت استانی خواهند شد و سود هر یک از استان‌ها و شرکت‌ها از سال آینده متفاوت خواهد بود.
ایلنا سود سهام عدالت سهام 

  

سیگنال های مثبت رئیس بورس هم به داد شاخص نرسید/ سقوط 9 هزار واحدی بورس تهرانشاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 9 هزار و 600 واحدی (معادل0.7 درصد) در سطح یک میلیون و 233 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص تهران 

  

هشدار دولت بایدن به صهیونیست‌ها؛ از تهدید و خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران خودداری کنیددولت بایدن از اسرائیل خواست تا از اظهارات تهدید آمیز علیه ایران خودداری کند.
ایلنا دولت تاسیسات هسته ای هسته ای 

  

آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از خودروسازانرئیس هیات تحقیق و تفحص از شرکت‌های خودروسازی گفت: هم اکنون در حال دریافت اطلاعات به‌صورت مکتوب هستیم و از اواخر اردیبهشت کار جمع‌آوری اطلاعات به‌صورت میدانی و بازدید از دستگاه‌های مختلف و مرتبط با موضوع را در دستورکار خود داریم.
خودروتک مجلس شورای اسلامی خودروسازان کار 

  

پیش شرط بازگشت خودروسازان خارجی به ایرانمدعی العموم به راحتی می تواند دولت را مکلف کند تا کسب رضایت طرفهای تجاری در بخش های مختلف صنعتی و اقتصادی، اجازه بازگشت شرکت های خارجی به بازار ایران را ندهد.
خودروتک خودروسازان ایران دولت 

  اخبار داغ
  

تخلف برخی از دستگاه‌های ملی از مصوبات ستاد مقابله با کرونااستاندار تهران گفت: بعضی از دستگاه‌های ملی، مصوبات ستاد ملی کرونا و ستاد استانی را رعایت نمی‌کنند که
خبرفوری گاز سربازی بانک 

  

اتفاقات عجیب در بازار بورسنایب رئیس مجلس گفت که بیش از 130 هزار میلیارد تومان توسط 200 کد حقوقی در اوج شاخص بورس از بازار خارج شده است.
فردا شاخص 

  

چه افرادی باید واکسن کرونا را تزریق کنند؟به گفته پژوهشگران، حتی پس از عفونت قبلی و وجود آنتی بادی، واکسیناسیون برای تقویت پاسخ های ایمنی، جلوگیری از عفونت مجدد و کاهش انتقال ویروس هنوز لازم است. بنابراین، برای جوانان مهم است که واکسن را تا جایی که ممکن است، استفاده کنند.
برنا جوانان ویروس واکسیناسیون 

  

چند باور اشتباه درباره کرونا/ سطوح آلوده خطرناک است؟محققان در بررسی‌های خود و همچنین مشاهده عوارض ناشی از کرونا به یکسری از خطاهای خود در مورد ویروس کرونا در روزهای آغازین عالم‌گیری کووید19پی برده‌اند که در ادامه به آنها اشاره شده است.
اقتصادنیوز ویروس 

  

​واکسیناسیون رایگان کرونا طبق اولویت‌بندی/ خلبانان، خبرنگاران و زندانیان در اولویت سوم دریافت واکسن​سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بر واکسیناسیون رایگان علیه کووید19 در قالب نظام شبکه و طبق اولویت‌بندی صورت گرفته، تاکید کرد.
اقتصادنیوز واکسیناسیون رایگان 

  

قیمت پایه عرضه خودرو در بورس چگونه تعیین می شود؟سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن گفت: براساس پیشنهاد کمیسیون صنایع و معادن مجلس مقرر است در شرایطی که بازار خودرو با عدم تعادل مواجه و تقاضا برای انواع خودرو بیشتر از عرضه آنها باشد، خودروسازان باید خودروهای تعیین شده توسط شورای رقابت را فقط از طریق بورس کالا عرضه کند.
اقتصادنیوز خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

وزیر بهداشت: گفته بودم موج چهارم کرونا سهمگین خواهد بودوزیر بهداشت، با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در کشور، گفت: قبل از عید گفته بودم که گرفتار موج سنگینی خواهیم شد.
اقتصادنیوز